Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 lis 2010, 16:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Zachęcam do oglądnięcia tych materiałów:
http://www.youtube.com/watch?v=hhzdDtzP ... r_embedded
http://www.tvp.pl/krakow/motoryzacja/je ... 10/2902854
oraz
http://www.youtube.com/watch?v=cgFMJvvGa6U
Symulator tworzenia się korków:
http://www.traffic-simulation.de/

W związku z powyższymi filmami chciałem zapytać jak Wy jeździcie (ankieta) i co sądzicie o tym systemie?
Przyznam szczerze, że nawet nie zdawałem sobie sprawy, że jazda w korku może być tak sprawna jak w filmiku z niemieckiej autostrady. Wolno bo wolno, ale jedzie się cały czas. W Polsce - jak widać. Oczywiście większej przepustowości drogi nic nie zastąpi, ale jednak, jak widać, można nieco usprawnić ruch. Dziwi mnie również, że część pokazywanych kierowców ciężarówek prawdopodobnie jeździ poza granicami kraju, pewnie tam umieją się zachować na drodze, a tych zwyczajów nie przenoszą do Polski.


Post Wysłano: 12 lis 2010, 16:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

W sumie temat dość szeroko omówiony: viewtopic.php?f=43&t=19710

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 12 lis 2010, 17:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Z tą jazda na zakładkę w Niemczech wcale nie jest tak różowo.
Wg. mnie we Francji jeżdżą lepiej

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 12 lis 2010, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ajć. Szukałem pod synonimicznymi wyrażeniami czy taki temat nie istnieje i mi tego nie pokazało, a pamiętać o nim nie pamiętałem. Jeśli temat się nie rozwinie, albo ktoś uzna, że jest zbędny proszę o zamknięcie/usunięcie.


Post Wysłano: 12 lis 2010, 18:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Ja nie jeżdżę na zamek, bo to gra zespołowa, a w Polsce nikt nie umie się w to bawić :] Nie zamierzam narażać się na reakcje niezrównoważonych ludzi, więc wiedząc, że jest zwężenie, z góry zajmuję pas, którym będę mógł normalnie kontynuować jazdę.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 12 lis 2010, 18:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2009, 17:15
Posty: 55
GG: 7799641

wermar2 poruszyłeś drażliwy temat. Wystarczy poczytać tą wcześniejszą dyskusję i widać jaka wojna wyszła. Myślę, że od tamtego czasu nic sie nie zmieniło, każdy ma swoje zdanie. Ja osobiście uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, no ale gorzej z realizacją tego w naszym kraju :wink:

_________________
"Mam do Ciebie malutenka prosbe, badz czlowiekiem laskawym tak i od czasu do czasu wcisnij prawy alt. "


Post Wysłano: 12 lis 2010, 18:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Harry zdecydowanie ma rację - w Polsce kultura jazdy pozostawia wiele do życzenia i zanim do naszych rodaków dotrze że to tylko na ich korzyść to pewnie nie jedne " sygnały dźwiękowe i "kur**"" się posypią...

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 12 lis 2010, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Zauważyłem, że kierowcy autokarów dość często stosują tą metodę. Tyle, że w ich przypadku mam wrażenie, że inni użytkownicy dróg są dla nich bardziej życzliwi.


Post Wysłano: 14 lis 2010, 14:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

W Niemczech takie rzeczy są uświadamiane już na kursie prawa jazdy i ćwiczone. Oczywiście, że to jest dobre rozwiązanie tylko, że w naszych warunkach i z naszą mentalnością bardzo utrudnione. Bo zamiast wpuszczać siebie wzajemnie na końcu zwężki, to jest jazda na zderzaku i kto pierwszy. Ktoś wspomniał, że w Niemczech nie jest tak różowo... Bo pewnie połowa z nich nie powinna prowadzić samochodu, bo jedzie taki stary dziadek albo babcia (co jak wysiądą z auta to ledwo na nogach stoją), po czym dojeżdża do końca zwężki, staje i jest panika, bo nie wie co zrobić. A jak ktoś zechce wpuścić, to czas reakcji takiego dziadka (babci) jest powalający. A przy takim natężeniu ruchu to jest moment i z tyłu wszystko również stoi. Albo włączanie się ich do ruchu na autostradzie również jest zdumiewające. Tam nie ma takich wyrobów autostradopodobnych jak u nas (A4) i pas do rozbiegu zawsze jest długi. A to ci się włączają do ruchu jak jakieś cioty, bo zamiast się rozpędzić i wjechać płynnie, to jadą jak mameje, a w ekstremalnych sytuacjach zatrzymują się na końcu pasa powodując tym samym zwolnienie i stwarzają zagrożenie.


Post Wysłano: 14 lis 2010, 14:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Harry zdecydowanie ma rację - w Polsce kultura jazdy pozostawia wiele do życzenia i zanim do naszych rodaków dotrze że to tylko na ich korzyść to pewnie nie jedne " sygnały dźwiękowe i "kur**"" się posypią...
:lol:

nie rozmieszajcie mnie!
Kultura jazdy w Niemczech nie wiele się różni od naszej, pokazywanie palca, trąbienie i zajeżdżanie drogi w ostatniej chwili przed zjazdem to Niemczech standard. Jazda na zamek? jeżeli idzie prawy skrajny pas to osobówki idą do końca i później się wciskają na siłę.
Jeżeli jeden z drugim nie jeździsz po helmutach, to nie siej głupot o ich "kulturze".


Post Wysłano: 14 lis 2010, 14:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

ja powiedziałem tylko że nasza kultura w kraju pozostawia wiele do życzenia..(a powiedz mi że tak nie jest), nie wspomniałem nic o helmutach ;)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 14 lis 2010, 14:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Jazda na zamek? jeżeli idzie prawy skrajny pas to osobówki idą do końca i później się wciskają na siłę.
O czym ty w ogóle piszesz - o jeździe na zamek czy o wciskaniu się na siłę? Jak można łączyć te dwie rzeczy?

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 14 lis 2010, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Albo włączanie się ich do ruchu na autostradzie również jest zdumiewające. Tam nie ma takich wyrobów autostradopodobnych jak u nas (A4) i pas do rozbiegu zawsze jest długi. A to ci się włączają do ruchu jak jakieś cioty, bo zamiast się rozpędzić i wjechać płynnie, to jadą jak mameje, a w ekstremalnych sytuacjach zatrzymują się na końcu pasa powodując tym samym zwolnienie i stwarzają zagrożenie.
U nas z tym jest masakra. Zawsze mam dyga jak jedzie ktoś przede mną na wjeździe, bo nie wiem co może zrobić i wcale do rzadkości nie należy, że się zatrzyma na końcu. Jak jest np. 50 na ślimaku to ok, tyle się jedzie, bez szaleństw, ale jak się wychodzi już na prostą, to nie rozumiem, czemu nikt nie przyspiesza do ok. 70, rozgląda się (obraca się, żeby wcześniej ocenić sytuacje niż w lusterku) i podejmuje decyzje czy zwolnić czy przyspieszyć jeszcze.


Post Wysłano: 14 lis 2010, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

niedlugo na A-1...
Uwaga!podczas ogladania filmu prosze przekrecic monitory(albo glowy) na lewo :mrgreen: ...
http://www.youtube.com/watch?v=v_9Ny4rUq0Q


Post Wysłano: 14 lis 2010, 20:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

ciekawe rozwiązanie - może to komuś da do myślenia ;)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 14 lis 2010, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
O czym ty w ogóle piszesz - o jeździe na zamek czy o wciskaniu się na siłę? Jak można łączyć te dwie rzeczy?

O tym żebyś nie wypowiadał się na podstawie youtube!
Łączyć można w ten sposób że w helmutów nie ma czegoś takiego jak jazda na zamek tylko w większości właśnie dojazd do końca zblokowanego pasa i wciskanie się na siłę!
Cytuj:
ja powiedziałem tylko że nasza kultura w kraju pozostawia wiele do życzenia..(a powiedz mi że tak nie jest), nie wspomniałem nic o helmutach
Dla mnie osobiście nie ma większej różnicy i w PL i D kultura jazdy jest podobna!


Post Wysłano: 14 lis 2010, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2010, 23:13
Posty: 65
GG: 0
Samochód: MIETEK MPIII 18.440
Lokalizacja: Bielsko Biała

Widzę,że większość zaznaczyła,że jeżdżą na "zamek"-moje pytanie brzmi gdzie?
Ja zaznaczyłem,że nie jeżdżę,mimo,że jestem za taką metodą,ale ani w Polsce,ani u Helmuta nie jest to stosowane. Nie sądzę,żeby ta większość jeździła u żabojadów i w innych bardziej cywilizowanych krajach.
U Angoli mi się podoba,bo oni z reguły są bardzo wyrozumiali i spokojni,więc tam cię wpuszczą nawet jak się zagapisz.


Post Wysłano: 15 lis 2010, 17:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

A nie wydaje Ci się, że 20 osób które zaznaczyły "tak", to odrobinkę za mało na cały kraj ?


Post Wysłano: 15 lis 2010, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Mi się wydaje, że cały kraj nie zagląda na to forum.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 15 lis 2010, 18:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Nie zmienimy przecież kraju tym tematem, jeśli zaczęlibyśmy nagłaśniać akcję (a raczej, zwyczaje) i np. wdrażali je na kursach na prawko jako podstawę to za kilkanaście lat jazda 'na zakładkę' byłaby równie popularna co używanie kierunkowskazów, czy zatrzymywania sie na czerwonym świetle (no, ale wiadomo, niektórzy nawet tego nie robią).

Generalnie zauważyłem, że ludzie mają problem z reagowaniem na uprzejmość. Nie wiem, chcesz kogoś przepuścić, a ten się boi wjechać i się robi zmuła. Pewnie myśli, że szukasz jelenia coby puknąć i wydoić ubezpieczenia. :evil:

_________________
ford transit/volvo fh.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: