Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 cze 2011, 11:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2011, 11:17
Posty: 6
GG: 0

Witam forumowiczów,
jakie znacie najlepsze sposoby aby uniknąć włamania do kabiny, naczep/chłodni?? czy takie gadżety są drogie?


Post Wysłano: 02 cze 2011, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

wez zwykly pas transportowy zahacz jeden hak o lewe drzwi drugi o prawe drzwi i sciagnij z miare umiarkowana sila zeby nie rozwalic niczego:)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 02 cze 2011, 15:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 wrz 2010, 17:52
Posty: 113
GG: 0

na chłodnie możesz sobie zakupić sztabę na zawiasy. łączy ona ze sobą drzwi, i jest zamykana na kluczyk. Przy transporcie telewizorów obowiązkowa.

_________________
...Moscow Express...
.:Brudna kabina, biała naczepa chłodnia i kierunek Rosja Wschodnia:.
.:Najważniejsze Żeby Jechać I Czuć Uciekające Spod Kół Kilometry:.
.:Rozpoczyna Się Olimpijką, Poprzez Ural, Bajkał Kończąc Na Wladyvostoku:.


Post Wysłano: 02 cze 2011, 18:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

trzeba sobie zdać sprawę, że jeżeli złodzieje sobie upatrzą jakieś auto, to wszelkie zabezpieczenia nic specjalnie nie dadzą.

ważniejszą sprawą jest nie rzucanie się w oczy, nie afiszowanie się i stawanie z głową.

nie bardzo rozumiem firmy przewożące sprzęt AGD, papierosy czy alkohol opisujące auta.

dodatkowo ważne jest parkowanie w miejscach jakie są mniej narażone na penetrację złodziei.

ważną sprawą jest afiszowanie się na 19 kanale CB o wartości lub charakterze przewożonego towaru.

proszę pamiętać, że większość kradzieży jest z góry zaplanowana, a o tym co przewozi kierowca wie ładujący, odbierający i ten który załatwia transport i to minimalna liczba. czasem tych osób jest dużo więcej.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 03 cze 2011, 8:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2011, 11:17
Posty: 6
GG: 0

problem polega właśnie na tym, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć kto się i kiedy na nas "czai"

dlatego szukam jak najlepszego sposobu na to, aby ukrócić tym hienom łupu.


Post Wysłano: 03 cze 2011, 9:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

chłodnią to nie problem, jak woziłem coś droższego to starałem się ustawić gdzieś dupą do ściany i można spać spokojnie:)


Post Wysłano: 04 cze 2011, 14:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

W taki sposób też pokazujesz, że masz coś drogiego.
Będą mieli to i w dzień wyniosą.
Sztaba dobra sprawa, ale i na to są sposoby. Np. przetną Ci rurki, albo przegną i cześć.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 04 cze 2011, 23:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
nie bardzo rozumiem firmy przewożące sprzęt AGD, papierosy czy alkohol opisujące auta.
Vide Miratrans i nowe naczepy z ogromnym logo Bridgestone. W zeszłym tygodniu zjeżdżałem z Brennero z jednym z kierowców Miry - już trzy naczepy obrobione z opon we Włoszech.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 13:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2011, 10:46
Posty: 9
GG: 0

Panowie pilnie potrzebuje linkow do stron badz poradników mowiacych o tym co robic w przypadku kardziezy pojazdu z ładunkiem i jak sie tego wystrzegac.

_________________
Prawidłowo wychowane sumienie nigdy nie gryzie swego pana.


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 19:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2011, 2:21
Posty: 64
GG: 0

Cytuj:
na chłodnie możesz sobie zakupić sztabę na zawiasy. łączy ona ze sobą drzwi, i jest zamykana na kluczyk. Przy transporcie telewizorów obowiązkowa.

E-e.
Jak Pekaes agd,rtv w plandekach na Rosję taszczył żadnych zabezpieczeń nie było wymagane.


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 19:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Cytuj:
Cytuj:
na chłodnie możesz sobie zakupić sztabę na zawiasy. łączy ona ze sobą drzwi, i jest zamykana na kluczyk. Przy transporcie telewizorów obowiązkowa.

E-e.
Jak Pekaes agd,rtv w plandekach na Rosję taszczył żadnych zabezpieczeń nie było wymagane.
Po raz kolejny musisz się douczyć. RTV to nie tylko telewizory, a AGD są to Artykuły Gospodarstwa Domowego. Nie znam dokładnie obowiązków celnych w tego typu transportach ale kolega krzysiek80 wyraźnie napisał TELEWIZORÓW. Jeszcze raz do Ciebie apeluje. Więcej czytaj, mniej pisz

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 23:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2011, 2:21
Posty: 64
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
na chłodnie możesz sobie zakupić sztabę na zawiasy. łączy ona ze sobą drzwi, i jest zamykana na kluczyk. Przy transporcie telewizorów obowiązkowa.

E-e.
Jak Pekaes agd,rtv w plandekach na Rosję taszczył żadnych zabezpieczeń nie było wymagane.
Po raz kolejny musisz się douczyć. RTV to nie tylko telewizory, a AGD są to Artykuły Gospodarstwa Domowego. Nie znam dokładnie obowiązków celnych w tego typu transportach ale kolega krzysiek80 wyraźnie napisał TELEWIZORÓW. Jeszcze raz do Ciebie apeluje. Więcej czytaj, mniej pisz
Ogarnij się dzieciaku i nie apeluj do mnie bo tylko w necie apelujesz, szkoda że do Kaczyńskiego lub Tuska na wiencu nic nie powiesz...

Rozwijając moją wypowiedz, dodam iż Pekaes woził pralki, telewizory i roboty kuchenne na Rosję.
Najbardziej zaskakującą wiadomośćia jest to iż sporo aut z tym ładunkiem szło z plandekami.
Kartony ze sprzętem były okryte folią która kierowcy otrzymywali na bazie.
Było sporo gimnastyki żeby to załadować, ale na koszta dobra dola szła więc nikt nie płakał specjalnie.

Eryk jak chcesz mnie czegoś nauczyć to zamilcz :)


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 0:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Cytuj:

Ogarnij się dzieciaku i nie apeluj do mnie bo tylko w necie apelujesz, szkoda że do Kaczyńskiego lub Tuska na wiencu nic nie powiesz...
Po raz kolejny mnie obrażasz, a o transporcie masz tyle do powiedzenia co żyd w '39. Idzie info do Moderatorów bo przecież nie będzie tu nikt takiego kogoś tolerował. Jesteś pare dni a kozaczysz jakbyś miał tu coś do powiedzenia
Cytuj:
Najbardziej zaskakującą wiadomośćia jest to iż sporo aut z tym ładunkiem szło z plandekami.

Obrazek

Bardzo imponuje mi Twoja wiedza w branży TSL.

Na sam koniec wróże Ci krótką kariere na tym forum. Niebawem polecisz :wink:

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 1:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2011, 2:21
Posty: 64
GG: 0

Tak zaskakująca, bo raczej mało firm w PL wozi taki sprzęt pod szmatami.

Koniec.. ban ? Ok czekam na bana.
A do powiedzenia.. haha dzieciak jesteś i co Ty chcesz od tego swiata ?
Zresztą Legionowo, banda byłych chłopów z PGR więc co tu dużo oczekiwać...


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 1:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Cytuj:
Tak zaskakująca, bo raczej mało firm w PL wozi taki sprzęt pod szmatami.

Koniec.. ban ? Ok czekam na bana.
A do powiedzenia.. haha dzieciak jesteś i co Ty chcesz od tego swiata ?
Zresztą Legionowo, banda byłych chłopów z PGR więc co tu dużo oczekiwać...
Kolejna obraza i mega inteligentne zdanie. Jak to mówią "Wieśniak ze wsi wyjdzie, ale wieś z wieśniaka nie" Jeśli mnie i innych mieszkańców Legionowa nazywasz bandą chłopów z PGR no to nie wiem w jakich Ty luksusach opiewasz bo ja nie narzekam na status społeczny i dobrobyt. Moja rodzina posiada nie jedną nieruchomość w postaci mieszkań i działek oraz całkiem dobrej klasy samochody. Myślę że nie stać Cię na to sądząc po tym co wypisujesz. Będziesz całe życie parobkiem z takim podejściem do innych. Zakompleksienie ludzkie nie zna granic. Bij strzałe i żegnaj z forum. Szaki, bardzo Cię proszę. Banned

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Ostatnio zmieniony 14 wrz 2011, 23:22 przez Bajzel, łącznie zmieniany 1 raz.
Przeginasz już, opanuj się, ostrzeżenie.


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 3:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2011, 2:21
Posty: 64
GG: 0

Ostatni mój post w Twoją strone.
Obrazy tam nie było, co do kasy to nie Twój interes co ja mam na co mnie stac kim będe itd.

Więc... Nie ważne ile ma się na sobie, ważne ile ma się w głowie.

Dobranoc cwaniaczku pgrowski :)


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 5:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Tak zaskakująca, bo raczej mało firm w PL wozi taki sprzęt pod szmatami...
jeżeli chodzi o RTV i AGD to akurat wożenie takich ładunków pojazdami ze skrzynia ładunkową oplandekowaną nie jest niczym niezwykłym.
we Wrocławiu są wytwórnie Wirpool, Fagor Mastercook, LG, Toshiba itp.
większość z niech ładuje na samochody plandeki, w zleceniu transportowym jest oczywiście punkt mówiący o szczelności skrzyni ładunkowej, no i każdy produkt jest mocno zafiolowany.
RTV lub AGD ładuje się również na kontenery 40-stopowe wtedy gdy będzie transport kombinowany (transport drogowy połaczony z transportem kolejowym).
na zwykłą naczepę wchodzą dwie warstwy np. kuchenek/pralek po 80 sztuk, czyli 160, na naczepę megę 3 warstwy czyli 240 sztuk, na chłodnię tylko 2 warstwy, więc w Fagorze (akurat ich obsługiwałem) ładują się tylko plandeki megi. z wyjątkiem naczep Fliegla, które mają z przedu pod sufitem takie wzmocnienia powodujące, że wchodzi tam tylko 239 sztuk. takie naczepy są odsyłane.

tak jak wcześniej napisałem żadne zabezpieczenia nic nie dadzą jeżeli auto zostało upatrzone przez złodziei. niestety trzeba dodać, że w części kradzieży mają swój udział kierowcy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 9:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witam

Panowie kiedyś stojąc na weekendzie we Francji, stał obok rumuński kierowca. Uwagę moją zwróciło takie zabezpieczenie jak na fotce niżej widać.
Jest to typowy alarm za ok. 15-20 PLN do zabezpieczania drzwi i okien w budynkach mieszkalnych. Miał założone na każde drzwi w kabinie oraz w naczepie. Przy czym od naczepy sprytnie przeciągnięte kabelki do głośniczka w kabinie. Każdorazowe otworzenie drzwi alarm się włączał. Urządzonko to ma możliwość wyłączenia. Na głośniczkach, które są w nim bardzo głośno "wyje".

Obrazek

Pozdrawiam

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 9:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2011, 10:46
Posty: 9
GG: 0

Cytuj:
Witam

Panowie kiedyś stojąc na weekendzie we Francji, stał obok rumuński kierowca. Uwagę moją zwróciło takie zabezpieczenie jak na fotce niżej widać.
Jest to typowy alarm za ok. 15-20 PLN do zabezpieczania drzwi i okien w budynkach mieszkalnych. Miał założone na każde drzwi w kabinie oraz w naczepie. Przy czym od naczepy sprytnie przeciągnięte kabelki do głośniczka w kabinie. Każdorazowe otworzenie drzwi alarm się włączał. Urządzonko to ma możliwość wyłączenia. Na głośniczkach, które są w nim bardzo głośno "wyje".



Pozdrawiam

Dobreee :)
troche zabawy pewno przy montazu ale calosciowo gitarka

_________________
Prawidłowo wychowane sumienie nigdy nie gryzie swego pana.


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 10:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

mam takie urządzenia na drzwich i w oknach kamera, ale głośność jest powiedzmy sobie symboliczna. zwykle wyłączam te urządzenia. jak oddalam się od kampera to nawet nie zamykam okien, bo stawiam w takim miejscu, że nie ma co się obawiać.

natomiast przypominam sobie kolegę jeżdżącego w transporcie międzynarodowym dwano. były granice i przyjeżdżało się do kraju na urząd celny do odprawy.
kiedy przywoził towar dla jednej z firm w okolicy Legnicy, stawał na stacji benzynowej i kład się spać. o 7 rano jechał pracownik tej firmy zabierał papiery (dokumenty celne) i jechał do Legnicy do urzędu celnego. nasz kierowca przyjeżdżał gdzie o 10:00. więc żeby nie wstawać, zostawiał dokumenty na kierownicy, a drzwi zostawiał otwarte. dzięki temu nie był budzony rano.

tak jak napisał w podobnym temacie jeden z kolegów, bardziej istotne jest gdzie postawimy auto i trzeba zachować zdrowy rozsądek.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: