Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 wrz 2014, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 wrz 2014, 19:02
Posty: 7
Samochód: IVECO STRALIS
Lokalizacja: LUBLIN

Witam i odrazu pytam.
Panowie i Panie mam taki problem, mam nadzieje że mi pomożecie.
Pracuje w firmie na etacie magazynier-kierowca niestety tego pierwszego wiecęj ale planuje to zmienić.
Do żeczy,zaproponowano mi wyjazd do Londynu po auto cięzarowe do naszej można powiedzieć fili.
Plan jest taki że lecę ok12 ok 14,30 jestem na lotnisku potem ok1,30 osobówką i ok17 na miejscu w Londynie
Moje pytanie jak liczy się taką podróż od kiedy liczy się czas pracy kierowcy,czy w ogóle się nie liczy i mogę wrzucać kartę i ruszać w trase.
Czy mam w Polsce wydrukować urlopówkę np do tej godziny 17 czy mam zrobić wpis manualny. Proszę was o poradę bo czasu już niedużo.


Post Wysłano: 10 wrz 2014, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Urlopówkę musisz mieć do godziny 12. Później liczy Ci się dostępność do pracy. Jak będziesz miał urlopówkę do 17, to w razie kontroli jak wyjaśnisz, że się znalazłeś w Londynie?


Post Wysłano: 10 wrz 2014, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam i odrazu pytam.
Panowie i Panie mam taki problem, mam nadzieje że mi pomożecie.
Pracuje w firmie na etacie magazynier-kierowca niestety tego pierwszego wiecęj ale planuje to zmienić.
Do żeczy,zaproponowano mi wyjazd do Londynu po auto cięzarowe do naszej można powiedzieć fili.
Plan jest taki że lecę ok12 ok 14,30 jestem na lotnisku potem ok1,30 osobówką i ok17 na miejscu w Londynie
Moje pytanie jak liczy się taką podróż od kiedy liczy się czas pracy kierowcy,czy w ogóle się nie liczy i mogę wrzucać kartę i ruszać w trase.
Czy mam w Polsce wydrukować urlopówkę np do tej godziny 17 czy mam zrobić wpis manualny. Proszę was o poradę bo czasu już niedużo.
zgodnie z przepisami musisz mieć urlopówkę lub tarczki lub kartę na której jesteś w stanie się wylegitymować co robiłeś 28 dni wstecz.
skoro masz już urlopówkę to jest do czasu wyjazdu z siedziby firmy.
później jak dojedziesz do pojazdu robisz wpis manualny - "inna praca" zgodnie z godzinami, na które nie masz pokrycia w urlopówce w trakcie dojazdu do pojazdu.
jak wystarczy ci godzin to możesz jechać tak by nie przekroczyć czasu pracy od zakończenia przerwy czyli max 15 godzin.
później normalnie zgodnie z rozporządzeniem 561/06 - choć nie pamiętam czy przypadkiem nie obejmuje cię zwolnienie w związku z prowadzeniem ''nowego pojazdu".

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 10 wrz 2014, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 wrz 2014, 19:02
Posty: 7
Samochód: IVECO STRALIS
Lokalizacja: LUBLIN

Nie,auto jest używane, poprostu zjeżdza do kraju.Więc np urlopówke piszę do czasu powiedzmy11g mial czas wolny , godzinę przed startem samolotu potem mam kartę pokładową na usprawiedliwienie czasu lotu,a ten czas dojazdu z lotniska do samochodu robię wpis inna praca ,startuje i mam 15 godzin pracy licząc od 11 g dobrze was zrozumiałem.
Mam jeszcze plan B który zakłada że zajeżdzam na miejsce robie jak wyżej ,wciskam pauze i po 9 g raniutko startuje moge tak zrobić?potem 10 jazdy 9pauzy 10 jazdy i tu niewiem jaka pauza mnie obowiązuje 9 czy 11g bo dwie 9 już wykorzystałem


Post Wysłano: 10 wrz 2014, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Dobrze zrozumiałeś. Masz do wykorzystania trzy pauzy 9h,


Post Wysłano: 12 wrz 2014, 2:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Urlopówkę musisz mieć do godziny 12. Później liczy Ci się dostępność do pracy. Jak będziesz miał urlopówkę do 17, to w razie kontroli jak wyjaśnisz, że się znalazłeś w Londynie?
Na wakacjach był. I umówił się z szefem, że wracając z wakacji przywiezie do Polski auto.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 12 wrz 2014, 7:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Już widzę jak kontrolujący puszczają go dalej, bez zbędnych pytań.


Post Wysłano: 12 wrz 2014, 20:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Już widzę jak kontrolujący puszczają go dalej, bez zbędnych pytań.
gdyby to był orys to na bank by go puścili, a gdyby jeszcze im pokazał jak prowadzi dyskusje na WC to hoho......

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 12 wrz 2014, 23:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Cytuj:
Już widzę jak kontrolujący puszczają go dalej, bez zbędnych pytań.
gdyby to był orys to na bank by go puścili, a gdyby jeszcze im pokazał jak prowadzi dyskusje na WC to hoho......
Może zwyczajnie puściliby mnie dlatego, że nie zachowywałbym się jak burak. Polecam chłopaki, spróbujcie kiedyś przez chwilę.

Do meritum: czy jest jakiś zapis, że po wakacjach należy podejmować pracę w tym samym miejscu, w którym się wakacje rozpoczynało? Ja takiego nie znam, jeśli się mylę, to mi go podajcie, chętnie się douczę.

Natomiast z doświadczenia wiem, że tak się robi. Jak pracowałem w firmie z Hebrydów Zewnętrznych, to czasem na sezon przyprowadzało się ciężarówki dodatkowe ze Stornoway do Glasgow. I przyprowadzał je np. jeden z tamtejszych kierowców po drodze na wakacje. Z żoną przyjeżdżał, podstawiał auto do bazy i podrzucało się ich busem na lotnisko. A jak wracali z wakacji to ciężarówka jeszcze była potrzebna w Glasgow, więc wracali na wyspy własnym sumptem i on tam podejmował pracę jeżdżąc inną. Czyli wakacje zaczynał w Glasgow a kończył w Stornoway.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 13 wrz 2014, 8:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Już widzę jak kontrolujący puszczają go dalej, bez zbędnych pytań.
gdyby to był orys to na bank by go puścili, a gdyby jeszcze im pokazał jak prowadzi dyskusje na WC to hoho......
Może zwyczajnie puściliby mnie dlatego, że nie zachowywałbym się jak burak. Polecam chłopaki, spróbujcie kiedyś przez chwilę.

Do meritum: czy jest jakiś zapis, że po wakacjach należy podejmować pracę w tym samym miejscu, w którym się wakacje rozpoczynało? Ja takiego nie znam, jeśli się mylę, to mi go podajcie, chętnie się douczę.

Natomiast z doświadczenia wiem, że tak się robi. Jak pracowałem w firmie z Hebrydów Zewnętrznych, to czasem na sezon przyprowadzało się ciężarówki dodatkowe ze Stornoway do Glasgow. I przyprowadzał je np. jeden z tamtejszych kierowców po drodze na wakacje. Z żoną przyjeżdżał, podstawiał auto do bazy i podrzucało się ich busem na lotnisko. A jak wracali z wakacji to ciężarówka jeszcze była potrzebna w Glasgow, więc wracali na wyspy własnym sumptem i on tam podejmował pracę jeżdżąc inną. Czyli wakacje zaczynał w Glasgow a kończył w Stornoway.
jak już się odnosisz do meritum to na początku popatrz do przepisów szczególnie o tym jak kierowca ma dokumentować swój czas pracy ( i kto jest za to odpowiedzialny) - w tym kraju ciągłych deszczów i mgieł są takie same przepisy jak w "kraju wiecznej szczęśliwości (polityków)".

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 13 wrz 2014, 9:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

No patrzę i nie widzę nigdzie zapisu o tym, że pracę po wakacjach trzeba podejmować w tym samym miejscu w którym się ją kończyło przed wakacjami. Możesz być tak łaskaw i mi pokazać gdzie to jest napisane?

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 13 wrz 2014, 10:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Możesz zaczynać pracę w każdym miejscu, ale potrzebujesz mieć wypisaną urlopówkę. Nie ważne gdzie zaczynasz i kończysz pracę, ale przy kontroli musisz mieć udokumentowane 28 dni aktywności.


Post Wysłano: 14 wrz 2014, 0:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Możesz zaczynać pracę w każdym miejscu, ale potrzebujesz mieć wypisaną urlopówkę. Nie ważne gdzie zaczynasz i kończysz pracę, ale przy kontroli musisz mieć udokumentowane 28 dni aktywności.
I tą urlopówkę muszę osobiście podjąć w siedzibie firmy w momencie zakończenia urlopu? (Poważnie pytam, nie znam się na urlopówkach bo mi do niczego nie potrzebne). Bo jeśli nie ma takiego przepisu, to taką urlopówkę może mieć wypisaną na początku urlopu na przykład (jeśli z góry wie, że w dniu takim a takim podejmie auto stąd a stąd o takiej a takiej godzinie). Albo może na niego czekać w aucie jak się do niego zamelduje po wakacjach...

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 14 wrz 2014, 11:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 wrz 2014, 19:02
Posty: 7
Samochód: IVECO STRALIS
Lokalizacja: LUBLIN

Dzięki za pomoc. Zrobie tak jak zaplanowałem w pierwszej opcji pauza gdzieś we Francji- Belgi może dojadę jak prom spasuje.A jeszcze dodam że ostatnio rozmawiałem z jednym kierowcą który wozi towar właśnie od nas do Londynu to stwierdził że jak wkładam karte do tacho to wtedy zaczyna sie prace, :shock: to tak na marginesie.Pozdrawiam :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: