Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 cze 2013, 13:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

osobiście czyściłem (jest to czasochłonna czynność ) całe auta (naście lat temu ) zwykłym płynem do prania dywanów dolewanym do miski z ciepłą wodą :D i wracały do stanu jak z fabryki :lol: natomiast dziś :idea: są ludzie,którzy posiadają sprzęt i robią to po cichu pod domem i ostatnio za pranie dużego kombiaka zapłaciłem 80zł - wiec ja odpuszczam udział własnej pracy i odstawiam auto ( ludzie też chcą zarobić )

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 15 cze 2013, 16:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ciężarówka 150, osobówka (van) też ze 150, osobówka kolegi pewnie za 100, 2 dywany ciężko powiedzieć. Suma - lekko licząc 500 zł.
Odkurzacz pożyczyć za darmo, kupić magiczny płyn w porywach za 50 zł, trochę wody, sporo własnej pracy.

Dobre opinie słyszałem o środkach karchera i chyba pójdę w tym kierunku. Zastanawia mnie tylko, czy jest wart swojej ceny, czy połowę tańszym tenzi nie zrobię tego samego przy takim samym wkładzie pracy.


Post Wysłano: 19 cze 2013, 8:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2011, 23:01
Posty: 296
Samochód: Scania 94 260
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Cytuj:
Ciężarówka 150, osobówka (van) też ze 150, osobówka kolegi pewnie za 100, 2 dywany ciężko powiedzieć. Suma - lekko licząc 500 zł.
Odkurzacz pożyczyć za darmo, kupić magiczny płyn w porywach za 50 zł, trochę wody, sporo własnej pracy.

Dobre opinie słyszałem o środkach karchera i chyba pójdę w tym kierunku. Zastanawia mnie tylko, czy jest wart swojej ceny, czy połowę tańszym tenzi nie zrobię tego samego przy takim samym wkładzie pracy.
W tamtym roku prałem wszystkie tapicerki w naszych samochodach,oraz zdarzyło mi się "reanimować" do stanu salonowego starą Cordobę :mrgreen: w której przez 15 lat palono :mrgreen: (pierwszy właściciel,znajomy który pracuje w ThermoKingu w Niemczech) :D Efekt był taki że jak wziąłem jakieś resztki badziewnego proszka to w sumie tylko wszystko się "przeprało" efektu zbytnio nie było widać.Co prawda proszkiem Karchera też ciężko było zrobić na "raz" zapuszczoną Cordobę,ale po dwukrotnym praniu z ich magicznym proszkiem cały środek i podsufitka która była dosłownie nie siwa a CZARNA zmieniła kolor na jasny beż :D Według mnie,do odświeżenia lekko przybrudzonego wnętrza i domowej zabawy jakieś zamienniki może i starczą,jednak do profesjonalnej roboty gdzie na fotelach jest jakiś smar,olej czy inne substancje tylko i wyłącznie oryginalna chemia.Proszek Karchera do odkurzacza który ostatnio kupiłem w D,naprawdę robi robotę, po ostatnim praniu stwierdziłem że nie będę kombinować z innymi środkami,także jak najbardziej mogę polecić. :wink:

_________________
"And nothing else matters..."


Post Wysłano: 20 cze 2013, 11:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2011, 13:11
Posty: 13
GG: 0

Jeśli już prać tapicerkę to tylko rzeczami Karchera ewentualnie Nilfiska(taki płyn). W przypadku plam tłustych(po oleju np.) można przetrzeć szmatką nasączoną delikatnie w Nitro, spryskać płynem do prania i od razu ściągnąć. W razie potrzeby operację powtórzyć. Przy odrobinie cierpliwości i pracy każde auto można doprowadzić do stanu salonowego. Koszto proszku Karcherowskiego to ok 50 pln. i powinien wystarczyć na wypranie ok 25-30 osobówek. Wasz Szop Pracz.
Pozdrawiam Vini


Post Wysłano: 20 cze 2013, 11:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
można przetrzeć szmatką nasączoną delikatnie w Nitro, spryskać płynem do prania i od razu ściągnąć.
Benzyną ekstrakcyjną nie nitrem.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: