Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lut 2014, 20:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Samochodów parę się sprzedało. Sam widziałem kilka jeżdżących po Polsce ale jakoś nikt się nie wychylił by pochwalić się na forum. Trudno, nic jednak nie jest niemożliwe. Na allegro są dostępne samochody z tą sypialnią na sprzedaż i stamtąd pochodzą te oto zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
źródło: otomoto.pl

Zwrócę uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, miły akcent, że producent dodaje od siebie w zabudowie rozgałęźnik zapalniczki nad dolną leżanką. Wiadomo, że przed snem warto podłączyć do niej telefon czy laptopa, albo nawigację na noc. Po drugie, osobiście wolę wersję z webasto za siedzeniem niż pod łóżkiem. Eliminuje to zastosowanie rury, która jest trochę mało praktyczna i daje więcej miejsca pod łóżkiem. Po trzecie, jak widać spojkar też się za to zabrał, chociaż na swojej stronie o tym nie wspomina. Po czwarte, ducato z tą zabudową budzi wątpliwości. Jeśli tylna oś jest tak usadowiona, to nie chce być na miejscu kierowcy któremu wrzucą ładunek tak, że największy ciężar będzie miał na końcu.

Faktem jest, że takim autkiem chciałbym jeździć ale tylko w pojedynczej obsadzie. We 2 to jednak jest za ciasno mi się wydaje. Na wielki plus ogromna przestrzeń pod łózkiem i nad dachem. Oczywiście tę przestrzeń pod łóżkiem można sobie jakoś poprzedzielać. Fajny patent z lampkami nad głową.

Myślę też, że w przyszłości te sypialnie będą jeszcze wyższe, tak że obędzie się bez spojlera, ale i tak teraz jest to bardzo humanitarne rozwiązanie, o niebo lepsze niż kurnik.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Post Wysłano: 01 lut 2014, 23:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Orientujesz się może jak wygląda sprawa z ładownością przy takiej sypialce?

Z zewnątrz moim zdaniem wygląda na taki wynalazek, ale za to w środku wygląda całkiem całkiem :wink:


Post Wysłano: 07 lut 2014, 20:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

ciekawe czy dają oryginalną plakietkę frajera :lol: jak można w takim gównie siedzieć?


Post Wysłano: 07 lut 2014, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
ciekawe czy dają oryginalną plakietkę frajera :lol: jak można w takim gównie siedzieć?
Jakby nie patrzec wolałbym takie ''g****'' niż kurnik jakbym jezdzil busem


Post Wysłano: 08 lut 2014, 11:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Jakby nie patrzec wolałbym takie ''g****'' niż kurnik jakbym jezdzil busem
nie jeździłem busem z kurnikiem, a takim wynalazkiem to już w ogóle, jeździłem natomiast Starem 266, który ma coś w stylu leżanki za siedzeniami, wizualnie wygląda to na podobne wymiary. Co za tym idzie, z leżanki korzystałem gdy czekałem na zmianę warty żołnierzy, zmiana trwała koło 45min, więc to był idealny czas na krótką drzemkę, i na nic więcej nie nadaje się leżanka o takich wymiarach, nie wyobrażam sobie spać na czymś takim, dobra raz kiedyś, ale zapewne myśl przewodnia tego śmiesznego wynalazku to przynajmniej tydzień w kabinie, a znając śmieszne i chore ambicje polskich łepków którzy będą się tym powozić, to i więcej.
Ten który to wymyślił, zapewne nie spędził nawet doby w takiej budzie, choć w sumie liczy się zysk, innowacja i przekonanie że to jest dobre, że się da, wszystko fajnie a na końcu zostaje szara masa która się konserwuje w tej pseudo sypialce.


Post Wysłano: 08 lut 2014, 17:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Tez nie jezdzilem busem z kurnikiem, ale sadze ze łózko za siedzeniami bedzie duzo wygodniejsze niz kurnik. Chociazby z samego faktu ze w kabince bedzie wiecej miejsca.


Post Wysłano: 08 lut 2014, 18:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Jak tak patrze na grubosc tej górnej leżanki... to jest kawalek plyty obitej materialem? :O

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 08 lut 2014, 19:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Tez nie jezdzilem busem z kurnikiem, ale sadze ze łózko za siedzeniami bedzie duzo wygodniejsze niz kurnik. Chociazby z samego faktu ze w kabince bedzie wiecej miejsca.
Ja busem z kurnikiem jeździłem tylko raz, ale jeździłem przez dość długi czas DAFem CF z kurnikiem
Obrazek
i powiem tak. Jesli chodzi o spędzanie dnia w takiej kabinie to jest to rozwiązanie znacznie gorsze. Ale jeśli chodzi o spanie, to w kurniku jest znacznie wygodniej, znacznie więcej miejsca, a jednoczesnie jasno jest oddzielone miejsce pracy od miejsca wypoczynku.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 08 lut 2014, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Tyle, że na takiego DAFa wchodzi jednak dużo większy kurnik jak na busa.

Co do tej zabudowy to na plus na pewno będzie to, że w przeciwieństwie do kurnika będzie dało się tam wytrzymać w lato.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 09 lut 2014, 19:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Tyle, że na takiego DAFa wchodzi jednak dużo większy kurnik jak na busa.
To prawda, ale w kurniku na Iveco Daily też spędziłem parę nocy, i myślę, że wyspałem się lepiej niż na takiej półeczce jak na zdjęciach powyżej.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 09 lut 2014, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2008, 12:21
Posty: 488
Samochód: DAF XF 106.460
Lokalizacja: Rybnik

Cytuj:
Co do tej zabudowy to na plus na pewno będzie to, że w przeciwieństwie do kurnika będzie dało się tam wytrzymać w lato.
Zgadza się, i to chyba właściwe jedyna zaleta tego rozwiązania. No, może jeszcze ta przestrzeń życiowa, o której wcześniej tutaj pisano - fakt, miejsca będzie więcej.
Natomiast nikt mi nie powie, że ten kawałek biednie obitej i wąskiej deski zastąpi wyro z kurnika :]


Post Wysłano: 10 lut 2014, 13:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Panowie, chyba nie za bardzo dokładnie oglądaliście zdjęcia. Te łóżka to nie tylko cienkie półki ale także materac, taki sam jak w normalnym kurniku. To tylko zdjęcia poglądowe, wiec dlatego zdjęto góry materac. Na dołączonych zdjęciach jak widać wszystko już gra.

Dla malkontentów powiem tak. Pamiętam jak jeździłem po Polsce mercedesem "kaczką" i spałem na siedzeniach. A siedzenia miała dwa, także by się jakoś ułożyć, kładłem między nie element od starej kanapy i tak w pół leżąc w pół siedząc spałem. Potem dostałem Iveco Daily i też spałem na siedzeniach ale tym razem na trzech. W końcu Renault Master z kurnikiem. Dziś nie pogardziłbym tym rozwiązaniem. Dlaczego? Bo człowiek docenia to co ma i wtedy cieszy się, że nie dość, że może się wyspać to jeszcze ma sporo przestrzeni dla swoich rzeczy. Bus nigdy nie będzie dużą ciężarówką, ale kierowca ma prawo do tego by móc sobie w kabinie zorganizować życie.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Post Wysłano: 10 lut 2014, 16:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Bo człowiek docenia to co ma i wtedy cieszy się, że nie dość, że może się wyspać to jeszcze ma sporo przestrzeni dla swoich rzeczy. Bus nigdy nie będzie dużą ciężarówką, ale kierowca ma prawo do tego by móc sobie w kabinie zorganizować życie.
przecież ta pseudo leżanka ma jakieś 50cm szerokości, jak można się wyspać na czymś takim? w magnumce wyro ma 70cm szerokości i w miarę ujdzie, w Actrosie górne ma 80cm, i jest mega wygodne, i powiem że wysypiałem się na tym tak samo jak na domowym łóżku które ma 160cm szerokości, a nawet i lepiej.
Tak jak napisałeś bus nigdy nie będzie dużą ciężarówką, ja rozumiem, noc, dwie spędzić, ale siedzenie po tygodniu czy nawet więcej to jest jakaś porażka.


Post Wysłano: 10 lut 2014, 17:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Zacznijmy od tego że bus to samochód dystrybucyjny w normalnym świecie, a nie maszynka do pieniędzy która z kierowcy robi niewolnika.

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 10 lut 2014, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Zacznijmy od tego że bus to samochód dystrybucyjny w normalnym świecie, a nie maszynka do pieniędzy która z kierowcy robi niewolnika
dobrze powiedziane, ale polacy tak mają, lubią się skundlić, a jak w gównie wyrośnie kwiatek to pieją z zachwytu


Post Wysłano: 12 lut 2014, 1:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Dlaczego? Bo człowiek docenia to co ma i wtedy cieszy się, że nie dość, że może się wyspać to jeszcze ma sporo przestrzeni dla swoich rzeczy
Rumuni potrzebuje takich ludzi do propagandy bo tam busy bez kurnikow lataja i trzeba chlopakow wspierac duchowo :D

Jak dla mnie to to jest porażka i podcieranie dupy szklem, rozumiem jak ktos jescze przebiduje w tym same noclegi w tygodniu ale stac jakies weekendy z takim zapleczem to faktycznie oryginalna plakietka sie nalezy

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 16 mar 2014, 13:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2008, 12:21
Posty: 488
Samochód: DAF XF 106.460
Lokalizacja: Rybnik

http://otomoto.pl/renault-master-l3-2-3 ... 35416.html

SPOJKAR ujrzał światło dzienne, i w moim odczuciu wypada znacznie lepiej niż WEJKAMA. Cała konstrukcja zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wydaje się być bardziej dopracowana. Rozwiązanie z drugą leżanką na dachu jest jak najbardziej na plus.

Znośnie to wszystko wygląda, aczkolwiek nadal nie potrafię się przekonać :]
Cytuj:
Ale jeśli chodzi o spanie, to w kurniku jest znacznie wygodniej, znacznie więcej miejsca, a jednoczesnie jasno jest oddzielone miejsce pracy od miejsca wypoczynku.
PROSTE!


Post Wysłano: 17 mar 2014, 2:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Dla tych co śpia na boku nie widze problemu, poza tym wolał bym spać w tymś takim niż w kurniku.. coś na zasadzie "trzeba wybrać mniejsze zło"

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: