Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 paź 2010, 7:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Posiadam prawo jazdy (jakiekowiek).


Post Wysłano: 31 paź 2010, 23:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Widzę, że temat lekko zszedł na inne tory, dla mnie to po prostu wygoda, nie lubię zapisków, bo czasem jest pośpiech i dla mnie kliknięcie jest szybsze i prostsze niż dokonanie zapisku. Człowiek dąży do totalnej prostoty w obsłudze i tego się trzymam. Korzystam ze stopera w telefonie, ale wyświetlacz się wygasza po jakimś czasie i zapominam o włączeniu lub wyłączeniu stopera, zresztą z telefonu w międzyczasie korzystam i zaczyna być to kłopotliwe. Niestety człowiek jest omylny i to często i ludzi doskonałych nie ma. Wolę moją pracę uprościć do minimum, jak najmniej papierków, a przerwy w jeździe mam dość często, zwłaszcza jak się czeka przy załadunkach lub też i odwrotnie. Za linki dziękuję, właśnie o to mi chodziło, pozdrawiam!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 01 lis 2010, 1:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
dla mnie to po prostu wygoda, nie lubię zapisków, bo czasem jest pośpiech i dla mnie kliknięcie jest szybsze i prostsze niż dokonanie zapisku.
Pokusiłem się o test.
*) Kalendarz (w miękkiej oprawie) mam pod ręką. Długopis leży na półce.
czas zapisania (czytelnego i normalnego) ok. 10 sek.
*) Stoper (w komórce. zakładając że ustawiłem skrót lub znam skrót liczbowy w menu nokii na pamięć) ok 5-10sek.


Konkluzja:
Oba sposoby zajmują tyle samo czasu kierowcy.
Czas na analogu i tak najczęściej zaokrągla się do minuty, pięciu.

Przewaga zapisywania na kartce jest taka, że w każdej chwili masz "archiwum" i możesz sobie wyliczać cuda wianki, średnie i podsumowania jazdy, godziny jazdy, etc etc.


Post Wysłano: 01 lis 2010, 11:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Widzę, że temat lekko zszedł na inne tory, dla mnie to po prostu wygoda, nie lubię zapisków, bo czasem jest pośpiech i dla mnie kliknięcie jest szybsze i prostsze niż dokonanie zapisku. Człowiek dąży do totalnej prostoty w obsłudze i tego się trzymam. Korzystam ze stopera w telefonie, ale wyświetlacz się wygasza po jakimś czasie i zapominam o włączeniu lub wyłączeniu stopera, zresztą z telefonu w międzyczasie korzystam i zaczyna być to kłopotliwe. Niestety człowiek jest omylny i to często i ludzi doskonałych nie ma. Wolę moją pracę uprościć do minimum, jak najmniej papierków, a przerwy w jeździe mam dość często, zwłaszcza jak się czeka przy załadunkach lub też i odwrotnie. Za linki dziękuję, właśnie o to mi chodziło, pozdrawiam!
żenada :lol:
żeby używać do odliczania czasu jazdy stopera, trzeba mieć niezły bałagan w głowie.


Post Wysłano: 01 lis 2010, 12:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem żenada. Jeśli chciałeś mnie obrazić twierdząc, że mam "bałagan w głowie" to ci się nie udało, widziałem ten gadżet u innych i postanowiłem sobie uprościć pracę codzienną kierowcy i cóż w tym złego? Może używanie nawigacji w/g ciebie też jest żenadą? Przypominasz mi tych ludzi co nowości nie przyjmują bo ich sami nie rozumieją lub nie potrafią wykorzystać. Ja swój cel osiągnąłem dalsze komentarze wybiegające poza ten temat będę traktował z przymrużeniem oka. Pozdrawiam!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 01 lis 2010, 13:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Nie miałem zamiaru nikogo obrażać, tak jak napisałem, taki zegar dla mnie osobiście jest zbędny. Nawigacji używam, jednak mapy nie może zabraknąć w aucie.
Natomiast nie będzie takiej nowości jak logiczne i sprawne myślenie kierowcy, nie jestem osobiście uzależniony od nawigacji i wiem że jak mi jej zabraknie, to nie będę miał problemu z dojazdem do miejsca rozładunku. Te wszystkie nowości sprawiają że kierowca wraz z nimi staje się tylko łącznikiem między kierownicą a hamulcem i "gazem", niestety za takie "umiejętności" nie płaci się zbyt wiele ale tu już rozwija się kolejny temat.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 05 lis 2012, 23:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Uzywa ktos ?? :

http://www.elektrohr.pl/component/djcat ... 8/1/1.html

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 05 lis 2012, 23:19

:lol: Takie coś można zrobić samemu, za 1/5 ceny ..


Post Wysłano: 06 lis 2012, 11:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
:lol: Takie coś można zrobić samemu, za 1/5 ceny ..
Niestety nie każdy jest takim samorodnym i wybitnym elektronikiem jak Ty.
Niektórzy po prostu nie mają wiedzy/czasu żeby takie coś skonstruować i kupują gotowe produkty spełniające ich wymagania.

Skoro to wg Ciebie 1/5 ceny, to dlaczego nie lepisz takich liczników w domu i nie sprzedajesz na jakimś allegro za 1/3 lub 1/2 ceny ?


Post Wysłano: 06 lis 2012, 12:51

Bo mam jeszcze lepsze pomysły z jeszcze większym przebiciem :]


Post Wysłano: 06 lis 2012, 19:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2012, 19:49
Posty: 6
Samochód: szukam

Cytuj:
żenada :lol:
żeby używać do odliczania czasu jazdy stopera, trzeba mieć niezły bałagan w głowie.
Bez urazy, ale nie wiem, dlaczego Ty się tak wymądrzasz przy okazji obrażając innych?
Żenadą to są Twoje posty niestety...
Gdybyś miał troszkę więcej inteligencji, to nawet przy tak wspaniałym rozumie (jak swój chwalisz) zrozumiałbyś cel tego tematu.
Śmieszą mnie tacy goście jak Ty i ich wypowiedzi.

Proponuje założyć temat: "dzisiejsi kierowcy - żenada i bałagan w głowie".
Będziesz mógł tam pisać o swoim niespotykanym geniuszu razem z tymi, co to mówią, że kierowca z nawigacją to "już nie kierowca".
Podejrzewam, że ci drudzy to ludzie Twojego pokroju.

Wracając do tematu.

Oczywiście, że każdy mądry licznik pomaga kierowcy, ale podstawą jest wiedzieć po co takowy licznik się ma. W innym przypadku trzeba liczyć w pamięci jak niektórzy;)

Są różne metody i każdy ma swoją, która najbardziej mu pasuje, ale to nie powód, by go ośmieszać i swoją metodę wywyższać.

Mam znajomych, którzy przy sobie mają notes i notują wszystko: jazda postoje itp.
Według mnie jest to troszkę uciążliwe, być może jest to kwestia przyzwyczajenia.

Kolejny pomysł kolegi (chyba zaczerpnięty z jakiegoś forum) to budzik (wskazówkowy).
Gdy rusza to ustawia np. godz. 10.00, wtedy łatwiej liczyć (dla innych może to być 12.00).
Gdy się zatrzymuje, np. jakiś korek, lub toaleta, to wyciąga bateryjkę, a kiedy znów rusza to ponownie wkłada.
W ten sposób zegar liczy mu dokładny czas jazdy. Jeśli ruszając z ustawioną godz. 10.00, to wie, że jazdy ma do 14.30 (według tego budzika).

W naszym kraju jedynym licznikiem jaki znalazłem jest właśnie ten z podanego linku, jaki podał 5eba. Są różne wersje tych liczników.
Podobną zasadę działania oferuje :) zegar dla szachistów...:)
Są dwa zegary, gdzie jeden może odliczać jazdę, drugi postoje a suma to ogólny czas.


Post Wysłano: 06 lis 2012, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Cytuj:
Cytuj:
Widzę, że temat lekko zszedł na inne tory, dla mnie to po prostu wygoda, nie lubię zapisków, bo czasem jest pośpiech i dla mnie kliknięcie jest szybsze i prostsze niż dokonanie zapisku. Człowiek dąży do totalnej prostoty w obsłudze i tego się trzymam. Korzystam ze stopera w telefonie, ale wyświetlacz się wygasza po jakimś czasie i zapominam o włączeniu lub wyłączeniu stopera, zresztą z telefonu w międzyczasie korzystam i zaczyna być to kłopotliwe. Niestety człowiek jest omylny i to często i ludzi doskonałych nie ma. Wolę moją pracę uprościć do minimum, jak najmniej papierków, a przerwy w jeździe mam dość często, zwłaszcza jak się czeka przy załadunkach lub też i odwrotnie. Za linki dziękuję, właśnie o to mi chodziło, pozdrawiam!
żenada :lol:
żeby używać do odliczania czasu jazdy stopera, trzeba mieć niezły bałagan w głowie.

widzisz jeden woli mieć bałagan w głowie drugi na papierze

nie wiem jak sobie wyobrażasz taką sytuacje,
jedziesz pół godziny ,podjeżdżasz pod kopalnie stajesz, idziesz po przepustkę stoisz parę minut ,jedziesz 100m na wagę, stoisz, podjeżdżasz w kolejkę- stoisz pod załadunek stoisz, załaduje to na wagę-stoisz,
z wagi odjeżdżasz idziesz zaplandeczyć- stoisz
jedzisz pół g , idziesz z papierami, sypiesz, podpisy pierdoły gdzie jechać dalej itd-stoisz

nigdy nie wiesz czy stajesz na minute czy na 5 a może na 15 , i teraz sobie to pisz na tym swoim zeszycie-powodzenia.

nikt tutaj nie mówił zeby tego używać do jazdy na trasie gdzie popatrzysz "o 12, to jadę do 16.15 i szukam parkingu" tak to nie ma problemu.


Post Wysłano: 10 lis 2012, 9:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2011, 11:01
Posty: 325
Samochód: Strzęp
Lokalizacja: LLB

arekus odpowiadasz na post kolegi który wysłał 01.11.2010

A co do stoperów dla mnie szkoda kasy , za tą cene można wiele innych rzeczy potrzebniejszych kupić. Ja korzystam z zeszytu i zegarka z tacho. Wszystko jest czarno na białym. Nie dość że w zeszycie zapisuje sobie czas jazdy, przerwy ale też kilometraż, również zapisuje sobie nazwie firmy do której jade pod załadunek (takie info dostaje albo telefonicznie albo sms), również zdarza się że zapisuje aktywne foto/śmietniki - kilometraż który podawany jest przez CB (najczęściej jak jazde w zachodnio-pomorskie), ale też zdarza się nabazgrać mapkę dojazdu do firmy pod załadunek :U

_________________
Daf & Vovo
viewtopic.php?f=44&t=31972
Magnum
viewtopic.php?f=44&t=40157
http://g2.gangsters.pl/?ref=317


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: