Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 lip 2013, 21:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2013, 20:20
Posty: 4
Lokalizacja: śląskie

Witam Was koledzy trakerzy:)
Szukałem na forum i ogólnie w internecie odpowiedzi na moje pytanie ale nie znalazłem nic co by mi rozwiało moje wątpliwości. A więc ostatnio jakiś kolega powiedział mi że jak kończę pracę i wyciągam kartę z tachografu to selektor wcześniej powinienem ustawić na łóżko. Ja tego nigdy nie robiłem i tutaj moje pytanie czy trzeba tak robić?
Opiszę jak ja to robię.
Po skończonej trasie gdy odstawiam auto na parkingu ustawiam je na miejscu zaciągam ręczny włączam luz na tachografie pojawiają mi się młotki wtedy naciskam strzałkę wyciągam kartę i dopiero wyłączam silnik. Gdy przychodzę następnego dnia do pracy pierwsze co to udaję się do dyspozytora dowiedzieć się gdzie jadę i którym samochodem, potem obsługa codzienna i dopiero wsiadam do kabiny i wkładam kartę i robię wpis manualny od godziny wyjęcia karty do godziny mojego wejścia przez bramę firmy,selektor ustawiam na łóżko potem koniec zmiany na tak. Następnie manualnie wpisuję inna pracę tzn. zaliczam do tego czas który upłynął od wejścia przez bramę do włożenia karty i akceptuję i dopiero ruszam. Myślę że wszystko robię zgodnie z przepisami i to że nie przełączam selektora na łóżko przed wyjęciem karty nie ma tu nic do rzeczy bo i tak wyjmuje kartę a potem wpisuje manualnie moje aktywności przeważnie na innym samochodzie bo dziennie jeżdżę innymi samochodami.
Pozdrawiam.


Post Wysłano: 27 lip 2013, 6:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

a kiedy dokonujesz wpisu zakończenia pracy???

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 27 lip 2013, 9:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Cytuj:
a kiedy dokonujesz wpisu zakończenia pracy???
Jak wyciągasz kartę to tachograf automatycznie pyta się o kraj zakończenia
.

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 27 lip 2013, 10:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2013, 20:20
Posty: 4
Lokalizacja: śląskie

No oczywiście jak wyciągam kartę to tachograf się pyta o kraj zakończenia w moim przypadku to zawsze PL. A zmianę kończę po zrobieniu manualnego wpisu odpoczynku (w moim przypadku jest to ilość godzin od wyjęcia karty do godziny kiedy przechodzę przez bramę firmy) następnie rozpoczynam nową zmianę i na początku niej dopisuję minuty które upłyneły od zakończenia poprzedniej do teraz jako inna pracę i potem ruszam.
Ale najbardziej mi chodzi o to że ktoś mi powiedział że żeby dobrze się wszystko zapisało to przed wyjęciem karty selektor musi obowiązkowo być ustawiony na łóżko. Co dla mnie jest trochę dziwne bo po wyciągnięciu karty i zrobieniu wydruku od godziny wyjęcia pojawiają się ???. A a ten okres od wyjęcia do następnego włożenia dopisuje się manualnie przed rozpoczęciem kolejnego dnia pracy.


Post Wysłano: 27 lip 2013, 14:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2013, 13:53
Posty: 110
GG: 666
Samochód: TYR

Cytuj:
Ale najbardziej mi chodzi o to że ktoś mi powiedział że żeby dobrze się wszystko zapisało to przed wyjęciem karty selektor musi obowiązkowo być ustawiony na łóżko.
Nie musi być.
Ważne jakie robisz później wpisy manualne.

_________________
Cytuj:
A co się tyczy tego:"cytat:[...]bede, jak tylko wy- moderatorzy - zaczniecie go przestrzegac.poki co, bede bral z was przyklad ( bo tak byc przeciez powinnno - nieprawdaz?)"napiszę krótko: rób tak dalej, czekaj końca...
Znaczy - robisz jak moderator = masz bana ;)


Post Wysłano: 27 lip 2013, 17:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
Ale najbardziej mi chodzi o to że ktoś mi powiedział że żeby dobrze się wszystko zapisało to przed wyjęciem karty selektor musi obowiązkowo być ustawiony na łóżko.
Nie musi być.
Ważne jakie robisz później wpisy manualne.
trochę się to kłóci :/
po dokonaniu wpisu o zakończeniu pracy nie powinno być rejestracji pracy :( a tachograf ustawiony na młotki daje taką możliwość,ale to tylko moja opinia

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 27 lip 2013, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2013, 20:20
Posty: 4
Lokalizacja: śląskie

Dziś robiłem wydruki z kilku kolejnych dni i niby na nich jest wszystko w porządku (pauzy ładnie naniesione, brak jakichkolwiek pytajników) więc raczej chyba wszystko dobrze robię. Ale dla świętego spokoju od dziś zacznę przed wyjęciem karty przełączać selektor na łóżko.


Post Wysłano: 28 lip 2013, 9:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

co by nie było to nie masz się czym martwić :D aż tak drobiazgowych inspektorów to chyba nie ma??? (ja nie spotkałem w żadnym kraju),najważniejsze w tym wszystkim jest przestrzeganie tych podstawowych zasad

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 28 lip 2013, 9:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Pytanie nie ma temat karty ale tarczek :)
Jeśli dostane od pracodawcy zaświadczenie że od poniedziałku zatrudnia mnie to przy kontroli pokazuje tarczki od poniedziałku tak jak jest na zaświadczeniu czy od dnia którego zacząłem jeździć,(jeździłem 3 dni bez zaświadczenia.)

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 28 lip 2013, 9:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Pytanie nie ma temat karty ale tarczek :)
Jeśli dostane od pracodawcy zaświadczenie że od poniedziałku zatrudnia mnie to przy kontroli pokazuje tarczki od poniedziałku tak jak jest na zaświadczeniu czy od dnia którego zacząłem jeździć,(jeździłem 3 dni bez zaświadczenia.)
jakie zaświadczenie?? jak już to umowę o pracę :lol: a te tarczki to pewnie sam ci zabierze żebyś mu kłopotów nie ściągnął :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 28 lip 2013, 10:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Takie zaświadczenie:
Obrazek


A co do tarczek to właśnie mi chodzi by je skasować:)

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 28 lip 2013, 14:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2013, 20:20
Posty: 4
Lokalizacja: śląskie

Ja jak zaczynałem w tej firmie pracę (była to moja pierwsza praca w charakterze kierowcy, wcześniej pracowałem w innym zawodzie) to mój pracodawca zaraz przy pierwszym moim wyjeździe w trasę dał mi to zaświadczenie razem z wypisaną weekendówką że wcześniej wykonywałem pracę nie związaną z prowadzeniem pojazdu oraz kazał mi przez 28 dni wozić świadectwo pracy z poprzedniej firmy, na wypadek kontroli żeby udowodnić dlaczego nie posiadam tarczek z 28 dni. Więc moim zdaniem twój pracodawca powinien Ci albo zmienić datę na tym zaświadczeniu żeby się zgadzała z twoją pierwszą tarczką. Lub jeżeli pracodawca Ci na to pozwala że z tych trzech tarczek zrobisz "makulaturę" (co oczywiście jest nielegalne i kiedyś wyjdzie na jaw jak wpadnie mu kontrola na firmę) to chociaż za te 3 dni niech Ci wystawi weekendówke. Moim zdaniem dobrze żeby się te wszystkie daty zgadzały. Tzn. data umowy o pracę z datą tego zaświadczenia i pierwszą tarczką a jeżeli zacząłeś jeździć parę dni później to niech Ci wystawi weekendówkę i masz porządek w papierach.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: