Jeśli byłbyś zmuszony do przekroczenia dopuszczalnego czasu jazdy, którą z opcji byś wybrał?
Jazda z kartą w tachografie 34%  34%  [ 45 ]
Jazda bez karty 21%  21%  [ 28 ]
Jazda na cudzej karcie 13%  13%  [ 17 ]
Jazda na magnesie 32%  32%  [ 42 ]
Liczba głosów: 132
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
Czasy pracy i jazdy kierowców nie pokrywaja sie z ilością potrzebnego transportu i kombinowanie jest i będzie. nie popieram jazdy na podkładce po drogach publicznych ale na załadunkach itd, jesli jest konieczność, a ze pauza krótka, 11 h dla mnie i jezdzac chłodnia to zbyt dużo, dla jednego 11 braknie by wypocząć,dla drugiego 6 godzin snu i jak nowo nardzony
Ja tam mogę i nie spać i czuć się rano zajebyście, ale w najmniej odpowiednim momencie złapie zmęczenie i leżą później ludzie po rowach...
Po to są przepisy, żeby ich przestrzegać.
Aha, sam święty nie jestem, ale trochę rozsądku by się przydało wszystkim.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Po przeczytaniu kilku ostatnich postów zastanawiam się nad jedną rzeczą. Zadam Wam jedno pytanie dla kogo są przepisy o czasie pracy kierowcy :?: Po tych wypowiedziach mam odczucie że dla urzędniczki z PIP lub dla inspektora ITD, a może dla sprzątaczki z wydziału komunikacji :lol: . A tak na poważnie przepisy te powstały po to że by to właśnie zawodowy kierowca miał choć by część socjalu tego co inni pracownicy zatrudnieni na miejscu. Wy jako kierowcy chcieli byście że by wróciły się czasy 90 kiedy jeździło się po 20 i więcej godzin, a na drogach panował dziki zachód. Oczywiście nie neguję tego że przepisy są obecnie życiowe (czyt. dobre w każdych warunkach), ale bez nich nie było by wcale lepiej jak i na rynku pracy tak i na drogach. Jako przykład podam Wam rynek pracy kierowców Bus-ów gdzie wcale nie jest różowo (zresztą Ci co jeździli to wiedzą o co chodzi) jak chodzi o zarobki do czasu pracy.
Drugi aspekt przestrzegania przepisów to sprawa przysłowiowego 'W" gdzie to Wy jako kierowcy będziecie odpowiadać, a nie szef , spedytor etc. Też zdaje sobie sprawę że ci nie łamią przepisów co nie pracują bo nie raz nie da się inaczej, ale powinno być to robione w sposób racjonalny (a nie na przykład trasa Gdańsk- Kraków bez karty, przy użyciu pomocnika itp.). Bo się tak da, a potem tłumaczenie przy ITD że ciężarówka z ładunkiem teleportowała się pod bramkami Via tolla bez kierowcy :lol: .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
potem tłumaczenie przy ITD że ciężarówka z ładunkiem teleportowała się pod bramkami Via tolla bez kierowcy :lol: .
Trzeba mieć mózg zamiast styropianu i potem tłumaczyć się nie trzeba.

Druga sprawa, popieram bułkowskiego 75% roboty, którą "normalni" szoferzy robią na kamykach da się zrobić legalnie, tylko trzeba pomyśleć, a po pierwsze PRIMO ULTIMO - znać przepisy. Paradoksalnie nawet do oszukiwania przepisów wręcz wymagana jest ich znajomość... A jak ktoś robi coś na hurra, to potem kończy się to pięknymi kwiatkami w aktualnościach na stronach ITD.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Cytuj:
Druga sprawa, popieram bułkowskiego 75% roboty, którą "normalni" szoferzy robią na kamykach da się zrobić legalnie, tylko trzeba pomyśleć
Stawiał bym tez na spedytorów, i na wzajemnej dobrej wspolpracy

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Jak dostaniesz rano o 8 zrzutke a potem wieczorem o 16 zaladunek i na rano MUSISZ byc na rozladunku 600 km to chocby skaly sraly nie zrobisz po legalu. Ci co przeginaja za 500 zl wiecej to szacun. Jak juz nadstawiac dupska to za dobry hajs ale spokojnie od 20.03.2016 wchodza tacha z gps i nikt nic nie zakombinuje :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
ale spokojnie od 20.03.2016 wchodza tacha z gps i nikt nic nie zakombinuje :)
No, no, no :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

No ofc beda komibinowac ale szybkk beda ich wyplywac skoro bedzie mozliwosc wejscia w tacho bezprzewodowo. Niech sie za to biora to dziad transy na wejsciu odpadna.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

W dziad transach będą stare auta jeździć, to jeszcze trochę pokombinują.

Wysłane z mojego GT-I9300


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
W dziad transach będą stare auta jeździć, to jeszcze trochę pokombinują.

Wysłane z mojego GT-I9300
Stare auta się w końcu zuzyja i nie będzie czym jeździć i umrą tacy śmiercią naturalną. Sprawa druga to taka, że dopóki nie będzie jedności w kwestii stawek to możemy sobie tylko marudzić.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2014, 15:46
Posty: 146
Samochód: Volvo

1. Durna ankieta... :]
2. Jeśli ktoś przystawiłby mi pistolet do głowy to bym pojechał z kartą w tachografie :) , zrobiło by się wydruk i opisało zaistniałą sytuacje :lol:
3. Brakuje odpowiedzi - NIE JADĘ...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

W dziadach dumna poczciwa 124l i nie ma moży o tachu cyfrowym :D

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Chodzą pogłoski że we Francji wlepiają mandaty za wymianę żarówki czy mycie wozu na pauzie.
Ja kiedyś na Mornasie (A7 w stronę Lyonu) podczas "weekendowki"(24h) rozpiąłem 2 boki i dach żeby poprawić pasy na ładunku a oni sobie jeździli dookoła i żadnej reakcji.
Ale zawsze powtarzam, że w tym fachu to trochę szczęścia jednak trzeba mieć ;-)

Slyszalem o dwoch przypadkach w D: pierwszy to na weekendzie jeden z polaków nie mial zamiaru pic z resztą kierowcow to wzial krzeselko i polerowal alumy, kuuuurwa grubo sie musial tlumaczyc przed policja z tego co robil hehehe reszta sie smiala ze lepsze jednak picie jest a drugi to kolega z firmy dostal 15Euro za mycie lusterek podczas 45min przerwy :shock:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Niemcy są poje*ani i tyle. A jak masz weekend wolny i idziesz do drugiej pracy gdzie tyrasz po 12h to już będzie ok. Ważne żebyś przy aucie njr robił, zalał pałe i wtedy leżał brzuchem do góry.
Jakby spinał ładunek to bym jeszcze mógł karę zrozumieć.

Wysłane z mojego GT-I9300


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Jak dostaniesz rano o 8 zrzutke a potem wieczorem o 16 zaladunek i na rano MUSISZ byc na rozladunku 600 km to chocby skaly sraly nie zrobisz po legalu. Ci co przeginaja za 500 zl wiecej to szacun. Jak juz nadstawiac dupska to za dobry hajs ale spokojnie od 20.03.2016 wchodza tacha z gps i nikt nic nie zakombinuje :)
To się zobaczy.

To co jeśli komuś kto codziennie sypia w domu, braknie 40 min do domu, to ma spać 40 min od domu? A jeśli cały tydzień się tak ułoży?
To niby lepiej wypoczniemy w budzie niż we własnym domu?

Jak już będę miał kupić takiego woza z GPS, to albo ktoś wymyśli jak to oszukać albo zamknę ten burdel pójdę z chłopakami do UP.

Bo że ustawodawca pozwoli mi spać w domu nie wierzę.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
To niby lepiej wypoczniemy w budzie niż we własnym domu?
Się śmiej, ale ja tam sie lepiej wysypiam w żelastwie jak w domu, chociaż fakt jest faktem, że lubie zajechać na pauzę pod dom jak mam taką możliwość.

Co do tematu to podpisuję się pod tym co napisał Bajzel, moja metoda to "spiesz się powoli", dodam że skuteczna.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
To co jeśli komuś kto codziennie sypia w domu, braknie 40 min do domu, to ma spać 40 min od domu?
Nie, to wtedy dociągnie, napisze na wykresie, jakie zaistniały nieprzewidziane warunki i że jest nieprzygotowany, żeby spać w aucie (bo przecież codziennie wraca do domu) i styka. Ja kiedyś przegiąłem o półtora godziny (uroki jazdy po szkockich Highlands, objazd był), napisałem na wydruku która droga była zamknięta i że musiałem dojechać do domu, bo auto z dzienną kabiną a nie miałem gotówki na jedyny, pierońsko drogi, hotel po drodze. VOSA to widziała i nie było problemu.
Cytuj:
A jeśli cały tydzień się tak ułoży?
To znaczy, że ktoś źle planuje pracę.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Się śmiej, ale ja tam sie lepiej wysypiam w żelastwie jak w domu
Potwierdzam, w domu się znajdzie tyle roboty, że człowiek nie odpocznie.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Mistrze, a jak ze sprowadzaniem samochodu, kiedy kierowca nie ma jeszcze karty?

Tak się składa, że kupiłem auto, stoi 30km od bazy, ale nie ma komu go przyprowadzić. Funkcja OUT załatwi sprawę? Czy trzeba później robić wydruk i go opisać? Albo czy po dostaniu karty wprowadzać wpis manualny?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

wsadź bankomatowa z chipem, wyskoczy, ze karta uszkodzona. Zajedziesz do domu, zrób wydruk i na odworcie wszystko wypełnij, dopisz, ze karta kaput np. Tacie i heja Gardeja :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
wsadź bankomatowa z chipem, wyskoczy, ze karta uszkodzona. Zajedziesz do domu, zrób wydruk i na odworcie wszystko wypełnij, dopisz, ze karta kaput np. Tacie i heja Gardeja :D
tylko miej na uwadze żeby wpisać kto jechał i żeby to potem się pokrywało z wymianą uszkodzonej karty jak ITD sprawdzi :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: