Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 mar 2012, 19:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Jeżeli chodzi o sejfy to nie wiem jak inni producenci, ale na pewno Volvo ma coś takiego w swojej ofercie, tyle że na kluczyk i nie wiem czy to jest opcja za dopłatą czy nie, ale w dwóch różnych Volvach tego samego modelu i kabiny miałem ten sejf, natomiast co do szkła chronionego tą folią to faktycznie wygląda to ciekawie :wink:
ten sejf w Volvo to sie nadaje na dokumenty a jego sforsowanie zajmie tyle co otworzenie konserwy bez otwieracza :lol: wiec mało przydatny gadżet

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 09 kwie 2012, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 22:52
Posty: 206
Samochód: VW
Lokalizacja: Polska

Witam, mam pytanie nieco z innej beczki, a mianowicie co sie stanie gdy jakis nielegalny imigrant włamie sie do naczepy i schowa sie gdzies miedzy ładunkiem i póżniej zostanie znaleziony na granicy przez celników lub policje?od razu są jakies kary pienięzne? przepraszam za ot ale ciekawi mnie co w takiej sytuacji....


Post Wysłano: 09 kwie 2012, 13:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

viewtopic.php?f=45&t=32795
Mam nadzieję, że choć trochę rozwieje Twoje wątpliwości.


Post Wysłano: 09 kwie 2012, 14:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Temat dość nieprzyjemny, ale postaram się naskrobać kilka zdań.
Cytuj:
A jak jest z busami, też się włamują w takim stopniu, czy na pierwszy ogień biorą ciężarówki?
Co do tego pytania odpowiedz jest prosta to sytuacja czyni złodzieja. Według mnie to złodziej nie wybiera pomiędzy ciężarówką, a busem bo to nie ma znaczenia. Tylko wybiera ten pojazd który relatywnie jest słabiej zabezpieczony i w którym widzi jakieś ciekawe rzeczy do szybkiego ukradzenia (elektronikę,wypasione radio, pieniądze itp.) lub samochód stojący gdzieś na uboczu. Co do samych kradzieży kiedy jeździłem busem do 3,5 t to miałem kilka, ale zawsze kiedy mnie nie było w samochodzie. Ze dwa razy mi rozwiercili zamki do kabiny ,raz urwali kłódkę przy kontenerze, kilka razy próbowali spuścić paliwo itp. tak że dla nich nie ma znaczenia co okradną tylko o zarobek. Co do zabezpieczeń do spania nikt z was nie podał najprostszego czyli rygla (zasuwki) zamontowanego na stałe (dospawane do bocznej ścianki i klamra na drzwiach też na stałe) od środka kabiny bez możliwości otwarcia od zewnątrz (spotkałem się z takim wynalazkiem w Fordzie Transicie którego sprowadziliśmy z Niemiec) nie możliwe do otwarcia nawet po wyrwaniu klamki. Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 09 kwie 2012, 14:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
nikt z was nie podał najprostszego czyli rygla (zasuwki) zamontowanego na stałe (dospawane do bocznej ścianki i klamra na drzwiach też na stałe) od środka kabiny bez możliwości otwarcia od zewnątrz (spotkałem się z takim wynalazkiem w Fordzie Transicie którego sprowadziliśmy z Niemiec) nie możliwe do otwarcia nawet po wyrwaniu klamki. Pozdrawiam Wilk 09 8) .

a to chyba nie przejżałeś tego tematu bo może nie w wersji spawanej ale jest ten patent na poprzedniej stronce i nawet z fotką pokazany

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 09 kwie 2012, 14:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
a to chyba nie przejżałeś tego tematu bo może nie w wersji spawanej ale jest ten patent na poprzedniej stronce i nawet z fotką pokazany
A faktycznie nie zwróciłem uwagi na to zdjęcie. Dzięki. Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 09 kwie 2012, 17:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Mnie nurtuje trochę inne pytanie. A mianowicie jak skutecznie uchronić się przed kradzieżą paliwa ? O ile włamanie do kabiny za pomocą gazu nie zdarza się dość często to kradzież paliwa to proceder niemal nagminny. O ile kabinę łatwiej zabezpieczyć przed włamaniem to bak już nie koniecznie. Zamykane korki na kluczyk czy kłódką to dość liche zabezpieczenie. Korek zamykany na kluczyk wyrwać to nie problem a kłódka o ile będzie solidna, prowokuje złodzieja do innych metod typu zrobienie dziury w zbiorniku czy przecięcia przewodu smoka. Wiem, że są czujki zbliżeniowe, czułe na otwieranie korka czy na gwałtowne spadki poziomu paliwa w baku. Miał ktoś styczność z takimi rzeczami i jest w stanie powiedzieć jak to się sprawuje ? Macie może jakieś inne patenty na kradzież paliwa ? Chodzi mi tutaj o samochody pow. 3.5t bo w busach raczej ciężko spuścić paliwo.


Post Wysłano: 09 kwie 2012, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Monitoring?
Router WiFi z dyskiem USB + zestaw kamer WiFi to nie jakies straszne koszty a powinno odstraszac.


Post Wysłano: 09 kwie 2012, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zachęta do wyrwania samej kamery i szybkiej ucieczki;)

Swoją drogą jakiego typu są to koszty? W sumie wystarczyłyby kamery przy lusterkach, na lewo, prawo i w wersji exclusive do przodu, mogłaby być nawet wewnątrz przy szybie i jednocześnie pełnić rolę kamery do filmików na neta. Ile takie kamery i router wifi kosztują?


Post Wysłano: 10 kwie 2012, 19:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 sty 2008, 20:45
Posty: 242
GG: 7448944
Lokalizacja: Lublin

a ja mam ciekawestkę w latach 90 okradli mego ojca na ringu Paryskim staną na 45 i przy naczepie robił z kierowcą obiad (bo schowki były na tyle), gdy zobaczyli że kabina sie buja od_razu polecieli z jakimś pałakiem ale niestety Rumuni byli lepiej uzbrojeni.... i na mego ojca oczach i jego kierowcy ukradli dokumenty pierwsze telefony komurowe kosmetyki jakies pierdoły, Po zdgłoszeniu sprawy na Policji w abasadzie i dostaniu tymczasowych dokumentów na powrot do kraju dowiedział sie że to nie pierwszy przypadek i chodzi o Polskie Koncesje i Zezwolenia bo są łatwe do podrobienia Dodam ze za czasów gdy nie byliśmy w unii przecietna trasa do Bourgesu (F) trwała od 7 do 12 dni (kolejki podwojna obsada) a tą trase obrucili w 6dni


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, 19:42 przez s.szymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrócili; komórkowe; od razu...


Post Wysłano: 16 kwie 2012, 20:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2006, 14:03
Posty: 104
GG: 1522591
Samochód: VW
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Witam, może też napisze coś na ten temat, ja mało jeżdżę ale u nas w firmie co jakiś czas próbują do kogoś się włamać.
Według mnie najlepszym sposobem, są zabezpieczenia o których napisał kolega ciucma102(zabezpieczenie od drzwi skręcane do uchwytu wchodzenia w kabinie), kosztuje to ok. 60 - 80 zł w PL albo około 20 EUR za granicą, 3/4 naszych kierowców to ma.
Takie zabezpieczenie uratowało nie dawno kolegę w Hiszpanii, wpuścili gaz, otwarli zamek ( nawet śladu włamania nie było, zamek działa bez zastrzeżeń do teraz), ale owa blokada nie pozwoliła wejść im do środka.
Innym razem w D włamali się innemu kierowcy zabrali wszystko co było pod ręką: dokumenty, nawigacja, telefony. On widział tylko ze ktoś chodzi ale nie miał siły się nawet ruszyć i więcej nie pamięta.
W Czechach nie pamiętam gdzie, ale pod jakąś firma gdzie było dużo aut, koledze wybili szybę boczną gdy ten poszedł załatwić papiery, zabrali tylko nawigacje bo resztę kierowca miał ze sobą. Gdy policja przyjechała okazało się ze dostają takie zgłoszenia co parę dni, ale niestety nie mogą sobie z tym poradzić :/
Było jeszcze parę innych, ale nie będę się rozpisywał

Ale mam jeszcze jedną uwagę.
Koledzy na firmach gdzie macie załadunki / rozładunki, lepiej zawsze zamykajcie auto, różni ludzie się trafiają. Ojciec kiedyś był przy rozładunku na naczepie a ktoś z samochodu zabrał mu telefon i torbę, na szczęście było tam tylko jedzenie, ubrania, mapy. Dokumenty były schowane w schowku. Jeździł tam średnio 2 razy w tygodniu, znał tam większość pracowników, a jednak znalazł się jakiś złodziej, od tego czasu sam zawsze zamykam auto, gdziekolwiek jestem.
Pozdrawiam

_________________
NIEBIESKI... :P


Post Wysłano: 19 kwie 2012, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Cytuj:
Zachęta do wyrwania samej kamery i szybkiej ucieczki;)
Dla chcacego nic trudnego - kamerki na dach, a malo ktory zlodziej parkingowy chodzi "do pracy" z drabina ;)
Cytuj:
Swoją drogą jakiego typu są to koszty? W sumie wystarczyłyby kamery przy lusterkach, na lewo, prawo i w wersji exclusive do przodu, mogłaby być nawet wewnątrz przy szybie i jednocześnie pełnić rolę kamery do filmików na neta. Ile takie kamery i router wifi kosztują?
Zwlekalem z odpowiedzia, bo czekalem na kamerke WiFi, ktora zamowilem na ebay'u. Nie siedze w temacie, wiec mnie poprawcie jesli, gdzies robie blad myslowy...
Za 50e dostajesz w miare przyzwoity obraz na odleglosc kilku metrow - mysle, ze do nadzorowania zbiornikow i plandeki wystarczy.
Router WiFi z wejsciem USB to jakies 200 zl + duzy pendrive do zrzucania zdjec (kamera ma detektor ruchu).
Czyli za 600 zl masz wersje minimum, na ktorej rozpoznasz twarz zlodzieja.
Do rejestracji trasy to raczej coz z HD...


Post Wysłano: 23 kwie 2012, 17:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

A jak przyjdzie w kominiarce, kapturze to masz swój pierwszy film kryminalny.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 23 kwie 2012, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Cytuj:
Cytuj:
Zachęta do wyrwania samej kamery i szybkiej ucieczki;)
Dla chcacego nic trudnego - kamerki na dach, a malo ktory zlodziej parkingowy chodzi "do pracy" z drabina ;)
Cytuj:
Swoją drogą jakiego typu są to koszty? W sumie wystarczyłyby kamery przy lusterkach, na lewo, prawo i w wersji exclusive do przodu, mogłaby być nawet wewnątrz przy szybie i jednocześnie pełnić rolę kamery do filmików na neta. Ile takie kamery i router wifi kosztują?
Zwlekalem z odpowiedzia, bo czekalem na kamerke WiFi, ktora zamowilem na ebay'u. Nie siedze w temacie, wiec mnie poprawcie jesli, gdzies robie blad myslowy...
Za 50e dostajesz w miare przyzwoity obraz na odleglosc kilku metrow - mysle, ze do nadzorowania zbiornikow i plandeki wystarczy.
Router WiFi z wejsciem USB to jakies 200 zl + duzy pendrive do zrzucania zdjec (kamera ma detektor ruchu).
Czyli za 600 zl masz wersje minimum, na ktorej rozpoznasz twarz zlodzieja.
Do rejestracji trasy to raczej coz z HD...
Ja nie bardzo nadal kumam co wy chcecie z tymi kamerami zrobic. W nocy zamiast spac, bedziecie siedziec i patrzec sie w monitor czy wam czasem nikt baku nie obrabia? Poza tym na jakims ciemnym parkingu, i tak w nocy jego twarzy nie zobaczycie.


Post Wysłano: 27 kwie 2012, 10:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2012, 10:21
Posty: 23
Lokalizacja: Małopolska

http://www.4trucks.pl/wiadomosci/250-ak ... rowc-.html

Dobrze że chociaż kierowce wypościli;/ gruba akcja...


Post Wysłano: 27 kwie 2012, 11:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

złomiarze celują w coraz grubsze tematy :roll:


Post Wysłano: 06 maja 2012, 22:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 22:52
Posty: 206
Samochód: VW
Lokalizacja: Polska

gdzieś tu na forum ktoś pisał że mozna zmniejszyc ryzyko włamania dając za szybe dwie tabliczki z imieniem :D , wtedy potencjalny włamywacz myśli ze aucie może byc dwóch kierowców i wtedy odejdzie od takiej ciężarówki.... moze i to jest jakaś metoda.... :?:


Post Wysłano: 25 cze 2012, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2012, 18:56
Posty: 4
Samochód: daf

lub zobaczy dwa imiona, pomyśli 4 telefony dwa portfele więcej fantów, :lol: :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: