Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 wrz 2011, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Witam serdecznie,
Poszukuję kierowców, którzy pracowali w Danii na ciężarówkach. Interesuje mnie w zasadzie wszystko na ten temat - warunki przyjęć, warunki pracy, płaca itd. Jak patrzą na polaków, którzy chcieliby się zatrudnić? Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto będzie znał odpowiedź.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 08 wrz 2011, 23:38
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2138
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Jak patrzą na polaków, którzy chcieliby się zatrudnić?
Właśnie Polacy i inni zza wschodniej granicy mają duże szanse na przyjęcie bo nie płacą tak dużo jak Duńczykowi.

Mój Tato pracuję w Duńskiej firmie lecz z biurem w Szczecinie i jest on zatrudniony w Polsce, ale na warunki pracy nie narzeka jeździ 3/1. Płaca to najczęściej jest podstawa + dieta z takimi się spotkałem.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 08 wrz 2011, 23:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Ciebie właśnie kojarzyłem z duńską firmą, ale mi nie chodzi o oddziały w PL tylko robotę tu na miejscu. To mnie najbardziej interesuje, bo akurat w Danii teraz przesiaduję. ;)

Mimo to dzięki za odpowiedź!

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 0:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2011, 15:45
Posty: 171
GG: 112
Samochód: Duzy?
Lokalizacja: Olsztyn czy jakoś tak

Znajomy w Danii pracuje jako spawacz i operator wózka widłowego i 12k w miesiącu wyciąga...Polacy są spostrzegani jako złodzieje ale to norma w innych krajach jedynie w Rosji boimy się kraść bo by nas za to zabili :D Co do pracy kierowcy bywam w Danii co najmniej 2 razy w tyg i w mieście spotkałem Polaka,który pracowal u duńczyka i chwalił se robotę bo twierdził,że zarobi 3-4 razy tyle co średni kierowca w Polsce i dodatkowo należy mu się urlop a w PL wiadomo jak to jest wolą zapłacić niż dać Ci urlop.
Jak by co to pisz na PW sporo mam w Danii znajmiych bo klepie jako takie interesy ;)
Może ktoś chce kupić auto z danii :D


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 0:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Jak tu z zarobkami itd. to ja wiem, bo już tu siedzę, ale chodzi mi o info z pierwszej ręki kolego. To, że sobie polacy chwalą, to nie dziwne ;)

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 10 wrz 2011, 13:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2006, 17:33
Posty: 172
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

jesli już tam jesteś to dobrze... napewno nie szukaj pracy przez jakieś agencje itp naganiaczy... dobra zanjomość jezyka do podstawa... jeśli znasz dobrze jakiś to samo wsiądz w auto na necie poszukaj sobie namiary w swojej okolicy....... raczej wybrałbym małe firmy w ostateczności średnie.... rzadnych flotowców itp..... wtedy i zarobisz jak duńczyk i wsiadziesz na dobre auto, bedziesz miał cisze i spokój pracy.....

Zycze powodzonka na Duńskiej ziemi


Post Wysłano: 21 wrz 2011, 17:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lip 2011, 11:00
Posty: 25
GG: 39011022
Samochód: już wkrótce Scania Top Line
Lokalizacja: Gdańsk,Aalborg(wakacyjnie)

witam sorry że z lekkim spóźnieniem ale wcześniej postu nie widziałem,obecnie jeszcze studiuje....ale od paru lat pracuje w każde wakacje w Danii, w te wakacje trafiła mi się fucha jako kierowca na man-ie tgl, co prawda solówce a nie zestawem,zwoziłem szkło do segregowania, powiem tak,robota super , bo nie pracowałem z żadnymi polakami, uwierz mi, jeśli zatrudnisz się u duńczyka masz 100 razy lepsze warunki niż u jakiegoś pośrednika który kroi z ciebie 20% zarobków i g.wno prawda że płacą polakom mniej jeśli pracujesz bezpośrednio u dunola zarabiasz tyle samo co oni i jesteś na takich samych warunkach, ja akurat miałem to szczęście że znam dobrze duński i sam poszedłem i o robote się zapytałem, i już po 2 dniach telefon że potrzebują kierowce na okres letni kiedy ludzie idą na urlopy, praca normalka 8-10h, weekendy wolne, po opłaceniu żarcia i spania wychodziło mi ok.17000 dkk na miecha, czyli jak na młodego bez doświadczenia super, ale wiem że na zestawach z silosami nawet 35000-40000dkk wyciągają,
-jak masz jakieś pytania to wal śmiało, mimo że nie zbyt długo tam pracowałem to tylo co wiem podpowiem,
pozdro

_________________
Kat A,B,C,CE,hds,wózki widłowe,tynkarz, a do tego wciąż studia....a wszystko z miłości do


Post Wysłano: 21 wrz 2011, 17:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Siemasz, dzięki za cenne informacje. Powiedz jak sprawa się ma z prawem jazdy? Fakt, jeździłeś krótko, więc może nie musiałeś, ale słyszałem już także opinie, że generalnie trzeba wymieniać prawko na duńskie? Wiesz coś na ten temat?
U mnie z duńskim na razie 0, więc obawiam się, że i tak z pracy nici.

Piszesz, że jesteś studentem, czyli rozumiem, że tak jak w większości zachodnich firm nie ma problemu z młodym, niedoświadczonym kierowcą, tak jak to ma miejsce w PL?

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 21 wrz 2011, 18:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

A w Danii po angielsku nie dogadasz się?? Kilka razy byłem w Danii i dogadywałem się po Angielsku;)

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 21 wrz 2011, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lip 2011, 11:00
Posty: 25
GG: 39011022
Samochód: już wkrótce Scania Top Line
Lokalizacja: Gdańsk,Aalborg(wakacyjnie)

Wiesz co to zależy,jeśli masz pozwolenie na pobyt stały i przebywasz już tam dłużej niż 5 lat to masz obowiązek wymiany prawa jazdy na duńskie , ale jeśli najpierw umowa by była tylko nas okres próbny to tego na 100 nie potrzebujesz, jednak nawet jeśli by przyszło ci do wymiany prawa jazdy na DK to kosztuje to ok 200dkk i trwa ok.1 tygodnia, a jesli chodzi o doświadczenie to w Dani nie ma takiego chorego podejścia jak w Polsce że młody to gorszy tam sie liczy rozum i jesli widzą że jesteś pojętny to daja premie dodatki itp, oraz co najważniejsze dają rady i ewentualnie douczą ,a nie jak u nas morde piłują,
PS.Jak od razu podpiszesz umowe o prace to prójesz do SKAT KONTOR, do odpowiednik naszego urzędu skarbowego, nawet jak nie masz meldunku w Dani , to wystarczy, a dokumenty mają nawet po polsku,wypełniasz pare druczków, i na tym kończy się tam biurokracja, ale potem wszystkie dokumenty dostajesz po duńsku, podobnie jak umowe o prace, ale jak kolego wspomniał po angielsku nie ma problemu sie dogadać....ale w sklepie, w robocie z szacunkiem na ciebie patrzą jak romumiesz ich język także zakasaj rękawy i wieczorami zamiast komp i telewizja słowniczek albo rozmówki i nauka, także powodzenia, a jeśli coś nie jasne dawaj dalej wal jak do ojca prosto z mostu.

_________________
Kat A,B,C,CE,hds,wózki widłowe,tynkarz, a do tego wciąż studia....a wszystko z miłości do


Post Wysłano: 21 wrz 2011, 21:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
A w Danii po angielsku nie dogadasz się?? Kilka razy byłem w Danii i dogadywałem się po Angielsku;)
Nie chodzi o dogadywanie się, tylko o to jak pracodawca patrzy na brak znajomości ich ojczystego języka. ;) :twisted:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 21 wrz 2011, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

Cytuj:
Cytuj:
A w Danii po angielsku nie dogadasz się?? Kilka razy byłem w Danii i dogadywałem się po Angielsku;)
Nie chodzi o dogadywanie się, tylko o to jak pracodawca patrzy na brak znajomości ich ojczystego języka. ;) :twisted:
Aaa o to Ci chodziło:) może tak źle nie będzie;) Powodzonka;)

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 19 paź 2011, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Po raz kolejny pobawię się w górnika i odkopię temat :) Czy ktoś zna portale na których można poszukać pracy w Danii? szukałem na kilku stronach ale wpisywałem po Angielsku kierowca i znalazłem 1 ogłoszenie :) może ktoś już jest obcykany w tym temacie :) ?


Post Wysłano: 19 paź 2011, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lis 2006, 1:42
Posty: 6
GG: 0
Lokalizacja: Gryfice - Malmö

Wpisz w wyszukiwarkę: lastbilchauffør.
To kierowca ciężarówki po duńsku...

_________________
Jedyna zaleta przedniego napędu???
Cofając mamy TYLNY NAPĘD!!!


Post Wysłano: 20 paź 2011, 13:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Dzięki stary ;)


Post Wysłano: 05 gru 2011, 11:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2011, 10:09
Posty: 2

Witam wszystkich, od 3 miesięcy szukam pracy w Danii ( okolice Århus ) jakiejkolwiek, niestety bez większego skutku. Posiadam prawo jazdy CE, cyfrową kartę kierowcy, zaliczyłem kurs na : przewóz osób i rzeczy, przewóz materiałów niebezpiecznych ( ADR ), dźwig przenośny kat. II Ż, jazdę wózkiem widłowym. Brak doświadczenia w jeździe samochodem ciężarowym. Znam j. Duński ( od 5 lat w Danii ) , Niemiecki, Angielski. Z góry wielkie dzięki za info w sprawie pracy, albo chociaż namiarów na transprtowe Duńskie firmy. Może pan David. travolta będzie coś wiedział.


Post Wysłano: 05 gru 2011, 13:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Do Andersena albo Laursen'a próbowałeś uderzyć? To firmy folotowe z ogromną rotacją i rzeszą podwykonawców.

http://www.frode-laursen.dk/da/default.aspx
http://www.andresen.dk/

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 08 gru 2011, 15:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2011, 10:09
Posty: 2

Do Wojtas 92, tak próbowałem do Adresena wysłałem CV mailem i dostałem odpowiedź, że na chwile obecną nie mają wolnych miejsc, a w Frode Laursenie rozmawiałem osobiście z szefem kierowców i niestety nie przyjmie mnie, bo nie mam doświadczenia ;( pozdro i dzięki za info jak będziesz coś więcej wiedział to daj znać :).


Post Wysłano: 25 maja 2012, 10:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Najnowsze info, z pierwszej ręki jest takie, że nie trzeba żadnych dodatkowych kursów, tak jak w Niemczech (ostatnio była o tym dyskusja w jakimś temacie, ale nie pamiętam w jakim), także tu w DK potrzebne jest:
- prawo jazdy
- karta do tachografu
Bo nikt już tu raczej analogowego tacho nie używa.
Rozmawiałem z bardzo młodym kierowcą, mówił, że ma wielu kolegów Polaków za kółkiem i jeśli ktoś dobrze umie angielski to duński nie jest rzeczą niezbędną.

Tyle.
Pozdrawiam! ;)

Tylko nie przyjeżdżajcie zbyt tłumnie, bo ja też chcę mieć pracę :mrgreen:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 25 maja 2012, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2006, 23:44
Posty: 219
GG: 6237840
Samochód: Fiat Stilo JTD
Lokalizacja: Szczecin

Ile można zarobić u Duńczyka (bezpośrednio) w systemie 3/1?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: