Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 sty 2012, 17:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 14:08
Posty: 38
GG: 2566184
Samochód: renault

Witam, mam pytanie co oznacza napis pod znakiem zakazu wjazdu dla samochodów Ciężarowych:

"Durchgangsverkehr Frei"

nie jeździłem po Niemczech a ostatnio natrafiłem na taki znak.


Post Wysłano: 15 sty 2012, 17:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Nie dot. wjazdów docelowych.
Przepraszam wcześniej napisałem inaczej.


Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 20:06 przez sniadypl, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 15 sty 2012, 17:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 14:08
Posty: 38
GG: 2566184
Samochód: renault

dzieki

:]


Post Wysłano: 15 sty 2012, 19:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Czyli mozesz ten zakaz zignorować, jeśli masz w poblizu rozładunek czy załadunek.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Ostatnio zmieniony 15 sty 2012, 19:37 przez ZiPi, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 15 sty 2012, 19:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Nie dot. ruchu tranzytowego.
jestes w błędzie.
ten znak właśnie dotyczy tranzytu i najczęsciej jest stosowany pod znakiem tonażowym 12 ton.
w dosłownym tłumaczeniu droga wolna od pojazdów samochodowych powyżej 12 ton.
Cytuj:
Czyli mozesz ten zakaz zignorować, jeśli masz w poblizu rozładunek czy załadunek.
jak masz rozładunek to możesz zignorowac.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 sty 2012, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Kolega się przestraszył i nie wiedział czy może wjechać do Hannoveru?Do mnie też już dzwonili szoferzy z firmy co to znaczy.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 15 sty 2012, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Kolega się przestraszył i nie wiedział czy może wjechać do Hannoveru?Do mnie też już dzwonili szoferzy z firmy co to znaczy.
A jest tam rzeczywiście coś takiego, jak wlatujesz B6 od Garbsena.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 19 sty 2012, 8:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Dokładnie "Durchgangsverkehr" oznacza "ruch przejazdowy". Znak ten ma na celu zlikwidowanie przejazdów tranzytowych po danych odcinkach danej drogi. Motywacje? Głównie finansowe (omijanie płatnych dróg) bądź ekologiczne (ochrona przed hałasem, spalinami). Na taki odcinek drogi można wjechać tylko wtedy, gdy mamy punkt docelowy umiejscowiony przy niej tak, że dojazd inną drogą jest niewykonalny. Musi to być poparte dokumentami, na gębę nikt nam nie uwierzy (wiemy, jak słuszna jest litera prawa w Niemczech). Swego czasu czytałem jakiś artykuł w niemieckiej gazecie, gdzie jeden z kierowców skarżył się, iż po rozładunku, do którego musiał dojechać właśnie trasą ze znakiem zakazu i tabliczką "Durchgangsverkehr" wracał tą samą drogą i został zatrzymany. Otrzymał mandat, bo trasa, po której się poruszał, nie była NAJKRÓTSZĄ trasą prowadzącą od miejsca rozładunku do drogi, na której zakaz nie obowiązuje. Odwołał się i jego sprawę rozpatrzono dla niego pozytywnie - mandatu płacić nie musiał. Chcę tylko zwrócić uwagę, że nawet w Niemczech może się zdarzyć dziwna interpretacja znaku przez policję i warto mieć tego świadomość. A takich znaków zakazu jest pełno na drogach krajowych. W Austrii można spotkać zamiast nich znaki zakazu z tabliczką "Ziel- und Quellverkehr frei", co oznacza dosłownie zakaz z wyjątkiem ruchu docelowego i źródłowego.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Post Wysłano: 04 paź 2013, 0:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 wrz 2013, 0:57
Posty: 11
Samochód: Scania

Cytuj:
Dokładnie "Durchgangsverkehr" oznacza "ruch przejazdowy". Znak ten ma na celu zlikwidowanie przejazdów tranzytowych po danych odcinkach danej drogi. Motywacje? Głównie finansowe (omijanie płatnych dróg) bądź ekologiczne (ochrona przed hałasem, spalinami). Na taki odcinek drogi można wjechać tylko wtedy, gdy mamy punkt docelowy umiejscowiony przy niej tak, że dojazd inną drogą jest niewykonalny. Musi to być poparte dokumentami, na gębę nikt nam nie uwierzy (wiemy, jak słuszna jest litera prawa w Niemczech). Swego czasu czytałem jakiś artykuł w niemieckiej gazecie, gdzie jeden z kierowców skarżył się, iż po rozładunku, do którego musiał dojechać właśnie trasą ze znakiem zakazu i tabliczką "Durchgangsverkehr" wracał tą samą drogą i został zatrzymany. Otrzymał mandat, bo trasa, po której się poruszał, nie była NAJKRÓTSZĄ trasą prowadzącą od miejsca rozładunku do drogi, na której zakaz nie obowiązuje. Odwołał się i jego sprawę rozpatrzono dla niego pozytywnie - mandatu płacić nie musiał. Chcę tylko zwrócić uwagę, że nawet w Niemczech może się zdarzyć dziwna interpretacja znaku przez policję i warto mieć tego świadomość. A takich znaków zakazu jest pełno na drogach krajowych. W Austrii można spotkać zamiast nich znaki zakazu z tabliczką "Ziel- und Quellverkehr frei", co oznacza dosłownie zakaz z wyjątkiem ruchu docelowego i źródłowego.
Nie zrozumiałem...
"Durchgangsverkehr" oznacza ruch tranzytowy, "frei" oznacza wolny, swobodny, otwarty...
Więc dlaczego połączenie obu ma oznaczać, że zakaz dotyczy ruchu tranzytowego? Skoro napisali że jak jedziesz tranzytem to znak cię nie dotyczy?
Samo "Durchgangsverkehr" pod znakim wskazywałoby na zakaz dla tranzytu, ale dodanie "frei" oznacza, że właśnie zwalnia z zakazu ruch tranzytowy...
"Ziel- und Quellverkehr frei" - nie pozostawia wątpliwości. Jak masz ładunek za znakiem możesz jechać jak jesteś "tranzytem" to zmień trasę!


Post Wysłano: 04 paź 2013, 7:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Dokładnie "Durchgangsverkehr" oznacza "ruch przejazdowy". Znak ten ma na celu zlikwidowanie przejazdów tranzytowych po danych odcinkach danej drogi. Motywacje? Głównie finansowe (omijanie płatnych dróg) bądź ekologiczne (ochrona przed hałasem, spalinami). Na taki odcinek drogi można wjechać tylko wtedy, gdy mamy punkt docelowy umiejscowiony przy niej tak, że dojazd inną drogą jest niewykonalny. Musi to być poparte dokumentami, na gębę nikt nam nie uwierzy (wiemy, jak słuszna jest litera prawa w Niemczech). Swego czasu czytałem jakiś artykuł w niemieckiej gazecie, gdzie jeden z kierowców skarżył się, iż po rozładunku, do którego musiał dojechać właśnie trasą ze znakiem zakazu i tabliczką "Durchgangsverkehr" wracał tą samą drogą i został zatrzymany. Otrzymał mandat, bo trasa, po której się poruszał, nie była NAJKRÓTSZĄ trasą prowadzącą od miejsca rozładunku do drogi, na której zakaz nie obowiązuje. Odwołał się i jego sprawę rozpatrzono dla niego pozytywnie - mandatu płacić nie musiał. Chcę tylko zwrócić uwagę, że nawet w Niemczech może się zdarzyć dziwna interpretacja znaku przez policję i warto mieć tego świadomość. A takich znaków zakazu jest pełno na drogach krajowych. W Austrii można spotkać zamiast nich znaki zakazu z tabliczką "Ziel- und Quellverkehr frei", co oznacza dosłownie zakaz z wyjątkiem ruchu docelowego i źródłowego.
Nie zrozumiałem...
"Durchgangsverkehr" oznacza ruch tranzytowy, "frei" oznacza wolny, swobodny, otwarty...
by zrozumieć trzeba widzieć cały znak, a nie tylko tabliczkę pod znakiem.

najczęstszym znakiem pod którym jest umieszczona tabliczka "Durchgangsverkehr frei" jest znakiem zakazu ruchu pojazdów o DMC powyżej 12 ton.
reszta chyba jasna.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 04 paź 2013, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 wrz 2013, 0:57
Posty: 11
Samochód: Scania

Cytuj:
by zrozumieć trzeba widzieć cały znak, a nie tylko tabliczkę pod znakiem.
najczęstszym znakiem pod którym jest umieszczona tabliczka "Durchgangsverkehr frei" jest znakiem zakazu ruchu pojazdów o DMC powyżej 12 ton.
reszta chyba jasna.
Więc pełna interpretacja brzmi:
Zakaz ruchu pojazdów pow. 12 T DMC i pod nim tabliczka "Nie dotyczy ruchy tranzytowego"
Więc jak chce tylko "przelecieć" tranzytem zestawem 40 T DMC to mogę jechać... :?:
:?


Post Wysłano: 19 paź 2013, 17:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2012, 12:26
Posty: 77
Samochód: Stralis 460
Lokalizacja: Bad Rothenfelde

Cytuj:
Cytuj:
by zrozumieć trzeba widzieć cały znak, a nie tylko tabliczkę pod znakiem.
najczęstszym znakiem pod którym jest umieszczona tabliczka "Durchgangsverkehr frei" jest znakiem zakazu ruchu pojazdów o DMC powyżej 12 ton.
reszta chyba jasna.
Więc pełna interpretacja brzmi:
Zakaz ruchu pojazdów pow. 12 T DMC i pod nim tabliczka "Nie dotyczy ruchy tranzytowego"
Więc jak chce tylko "przelecieć" tranzytem zestawem 40 T DMC to mogę jechać... :?:
:?
jeśli jest Durchgangsverkehr frei to możesz... ( nigdy nie widziałem takiej kombinacji i jest nielogiczna )

Obrazek
jeśli jest tak jak powyżej, to NIE - takie zestawienie widuje nad wyraz często.

_________________
A - 28.07.17r. B - 13.02.01r. C - 27.11.09r. CE -15.11.12r. T - 15.11.12r. KW - 15.11.2012r.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: