Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 lut 2012, 10:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2009, 18:03
Posty: 245
Samochód: Iveco Daily II 98'
Lokalizacja: Olkusz

Siema. W maju jadę na wycieczkę do Rumunii. Teraz mam ferie, więc jest czas na wyrobienie. Tylko czego? Mam 17 lat. Znalazłem tylko informacje o wyjazdach dla dorosłych. Co powinienem wyrobić - paszport czy dowód tymczasowy? Z góry dzięki za odpowiedź. :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Nie ma czegoś takiego jak dowód tymczasowy. Jest to normalny Dowód Osobisty, tylko ważny przez 5 lat, a nie 10, jak to jest przy DO dla osoby dorosłej.
Paszport zostanie Ci wydany na 10 lat.
Wyrób sobie paszport, a na DO poczekaj jeszcze te kilka miesięcy do 18.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Nie ma czegoś takiego jak dowód tymczasowy.
Na pewno? Nie wiem na ile to aktualne (Artykuł z dnia: 2010-08-03; Aktualizacja: 2011-08-01 13:29) , ale takie coś znalazłem: http://gmina.wieszjak.pl/dowod-osobisty ... asowy.html


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Dowód tymczasowy to tylko powszechne powiedzenie. W rzeczywistości nie różni się niczym od normalnego poza datą. "Tymczasowy", czyli dla osób poniżej 18 roku życia wydawany jest na 5 lat. Normalny, czyli dla osób powyżej 18 lat wydawany jest na 10 lat.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lip 2010, 8:23
Posty: 37
GG: 0
Samochód: eFHacz
Lokalizacja: Rybnik

Cytuj:
Dowód tymczasowy to tylko powszechne powiedzenie. W rzeczywistości nie różni się niczym od normalnego poza datą. "Tymczasowy", czyli dla osób poniżej 18 roku życia wydawany jest na 5 lat. Normalny, czyli dla osób powyżej 18 lat wydawany jest na 10 lat.
Dokładnie tak. Wyrobiłem sobie taki kiedy mialem piętnaście lat. Wtedy "twarde" dowody to była jeszcze w miare nowość i mało kto wiedział, że nie ma już tych tymczasowych, więc sprytnie to wykorzystywałem podczas kupowania browarów i nalewek w sklepach :) Ekspedientki patrzały tylko na zdjęcie i posłusznie podawały buteleczki z najniższej półki podczas gdy moi rówieśnicy odchodzili z przysłowiowym kwitkiem... Sorki, tak mnie jakoś na wspomnienia wzieło :P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: