Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 lut 2012, 15:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2011, 13:08
Posty: 6
GG: 0

Zakaz tonażowy na moście w Lomży 30t, jeździcie czy omijacie? Tak samo zakaz 30t na mostach Wrocławia, jak sobie z tym radzicie, co ewentualnie grozi za wjazd na most 40t. zestawem?


Ostatnio zmieniony 12 lut 2012, 19:25 przez DamLen, łącznie zmieniany 1 raz.
Interpunkcja!


Post Wysłano: 12 lut 2012, 20:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2007, 20:25
Posty: 72
GG: 0

Przez Łomze mozesz leciec, z tego co mi wiadomo to ITD nie czepia sie gdy masz 40T DMC, tam masz dwa mosty na nowym jest 15T i tam juz jak polecisz to masz problemy, przez stary 30T kazdy leci i nie ma raczej problemow...


Post Wysłano: 12 lut 2012, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
co ewentualnie grozi za wjazd na most 40t. zestawem?
250PLN i 3pkt karne

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 13 lut 2012, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Przez Łomze mozesz leciec, z tego co mi wiadomo to ITD nie czepia sie gdy masz 40T DMC, tam masz dwa mosty na nowym jest 15T i tam juz jak polecisz to masz problemy, przez stary 30T kazdy leci i nie ma raczej problemow...
To żle ci wiadomo.Tak się składa że za mostem koło stadionu przeważnie stoi inspekcja i tam kasują nie tylko amerykańców,ale i naszych.Zauważ że od Augustowa DK61 masz ograniczenie 8T/oś.Więc owszem jeżdżą ale albo ci którzy mają lekko,albo ryzykanci na zasadzie dwa uda.Albo się uda,albo nie uda.Gdyby nie te ograniczenia (8T/oś i 30T-most) to tranzyt na kraje bałtyckie nie robiłby karnych kilometrów przez Białystok (DK8).

PS:Nie wspomniałem o 10T DMC przez Łomżę w godzinach 24-5.

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 13 lut 2012, 22:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lis 2011, 21:40
Posty: 12
GG: 0
Samochód: manik

Faktycznie zaraz za starym (czyli "nowszym") mostem stoją ITD b. często, na moście "nowym" (czyli starszym) z mniejszym tonażem z reguły nie stoją.

_________________
Egzaminy C,CE & KW, jazda w UK: http://www.class1-driver.blogspot.com


Post Wysłano: 14 lut 2012, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...) za mostem koło stadionu przeważnie stoi inspekcja i tam kasują nie tylko amerykańców,ale i naszych.Zauważ że od Augustowa DK61 masz ograniczenie 8T/oś.Więc owszem jeżdżą ale albo ci którzy mają lekko,albo ryzykanci na zasadzie dwa uda.Albo się uda,albo nie uda.Gdyby nie te ograniczenia (8T/oś i 30T-most) to tranzyt na kraje bałtyckie nie robiłby karnych kilometrów przez Białystok (DK8).
PS:Nie wspomniałem o 10T DMC przez Łomżę w godzinach 24-5.
Od 30 czerwca 2011 droga ta ma nośność 10 t/oś - źródełko, gdzieś mniej więcej w tym czasie zniknęły także znaki dotyczące tego ograniczenia.

Ja, gdy jestem ciężki, jeżdżę zawsze przez Białystok. To, że brat stryja wujka kolegi powiedział, że się nie czepiają, to za mało, jak dla mnie, by ryzykować. O szacunku dla prawa nie wspomnę. Mandat, wystawiony przez Policję byłby może wysokości takiej, o której wspomniał korni8808, ale ITD oprócz tego nakłada kary administracyjne określone w załączniku do Ustawy o Drogach Publicznych, a tam już trochę inne sumy wchodzą w grę.

Przez B-stok nadkładasz ok. 30 km.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: