Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 12 sie 2006, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

A... no to wybacz nie wiedziałem. Czyli masz łatwiej się komunikować z tubylcami.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 14 sty 2008, 23:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lut 2006, 21:18
Posty: 123
GG: 24782554
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
Nie szukasz zaczepki to jej nie znajdziesz tak jak wszedzie.I jak kolega napiszal wyzej kasa na łapowki glownie zielone:)

Już zielone nie grają w drużynie tylko euro

_________________
Kto sukcesu chce znajdzie do niego drogę,kto sukcesu nie chce ,zawsze znajdzie wymówkę


Tytuł: Re: Re:
Post Wysłano: 15 sty 2008, 15:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
Cytuj:
Nie szukasz zaczepki to jej nie znajdziesz tak jak wszedzie.I jak kolega napiszal wyzej kasa na łapowki glownie zielone:)

Już zielone nie grają w drużynie tylko euro
Ale się uśmiałem :mrgreen: Kto Ci tak powiedział? Jakoś co tydzień jak jadę na Moskwę bądz do Pińska płacę baksami i nikt nawet nie powiedział czegoś takiego, że woli Euro.


Post Wysłano: 16 sty 2008, 1:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lut 2007, 2:23
Posty: 80
Lokalizacja: Elbląg

Co do łapówek (odnośnie Rosji) to nie wyobrażam sobie żeby kierowca pokrywał takie koszty jak np. wykupienie się z konwoju lub za błędy na wadze, u transportnika (na marginesie parę razy nam się zdarzyło, że ten sam zestaw z tym samym ładunkiem miał różną masę własną na wadze :D ). Niestety biorą wszyscy od pograniczników, fitosanitarnych na celnikach skończywszy. Mniej więcej każda granica i zmiana ma swoje stawki, jedynie nie biorą na zmianie jak mają kontrolę z góry ale wtedy celnicy się opieprzają.
O dziwo jak kilka razy jechałem na Białoruś przez Bobrowniki to był tylko jeden białoruski celnik który w ogóle nie brał a robił za dwóch (kierowcy na pusto mu 5 zielonych w paszport, a dokumenty z kasą wracały :) )


Tytuł: Re: Re:
Post Wysłano: 16 sty 2008, 10:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lut 2006, 21:18
Posty: 123
GG: 24782554
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Nie szukasz zaczepki to jej nie znajdziesz tak jak wszedzie.I jak kolega napiszal wyzej kasa na łapowki glownie zielone:)

Już zielone nie grają w drużynie tylko euro
Ale się uśmiałem :mrgreen: Kto Ci tak powiedział? Jakoś co tydzień jak jadę na Moskwę bądz do Pińska płacę baksami i nikt nawet nie powiedział czegoś takiego, że woli Euro.
:mrgreen: Mówiłem o Ukrainie nie o rosji dopiero skończyłem ćwiczyć i dolarów nikt nie chciał. !

_________________
Kto sukcesu chce znajdzie do niego drogę,kto sukcesu nie chce ,zawsze znajdzie wymówkę


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 16 sty 2008, 13:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 13:39
Posty: 106
GG: 0

Cytuj:
Ja wczoraj wróciłem z ojcem z Rygi i jechaliśmy przez Litwę i Łotwę i nie było żadnych problemów... :mrgreen: Codo Litwy,to drogi są lepsze niż u nas,w większości po jednym pasie ruchu z jedną stronę,ale asfalt napewno dużo lepszy niż u nas...Łotwa,to już trochę inny świat-widać gorsze drogi,większą biedę...Co do granicy,to wracając z Łotwy zastała nas na Budzisku 12km kolejka!!!Wkleję fotki do tematu traski to sobie zobaczycie... :D A co do tej Ukrainy i reszty wschodu to wiedziałem że tam jest Kongo,ale nie sądziłem że aż takie...Wielki szacunek dla kierowców tam jeżdżących... :)
Nie zgadzam się z tobą co do dróg na Litwie byłem w zeszłym roku i drogi są dokładnie takie jak u nas pod względem nawierzchni może wydają się też nieco szersze niż nasze i tyle a na Łotwie to znaczeni gorsze od naszych


Post Wysłano: 21 sty 2008, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

ja ogólnie słyszałem ze jest tak ze Ukraina jest podzielona na strefy i w każdej jest inna mafia... jak lapna i zapłacisz to dają ci kartkę i jak następni złapią pokazujesz kartkę ze już zapłaciłeś i jedziesz dalej...

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Tytuł: Re: Re:
Post Wysłano: 22 sty 2008, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2006, 21:00
Posty: 206
Lokalizacja: Garwolin

Cytuj:
Co do granicy,to wracając z Łotwy zastała nas na Budzisku 12km kolejka!!!Wkleję fotki do tematu traski to sobie zobaczycie... :D
Ja myślę, że oni te kolejki tworzą zeby sobie przypomnieć dawne czasy :P Ojciec tam nie jedną dobę spędził przed Unią. Ale te 12km kolejki to ile czasu szło? Jak wracałem ostatnio z Litwy to kolejki miałem 11km, ale po 2h przekroczyłem granicę więc nie było źle.
A co do dróg to kiedyś były dobre, ale ostatnio im się straszne koleiny porobiły... np. z Kowna do Wilna jedzie się jak po torach. Ogólnie szerzej, szerokie pobocza, drogi robione z rozmachem, bo w sumie mają gdzie budować. Poza tym u nich Via Baltika już widać, a u nas jeszcze nie... Ale uliczki w miastach to dziura na dziurze... szczególnie w Wilnie.

_________________
Wspomnień czar...
WTiE PW


Post Wysłano: 23 sty 2008, 10:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 13:39
Posty: 106
GG: 0

Mimo wszystko drogi na Litwie sa takie same jak u nas, ale przyznam ci rację jest szerzej na Litwie niż u nas.


Ostatnio zmieniony 23 sty 2008, 17:26 przez michal46, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 23 sty 2008, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:37
Posty: 61
GG: 7708160
Samochód: Scania R 500 V8 & DAF 95XF 430
Lokalizacja: Kościerzyna-POLAND FANS(PL)

Niema się czego bać drogi podobne ja u nas ostatnio ojciec był na moskwie
tylko troche mrozu ostrego tak całkiem dobrze

_________________
WWW.JURAS-PHOTOGRAPHY.OCOM.PL
http://www.youtube.com/pawel480

'' Koniec Imprezy,Dziękuje Dobranoc ! ''


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: