Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 lip 2012, 20:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2010, 18:50
Posty: 110
GG: 6609014
Samochód: MAN L2000 MB 410D
Lokalizacja: Andrychów

Cytuj:
Cytuj:

To tylko przykład: Ja bym to zrobił inaczej skoro nie jest to anonimowe tzn będę tam i będzie się dało rozpoznać że to ja i przez tą stronę nie dostanę pracy to pierwsze co to się zapytam dlaczego i gdzie to znalazł a pracodawca pewnie powie bo mu to wisi potem pójdę prosto na Policję i nie będę oskarżał firmy która to napisała tylko twój portal potem skoczę do prawnika złoże pozew sądowy i będę się domagał odszkodowania od ciebie a nie od firmy która to napisała i to bardzo dużego :lol:
Na jakiej podstawie skoro dane osobowe są ukryte na tyle, żeby było to zgodne z ustawą?
Polecam : http://pl.wikipedia.org/wiki/Dane_osobowe
Cytat "W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się każdą informację dotyczącą osoby fizycznej, pozwalającą na określenie tożsamości tej osoby"

Skoro przyszły pracodawca mnie rozpozna to znaczy że dane nie były wystarczająco ukryte a jak w ogóle nie ma danych kierowcy tak żeby go nie dało się rozpoznać to po co jest ta strona skoro i tak nie wiadomo o kogo chodzi.
Ukrywając nazwę firmy i adres i tak nie unikniesz odpowiedzialności za to :)

A jak pracodawca nie płaci to też tam ląduje ?


Post Wysłano: 30 lip 2012, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2011, 3:30
Posty: 47

"To, że ty nie widzisz danych tej firmy to nie znaczy, że ich nie ma..."
Mister Spider Man ,Po pierwsze trzeba zkładać że ktoś po to żeby móc złożyć swoją opinie o kierowcy na Pańskim portalu,będzie się musiał wpierw przedstawić
-nie koniecznie szerokiemu ogółowi ale adminowi portalu-z imienia i nazwiska albo inaczej z nazwy firmy czy nipu i Państwo będziecie to weryfikować przed udostępnieniem w/w info o danym kiero .
Inaczej to nie miało by sensu.Opinio dawca musi czuć odpowiedzialność
za swoje słowa.Po drugie, dlaczego nastawiacie się Państwo tylko na
nie uczciwych kierowców.Przecież wiadomym jest że pracodawcy też
potrafią nieuczciwie zagrywać.Być może portal miałby większą wiarygodność jeśli traktowałby kierowców i pracodawców na równi.
Do postu poniżej- Pewnie masz racje crazy- pl.Dlatego właśnie nie wydaje sie żeby ten interes odniósł sukces.
PS Opinio dawca musi czuć odpowiedzialność za słowa a opiniowany
powinien mieć szansę do obrony.
Czyż nie tak? no i sobie poszedł :?


Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 21:27 przez petrol, łącznie zmieniany 4 razy.

Post Wysłano: 30 lip 2012, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2010, 18:50
Posty: 110
GG: 6609014
Samochód: MAN L2000 MB 410D
Lokalizacja: Andrychów

Cytuj:
"To, że ty nie widzisz danych tej firmy to nie znaczy, że ich nie ma..."
Mister Spider Man ,Po pierwsze trzeba zkładać że ktoś po to żeby móc złożyć swoją opinie o kierowcy na Pańskim portalu,będzie się musiał wpierw przedstawić
-nie koniecznie szerokiemu ogółowi ale adminowi portalu-z imienia i nazwiska albo inaczej z nazwy firmy czy nipu i Państwo będziecie to weryfikować przed udostępnieniem w/w info o danym kiero .
Inaczej to nie miało by sensu.Opinio dawca musi czuć odpowiedzialność
za swoje słowa.Po drugie, dlaczego nastawiacie się Państwo tylko na
nie uczciwych kierowców.Przecież wiadomym jest że pracodawcy też
potrafią nieuczciwie zagrywać.Być może portal miałby większą wiarygodność jeśli traktowałby kierowców i pracodawców na równi.

Wiesz w większości kiero mają kredyty i nie stać ich jest na prawnika a pracodawców jak najbardziej i boi się że w końcu trafił by na takiego szefa żeby musiał potem zwinąć interes. Co innego kiero którego nie będzie stać na poradę prawną i zostanie sam z problemem.
Poza tym wysłał byś ksero dowodu takiemu człowiekowi a na pewno przy rejestracji by tego wymagał no albo 2 dokumentów ze zdjęciem żeby potem cała Polska by je oglądała gdzieś w necie ?

Ja bym nie dał skanów firmowych dokumentów bo potem nie wiadomo gdzie by trafiły ale naiwni się znajdą.


Post Wysłano: 31 lip 2012, 15:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2012, 11:07
Posty: 10

Zdziwiłbyś się, jaka jest skala strat wśród uczciwych firm, niech na ten temat wypowiedzą się pracodawcy, którzy najlepiej znają ten problem. I nie mówię tu o takich, którzy mają pretensje do kierowcy, że ten pozwał ich do sądu, bo nie wypłacali mu pieniędzy, tylko o uczciwych pracodawcach, których po prostu okradali pracownicy.
Poza tym ta strona nie ma na celu szykanowania i bezpodstawnego oczerniania uczciwych kierowców, a jedynie stworzenie bazy danych tych nieuczciwych, a jeśli nie masz nic na sumieniu to czym się martwisz?
I jeszcze jedno- nie jest możliwe stworzenie jednej bazy dla kierowców i przewoźników, bo Ci wyzywaliby się na wzajem i straciłoby to sens. Może w przyszłości będzie możliwość sprawdzenia przez kierowcetego czy znajduje się on w bazie.


Post Wysłano: 31 lip 2012, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2010, 18:50
Posty: 110
GG: 6609014
Samochód: MAN L2000 MB 410D
Lokalizacja: Andrychów

To czemu nie dacie tych tematów żeby wszyscy widzieli co o kim się pisze a tylko pracodawcy by mogli wypisywać komentarze bo powiedz mi wyślę np 100 CV każda z tych firm będzie miała u was konto i jakiś psiewoźnik napisze mi u państwa złą opinie i ja nie będę o tym wiedział i mi te 100 firm odmówi z tego powodu bo napisać każdy może co chce nawet nieprawdę a ja nie będę jej mógł zweryfikować.

A co do kradnięcia paliwa w obecnej firmie podjeżdżam pod dystrybutor tankuję i wpisuję na listę i do czego nalałem ON i nikt tego nie sprawdza czy nalałem a nawet jak się zapomni zapisać to nic mi nie grozi :!: :!: Nikt mi nie liczy jaki jest przepał bo to nikogo nie interesuje.


Post Wysłano: 31 lip 2012, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2012, 19:24
Posty: 3

Cytuj:
I jeszcze jedno- nie jest możliwe stworzenie jednej bazy dla kierowców i przewoźników, bo Ci wyzywaliby się na wzajem i straciłoby to sens. Może w przyszłości będzie możliwość sprawdzenia przez kierowcetego czy znajduje się on w bazie.
Można na takiej samej zasadzie, jak działają komentarze choćby na allegro - opinia pracodawcy o kierowcy i na odwrót. Dane osobowe widoczne dopiero po zalogowaniu i udostępnieniu własnych. Ale moim zdaniem takie portale to bezsens, konkurencja zaraz by tam narobiła syfu firmom. Jak już pojawia się informacja o konkretnym kierowcy, to pasowałoby by go o tym poinformować, żeby mógł się bronić, a nie dopiero po roku zorientować, że ktoś mu obrobił tyłek.


Post Wysłano: 31 lip 2012, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2011, 3:30
Posty: 47

"Zdziwiłbyś się, jaka jest skala strat wśród uczciwych firm, niech na ten temat wypowiedzą się pracodawcy, którzy najlepiej znają ten problem."
Fakt, nie wiadomo jak to wygląda w statystyce.Kto kogo bardziej kroi ,kiermani szefów czy szefowie kiermanów.
"Poza tym ta strona nie ma na celu szykanowania i bezpodstawnego oczerniania uczciwych kierowców, a jedynie stworzenie bazy danych tych nieuczciwych, a jeśli nie masz nic na sumieniu to czym się martwisz?"
Nie mam nic na sumieniu i o siebie się nie lękam :D
Chodzi mi o prawdę obiektywną.O to czy ktoś nie zostanie przypadkiem pomówiony bezpodstawnie .O to że pozostanie bez szans na obronę bo nie będzie nawet wiedział że jest pomówiony.
Mówi Pan o tym że:
" Może w przyszłości będzie możliwość sprawdzenia przez kierowce tego czy znajduje się on w bazie."
Ja bym od tego zaczynał.

A tak poza tym Jesli ten portal jest kolejnym,choćby malutkim kroczkiem
w kierunku napiętnowania chamstwa i braku wychowania to należy mu się
uznanie. :D
rzekłeś mk61 :)
Spider 01.08.2012 8:47
"Zauważcie tylko, że w odwrotną stronę to działało jeszcze gorzej, kierowcy anonimowo na różnych forach pisali informacje o dane firmie, nie zawsze zgodne z prawdą, bez żadnych konsekwencji, a właściciel takiej firmy mógł tylko liczyć na szczęście, że znajdzie taki wątek na forum i będzie mógł coś odpowiedzieć na takie fałszywe opinie"
Jest takie pojęcie vigilantyzm-branie prawa we własne ręce przez osoby
do tego nie upoważnione.Traktuje się to zjawisko jako szkodliwe-z wielu
powodów.Udostępnianie,na publicznym forum,informacji,opinii o konkretnych osobach-wydanych przez ludzi nie mających ani odpowiedniego treningu,ani autorytetu do wydawania takich opinii-jest
niestety trochę takim vigilantyzmem albo czymś z pogranicza plotkarsko-
vigi... .Idea jest może i nęcąca ale czy tego rodzaju portal się przyjmie
to inna sprawa.W każdym razie oferta skierowana jest do "bosów" i niech
oni się martwią. :roll: Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 01 sie 2012, 13:27 przez petrol, łącznie zmieniany 3 razy.

Post Wysłano: 31 lip 2012, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Spider, łamiesz prawo, a jak GIODO Cię namierzy, to nie odpuści. Bez sądowego zarządzenia nie masz prawa ujawniać takich informacji. Życzę Ci, aby wszyscy oczernieni przez Ciebie kierowcy wystawili Ci pozew sądowy z wnioskiem o odszkodowanie. Taka marna stronka nie ma prawa istnieć. Jeśli ktoś naprawdę ma "za uszami", to po odpowiedniej drodze prawnej wpisuje się go do Krajowego Rejestru Długów, lub może Sądowego (?) a nie do Twojej marnej bazy.

Ba, nawet nie trzeba do tego oczernionych kierowców. Wystarczy tylko złożenie zawiadomienia o prawdopodobieństwu popełnienia przestępstwa i po kontroli leżysz. Leżysz, bez względu na ten pseudo regulamin, w którym starasz się uciec od odpowiedzialności. Publikując dane osobowe na swojej witrynie sam łamiesz prawo.
Tyle z mojej strony.


Post Wysłano: 31 lip 2012, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2012, 11:07
Posty: 10

Po pierwsze: To nie jest MOJA witryna, nigdy nie była i nie będzie, ale po prostu bronie jej bo podoba mi się taki pomysł i jest to zawsze jakiś krok przeciw kradzieżom itp.

Po drugie: Dlaczego skoro wystarczy dodać takiego kierowce do rejestru długów, to dlaczego tacy nadal znajdują pracę?

Po trzecie: Z tego co zauważyłem i co wiem po rozmowie z właścicielem (lub administratorem strony- nie wnikam) wiem (i jestem na niej zarejestrowany), że strona nie narusza ustawy o ochronie danych osobowych, a regulamin i sposób działania były uzgadniane z prawnikiem.

Tyle z MOJEJ strony.


Post Wysłano: 31 lip 2012, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
Po pierwsze: To nie jest MOJA witryna, nigdy nie była i nie będzie, ale po prostu bronie jej bo podoba mi się taki pomysł i jest to zawsze jakiś krok przeciw kradzieżom itp.
W takim razie przepraszam, ale Twoje posty niestety to sugerują.
Cytuj:
Po drugie: Dlaczego skoro wystarczy dodać takiego kierowce do rejestru długów, to dlaczego tacy nadal znajdują pracę?
Znajdują, bo ktoś ich nie sprawdza, albo im ufa. Wpisanie człowieka do KRD, lub KRS nie jest takie hop-siup, jak na tej stronie.
Cytuj:
strona nie narusza ustawy o ochronie danych osobowych, a regulamin i sposób działania były uzgadniane z prawnikiem.
Ta?
Cytuj:
Art. 23.
1. Przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy:
1) osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, chyba że chodzi o usunięcie
dotyczących jej danych,
2) jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia lub spełnienia obowiązku
wynikającego z przepisu prawa,
3) jest to konieczne do realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest
jej stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem
umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą,
4) jest niezbędne do wykonania określonych prawem zadań realizowanych dla
dobra publicznego,
5) jest to niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych
przez administratorów danych albo odbiorców danych
Cytuj:
Art. 24.
1. W przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator
danych jest obowiązany poinformować tę osobę
o:
1) adresie swojej siedziby i pełnej nazwie, a w przypadku gdy administratorem
danych jest osoba fizyczna – o miejscu swojego zamieszkania oraz imieniu i
nazwisku,
2) celu zbierania danych, a w szczególności o znanych mu w czasie udzielania
informacji lub przewidywanych odbiorcach lub kategoriach odbiorców danych,
3) prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania,
4) dobrowolności albo obowiązku podania danych, a jeżeli taki obowiązek istnieje,
o jego podstawie prawnej.
Cytuj:
Art. 25.
1. W przypadku zbierania danych osobowych nie od osoby, której one dotyczą,
administrator danych jest obowiązany poinformować tę osobę, bezpośrednio po
utrwaleniu zebranych danych
, o:
1) adresie swojej siedziby i pełnej nazwie, a w przypadku gdy administratorem
danych jest osoba fizyczna – o miejscu swojego zamieszkania oraz imieniu i
nazwisku,
2) celu i zakresie zbierania danych, a w szczególności o odbiorcach lub kategoriach
odbiorców danych,
3) źródle danych,
4) prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania,
5) uprawnieniach wynikających z art. 32 ust. 1 pkt 7 i 8.


Post Wysłano: 31 lip 2012, 23:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2012, 11:07
Posty: 10

Czytałem tą ustawę, bo po niektórych postach sam straciłem pewność co do tej strony, ale tak jak pisałem, podczas rozmowy z administratorem dowiedziałem się, że była ona konsultowana z prawnikiem, a sam takowym nie jestem, więc nie oceniam, czy działa ona zgodnie z prawem, czy nie. Wierzę jednak, że taki prawnik zna się trochę na ustawach i wie jak je obejść lub działać nie naruszając ich.


Post Wysłano: 31 lip 2012, 23:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Jeśli ten prawnik w ogóle istnieje, to mam nadzieję, że jednak nie spał na wykładach z etyki. Choć i tak uważam, że akurat tutaj żaden prawnik nie maczał palców.


Post Wysłano: 31 lip 2012, 23:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2012, 19:24
Posty: 3

W zasadzie warto by najpierw podejrzeć, na jakiej zasadzie działa serwis DodajOszusta.


Post Wysłano: 01 sie 2012, 5:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

panowie mają nadzieję, że ustawy pisze ktoś rozsądny. nic z tego.

pan prawnik najczęściej wykładowca, daje zadanie z sudentom, a potem albo jak mu się chce poprawia, albo jak nie ma czasu lub chęci - nie poprawia i z projektem ustawy idzie do sejmu.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 01 sie 2012, 9:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2012, 11:07
Posty: 10

Zauważcie tylko, że w odwrotną stronę to działało jeszcze gorzej, kierowcy anonimowo na różnych forach pisali informacje o dane firmie, nie zawsze zgodne z prawdą, bez żadnych konsekwencji, a właściciel takiej firmy mógł tylko liczyć na szczęście, że znajdzie taki wątek na forum i będzie mógł coś odpowiedzieć na takie fałszywe opinie. I nie mówię tu o firmach, którym faktycznie należą się takie opinie. Na sprawdzkierowce.pl pracodawcy mogą chociaż sami napisać lub zadzwonić do opiniodawcy i ocenić, czy jego opinia jest zgodna z prawdą. A na forum? Jeśli ktoś chce to może być zupełnie anonimowy i możesz się ewentualnie dowiedzieć kim jest zgłaszając sprawę na policje. Nie ma zbyt dużych szans na ocenę, czy to oszukany kierowca dodał tą opinie, czy raczej konkurencja.


Post Wysłano: 01 sie 2012, 12:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2010, 18:50
Posty: 110
GG: 6609014
Samochód: MAN L2000 MB 410D
Lokalizacja: Andrychów

Cytuj:
Zauważcie tylko, że w odwrotną stronę to działało jeszcze gorzej, kierowcy anonimowo na różnych forach pisali informacje o dane firmie, nie zawsze zgodne z prawdą, bez żadnych konsekwencji, a właściciel takiej firmy mógł tylko liczyć na szczęście, że znajdzie taki wątek na forum i będzie mógł coś odpowiedzieć na takie fałszywe opinie. I nie mówię tu o firmach, którym faktycznie należą się takie opinie. Na sprawdzkierowce.pl pracodawcy mogą chociaż sami napisać lub zadzwonić do opiniodawcy i ocenić, czy jego opinia jest zgodna z prawdą. A na forum? Jeśli ktoś chce to może być zupełnie anonimowy i możesz się ewentualnie dowiedzieć kim jest zgłaszając sprawę na policje. Nie ma zbyt dużych szans na ocenę, czy to oszukany kierowca dodał tą opinie, czy raczej konkurencja.
Przecież na forum nikt nie jest anonimowy więc jak napiszesz że pracodawca to idiota który nie płaci i np 10 napisze to samo a fakty są inne to po pierwsze pracodawca może iść na Policję która bez problemu powinna znaleść takiego gagatka no chyba że mówi jak faktycznie tam jest ma na to dowody i itp to wtedy pracodawca może się obawiać kontroli jeżeli ma nieczyste sumienie. Poza tym tam gdzie jest opisany pracodawca to wszyscy mają do tego dostęp a nie tylko kilku ludzi oczerniających innych kiedy oni nie mogą tego zobaczyć i zweryfikować poza tym google nie gryzie więc wystarczy wpisać nazwę firmy np Merilana etransport i już mamy wszystko czego nam trzeba bo wyskakuje temat.


Post Wysłano: 01 sie 2012, 15:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2012, 11:07
Posty: 10

Post Wysłano: 01 sie 2012, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Kolego Spider nie obraź się (choć wcześniej pisałeś że to nie twoja strona), ale według mnie ta witryna nic nie da i jest bez większego sensu. Jak jeden z przedmówców napisał jeśli będziesz chciał kogoś sprawdzić to zadzwonisz do byłego pracodawcy i wszystkiego się dowiesz. Kolego jeśli ktoś kradł, oszukiwał i niszczył sprzęt to bez względu na to czy będzie w tej witrynie wpisany czy nie, będzie nadal to robił i tak znajdzie prace u następnego pracodawcy bo ma doświadczenie i zgodzi się na mniejszą stawkę. Jeszcze jedno pytanie jak sprawdzicie czy potencjalny przedsiębiorca nie wpiszę kierowcy powiedzmy z zawiści że ten znalazł lepszą pracę :?: Jeśli wydaje się wam że to się uda to się nadal starajcie zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam Wilk 09 8).

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 02 sie 2012, 7:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

po pierwsze kto skorzysta z tego narzędzia?
ja mając zatrudnić kierowcę prędzej bym spytał się o opinię teściowej. nie po to pracuję jakiś czas w transporcie, aby polegać na tak wątpliwym źródle, mając swoje dużo bardziej pewne.

natomiast co do opini o firmie dla kierowców, to wygląda różnie, jak ja kiedyś pytałem o firmę dwóch kierowców pracujących w niej.
jeden - mołomówny, zagadany mruknął: może być, da się wytrzymać.
drugi nad wyraz chętny do rozmowy - złodzieje, chamy, wyzyskiwacze.
różnica polegała na tym, że pierwszy z nich pracował w tej firmie 10 lat, a drugi pół roku. któremu wierzyć?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: