Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 paź 2012, 22:38
Posty: 12
GG: 31331188
Samochód: Volvo

witam koledzy czy ktos by mogl cos napisac o jezdzie na bulgarie i rumunie z chlodnia jakie tam zasady panuja jakie sa zakazy cos na temat parkingow z gory dziekuje:)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Ruch prawostronny.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 paź 2012, 22:38
Posty: 12
GG: 31331188
Samochód: Volvo

Cytuj:
Ruch prawostronny.
nie no nie gadaj naprawde :/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Były już takie tematy na tym forum, poszukaj w wyszukiwarce, a na bank znajdziesz.
Poza tym jak już tam pojedziesz to podpytaj na radiu, a dostaniesz informacje, których szukasz.
Nigdy tam nie byłem więc nie pomogę, ale podobno jazda jak wszędzie, nie ma tragedii.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2012, 23:24
Posty: 58
Samochód: MAN
Lokalizacja: KSU

Witaj.

Ja aktualnie jezdze do grecji chlodnia przez rumuna i bułgara co do jazdy tam to nie ma zle przez rumunie jezdzi sie dobrze nowa droga co prawda tylko 2 pasmowa ale przynajmniej bez dziur. Trzeba uważac na ludzi chodzacych po drogach. Inspektorów też mozna sie spodziewać nie wiem jak w rumuni ale w bułgari 5 euro w paszporcie zalatwia wszystkie problem z inspektorami:) Wjezdzajac na rumunie musisz założyc plombe tranzytowa trzeba sprawdzic czy wszystko dobrze wpisali czy numer plomby sie zgadza i podac na ktora granice sie udajemy i tam plombe sciagaja. Na bułgarie mozna dostac sie promem (ok130e) lub przez most (chyba cos ok 40e ale nie jestem pewien) Na Bułgarii drogi dużo gorsze dziurawe itd chcociaż jest wiecej autostrad. Na dolnej obwodnicy sofi jest jakiś zakaz tylko teraz nie pamietam kiedy obowiazuje. W bułgari kontrole inspektorow napewno cie nie omina ale jak pisalem wczesniej dasz 5 euro odraz i puszcza cie wolno policja raczej dużych nie zatrzymuje chyba że przekroczysz predkos. Co do parkingów to rewelacji nie ma od jednego do drugiego czasami trzeba jechac z 2h jak nie lepiej wiec nie ma co jechac do ostatniej minuty. Jezeli jeszcze masz jakies pytania to pisz;)


Ostatnio zmieniony 03 lut 2013, 13:46 przez Lukassz, łącznie zmieniany 1 raz.
plOMba


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 paź 2012, 22:38
Posty: 12
GG: 31331188
Samochód: Volvo

Cytuj:
Witaj.

Ja aktualnie jezdze do grecji chlodnia przez rumuna i bułgara co do jazdy tam to nie ma zle przez rumunie jezdzi sie dobrze nowa droga co prawda tylko 2 pasmowa ale przynajmniej bez dziur. Trzeba uważac na ludzi chodzacych po drogach. Inspektorów też mozna sie spodziewać nie wiem jak w rumuni ale w bułgari 5 euro w paszporcie zalatwia wszystkie problem z inspektorami:) Wjezdzajac na rumunie musisz założyc plombe tranzytowa trzeba sprawdzic czy wszystko dobrze wpisali czy numer plomby sie zgadza i podac na ktora granice sie udajemy i tam plombe sciagaja. Na bułgarie mozna dostac sie promem (ok130e) lub przez most (chyba cos ok 40e ale nie jestem pewien) Na Bułgarii drogi dużo gorsze dziurawe itd chcociaż jest wiecej autostrad. Na dolnej obwodnicy sofi jest jakiś zakaz tylko teraz nie pamietam kiedy obowiazuje. W bułgari kontrole inspektorow napewno cie nie omina ale jak pisalem wczesniej dasz 5 euro odraz i puszcza cie wolno policja raczej dużych nie zatrzymuje chyba że przekroczysz predkos. Co do parkingów to rewelacji nie ma od jednego do drugiego czasami trzeba jechac z 2h jak nie lepiej wiec nie ma co jechac do ostatniej minuty. Jezeli jeszcze masz jakies pytania to pisz;)
dzieki za kokretna odpowiedz:)
w sprawie tych plomb tranzytowych gdzie sie to zalatwia?? i powiedz mi o co chodzi z tym paszportem skoro bulgaria jest w unii?? no i jak najlepiej sie tam kierowac chodzi mi o jakies nr drog albo jakies wieksze miasta z gory wielkie dzieki:)
no i powiedz mi jeszcze obsluga chlodni bardzo skomplikowana??


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2012, 23:24
Posty: 58
Samochód: MAN
Lokalizacja: KSU

Plombe zakladają Ci na granicy w jednej z budek na pewno znajdziesz;) a ja akurat obsługuje sie paszportem na samym dowodzie też możesz jezdzic... a co do obsługi chłodni to na pewno ogarniesz nie ma żadnej wielkiej filozofii:) My przez rumuna jedziemy tak: Podam Ci miejscowości na jakie sie kierujemy:

granica Węgry - Rumunia Nadlac
-Arad
-pozniej wijezdzamy na autostrade (A1)i jedziemy nią do końca kierujemy sie na Timisoara, Lugoj
-gdy skonczy sie autostrada obieramy cel na Lugoj pozniej
-Caransebes
-Orsova ,Drobeta-Tumu severin
-Filiasi
-Craiova
-Bechet i tutaj mamy przeprawę promowa na bułgarie

Prawie każde z tych miast co Ci wymieniłem ma obwodnice wiec musisz uważac żeby nie wjechać do centrum ale z tym nie powinieneś mieć problemu ponieważ wszystko w miare dobrze oznakowane:)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 paź 2012, 22:38
Posty: 12
GG: 31331188
Samochód: Volvo

Cytuj:
Plombe zakladają Ci na granicy w jednej z budek na pewno znajdziesz;) a ja akurat obsługuje sie paszportem na samym dowodzie też możesz jezdzic... a co do obsługi chłodni to na pewno ogarniesz nie ma żadnej wielkiej filozofii:) My przez rumuna jedziemy tak: Podam Ci miejscowości na jakie sie kierujemy:

granica Węgry - Rumunia Nadlac
-Arad
-pozniej wijezdzamy na autostrade (A1)i jedziemy nią do końca kierujemy sie na Timisoara, Lugoj
-gdy skonczy sie autostrada obieramy cel na Lugoj pozniej
-Caransebes
-Orsova ,Drobeta-Tumu severin
-Filiasi
-Craiova
-Bechet i tutaj mamy przeprawę promowa na bułgarie

Prawie każde z tych miast co Ci wymieniłem ma obwodnice wiec musisz uważac żeby nie wjechać do centrum ale z tym nie powinieneś mieć problemu ponieważ wszystko w miare dobrze oznakowane:)
powiedz mi jeszcze gdzie najlepiej parkowac na jakich parkingach czy platne parkingi sa oznaczone jakos ??:)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2012, 23:24
Posty: 58
Samochód: MAN
Lokalizacja: KSU

Tam masz praktycznie same prywatne płatne parkingi. Są oznakowane jakimiś tablicami, neonami itp na każdym prawie jest wi fi i prysznic tylko nie które łazienki w opłakanym stanie także kapcie to podstawa;) Koszt takiego parkingu to coś ok 5 e a w ktorych miejscach dokładnie te parkingi to podpytasz na radyjku troche rodakow lata w tamte strony to zawsze możesz kogos zapytac:) Na jakiś dzikusach czy przy malych stacjach nie ma sie co zatrzymywać na dłużej..


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: