Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Najwidoczniej tak :lol: Ja piszę o UC przy rondzie z BP w Dover :mrgreen:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Hhahahha, no to żeśmy faktycznie się nie zrozumieli :) Przynajmniej teraz wiadomo, że są dwa urzędy. Myślałem, że jest tylko jeden ten w Folkestone ;) Pozdro


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2009, 0:21
Posty: 240
GG: 0

Dodam od siebie, że jak dostaniesz już bilet na prom to jedź na pas taki jaki będzie przy napisie LANE. Np LANE 214 oznacza, że masz się ustawić w 214 pasie. P.s. zjazd na prom z Calais jest na 42 zjeździe, podążaj za napisem Car ferry. Zjazd na pociąg z Calais jest na 47 zjeździe, podążaj za napisem Channel Tunnel. I jeszcze jedna rada: sprawdź dokładnie czy nie masz nikogo w naczepie. Przemyt ludzi sporo kosztuje.

_________________
Jeśli coś kochasz, zwykle nie jest to pracą,
talent nie idzie w parze z wysoką płacą.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Dziękuję za cenne informacje. Jestem zdziwiony że władze Francuskie nic z tym nie robią. Ile taka przyjemność kosztuje ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Ja raz miałem gościa na naczepie. Dowiedziałem się o tym dopiero na parkingu w Anglii jak zaczął walić na postoju w drzwi. Zadzwoniłem po policję, , gościa zabrali i żadnych konsekwencji ani nawet ostrzeżenia.
Ponoć jak angole znajdą podczas kontroli to pierwszym razem jest ostrzeżenie, a następnym kary, ale ile to nie wiem.
Dlatego staraj się nie nocować w Calais.
Dziś koledze rozcieli plandeke tam.
Kiedy ruszasz w drogę?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Dawno nie stałem na plaży, ale wczoraj miałem okazję. To co się teraz tam wyprawia to jest jakaś MASAKRA :twisted: chodzą ciapki sobie jak po swoim mieszkaniu :? Na szczęście po pauzie ruszałem do domu więc dużej obawy nie było... ale uśmiałem się jak zobaczyłem kogoś kto wchodzi pod przyczepkę :) Wystarczyło przekręcić kluczyk, było "pst-pst" i ciapek wyskoczył jak poparzony :lol:
Prawda to, że tylko do 15tego sierpnia mają po co przeprawiać się do UK ? Patrząc na liczbę ciapków ostatnimi czasy na plaży to chyba by się zgadzało... ma ktoś jakieś info ? 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

bibor80 W przyszłym tygodniu wyruszam w trasę. Czytam różne strony związane z promami, żeby być przygotowany na wyjazd.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Czytaj bo wiedzy nigdy za dużo.
Tutaj fotka z portu z środy rano. Slaba jakość bo na szybko robione.
Obrazek
Speed_cars załóż sobie kłódkę na drzwi od naczepy, żeby Ci nikt nie wlazł.
Oni pakują się na żywca nawet jak druga ciężarówka jedzie 2 metry za poprzedzającą.
Ja jutro na Francję wracam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Wczoraj jechałem na prom do Callais i szły sobie dwa ciapate w kierunku portu (mijałem ich koło Dunkierki). Chłopaki ich poznali, dzien wcześniej byli w Callais, więc wybrali złą ciężarówkę :D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Dziś wróciłem na Francję i na A16 kierowca na poboczu wyrzucał ciapatych z naczepy co właśnie wybrali nie tą ciężarówkę co trzeba.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Rano słuchałem audycji w radiu o emigrantach i pytanie było, czyj to problem, Francuzów czy Anglików.
Francuzi twierdzą, że skoro emigranci chcą jechać do UK, to powinno ich się załadować na statek i niech się angole z nini użerają :) Dzwoniła babka do radia i wymyśliła, że trzeba ładunki w Calais ładować na kontenery, a w Anglii z powrotem na ciężarówki. Wtedy nie było by problemu nielegalnymi emigrantami. Kobieta chyba w życiu w porcie nie była i nie ma pojęcia ile aut tam się przewija :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Paweleczek, powiedz mi co to za plac jest po prawej stronie jak się dojeżdża do pierwszego ronda z gory z m20? Tam czasem tiry stoją, ale nie wiem czy to parking jakiś czy firma ma swoją siedzibę. Na jakąś plaże w Dover by człowiek poszedł kiedyś, ale nie ma gdzie auta postawić.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

A nie czasem do drugiego ronda, tego z BP ? Jeżeli tak to to jest Urząd Celny, można tam stanąć :mrgreen:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

No może ;) Dzięki.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Na celnym pierwsze 4h free potem za każdą następną napoczętą godzinkę 4eurasy. :)

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

No i stało się... nie chcieli mi dać promu w Dover, bo twierdziłem, że nie wiem co wiozę 8) W końcu się przyznałem :lol:
Ciekawi mnie tylko co w przypadku gdy kierowca na prawdę nie wie co wiezie ;) (mi brakowało słów po angielsku :P ) Rzucanie tekstów, że ma CMRkę nic nie pomagało :?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Ja wiele razy nie wiem co wioze. Póki co jeszcze problemu nie było. A co takiego wiozłeś, że nie chciałeś się przyznać?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Jakieś rolki, każda ważyła 180kg :) Co to dokładnie było to nie wiem, w końcu powiedziałem jej, że wiozę "cotton" 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Ale to już za Urzędem Celnym ;)
Teraz przenieśli na Stop 24 koło Hythe, żeby ci, co jadą przez Tunel nie musieli się wracać, więc w sumie to jednak on ma rację :)

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Kto był w środę w porcie po południu i widział co się działo ? :)
To co było przed portem to był szok... czarno jak w nocy :shock: Ale to jest nic :) Jak czekałem na prom w rajce nagle między ciężarówkami pokazało się grupa kilkudziesięciu imigrantów, którzy chcieli wbiec na statek :) Od bramek od statku udało im się przebiec bez problemu, ale właz był zamknięty i plan poszedł się yebać ;) Na całe szczęście... bo tak to by chyba cały port zamknęli :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c83 ... 52ee4.html


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: