Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 07 mar 2010, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2006, 19:32
Posty: 201
GG: 3602137

Tego juz przewoznik nie "oplaca".Zleceniodawca chce troszke kontrabandy przeszmuglowac,to niech buli :D

_________________
lepiej mieć brzuch od piwa,niż garb od roboty


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 08 mar 2010, 0:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2007, 11:51
Posty: 358
GG: 4107185
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

no wlasnie oplaca, bo przecież masa w dowodach jest niższa niż realna, noi problem, trzeba zastosować dodatkową kartke w dowodzie rejestracyjnym

_________________
http://trucksphoto.eu
http://como-it.pl || http://busy.info.pl || http://www.wpaluszku.pl


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 31 lip 2010, 17:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2009, 20:05
Posty: 213

A jak tam z drogami na Ukrainie? Są jakieś bezpieczne parkingi?
za jakieś 3 tyg. zaczynam jeździć na Ukraine obecnie czekam na paszport i chciałbym się dowiedzieć co nie co od kogoś kto tam jeździ.

_________________
szerokiej i suchej a w domu wąskiej i wilgotnej.


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 31 lip 2010, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2009, 17:10
Posty: 150
Lokalizacja: Biała Podlaska (LB)

Drogi jak to drogi przygotuj się na najgorsze , ale i zdarzają się odcinki o wysokim standardzie , równe jak stół . Co do parkingów zawsze , ale to zawsze stawaj na stojankach płatnych przy cpn - ach , albo na płatnych , których to ktoś pilnuje . Bywało , że budzili się i mieli pusto w zbiornikach , plandeki były pocięte albo czegoś brakowało . Jak chcesz garści informacji znajdziesz je w moim temacie w trasach . Jest tam opis naszej trasy ( z Tatą ) na Ukrainę .
Pozdrawiam Łukasz .

_________________
"Nie zazdrość nigdy synu mi,
Nie zazdrość tego chleba.
Nikt nie otworzy Tobie drzwi,
To nie są drzwi do nieba..."


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 01 sie 2010, 10:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Kolego gorszych dróg niż na Ukrainie jak do tej pory nie doświadczyłem (no może poza Mołdawią,ale tam mało kto jeżdzi).W ostatnim czasie sporo się tam dzieje w związku z Euro 2012.Ale sprawa nawet na wyremontowanych odcikach wygląda tak że tam gdzie robili Ukraińcy koleiny pojawiają się już po pół roku :roll: ,a te odcinki które robi firma turecka są eleganckie.Generalizując drogi to porażka ale można trafić na w miare fajne odcinki np Żytomir-Kijów czy Kijów-Odessa,a od Kijowa w strone Połtawy uraczysz panie Ukraińskiej autostrady.Hehe całe ok 10 km :!: .Ja starałem sie w nocy nie jeżdzić po ich drogach bo kilka razy mi sie zdarzyło że nie zauważyłem w pore wyrwy (nie dziury,a dosłownie wyrwy!) w nawierzchni i koniec jazdy.Czasem tylko opona,innym razem do wymiany także felga.Także zestaw zapasówek to na UA moim zdaniem podstawa,co jak wdziałem nie dla każdego polskiego "woziciela"było takie oczywiste.Denerwujące jest też to że spotykając po drodze np pięć czy sześć jednostek stróży prawa to możesz być niemal w 100% pewny że przez wszystkich zostaniesz zatrzymany w celu wyłudzenia jakichś pieniędzy.A panowie zawsz coś znajdą.Ale po kilku trasach nauczysz się negocjować stawki :mrgreen:

Co do bezpieczeństwa to tak jak koledzy wcześniej pisali starać sie stawać na płatnych parkingach.No i unikać numeru z portfelem.Jak zobaczysz portfel czy jakiś zwitek kasiory na chodniku to omijaj to szerokim łukiem.Znajdziesz 50 czy 100 dolców,a za chwile podchodzi do ciebie "właściciel" lub dwóch i twierdzi że tam było tysiąc dolarów i masz mu teraz oddać.
I to nie są bajki bo sam miałem taki przypadek tylko nie dałem sie nabrać bo szef mi o tym wcześniej powiedział.Gościu podszedł do kabiny kiedy spałem i puka.Otworzyłem szybe a on mnie pyta czy nie widziałem tu białego busa.Więc odpowiadam że nie.Więc mi mowi że jak zobacze to żeby powiedzieć że on tu był.OK.On sie odwraca i z pod koła podnosi zwitek doklarów i polską katre-że niby znalazł.Pyta czy to moje.Kiwam głową że nie.No to co robimy.No jak co trzeba na milicje zanieść!Jak na milicje dawaj podzielimy sie koło twego auta znalezione.
Więc mówie mu że skoro znalazł to niech to odda milicji albo zabierze sobie.Po chwili zza naczepy wyjechało czarne BMW,pan wsiadł i odjechał ze swoimi łysymi przyjacółmi.Dodam jeszcze że to było na stacji WOG we Lwowie czyli wydawałoby sie że w bezpiecznym miejscu.

_________________
[A][BE][CE][DE]


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 01 sie 2010, 18:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2009, 17:10
Posty: 150
Lokalizacja: Biała Podlaska (LB)

Dokładnie kolego . A i jeszcze jedno jak jedziesz w nocy ewentualnie w dzień i widzisz , na drodze dosłownie rzucone gałęzie odbierz to jako ich " trójkąt ostrzegawczy " i spodziewaj się albo popsutego auta , albo jakiejś dziury czy coś takiego . W zimę najczęściej rzucają oponę , albo gałęzie i to podpalają . Na granicy ( odprawie ) dawaj odpowiednią ilość dokumentów ( nie za dużo , bo wtedy jak będą mieli jakieś kwity w garści będą windować cenę ) . Przyzwyczaj się do stania czy to w kolejce, tamożni czy rozgruzce ( na wszelki wypadek weź dobrą książkę i jak masz telewizor czy tam odtwarzacz zestaw filmów ) . W dużych miastach musisz się przyzwyczaić do tego , że Ukraińcy nie patrzą w lusterka i potrafią zjechać ze skrajnego pasa w skrajny i najczęściej ty jako obcokrajowiec jesteś " winowaty " . Więc od razu na wszelki wypadek zapisz sobie w komórce numer do ambasady Polskiej i w razie czego w takich skrajnych sytuacjach dzwoń tam . I nie zdziw się , bo ceny za połączenia do Polski są kosmiczne , od razu kup sobie starter Ukraiński ( z tego co się orientuje jest to sieć chyba Life :) )
Pozdrawiam Łukasz .

_________________
"Nie zazdrość nigdy synu mi,
Nie zazdrość tego chleba.
Nikt nie otworzy Tobie drzwi,
To nie są drzwi do nieba..."


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 01 sie 2010, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2009, 20:05
Posty: 213

osz kurna to nie za ciekawie tam jest, no nic spróbuję i zobaczę.
jeżeli ktoś miał jeszcze styczność z UA to proszę o jakieś rady, sugestie.
a ze te dziękuję panowie.

_________________
szerokiej i suchej a w domu wąskiej i wilgotnej.


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 03 sie 2010, 11:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Ja też tam krążę co tydzień. Co prawda tylko do Lwowa, ale i tu można trafić na gajów lub inne wynalazki.

Ogólnie trzeba mieć cierpliwość i drobniaki (bo za dolary da się zrobić wszystko ;) )


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 22 gru 2011, 18:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lip 2009, 20:07
Posty: 162
GG: 7921806
Samochód: Mercedes Actros 1846

Odświeżę temat tym bardziej że TVN TURBO reklamuje, że w niedzielę (bodajże) wybierają się tam z programem... ciekawe co też powiedzą o tym pięknym kraju. Co prawda reklama mówi, że lecą tylko do Lwowa, a mogli by się kopsnąć dalej.


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 22 gru 2011, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Lwów to przygraniczne sprawy.Szkoda że nie wybierają się w dalsze rejony tego jakże pięknego kraju :D .

_________________
[A][BE][CE][DE]


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 23 gru 2011, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2009, 21:04
Posty: 197
Samochód: Scania 124L Topline

Cytuj:
Odświeżę temat tym bardziej że TVN TURBO reklamuje, że w niedzielę (bodajże) wybierają się tam z programem... ciekawe co też powiedzą o tym pięknym kraju. Co prawda reklama mówi, że lecą tylko do Lwowa, a mogli by się kopsnąć dalej.
orientujesz się może o której w niedziele będzie ten program w tvn turbo?z miłą chęcią bym obejrzał i zobaczył czy mówią choć trochę prawdy czy nie:P


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 23 gru 2011, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lip 2009, 20:07
Posty: 162
GG: 7921806
Samochód: Mercedes Actros 1846

W programie TVN Turbo pisze że o 11:00 ale zapewne będą powtórki "Automaniaka"... w Reklamie goście testują na Ukrainie 4x4 w drodze do Lwowa, jeden przez Medykę drugi przez Hrebenne
( szkoda, że nie przez Korczową;) ... zapewne w net też będzie można to pooglądać.


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 23 gru 2011, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2009, 21:04
Posty: 197
Samochód: Scania 124L Topline

Cytuj:
W programie TVN Turbo pisze że o 11:00 ale zapewne będą powtórki "Automaniaka"... w Reklamie goście testują na Ukrainie 4x4 w drodze do Lwowa, jeden przez Medykę drugi przez Hrebenne
( szkoda, że nie przez Korczową;) ... zapewne w net też będzie można to pooglądać.
ok dzięki za info na pewno będę oglądał:)


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 25 gru 2011, 12:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lip 2009, 20:07
Posty: 162
GG: 7921806
Samochód: Mercedes Actros 1846

Zaspałem ;) Powtórka programu dziś o 2:10 ;)


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 25 gru 2011, 13:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Zaspałem ;) Powtórka programu dziś o 2:10 ;)



W sumie nic wielkiego :wink:


Tytuł: Re: UKRAINA
Post Wysłano: 25 gru 2011, 13:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lip 2009, 20:07
Posty: 162
GG: 7921806
Samochód: Mercedes Actros 1846

Pooglądam ocenie ;) możesz streścić?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: