Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 sie 2016, 9:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Wydruk i wyjazd na parking. Na pauze. Powod przedluzajacy sie zaladunek i brak mozliwosci wczesniejszego wyjazdu i pauzy. Zreszta od zaladunku do parkingu jest moze z 500m...
wg Twojego opisu żadnego przekroczenia nie było skoro zacząłeś prace o g18 a skończyłeś o 9 rano tylko nie rozumiem co można napisać po 15h pracy na wydruku żeby natychmiast rozpocząć kolejny dzień pracy

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 16 sie 2016, 10:24
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
wg Twojego opisu żadnego przekroczenia nie było skoro zacząłeś prace o g18 a skończyłeś o 9 rano tylko nie rozumiem co można napisać po 15h pracy na wydruku żeby natychmiast rozpocząć kolejny dzień pracy
Już tłumaczę: FIX NA WCZORAJ!

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 17 sie 2016, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
wg Twojego opisu żadnego przekroczenia nie było skoro zacząłeś prace o g18 a skończyłeś o 9 rano tylko nie rozumiem co można napisać po 15h pracy na wydruku żeby natychmiast rozpocząć kolejny dzień pracy
Już tłumaczę: FIX NA WCZORAJ!
no dzięki - będziemy korzystali z tej wiedzy (tylko do powielania)
a prywatnie to współczuje organizacji pracy

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 18 sie 2016, 11:18
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Współczujesz rozumiem koledze Emajowi. U mnie w robocie takich cyrków nie ma. Awizacje są dość elastyczne i można je bez większego problemu zmienić. A jeśli nawet się spóźnie z przyczyn niezależnych ode mnie to i tak mnie to wisi. Tu kwestia czy ktoś potrafi się postawić i pokazać jasno granicę, której się nie przekracza czy potulnie wykonuje, każde polecenie spedytorka czy szefa, którzy czasem nie widzieli tej pracy od kuchni.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 18 sie 2016, 14:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jestem ciekaw, czy zlecający płacą przewoźnikom za te nie małe przecież opoźnienia wynikające z fatalnej organizacji pracy zakładów na załadunkach i rozładunkach. To są spore straty po stronie przewoźnika. Ale odpowiedz chyba znam. :D tylko współczuć kierowcom straconego czasu i nerwów. Ja chyba bym się poddał. Nie twierdzę, że nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia w pracy, ale regularnie takie cyrki i "patologistyka".... .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 18 sie 2016, 14:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Praktycznie wszystkie zlecenia dają z zaznaczeniem, że pierwsze 24h postoju bezpłatne. A nawet 48h. :wink:


Post Wysłano: 18 sie 2016, 15:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

My mamy 8h na rozładunek. Każda kolejna godzina płatna 30PLN. Czy to jest egzekwowane nie wiem, ale na liście przewozowym stoi jak wół ;) w praktyce mieszczą się w tym czasie choć kolega stał ostatnio w Strykowie 11h. 3 zmiany pracowały nad rozładunkiem Jego kontenera


Post Wysłano: 18 sie 2016, 15:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

W kauflandzie w Pradze czeskiej jest we wszystkich chyba europejskich językach plakat, że powyżej bodajże 3 godzin oczekiwania, kierowca ma się zwrócić do spedytora i ileś tam euro się należy. I co lepsze, w te 3 h się zmieścili. Ciekawe czy to faktycznie jest jakaś kasa do wyrwania. :wink:


Post Wysłano: 18 sie 2016, 16:59

Cytuj:
Jestem ciekaw, czy zlecający płacą przewoźnikom za te nie małe przecież opoźnienia wynikające z fatalnej organizacji pracy zakładów na załadunkach i rozładunkach. To są spore straty po stronie przewoźnika. Ale odpowiedz chyba znam. :D tylko współczuć kierowcom straconego czasu i nerwów. Ja chyba bym się poddał. Nie twierdzę, że nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia w pracy, ale regularnie takie cyrki i "patologistyka".... .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ogólnie jak koledzy pisza poniżej, biorąc zlecenie z n-tej ręki masz najczęściej 24 godziny wolne od opłat na załadunku i rozładunku licząc od godziny awizacji. Potem jeszcze jest najczęściej zapis, że za godzinę x, ale nie więcej niż 6x za dobę :lol:

Zlecenia z pierwszej ręki najczęściej mają określone sztywno zasady i to zależy od kontraktu - ale spotkałem się z zarówno 3 godzinami, po których można było bez problemu wyegzekwować opłatę (jak już wspominana tutaj IKEA), oraz takimi, gdzie było powiedzmy 24H, a nawet jak się dłużej stało, to guzik z tego był.

Ale jest druga strona medalu, bo mam okazję pracować z pewną holenderską firmą (nie spedycją!!) i kiedyś za załadunek, który trwał 3 godziny zamiast godzinkę (chociaż nigdzie nie było tu ustalone) dorzucili 50 euro, gdzie fracht był za 400.


Post Wysłano: 18 sie 2016, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
A nawet 48h. :wink:
Nie spotkałem się jeszcze żeby na UE było 48h. Najczęściej to jest poza krajami UE


Post Wysłano: 19 sie 2016, 0:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Jak jezdzilem pod browarem w Tychach jakies 10 lat temu, kazda hurtownia miala 3 godziny na rozladunek + zaladunek pustych opakowan i to ja wpisywalem godziny do dokumentow, widok bezcenny biegajacych magazynierow :lol:
Podobnie z paletami, jak dali uszkodzone browar odpisywal hurtowni, mnie to nic nie interesowalo.
Milo wspominam te czasy........ciekawe jak jest tam dzisiaj. :?:


Post Wysłano: 21 sie 2016, 6:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
My mamy 8h na rozładunek. Każda kolejna godzina płatna 30PLN. Czy to jest egzekwowane nie wiem, ale na liście przewozowym stoi jak wół ;) w praktyce mieszczą się w tym czasie choć kolega stał ostatnio w Strykowie 11h. 3 zmiany pracowały nad rozładunkiem Jego kontenera

Jeżeli zgłaszasz spedycji od razu, że się przeciąga. To całkiem możliwe, że to wypłacają ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: