Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 sty 2014, 17:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Witam, w przyszłym tygodniu jadę z drugim kierowcą w trasę. Jakie są powody że opona może wystrzelić ? Codziennie przed trasą muszę sprawdzać ciśnienie we wszystkich oponach ? Koledzy sprawdzają czy ktoś odbezpieczył konia (siodło) od naczepy, żeby nie było takich numerów, że my jedziemy a naczepa zjechała z konia ? Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 03 sty 2014, 17:18 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Temat przeniesiony do właściwego działu


Post Wysłano: 03 sty 2014, 17:13

Cytuj:
Witam, w przyszłym tygodniu jadę z drugim kierowcą w trasę. Jakie są powody że opona może wystrzelić ?
Uszkodzenia kordu, przetarcie, przeciążenie (przeładowanie), zbyt wysokie ciśnienie.
Cytuj:
Codziennie przed trasą muszę sprawdzać ciśnienie we wszystkich oponach ?
Codzienna kontrola powinna obejmować stan ogumienia. Wiadomo, że nie latasz codziennie z manometrem, ale wzrokowo oceniasz. Jak coś Ci się nie podoba, wówczas manometr.
Cytuj:
Koledzy sprawdzają czy ktoś odbezpieczył konia (siodło) od naczepy, żeby nie było takich numerów, że my jedziemy a naczepa zjechała z konia ? Pozdrawiam
To też wchodzi w skład kontroli całego zestawu przed wyruszeniem w drogę.

A tak po prawdzie to na postawione przez Ciebie pytania, odpowiedzi były udzielane w trakcie KW, kursu prawa jazdy...


Post Wysłano: 03 sty 2014, 17:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

weź dwie pary spodni, ze mną jeden taki jeden wybrał się w jednej parze, oblał sobie ropą, a później zdziwiony jak mu powiedziałem żeby na mój koc się w tych spodniach nie kładł :]


Post Wysłano: 03 sty 2014, 17:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

KW miałem dawno, nie siedziałem w tym, a teraz chcę powrócić do zawodu Kierowcy. Jeżeli jest łysa opona to jest większe prawdopodobieństwo wystrzału opony, biorąc na logikę. Niektóre firmy nie dbają o opony.


Post Wysłano: 03 sty 2014, 17:51

Ale to należy do Twoich obowiązków, skontrolować stan przed wyruszeniem w trasę. I jeśli widzisz taką oponę masz prawo odmówić wyjazdu z uwagi na niesprawny samochód. A w razie kontroli z taką oponą Ty będziesz miał problemy.


Post Wysłano: 06 sty 2014, 19:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Ponieważ opony to spory wydatek, a większość szefów nie lubi wydawać pieniędzy na opony - szczególnie jeśli nie są do samochodu którym on jeździ, zatrzymaj się przy pierwszym lepszym patrolu drogówki i pokaż opony. Policjanci ci zabiorą dowód i wtedy szef ci zmieni opony :lol:

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 06 sty 2014, 20:20

Cytuj:
[...]zatrzymaj się przy pierwszym lepszym patrolu drogówki i pokaż opony. Policjanci ci zabiorą dowód i wtedy szef ci zmieni opony :lol:
A oprócz zatrzymanego dowodu rejestracyjnego kierowca dostanie mandat za poruszanie się pojazdem, którego stan techniczny (opony) budzi zastrzeżenia - taką odpowiedź usłyszałem od policjanta z drogówki, na pytanie: Co by było gdybym zatrzymał się pojazdem przy patrolu i pokazał opony...


Post Wysłano: 06 sty 2014, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Cytuj:
[...]zatrzymaj się przy pierwszym lepszym patrolu drogówki i pokaż opony. Policjanci ci zabiorą dowód i wtedy szef ci zmieni opony :lol:
A oprócz zatrzymanego dowodu rejestracyjnego kierowca dostanie mandat za poruszanie się pojazdem, którego stan techniczny (opony) budzi zastrzeżenia - taką odpowiedź usłyszałem od policjanta z drogówki, na pytanie: Co by było gdybym zatrzymał się pojazdem przy patrolu i pokazał opony...
Mi dwa razy w karierze zabierali dowód za opony i mandatu nie dostałem.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 06 sty 2014, 20:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
[...]zatrzymaj się przy pierwszym lepszym patrolu drogówki i pokaż opony. Policjanci ci zabiorą dowód i wtedy szef ci zmieni opony :lol:
A oprócz zatrzymanego dowodu rejestracyjnego kierowca dostanie mandat za poruszanie się pojazdem, którego stan techniczny (opony) budzi zastrzeżenia - taką odpowiedź usłyszałem od policjanta z drogówki, na pytanie: Co by było gdybym zatrzymał się pojazdem przy patrolu i pokazał opony...
Mi dwa razy w karierze zabierali dowód za opony i mandatu nie dostałem.
przeczytajcie czym grozi miedzy innymi jazda z "niesprawnymi oponami".
jest to opisane w załączniku IV rozporządzenia 1071/09.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 071:PL:PDF

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 06 sty 2014, 21:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Mi dwa razy w karierze zabierali dowód za opony i mandatu nie dostałem.
To wszystko zależy na jakiego służbistę trafisz. W tym temacie mam niestety duże doświadczenie i sam na pewno bym się nie podkładał. Teraz stróże prawa dość często za mniejsze przekroczenia wyciągają bloczek mandatowy. W końcu trzeba ratować zieloną wyspę. A co do stanu opon to wszystko się wyjaśni przy pierwszych opadach śniegu i jak szef zapłaci za nie dotrzymanie terminu dostawy. Jedna rzecz mnie dziwi że nie potraficie podejść do pryncypała i po prostu zgłosić kiepskiego ogumienia i tyle. Miałem kiedyś podobna sytuację w jednej z firm gdzie poprosiłem o zmianę opon i je dostałem, a reszta po tym goniła do szefa dla czego oni nie dostali, a ja tak. Na to była krótka odpowiedz bo mi zgłosił, a wy nie.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 06 sty 2014, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Bez przesady, na drutach to ja nie jeżdżę, ale jak z oponą się nie dzieje nic niepokojącego to się jednak drze do znaczników. A te dowody to w sumie poleciały w wyniku negocjacji, żeby np. za prędkość nie karali. :lol: Może i również dzięki temu zmieniło się podejście szefostwa do opon, że chociaż chinka choćby nawet, ale co nowe to nowe.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 06 sty 2014, 21:29

No widzisz, sam się "przyznałeś", że to były negocjacje, a nie kontrola szczegółowa. Bo wtedy to byłoby pewnikiem inaczej. A wiem, że dają za to mandat, bo mój zmiennik dostał mandat właśnie za opony na naczepie. A raczej za ich stan.


Post Wysłano: 06 sty 2014, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Bez przesady, na drutach to ja nie jeżdżę, ale jak z oponą się nie dzieje nic niepokojącego to się jednak drze do znaczników. A te dowody to w sumie poleciały w wyniku negocjacji, żeby np. za prędkość nie karali. :lol:
Lata temu negocjowałem dowód za pęknięta szybę coby za prędkość nie pisali kwita, po kilkuminutowych negocjacjach skończyło się na "koniaku" :mrgreen:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 06 cze 2014, 17:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

W ostatnią trasę jechałem taką oponą: Jeden kierowca na rozładunku w Lidlu zwrócił mi uwagę na ten problem. W trasę pojechałem samochodem sprawnie technicznie, a w Niemczech, była zmiana samochodów na ten który miał taką oponę. Wiem że kierowca tego samochodu zgłaszał to kierownikowi transportu, oni tym za bardzo nie przejmowali się, na szczęście nie jeżdżę tym samochodem.
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 07 cze 2014, 5:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Przecież jest jeszcze zarys bieżnika to czego Ty się czepiasz :D kubica na łysych jeździł i to z jaką prędkością :D

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 07 cze 2014, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

i jeszcze nawet nacinane nie były...

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: