Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 sie 2014, 7:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2014, 20:30
Posty: 1

Witam jestem swiezakiem w wadze ciezkiej za soba mam dopiero kilka trasa. Mam problem z lusterkami zawsze jak cofam wydaje mi sie ze jestem blisko przeszkody lub innego samochodu po czym jak wychodze z auta to widze ze jeszcze mam 2metry luzu to samo z podjazdami pod rampe wydaje mi sie ze jestem juz pod rampa jak patrze w lustra tymczasem jestem dwa metry przed. Jak patrzec w takie lusterka i jak wy sobie radzicie? Czy macie jakis sposob na prawidlowe ocenianie odleglosci?


Post Wysłano: 22 sie 2014, 7:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam jestem swiezakiem w wadze ciezkiej za soba mam dopiero kilka trasa. Mam problem z lusterkami zawsze jak cofam wydaje mi sie ze jestem blisko przeszkody lub innego samochodu po czym jak wychodze z auta to widze ze jeszcze mam 2metry luzu to samo z podjazdami pod rampe wydaje mi sie ze jestem juz pod rampa jak patrze w lustra tymczasem jestem dwa metry przed. Jak patrzec w takie lusterka i jak wy sobie radzicie? Czy macie jakis sposob na prawidlowe ocenianie odleglosci?

najpewniej masz lusterka "oddalające".
każde lusterko pokazuje inaczej szczególnie jeżeli jest nieoryginalne.
musisz sam ocenić jak widać, a to że wychodzisz sprawdzić to dobrze i nie jest żadnym wstydem.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 22 sie 2014, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

Lepiej wysiąść 5 razy i sprawdzić niż w coś uderzyć nie wychodząc z szoferki :wink:


Post Wysłano: 22 sie 2014, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Witam jestem swiezakiem w wadze ciezkiej za soba mam dopiero kilka trasa. Mam problem z lusterkami zawsze jak cofam wydaje mi sie ze jestem blisko przeszkody lub innego samochodu po czym jak wychodze z auta to widze ze jeszcze mam 2metry luzu to samo z podjazdami pod rampe wydaje mi sie ze jestem juz pod rampa jak patrze w lustra tymczasem jestem dwa metry przed. Jak patrzec w takie lusterka i jak wy sobie radzicie? Czy macie jakis sposob na prawidlowe ocenianie odleglosci?
Spoko, ja jezdżę już parę ładnych lat, ale nie mam swojego samochodu i jezdże czym popadnie i dalej mi się to zdarza. Jak miałem swój to się przyzwyczaiłem po pewnym czasie, Ty też się pewnie przyzwyczaisz. Jak na razie to bardzo dobrze, że wychodzisz, lepiej wyjść dwa razy niż raz walnąć.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 30 sie 2014, 8:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

A kto cofa na lusterka, głowa przez szybe i jazda, pozatym bardziej przydaja sie tyle boczne obrysówki, ale to wieczorami :/

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 30 sie 2014, 10:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Cytuj:
A kto cofa na lusterka, głowa przez szybe i jazda, pozatym bardziej przydaja sie tyle boczne obrysówki, ale to wieczorami :/
A żeby spojrzeć z prawej to przeskakujesz szybko na drugi fotel?

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 30 sie 2014, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

Ja mam to do dzisiaj po 10 latach jazdy.
Wychodź z samochodu jak nie jesteś pewien to żaden wstyd ,a tylko świadczy o twojej rozwadze i odpowiedzialności.
Ze mnie co niektórzy się naśmiewali,ale to wielcy driverzy także im wybaczam.
Wychodzę z kabiny i się upewniam lub jeśli jest możliwość prosze o pomoc w naprowadzeniu.Znam też takich kierowców,którzy podjeżdżają dosłownie na milimetry po samych lustrach.
Zawsze ich podziwiałem i zazdrościłem.
Z tego co się dowiadywałem problem z oceną odległości związany jest z minimalną wadą wzroku.

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Post Wysłano: 30 sie 2014, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Cytuj:
Cytuj:
A kto cofa na lusterka, głowa przez szybe i jazda, pozatym bardziej przydaja sie tyle boczne obrysówki, ale to wieczorami :/
A żeby spojrzeć z prawej to przeskakujesz szybko na drugi fotel?
Masz tutaj przykład zastosowania prawofotelowca - zawodu tak dalece lekceważonego.


Post Wysłano: 30 sie 2014, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Ja jeżdżę już kilka lat i do dziś nie mogę wyczaić kiedy cofając na prawe lusterko skład mam złamany pod kątem prostym. Toteż często zapierniczam na prawy fotel i sprawdzam :oops: :oops: :oops: .

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 31 sie 2014, 8:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2014, 21:24
Posty: 177
GG: 4476957
Samochód: Scania R450 Streamline
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Jeżeli chodzi o samo cofanie pod kątem np na prawe lustro bardzo przydaje się to małe lusterko którego nazwy nie znam. Na lewą stronę to już inna bajka oprócz lusterek jeszcze łeb za okno albo drzwi się otworzy. Co więcej lusterka jak lusterka ale i od samej naczepy dużo zależy, ja ciągnam dwie różne wywrotki firanke i z każdą cofa się inaczej bo wiadomo długość w tym przypadku ma znaczenie. Również uważam że wychodzenie z auta to żaden wstyd, mam to jeździe wywrotka bo tam przeważnie wejdziesz ale bardzo rzadko wyjdziesz :-P

_________________
GG 4476957
Żyj długo, intensywnie i wiecznie podążaj za własnym sercem !


Post Wysłano: 31 sie 2014, 15:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2648
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Ja jeżdżę już kilka lat i do dziś nie mogę wyczaić kiedy cofając na prawe lusterko skład mam złamany pod kątem prostym. Toteż często zapierniczam na prawy fotel i sprawdzam :oops: :oops: :oops: .
Wystarczy w lewe lustro spojrzec i widzisz kiedy przednia sciana jest prostopadle do ciagnika.

Jezdzac autem ktore bylo sprowadzone z holandii mialem na prawym slupku wewnatrz kabiny lustro szerokokątne i to było mistrzostwo swiata w cofaniu na prawa strone,pomijam juz fakt ze martwe pole z prawej strony znikneło praktycznie

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 31 sie 2014, 16:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

wszystkiego można się nauczyć.

podczas kursu kat. C, C+E i D jest zatrzymanie na końcu łuku. większość instruktorów radzi znaleźć jakiś punkt odniesienia, ale można nauczyć właściwego korzystania z lusterek.
stawiamy po prawej stronie pachołek z tyczkę i każemy uczącemu się zatrzymywać patrząc tylko z prawego lusterka. aby nie tracić czasu po lewej ustawiamy punkt odniesienia na wysokości kabiny, aby po zatrzymaniu za każdym razem kursant nie musiał biegać do tyłu.
po kilku 15 minutowych sesjach takiej nauki przeciętny kandydat na kierowcę mniej więcej potrafi oceniać odległość za pomocą lusterek.

oczywiście są ludzie którzy wymagają 100, a inni 1000 powtórzeń, bo to sprawa indywidualna.
w rzeczywistości lepiej na początku zatrzymywać się dalej i sprawdzać idąc do tyłu.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 01 wrz 2014, 7:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2014, 6:24
Posty: 43
Samochód: Beema
Lokalizacja: Łódź

Cyryl to zawsze taki madry


Wszystko zalezy od lusterek. Ja mam jakies pojeb... Oddalajace, wysiadac nie wysiadam bo zawsze cofam na 200% bezpieczenstwa i raczej widze odleglosc, ale jak wsiade czasem zs kogos to niebo a ziemia, pieknie widac, ladnie mozna cofnac na mm.


Post Wysłano: 01 wrz 2014, 7:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

ja wiem, czy mądry?
to jest u mnie normalny proces nauczania, a to czy uczący się będzie z tego korzystał, czy mu to podpasuje, to już jego sprawa.
ja po prostu daję narzędzia.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 01 wrz 2014, 9:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Cyryl to zawsze taki madry
Krzysiek ma racje.
Musisz wyrobić w sobie umiejętność oceny odległości (nawet na psychotestach masz badanie tej predyspozycji).
Obrazek
Na tym moim "osiągnięciu kubizmu" masz podgląd jak oceniać odległownic na pdst "obrysówki".


Post Wysłano: 01 wrz 2014, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Czasem kiedy układ Słońce - Ziemia jest korzystny, i aura odpowiednia cień doczepy i przeszkody w którą sie celuje umożliwia dojechanie na kilkanaście cm.

Mnie osobiście ciężko jest w lusterkach ocenić czy już. Czasem wychodzę patrzę, chyba że wiem że ma oprzeć, więc jadę aż się oprze - nic to odkrywczego wszyscy tak robią.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: