Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 lip 2013, 15:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2013, 14:57
Posty: 13

Stojąc w dużym korku gdzie ruch odbywa się z prędkością ślimaka mają miejsce podjazdy. Moje pytanie jest następujące: ile minut trwającą przerwę między podjazdami krokodyl zaliczy mi do czasu jazdy, a od ilu minut owa przerwa nie jest wliczana do owego czasu jazdy?

Z góry dzięki za odpowiedź


Post Wysłano: 03 lip 2013, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2008, 13:08
Posty: 55
GG: 0
Lokalizacja: Wrocław, Korfantów

Tachograf cyfrowy ma naliczanie minutowe. Także stojąc minutę w korku zaliczy ci się jedna minuta na młotkach czy na pauzie jak sobie przełączysz. Jak ruszysz to już masz jazdę. Chyba że będziesz podjeżdżał po "pół koła" :mrgreen: ogólnie jak podjeżdżasz co chwilę (poniżej 1 min) to masz cały czas jazdę na tacho rejestrowaną.

Poprawcie mnie jeśli się pomyliłem :>

_________________
twarde poglądy, radykalne rozwiązania...


Post Wysłano: 03 lip 2013, 16:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

W nowych autach są już tachografy z regułą jednej minuty, czyli jeśli mamy np. 20 sekund jazdy, a 40 na łóżku, to całą minutę zaliczy nam jako przerwę.


Post Wysłano: 05 lip 2013, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2013, 14:57
Posty: 13

Ja mam tachograf analogowy bez żadnego minutowego naliczania. Kiedyś na jakiejś stronce odnośnie tych spraw wyczytałem, że jeśli przerwa między podjazdami trwa przynajmniej 2 minuty to nie jest zaliczania do czasu jazdy. Może ktoś potwierdzić?


Post Wysłano: 05 lip 2013, 19:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Cytuj:
Ja mam tachograf analogowy bez żadnego minutowego naliczania. Kiedyś na jakiejś stronce odnośnie tych spraw wyczytałem, że jeśli przerwa między podjazdami trwa przynajmniej 2 minuty to nie jest zaliczania do czasu jazdy. Może ktoś potwierdzić?
Nie nie może... Jazda to jazda, czas liczysz jak jedziesz a nie jakieś dwie minuty... Jeszcze słynna wśród kierowców jest super zasada że jak nie ma pauzy 15min to trzeba to zaliczyć jako jazdę :shock: :lol: :roll:

Nowe tacho (od września 2011 jak się nie mylę) odliczy Ci Każdy postój, nawet parę sek. ale jeśli masz tacho na tarczki to nie baw się w to. Najlepiej po prostu jak masz postój powyżej minuty i jak chcesz to sobie go odlicz na sek. lepiej się nie bawić.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 05 lip 2013, 19:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2011, 15:17
Posty: 22
GG: 0
Samochód: Scania

W nowym Manie przy tym nowszym tacho jedzie się max 28sekund i odrazu po tym czasie wcisnąć tachograf np. na łóżko bądź młotki po czym odczekać minute i nie naliczy czasu jazdy, jest to bardzo przydatne w korkach .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: