Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2006, 15:20
Posty: 42

Cytuj:
orientujecie sie co mozna tanio kupic na Ukrainie?
poza alkoholem i fajkami
Poza tym raczej nic, ich perfumy to porażka, elektronika droga (Ukraińcy kupują w Polsce), ubrania podróbki jednorazowego użytku, ewentualnie jakieś produkty spożywcze, ale to bardziej na swój użytek. Chociaż fajki i alkohol moim zdaniem też ciut gorszej jakości niż w PL, zwłaszcza alkohol, ale grunt że tanio, Marlboro gold jakieś 70 % tańsze niż w PL.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

z ciekawości zapytam ile można fajek legalnie przywieść na głowę ,1 wagon :?: ,z Polski do Niemiec to chyba jeszcze tak jest ,ale jak ojciec jechał raz busem z 8 osobami na Niemcy i miał 9 sztang fajek to skonfiskowali bo to w celach zarobkowych transport osób i każdy może mieć tylko 2 paczki na użytek własny czy jakoś i oczywiście ileś tam euro kary


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Od 2009 roku moża przewozić 800 sztuk papierowsów, czyli 4 kartony. Do 2009 roku oficjalnie wolno było wwieźć na teren Niemiec tylko 1 karton. Następstwem większej ilości było skonfiskowanie papierosów i mandat w wysokości 23-25 € /1 karton.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Cytuj:
Bajzel, od kiedy to na promie jest b. tanio ? Chyba na niemieckich, albo duńskich. Bo na pewno nie na polskich 8)
jemu chodziło o promy pływające do stref bezcłowych...w 2002r. pływałem takim do Bałtyjska....z Gdyni....nie wiem czy jeszcze takie pływają....
a założycielowi tematu chodziło o miejsca dostępne przy okazji pracy w tr. międzynarod.- jak mniemam....więc proponuję chociaż próbować zrozumieć tekst podczas czytania....


Ostatnio zmieniony 22 kwie 2010, 21:03 przez gulin, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2009, 23:02
Posty: 17
GG: 0
Samochód: -------

Teraz to w Rosmannie czy innej drogerii jak się trafi promocja to taniej niż na promie do Szwecji wychodzi kupno perfum. Chyba, że się kupi za jakąś tam kwotę - przepraszam dokładnie nie pamiętam chyba 1000kr to dają upust większy, ale to nie wychodzi jakoś ekstra tanio.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

Cytuj:
Od 2009 roku moża przewozić 800 sztuk papierowsów, czyli 4 kartony
rozumiem że 4 kartony na osobę :?:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Obywatele UE mogą przewozić z jednego kraju Unii do drugiego papierosy i alkohol, pod warunkiem, że przeznaczone są na użytek własny. Za ilość niehandlową uznaje się;

- 800 szt papierosów,

- 400 szt cygaretek /cygara ważące nie więcej niż 3 g każde/

- 200 szt cygar,

- 1 kg tytoniu,

- 10 litrów wyrobów spirytusowych,

- 20 litrów wyrobów pośrednich / np. likierów /,

- 90 litrów wina /w tym 60 litrów szampana/

- 110 litrów piwa.

I taką ilość wyrobów tytoniowych i alkoholowych może przywieźć do Polski podróżny, pod warunkiem, że ukończył 17 lat.

Te 4 kartony to raczej na osobę.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Pytanie do jezdzacych do Wielkiej Brytanii. Obiło mi sie o uszy, ze gdzies w okolicach Dover przy trasie na Londyn jest jakas hurtownia/gielda czy cos w tym stylu, gdzie mozna kupic elektronike w dobrych cenach. Rozmawialem z kierowcami na promie i ktos tam niby cos o tym slyszal ale zadnych konkretow. Wie ktos moze cos wiecej na ten temat? Rzeczywiscie jest cos takiego (jesli tak, to gdzie? ), czy to jakas bzdura?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Obywatele UE mogą przewozić z jednego kraju Unii do drugiego papierosy i alkohol, pod warunkiem, że przeznaczone są na użytek własny. Za ilość niehandlową uznaje się;

- 800 szt papierosów,

- 400 szt cygaretek /cygara ważące nie więcej niż 3 g każde/

- 200 szt cygar,

- 1 kg tytoniu,

- 10 litrów wyrobów spirytusowych,

- 20 litrów wyrobów pośrednich / np. likierów /,

- 90 litrów wina /w tym 60 litrów szampana/

- 110 litrów piwa.

I taką ilość wyrobów tytoniowych i alkoholowych może przywieźć do Polski podróżny, pod warunkiem, że ukończył 17 lat.

Te 4 kartony to raczej na osobę.
To życze powodzenia to się odnosi do turysty czy jak tam zwał
Nadal jest tak że kierowca zawodowy może mieć tylko DWIE PACZKI PAPIEROSÓW jawna dyskryminacja, najgorzej mają ci co palą :(
Gestapowscy nawet robią problem jak masz jedną sztangę chyba że masz rozpakowane opakowanie

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2008, 18:50
Posty: 111
GG: 1
Samochód: psujacy sie
Lokalizacja: woj. kaliskie

Bardzo dobrym sklepem jest Pidou( http://www.pidou.com/modulosite2/wine-calais.htm ) . Często kupowaliśmy tam słodycze,chemie a zwłaszcza alkohole, jest tez parking dla ciężarówek, więc nie ma problemów ze stawaniem. Z tego co pamiętam to jadąc z promu są nawet kierunkowskazy ;) .

Co do odzieży to w Anglii tania i zwykła jest w Primarku a markowa w TK-maxx chociaż jest tam tez wiele innych rzeczy, ja np. ostatnio kupiłem model :lol: .


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Powiedzcie mi Panowie, po ile stoją fajki na Ukrainie i w Anglii? Tylko pytam o normalne jakieś, typu marlboro czy LM.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2008, 23:53
Posty: 102
GG: 4585677
Lokalizacja: Koszalin

Na Ukrainie fajki typu Marlboro czy LM kosztują w granicach 10 UAH, czyli jakieś 3,80 PLN. Ceny papierosów w Anglii niestety nie znam. Pamiętaj tylko, że z Ukrainy możesz wywieźć maksymalnie 40 sztuk papierosów...

Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 16:55
Posty: 113
GG: 12459874
Samochód: Scania
Lokalizacja: Laskowa

Mój znajomy jak jeździł na Ukrainę to wiązał szyjki sznurkiem i wkładał do obudowy filtra w Mercedesie, spokojnie z 15 zmieścił:D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Mój znajomy jak jeździł na Ukrainę to wiązał szyjki sznurkiem i wkładał do obudowy filtra w Mercedesie, spokojnie z 15 zmieścił:D


Bardzo mądrze :roll:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

w niemczech proszki warto kupowac, najtanszym marketem w niemczech jest PENNY. i zarcie jest bardzo czesto tansze niz u nas wiec warto tam kupic, ale z tego co zauwazylem to wlasnie w PENNYM bo kaufland, lidl troche drozsze

_________________
B C D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Interesuje mnie cena nożyków do golenia Gillette Mach 3, szczególnie w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Polsce są strasznie drogie, ponieważ w sklepie za 2 sztuki trzeba zapłacić około 25 złotych. Ostatnio zamówiłem za tą samą cenę na Allegro 8 sztuk. Zastanawia mnie czy w Polsce są tylko takie drogie czy może są one wynoszone z fabryki na wyspach?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Cytuj:
Interesuje mnie cena nożyków do golenia Gillette Mach 3, szczególnie w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Polsce są strasznie drogie, ponieważ w sklepie za 2 sztuki trzeba zapłacić około 25 złotych. Ostatnio zamówiłem za tą samą cenę na Allegro 8 sztuk. Zastanawia mnie czy w Polsce są tylko takie drogie czy może są one wynoszone z fabryki na wyspach?
Znajoma zamówiła parę kartonów z Chin właśnie tych nożyków. Z transportem i tak wyszło jaj taniej jak gdziekolwiek w EU.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Niby oryginalne, ale sam już nie wiem. Może ktoś będzie miał możliwość sprawdzić jak kształtują się ceny na wyspach.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Sorry za odkop, ale podczepię się pod temat.

Mianowicie, jadę w wakacje do Hiszpanii i nie wiem ile Euro ze sobą wziąć. Może ktoś regularnie jeździ w tamte rejony i mógłby mi przybliżyć jakie ceny tam są ?
Wyjazd na 11 dni.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam. :)

_________________
Scania V8 Power


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

W Niemczech to polecam DrinkHausy, zazwyczaj są przy większych sklepach, bardzo często tam kupujemy piwo skrzynka dobrego piwa wychodzi 5-6 euro, oczywiście na początku więcej bo trzeba kupić skrzynkę i butelki ale później tylko wymieniać można, z ubrań to Kick albo tako czy jak to tam było tanie jest, no i na Rozvadowie są Ci handlarze z ubraniami itd itd(tylko nie wiem czy tam orginalne czy nie:P)

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: