Jeśli byłbyś zmuszony do przekroczenia dopuszczalnego czasu jazdy, którą z opcji byś wybrał?
Jazda z kartą w tachografie 34%  34%  [ 45 ]
Jazda bez karty 21%  21%  [ 28 ]
Jazda na cudzej karcie 13%  13%  [ 17 ]
Jazda na magnesie 32%  32%  [ 42 ]
Liczba głosów: 132
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Cytuj:

2. Francja - czas jazdy się kończy - wpadam na jeden parking - brak miejsca, drugi parking -to samo na trzecim - udało się. Niestety zaraz po zaparkowaniu pukanie do drzwi i kontrola - na budziku 4:33 jazdy wyrysowane. Niestety - tłumaczenia, że pomiędzy parkingami nie było miejsca aby zrobić wydruk i opis, że na wcześniejszych dwóch parkingach nie było miejsca - (wiedzieli bo jechali za mną). Kara 50E za każdą minutę - czyli w sumie 150 nie moje. Najlepsze było pouczenie - gdybyś zrobił pauzę po 3h jazdy nie miałbyś problemów ze znalezieniem parkingu :lol:
To słuzby mogą na parkingu zrobić kontrolę jak już stoimy?
W sumie mozna powiedziec mój czas pracy sie skonczył wiec prosze poczekac az bede w pracy, bo przeciez kontrola to nie odpoczynek tylko zawsze cos trzeba zrobic, pokazac ale czy to w praktyce działa to nie wiem :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

Cytuj:

W sumie mozna powiedziec mój czas pracy sie skonczył wiec prosze poczekac az bede w pracy, bo przeciez kontrola to nie odpoczynek tylko zawsze cos trzeba zrobic, pokazac ale czy to w praktyce działa to nie wiem :)
w Niemczech nie zdarzyło mi się aby BAG na pauzie kontrolę robiło natomiast Zoll robi sobie co chce i kiedy chce.
u Francuza - cóż oni są inni

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

mi kiedyś na parkingu na terenie Szawbii kontrolę zrobiło Kripo (Kriminalpolizei) nieoznakowanym samochodem i sprawdzili wszystko, nawet wyciągnęli radio i bazie sprawdzili jego numery czy nie kradzione.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

W niemieckiej gazetce dla kierowców Fernfahrer albo Trucker, już teraz nie pamiętam, jakis kierowca pytał własnie o kontrolę podczas pauzy. I cóż, odpowiedź uzyskana od BAG - oprócz sloganów w stylu "celem BAG jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników ruchu" - nie zawierała zakazu przeprowadzenia takiej kontroli.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Pewnego razu (uwielbiam tak rozpoczynać wypowiedź :lol: ) rano obudziło mnie stukanie w drzwi, delikatne raczej. Odsłoniłem zasłonkę, a tu Pan Inspektor :shock: Tak, to moja mina. Grzecznie poprosił, abym o kilka metrów przestawił auto, bo mają gabaryt do kontroli i wyrobić się nie może. A moją tarczkę odpowiednio opisze i przystępluje (nie było takiej potrzeby - pauzy robię na otwartym tacho).
Reasumując, po całej tej sytuacji wnioskuję, że przerywanie "dobowego, nieprzerwanego odpoczynku" jest nie w ich interesie :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2010, 20:11
Posty: 154
Samochód: Tandem
Lokalizacja: Chełmo/Radomsko

Cytuj:
To słuzby mogą na parkingu zrobić kontrolę jak już stoimy?
Na Italii obudza Cie tylko po to, żeby sprawdzić czy masz prawo jazdy.

_________________
Za bezpieczny...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Na Czechach nie mają prawa obudzić, tak nam mówił czeski kierowca. Także od razu na parkingu firaneczki zasłonić i spokojna noc.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Przepisy AETR są na tyle skomplikowane i niejasne, ze gubia sie w nich nie tylko kierowcy ale tez sami inspektorzy, którzy czesto naduzywają i żle interpretują te przepisy i tu widze najwiekszy problem. W praktyce wygląda to tak, ze o wiele szybciej i wygodniej podłozyć magnes ( w 99,99 % bez zadnych konsekwencji ) i mieć problem z głowy, niz robić opis z wykroczeniem, który i tak zostanie zinterpretowany na niekorzyść kierowcy.
Przykłady z zycia:
1 Zjazd z promu i dzielona pauza dobowa - niby wszystko jasno opisane w przepisach ale niemiecki funkcjonariusz BAG chciał widzieć bilet z promu jako potwierdzenie :?: brak biletu - kara :!:
2 Prowadzenie auta bez butów ( na boso ) przepis mówi wyraznie tylko o twardej podeszwie i pasku na pięcie.
3 Przewozenie butli gazowej w kabinie, wg. BAG jest zabronione ale w schowku juz mozna butlę wozic. Polskie przepisy nic o tym nie mówią.
Przykładów mozna mnozyc setki, kto jezdzi, ten wie, kierowca, to taki chłopak do bicia po między młotem a kowadłem, dopóki nie uprosi się przepisów, tak długo magnesy i pstryki będą w powszechnym uzyciu.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

http://www.witdpoznan.pl/index.php?opti ... i&Itemid=6

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

http://etransport.pl/wiadomosc,19560,gi ... lnych.html

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Viatoll to jeszcze rozumiem, ale to co wymyślili Holendrzy to paranoja. Mandat za błędy na komputerze pokładowym :shock: :shock: . Ale i na to się znajdzie sposób...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Viatoll to jeszcze rozumiem, ale to co wymyślili Holendrzy to paranoja. Mandat za błędy na komputerze pokładowym :shock: :shock: . Ale i na to się znajdzie sposób...
Chyba nie umiesz czytać piszę wyraźnie że za błędy związane z ingerencją w impulsator czyli jazda na megnesie :wink:

_________________
MAN


A co za problem błędy skasować :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

To ja chyba otworze warsztaty na prejsciach granicznych. "KASOWANIE BŁĘDÓW" ;)

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Cytuj:
Cytuj:
Viatoll to jeszcze rozumiem, ale to co wymyślili Holendrzy to paranoja. Mandat za błędy na komputerze pokładowym :shock: :shock: . Ale i na to się znajdzie sposób...
Chyba nie umiesz czytać piszę wyraźnie że za błędy związane z ingerencją w impulsator czyli jazda na megnesie :wink:
O moją umiejętność czytania ze zrozumieniem możesz być spokojny. Moim zdaniem to jest chore, błędy które pojawiają się przy zakłócaniu impulsatora magnesem potrafią się pojawić same z siebie bez niczyjej winy. To jakaś niedorzeczność nakładanie mandatów na tej podstawie. Jeszcze lepszy motyw to sypanie opiłków metalu na impulsator przez służby kontrolujące (nie wiem czy to prawdziwa informacja).

Tylko czekać kiedy kasowanie błędów teraz na myjkach i stacjach paliwowych się pojawi. Jeszcze tylko skutecznie ukryć złącze diagnostyczne :?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Może opcje: nie jestem kierowca, przysłali mnie tu że strony etransport, widzalem ten świat jedynie z prawego fotela.... Etc.
Bo według Ciebie WSZYSCY oszukują? :)

Ja przeciągnąłem kilka razy o kilka-kilkanaście minut i raz o półtora godziny - jechałem ciężarówką bez kabiny sypialnej, w zimie, na odludziu, nie ma bata, żebym w takich warunkach się zatrzymywał na spanie na fotelu, a było to zimą w Higlands, opóźniłem się przez śnieżycę. Mnie akurat nie kontrolowali ale innych kontrolowali w podobnych warunkach i koledze nawet ponad dwie godziny kiedyś uznali, jak był objazd (a w Higlands szkockich objazd to znaczy np. nadkładanie 100 mil z czego połowę po Single Carriage Roads :)

Przepisy są na tyle elastyczne, że w jakiś ekstremalnych przypadkach mozna się wywinąć - więc wystarczy nie przeginać pały i jest OK.

A tak btw: tak, ja bycie kierowcą znam z prawego fotela :-) Tak wygląda:
Obrazek

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2013, 23:22
Posty: 6
GG: 1198407
Samochód: Mercedes Actros LS

Panowie ja mam pytanie z podobnej beczki, co grozi za to że auto przejechało kilka metrów, więcej niż kilometr napewno nie po placu bez karty. czy to będzie wykryte przy kontroli?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Panowie ja mam pytanie z podobnej beczki, co grozi za to że auto przejechało kilka metrów, więcej niż kilometr napewno nie po placu bez karty. czy to będzie wykryte przy kontroli?
będzie wykryte jeżeli będzie kontrola kilometrów, a na razie to kontolowani są kierowcy na podstawie dokumentów czyli tarczek i kart kierowcy.

nie musisz wiedzieć kto w czasie twojej pauzy jechał tym pojazdem (zakładam że tachograf był pusty bez tarczki lub karty) mogły szczury urządzać rajdy na bazie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 paź 2009, 10:09
Posty: 193
Samochód: Mercedes Actros 1845
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
Panowie ja mam pytanie z podobnej beczki, co grozi za to że auto przejechało kilka metrów, więcej niż kilometr napewno nie po placu bez karty. czy to będzie wykryte przy kontroli?
Będzie wykryte jak podepnie się pod tacho aby z czytać dane ( tacho na kartę )
Kary nie będzie.

_________________
TIR
według szefa Transport I Robota
według kierowcy Turystyka I Rekreacja


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2013, 23:22
Posty: 6
GG: 1198407
Samochód: Mercedes Actros LS

czyli ewentualne odjazdy i podjazdy pod magazyn na placu bez mojej karty mogę mieć gdzieś, jeśli na mojej karcie przekroczeń czasu nie będzie?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: