Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lut 2012, 16:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

sa na cpn'ach takie wynalazki do kupienia. Np na Zarskiej Wsi

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 28 lut 2012, 17:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2011, 13:04
Posty: 3
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
panowie a jak wygląda w praktyce spięcie drzwi pasem od środka???... czy takie cos jest w stanie zatrzymac włamywacza? czy to tylko utrudni mu dostanie sie do kabiny? :/
Kiedyś próbowałem i tylko tapicerka trzeszczała a drzwi i tak dało radę otworzyć - na tyle szeroko by spokojnie wpuścić ten gaz.
A ja mam pytanie jak mocne są te uchwyty [rączki] do zamykania drzwi? Czy jakby się taki potencjalny złodziej zaparł nogą to czy byłby w stanie go urwać w sytuacji wcześniejszego związania np. pasami? Bo wydaję mi się, że nie.

Bo to, że jak już puszczą ten gaz to jest kiepsko, no ale gdy nie wejdą do kabiny to pół biedy, lepiej stracić już zawartość kotła niż dokumenty i rzeczy prywatne. A w ekstremalnie gorszej sytuacji np. narazić się na gwałt/okaleczenie/morderstwo. A ci złodzieje często nastawieni są tylko na drobne rzeczy typu gotówka, drobna elektronika itp. Więc do kotłów nie muszą koniecznie się garnąć.

Kiedyś jak dużo podróżowałem pociągami w nocy to żeby się normalnie wyspać "jak pan" kupiłem sobie taki normalny, zwykły stalowy łańcuch i zamykałem nim drzwi od przedziału przeplatając za klamkę oraz te aluminiowe kraty na bagaże (ewentualnie mocowania kanapy)· Łańcuch ma tę zaletę, że nie da się go przeciąć nożem przez szparę.
Ps. Mowa oczywiście o sytuacjach gdy frekwencja była bardzo niska w wagonie i mogłem sobie pozwolić zająć samemu przedział.


Post Wysłano: 28 lut 2012, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sty 2010, 13:31
Posty: 28
GG: 428634
Samochód: mercedes 2553
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

Taki rasowy rumun/cygan wypier*** Ci szybę jak będzie aż tak mocno zachłanny, ani Ci nie pomogą zamki ani pasy, jak będzie chciał Cię okraść kiedy ty będziesz smacznie spał to pewnie to zrobi.. no przynajmniej będzie próbował na różne sposoby.


Post Wysłano: 28 lut 2012, 19:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Cytuj:
A co do wybijania szyb to np. oklejenie ich folia?
No właśnie, też słyszałem, że folia, choćby bezbarwna, znacząco utrudnia wybicie szyby i dostanie się do środka. Może ktoś potwierdzić, bądź zanegować?


Post Wysłano: 28 lut 2012, 19:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

wystarczy hiszpański zamek - złodziej wybiera auto do którego łatwo wejść a nie bedzie z palnikiem na siłe forsował właśnie twoich drzwi :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 01 mar 2012, 16:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2006, 16:31
Posty: 256
GG: 3902780
Samochód: FH Erło 5
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Taki rasowy rumun/cygan wypier*** Ci szybę jak będzie aż tak mocno zachłanny, ani Ci nie pomogą zamki ani pasy, jak będzie chciał Cię okraść kiedy ty będziesz smacznie spał to pewnie to zrobi.. no przynajmniej będzie próbował na różne sposoby.
Ale im więcej będziesz miał zabezpieczeń, tym więcej trudności i czasu mu to zajmie, a Tobie da więcej czasu na ogarnięcie sytuacji.

_________________
Dokładnie kolego, tak jak mówisz!


Post Wysłano: 02 mar 2012, 11:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2011, 13:04
Posty: 3
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
A co do wybijania szyb to np. oklejenie ich folia?
No właśnie, też słyszałem, że folia, choćby bezbarwna, znacząco utrudnia wybicie szyby i dostanie się do środka. Może ktoś potwierdzić, bądź zanegować?

Tak na szybko znalazłem taki o to filmik, jak dla mnie takie folie spełniają dobrze swoje zadanie (o ile naprawdę działają tak jak na filmie);

http://www.youtube.com/watch?v=Maph1a2q ... r_embedded


Post Wysłano: 02 mar 2012, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 22:52
Posty: 206
Samochód: VW
Lokalizacja: Polska

panowie a co myślicie o takim urządzeniu? http://allegro.pl/alarm-czujnik-okienny ... 60568.html czy takie cos jest w stanie spłoszyc kogos kto próbuje dostac sie do kabiny? :?


Post Wysłano: 03 mar 2012, 2:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Tak tylko jak Ci wpuści gaz i już będziesz sobie słodko spał to ta piszczałka na nic się nie zda :wink:
Co do czujników gazu to rzecz dosyć ciekawa jeden podstawowy minus to zasilanie po za tym ciekawe czy są jakieś rodzaje tego gazu usypiającego możliwe że nie wykrywa wszystkich lub tylko jeden typ :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 03 mar 2012, 18:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Piszczałka może być podłączona do alarmu samochodu. Jak cały samochód będzie śpiewał, to z pewnością złodzieje dadzą dyla.


Post Wysłano: 08 mar 2012, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2010, 15:15
Posty: 199
GG: 4446783
Lokalizacja: KTA

Cytuj:
W Dafie taka blokada drzwi to "night lock".

Obrazek

http://www.daf.eu

Jan Sawa miałeś te rygle oryginalne? Kiedyś szukałem właśnie takich zabezpieczeń w innych markach niż Daf, ale nikt oficjalnie o tym nie pisze.
Wujek dostał nowego Dafa jakiś miesiąc temu i jechaliśmy z tymi blokadami :mrgreen: można powiedzieć coś pięknego..przynajmniej można spokojnie spać :mrgreen:


Post Wysłano: 09 mar 2012, 1:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2011, 0:30
Posty: 17
GG: 6326543
Samochód: F. Probe 2.5 / F. Thunderbird 4.6
Lokalizacja: Warszawa/Wołomin

Koledzy, wszędzie czytam że problem mają kierowcy ciężarówek.
A jak jest z busami, też się włamują w takim stopniu, czy na pierwszy ogień biorą ciężarówki?

_________________
Tiry na tory!

Pociągi na drogi! :D


Post Wysłano: 09 mar 2012, 23:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

doswiadczen nie mam, ale uważam że do busa nie ma się po co włamywać.
zbiorniki paliwa stosunkowo małe, w porównaniu do większych samochodów.
dokumenty i pieniądze oraz wartościowe przedmioty często są raczej do kurnika zabierane więc i dostęp do nich jest niewątpliwie trudniejszy niż w kabinie ciężarówki. ale mogę się mylić może ma ktoś doświadczenia na ten temat ?

_________________
B, BE, C, CE


Post Wysłano: 11 mar 2012, 12:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Post Wysłano: 12 mar 2012, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2011, 23:53
Posty: 59
GG: 1
Samochód: Mercedes 917
Lokalizacja: Gdańsk

Najlepszym rozwiązaniem wydawałby mi się tu jakiś mini sejf, co by laptopa, portfel i komórki pomieścił; przyspawany trwale do kabiny auta. Bez znajomości szyfru nie otworzą, a kierowca uśpiony więc choćby mu karabin przystawili nic nie powie :mrgreen:. Ot choćby coś takiego: Obrazek


Post Wysłano: 13 mar 2012, 0:17
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2138
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Najlepszym rozwiązaniem wydawałby mi się tu jakiś mini sejf, co by laptopa, portfel i komórki pomieścił; przyspawany trwale do kabiny auta. Bez znajomości szyfru nie otworzą, a kierowca uśpiony więc choćby mu karabin przystawili nic nie powie :mrgreen:. Ot choćby coś takiego: Obrazek
Ale jak już mu gaz wpuszczą to nawet nie będzie wiedział, że mu chodzą po kabinie.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 13 mar 2012, 17:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

ja mam coś podobnego tyle że otwierany od góry i właśnie przykręcony pod łóżkiem do podłogi kabiny :lol: z 5mm blachy wykonany wiec wytrzyma trochę a powstał po to żeby jak porzucam auto na parkingu spokojnie zostawić w nim wartościowe rzeczy :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 30 mar 2012, 11:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2011, 17:20
Posty: 25
GG: 0
Samochód: brak

Co do gazu to można np. spać w maskach gazowych :E

A tak na poważnie a propo tego filmiku z folią do szyb, zastanawiam się dlaczego producenci takiego czegoś nie stosują już w fabryce.Przecież to by się przydało też w osobówkach, gdzie np. złodziej na przejściu chce ci okraść auto wybijając szybę, takiej szyby nie wybił by łatwo, już byś zdążył odjechać.
Tak samo podczas gradu i innych atmosferycznych zjawisk taka szyba jest przydatna.Kamienie na drodze to kolejna sprawa.


Post Wysłano: 30 mar 2012, 13:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Jeżeli chodzi o sejfy to nie wiem jak inni producenci, ale na pewno Volvo ma coś takiego w swojej ofercie, tyle że na kluczyk i nie wiem czy to jest opcja za dopłatą czy nie, ale w dwóch różnych Volvach tego samego modelu i kabiny miałem ten sejf, natomiast co do szkła chronionego tą folią to faktycznie wygląda to ciekawie :wink:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 30 mar 2012, 14:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

szyb nie oklejaja juz w fabryce poniewaz wyobraź sobie wypadek, w samchodzie zamknietym nieprzytomna osoba. trzeba jej pomoc, co robisz ? wybijasz szybe i sie dostajesz do środka. gdyby były oklejone byłoby to utrudnione a w przypadku pomocy ratunkowej każda chwila jest cenna

_________________
B, BE, C, CE


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: