Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 mar 2012, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lut 2012, 22:25
Posty: 38
GG: 0

Zawsze stroniłem od takich znajomości. Czy ruski może byc kumplem. Jakie macie doświadczenia z kolegami po fachu?


Ostatnio zmieniony 19 mar 2012, 2:38 przez Danio, łącznie zmieniany 1 raz.
kumpli!


Post Wysłano: 12 mar 2012, 21:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Cytuj:
Zawsze stroniłem od takich znajomości. Czy ruski może byc kumplem. Jakie macie doświadczenia z kolegami po fachu?
Widać stereotypy i rasizm nie umarły...


Post Wysłano: 12 mar 2012, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lut 2012, 22:25
Posty: 38
GG: 0

Stroniłem od znajomości to nie znaczy, że mam uprzedzenia do tej nacji. W Polsce jest uprzedzenie, ale nie wszyscy Niemcy byli Hitlerami.


Post Wysłano: 13 mar 2012, 5:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Stroniłem od znajomości to nie znaczy, że mam uprzedzenia do tej nacji. W Polsce jest uprzedzenie, ale nie wszyscy Niemcy byli Hitlerami.
sam sobie zaprzeczasz. w Polsce nie ma uprzedzeń, to Ty albo je masz, albo nie masz.

tu jest jak ja to nazywam zrzucanie odpowiedzialności: ja jestem ten dobry, ale nie lubię tych, czy tych, bo tak jest w Polsce.

otóż Polskę tworzą tacy ludzie jak Ty, ja i inni uczestnicy forum i to my ma wpływ na nasz wizerunek, a nie wizerunek tworzy nas.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 13 mar 2012, 12:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Polak, Rosjanin, Litwin czy Niemiec, wszyscy jesteśmy z jednej gliny !
Znam wielu Rosjan. Gdy mieszkałem w Gołdapi, to jezdzilo się do Rosji "po zakupy" i poznało się nie jednego Rosjanina ( i Rosjankę :U ) i z nimi nie jedną flaszkę się wypiło :wink: .
Ogólnie mogę powiedzieć, ze Rosjanie, to bardzo dumny naród w bezpośrednich międzyludzkich kontaktach są bardzo oficjalni i chłodni, niechętnie nawiązują znajomości z obcymi .
Po zaznajomieniu się są bardzo mili, gościnni i pomocni a przy flaszce bardzo wylewni i spontaniczni. W interesach potrafią być i są solidni ale gdy widzą, ze chce się ich wyrolować, to nie czekają, tylko strzelają jako pierwsi, bo u nich w przypadku konfrontacji rację ma ten, kto jest silniejszy i przezyje. To bardzo brutalne ale tez bardzo naturalne i intuicyjne prawo, które funkcjonowało w Rosji od zawsze, dlatego nikogo tam nie dziwi.
Co mi się u nich podoba, to to, ze w odróznieniu od nas Polaków, potrafią trzymać się razem i gdy zajdzie potrzeba, to bezinteresownie bronić i pomóc jeden drugiemu.
Nie raz korzystałem ( moi znajomi tez ) z ich pomocy i muszę przyznać, ze jeśli Rosjanin decyduje się pomóc obcemu, to robi to z duzym zaangazowaniem i zawsze bezinteresownie. Polaków i Rosjan łączy jedno - wódeczki na koniec nigdy nie odmówią. W tym akurat wyjątkowym przypadku spozywanie alkoholu jest zjawiskiem bardzo pozytywnym, bo brata zwasnione narody. Jeszcze nie słyszałem, zeby Polak z Rosjaninem przy wódce się pokłucili i pobili, natomiast Polak z Polakiem - bardzo często !!!

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 13 mar 2012, 19:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Cytuj:
Zawsze stroniłem od takich znajomości. Czy ruski może byc kumplem. Jakie macie doświadczenia z kolegami po fachu?
Skąd ty się urwałeś :shock:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 13 mar 2012, 20:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 20:52
Posty: 164
GG: 7644644
Samochód: Renault Premium DCi
Lokalizacja: Mikołajów [TKA]

Może nie jest to jakaś przyjaźń ale na drodze to rusek zazwyczaj ci pomoże(w moim przypadku) gdy Polak cię oleje środkowym palcem ;)

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 13 mar 2012, 21:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

wiele weekendów zdarzało mi się spędzić z kierowcami zza wschodniej granicy, wszystkie pozytywnie, począwszy od wspólnej michy - co kto miał tym się dzielił, (jeden dyżurny kucharz), wszelkiej pomocy przy sprzęcie - samopomoc chłopska na najwyższym poziomie.
Jedyny minus jak dla mnie - to niestety spore ilości alkoholu i problemy z wytłumaczeniem dlaczego nie chcę z nimi pić. Największa obraza dla nich to odmówienie "kromki wódki i kieliszka chleba".
Po za tym stojąc z "RUSKIMI" jesteś na parkingu nie do ruszenia, nie zdarzyło się aby cokolwiek zginęło, żeby pocięli plandekę czy nieprzyjemne zaczepki.

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 13 mar 2012, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Sytuacja 3 tyg wstecz, nie mogłem podjechać pod rampę, bo śniegu od groma, było tam z 4-5 polskich kierofców, jedyny który przyszedł pomóc to kolega ze wschodu.

Babel ja myśle że ty stronisz od wszelkich kontaktów w których możesz się wykazać pomocą, ruski polak, bez znaczenia, dlatego ten kretyński temat, chcesz się wybielić czy jak?


Post Wysłano: 13 mar 2012, 21:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Tak to prawda. Swój ci nie pomoże, a obcy tak. Fajni ludzie z nich, ale mi się wydaje, że u nich są jeszcze lata 90 :] .

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 13 mar 2012, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Ot taki przykład z filmiku o trasie na Syberię firmy Amro-zakopał się i koledzy Rosjanie im pomogli, wyciągnęli ich. Tak jak koledzy wcześniej powiedzieli-Polak Polakowi nie pomoże a jeszcze dupę mu obrobi a Ruscy zawsze pomogą :wink:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 13 mar 2012, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Pod koniec lipca jeżdżąc po mieście trafiłem na Białorusina, który chciał wydostać się z miasta bo jechał do pobliskiej miejscowości, wytłumaczyłem mu dwukrotnie któredy ma jechać, potem sam skojarzył drogę, dopowiedział za mnie i jeszcze porozmawialiśmy. Potem dziękował kilka razy, grabe podał a na koniec obtrąbił mnie konkretnie, pozytywny człowiek, a skoro potrafiłem to pomogłem :)

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 13 mar 2012, 23:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Miałem sytuacje wracając z awarii w Czechach padła mi osobówka to na parking zostawiłem ją, stały dafy z jakiejś polskiej firmy już nie pamiętam każdy jechał do kraju żaden nie pomógł, Litwin odrazu wysadził mnie to zostało mi jakieś 10km do domu.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 14 mar 2012, 9:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Sytuacja 3 tyg wstecz, nie mogłem podjechać pod rampę, bo śniegu od groma, było tam z 4-5 polskich kierofców, jedyny który przyszedł pomóc to kolega ze wschodu.
Ja stałem na Tamozni w Mińsku (BY) też się zakopałem i chociaż stało 5 polaków żaden nawet nie wyszedł, tylko się gapili, a po dwóch minutach mimo iż nikogo nie prosiłem, podbiegło 4 Białorusów z łopatami i mnie odkopywali... Nawet łańcuchy pomogli założyć...

Także, ja też jestem pozytywnie nastawiony i tak jak kolega wcześniej powiedział wschodni kierowcy mają do siebie szacunek, nie wyzywają się od kur... itd.

Kiedyś stałem na granicy i Białorus był na naszym kanale 28 i nadziwić się nie mógł jak tak Polacy między sobą mogą się wyklinać, dla niego to chore.

I jeszcze jedno co też kolega powiedział. Tam jest jak w latach 90 (może nie w Rosji, a w Białorusi) Jak pierwszy raz wjechałem na Białoruś to myślałem że cofnąłem się w lata dzieciństwa, wszystko tak samo jak u nas, dlatego lubię tam jeździć.


Post Wysłano: 14 mar 2012, 15:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

jeszcze za komuny kiedy to wojsko radzieckie stacjonowało w Polsce, przy nich było trochę pracowników cywilnych. miało sie wśród nich znajomych, handlowało się z nimi i pijało wódeczkę.

w tamtym roku grupa ludzi z CamperTeamu była w Moskwie na takim spotkaniu rosyjskich i nie tylko karawanigowców, co zaowocowało planami wspólnej wyprawy do Odessy (maj), z Petersburga do Moskwy (czerwiec) i objeździe Rosjan wkoło Polski z nimi jadą Białorusini, Ukraińcy i Polacy:
Ełk
Olsztyn
Malborg
Gdańsk
Sopot
Gdynia
Piła
Szczecin
BERLIN (musza tam być 23 marca spotkanie z kamperowcami z Niemiec)
Dresden
Wrocław
Kraków
Lublin
Terespol-Brześć (prawdoppodobnie 30-31 marca)

jeżeli ludzi łaczą praca, hobby, czy zamiłowania narodowość nie ma znaczenia.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 15 mar 2012, 13:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Nie wiem dla czego tak jest, ale sam tytuł tego tematu jakoś mi nie leży. A dokładnie słowo 'ruski" dla czego nie pojawiło się słowo Rosyjskich po prostu. Co do uprzedzeń do Rosyjskich Kolegów są bezpodstawne są to ludzie tacy sami jak wszyscy inni jeśli nie robisz im sam problemów to i oni ich tobie robić nie będą. Choć maja inną kulturę są to ludzie bardzo pomocni znający się na tym fachu (naprawach pojazdów, technice jazdy) lepiej niż wielu naszych rodaków. Jedynym problemem w ich kulturze jest częste nadużywanie alkoholu co później powoduje komplikacje na naszych zatłoczonych Polskich drogach. Miałem z nimi wiele spotkań na parkingach, kolejkach i nigdy z ich strony nie spotkała mnie żadna przykrość. Wiadomo że we wszystkich narodach zdarzają się czarne owce, ale nie warto popadać w paranoje. Pozdrawiam wszystkich Kolegów za wschodniej granicy Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Ostatnio zmieniony 17 mar 2012, 12:33 przez jeszkin, łącznie zmieniany 1 raz.
"rosyjskich, rosyjski" - przymiotnik. Piszemy z małej litery :]


Post Wysłano: 15 mar 2012, 16:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 wrz 2010, 17:52
Posty: 113
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:

Kiedyś stałem na granicy i Białorus był na naszym kanale 28 i nadziwić się nie mógł jak tak Polacy między sobą mogą się wyklinać, dla niego to chore.
dokładnie. Na 15 kanale nikt nie kłapie jęzorem jak na 19 czy 28... pytanie o drogę, odpowiedź i koniec, a nie to co tu...byle kłapać :]

_________________
...Moscow Express...
.:Brudna kabina, biała naczepa chłodnia i kierunek Rosja Wschodnia:.
.:Najważniejsze Żeby Jechać I Czuć Uciekające Spod Kół Kilometry:.
.:Rozpoczyna Się Olimpijką, Poprzez Ural, Bajkał Kończąc Na Wladyvostoku:.


Post Wysłano: 17 mar 2012, 11:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Choć maja inną kulturę są to ludzie bardzo pomocni znający się na tym fachu [...], technice jazdy)
Z tą techniką to bym nie przesadzał :)


Post Wysłano: 17 mar 2012, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

Cytuj:
Cytuj:
Zawsze stroniłem od takich znajomości. Czy ruski może byc kumplem. Jakie macie doświadczenia z kolegami po fachu?
Widać stereotypy i rasizm nie umarły...
yyyyy ale rasizm, że uprzedzenie do rosjan rasy kaukaskiej ci chodzi?? Raczej chyba szowinizm jak już. A te stereotypy to pozostałości po jakby nie patrzeć burzliwej historii stosunków z wschodnimi sąsiadami. Przyznam szczerze, że jakoś nie szczególnie pałam sympatią do rosjan, głównie przez antagonizmy z naszej historii, osobiście znam kilku rasowych wrednych kacapów, ale i znam pozytywnych, z jednym nawet mieszkałem i spoko koleś


Post Wysłano: 18 mar 2012, 17:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Wilk 09 napisał(a):
Choć maja inną kulturę są to ludzie bardzo pomocni znający się na tym fachu [...], technice jazdy)

Z tą techniką to bym nie przesadzał :)
Takie mam Kolego Grzegorzu PPP zdanie o tych co jeździli po Polsce i europie. A jak pomykają u siebie to nie wiem (po tych filmach co widziałem to chyba nie najlepiej). Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: