Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lip 2012, 15:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2012, 22:55
Posty: 25
GG: 0

Zastanawia mnie taka rzecz: Dlaczego są dwa rodzaje zakazu wjazdu ze względu na masę? Mamy ograniczenie ze względu na masę rzeczywistą oraz DMC. To pierwsze rozumiem, ale drugiego nie. Jakie to ma znaczenie, ile samochód może ważyć?

Przychodzi mi do głowy, że chodzi tu o gabaryty samochodu. Zauważyłem, że znak B-5 stoi zazwyczaj tam, gdzie jest ciasno. Bywa, że z jednej strony na drogę można wjechać, a z drugiej już nie. A przecież nawierzchnia taka sama. Natomiast znak B-18 stoi przed np. mostami, gdzie naprawdę chodzi o nośność drogi.

A jak to jest w rzeczywistości?


Post Wysłano: 28 lip 2012, 15:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Obawiam się, że w dużej mierze jest to związane z urzędniczą niewiedzą, lub z "wykonawczą". Czy będzie znak "z ciężarówką", czy nie, co za różnica :)


Post Wysłano: 28 lip 2012, 15:43

Cytuj:
Czy będzie znak "z ciężarówką", czy nie, co za różnica :)
Dosyć spora:

Znak, który zakazuje wjazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej X ton nie dotyczy autobusów, natomiast znak zakazujący wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej X ton dotyczy również autobusów jeśli oczywiście autobus przekracza tę rzeczywistą masę całkowitą.


Post Wysłano: 28 lip 2012, 16:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2010, 18:50
Posty: 110
GG: 6609014
Samochód: MAN L2000 MB 410D
Lokalizacja: Andrychów

Jeszcze inaczej jakby dali zakaz do 7.5t normalny bez cieżarówki narysowanej to by tam mogło jeździć wszystko co waży mniej niż 7.5t rzeczywistej masy całkowitej i mogło by ważyć nawet 12t DMC albo i więcej a jak dadzą zakaz DMC powyżej 7.5t to tylko te wiadą co mają do 7.5t DMC nie dotyczy Autobusów.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: