Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 13 lip 2010, 15:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2010, 15:14
Posty: 12
GG: 0

więcej informacji na temat promów i połaczen promowych w całej Europie na stronie http://www.promy24.com - Polski Portal Przepraw Promowych.


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 13 lip 2010, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

Ja tak samo jak kolega Jan Sawa, polecam właśnie rejs Frederikshaven (DK) - Goteborg (SE) (Stena Line) jeżeli będę miał możliwość jechać znów na szwecje to jadę od strzału, pojeść idzie i to naprawdę dobre jedzenie, a co do tego truckers lounge to z tego co pamietam jest tam jeszcze automat do czekolady i wiem że była idealna bo zawsze po kilka kubków do filmu brałem sobie hehe;) a z tymi turystami nie jest tak źle jest ich dużo ale jak sie siedzi w truckers lounge to jest święty spokoj;)

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 16 lip 2010, 14:54
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Ja tak samo jak kolega Jan Sawa, polecam właśnie rejs Frederikshaven (DK) - Goteborg (SE) (Stena Line) jeżeli będę miał możliwość jechać znów na szwecje to jadę od strzału, pojeść idzie i to naprawdę dobre jedzenie, a co do tego truckers lounge to z tego co pamietam jest tam jeszcze automat do czekolady i wiem że była idealna bo zawsze po kilka kubków do filmu brałem sobie hehe;) a z tymi turystami nie jest tak źle jest ich dużo ale jak sie siedzi w truckers lounge to jest święty spokoj;)
3 razy w ciągu 2 tygodni płynąłem z Tatą Goteborg - Fredrikshavn i powiem, że jedzenie nie zawsze dobre. W porze obiadowej najlepsze ale jak się płynie 23:55 z Gtb to już jest masakra. Do czekolady jeszcze automatu nie widziałem możliwe, że się nie przyglądałem.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 18 lip 2010, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Helsinborg (S)- Helsingor (DK)

Promy pływają w ciągu dnia co 20 minut bo odległość nieduża a w jednym czasie pływają aż 4. Rejs trwa zaledwie 20 minut. Na samym promie najbardziej warty odwiedzenia jest taras widokowy bo są widoki całkiem przyjemne tak Helsinborga jak i Helsingor'u oraz przepływających statków.

Kalundborg (DK) - Arhus (DK)

Rejs trwa około 2,5 godziny a pływają chyba co 4. Podczas rejsu o 23:00 nieczynna jest knajpka i sklep więc od wydającego bilety dostaje się po kanapce i butelce wody niegazowanej. Na promie dostępny jest darmowy internet ale wtedy gdy ja płynąłem nie działał i nie było nikogo kto mógłby jakichkolwiek informacji na ten temat udzielić. Dostępne sala telewizyjna i video, darmowa kawa oraz prysznice dla kierowców.

Puttgarden (D) - Rodby (DK)

Rejs trwa około 40 minut, w okresie letnim pełno na promie turystów. Nie wiem, z jaką częstotliwością pływają, w każdym razie przy wjeździe kolejka aż do drogi dojazdowej, plac pełny, przy biletach kolejka a na wjazd na prom czekaliśmy prawie 3 godziny. Dwie restauracje, jedna z hot-dog'ami i przekąskami druga trochę lepsza, dla kierowców zniżka 35%. Sklep, taras widokowy.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 09 lis 2010, 12:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2009, 20:14
Posty: 51
GG: 0
Samochód: FIAT DUCATO

W ubiegły czwartek Stena Line wprowadziła na linie Gdynia–Karlskrona zmodernizowany
prom Stena Vision (ex Stena Germanica). Jednostka posiada polskie korzenie :) ponieważ została zbudowana 1987 r. w stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni.

Wprowadzenie nowej jednostki na linie jest równoznaczne z zakończeniem czarteru
M/F Finnarrow.

Prom Stena Vision - pierwsze wejście do Gdyni (04.11.2010)

http://www.youtube.com/watch?v=9kEjv3zOTro


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 17 lis 2010, 19:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 17 lis 2010, 20:02
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Dzisiaj był podobny pożar na promie tylko, że tym razem na trasie Kopenhaga - Oslo. Nikomu nic się nie stało. Jedynie 2 osobówki spłonęły i plandeka z Norweskiej firmy. Jeżeli dostanę zdjęcia wstawię je tutaj.

Link do materiału: http://etransport.pl/wiadomosc,12891,ko ... romie.html

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 17 lis 2010, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
W ubiegły czwartek Stena Line wprowadziła na linie Gdynia–Karlskrona zmodernizowany
prom Stena Vision (ex Stena Germanica).
Właśnie nim płynę.
Póki co wrażenia w miarę pozytywne.
Dolny pokład samochodowy luźny, ale górny to masakra (dużo słupów i jazda między nimi na grubość lakieru).
W środku całkiem przyjemnie dla oka, wszędzie dywany i drewnopodobna okleina (a może to i prawdziwe drewno).

Jest salka z grami video (xboxy 360), driver lounge, szulernia etc etc.
Żarcie nawet, ale parę minusów jest. Podobno ma się poprawić. Na deser można opychać się lodami do oporu.
Darmowy internet (u mnie jest zasięg nawet w kajucie).
Kajuty 4-osobowe, ale ładują do nich max po dwóch. A jak nie ma kompletu to pojedynczo.
W każdej kajucie LCD z TV SAT.

To takie wstępne wrażenia.


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 17 lis 2010, 23:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:47
Posty: 18
GG: 8696020

Super ze wygodnie sie płynie ja jeszcze niemiałem okazji:)

_________________
Jest B
Jest C
I jest C+E:) teraz tylko praca
Kwalifikacja Wstępna jest
Psychotesty są
jedynie 6 miesieczne dosiwadczenie jak narazie;)


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 26 lis 2010, 19:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Stena Vision
Odświeżę zdjęciami kajuty:
Obrazek
Obrazek


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 21 lut 2015, 18:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Niedługo będę pływał promami pomiędzy Rostock - Trelleborg, lub Świnoujście - Trelleborg. Może ktoś rozjaśnić mi ten temat ? Mam na myśli jak wygląda przeprawa, jakie dokumenty są potrzebne ?


Ostatnio zmieniony 22 lut 2015, 11:27 przez Marecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Trelleborg :)


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 27 lut 2015, 9:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Dowód osobisty. :) Ale do biura bierz papiery swoje, samochodu i CMR. Czasem chcą sprawdzić, czasem nie.
Na Świnoujściu nigdy nie startowałem, więc nie wiem, gdzie tam iść.
W Sassnitz podjeżdżasz od razu pod bramki i tam się zgłaszasz.
W Rostocku podjeżdżasz pod biuro, załatwiasz i Ci mówią, za jaki czas otworzą bramki.
W Trelleborgu biuro masz przy bramkach. Nie podjeżdżasz do samych bramek, tylko zostawiasz grata, dreptasz, załatwiasz i podjeżdżasz pod bramki.
W Rostocku będziesz miał znaki o płatnym tunelu. Tym się nie przejmuj, bo do niego nie wjeżdżasz. Na dojeździe będziesz miał znaki na Trelleborg. Nawet dziecko ogarnie.
W Sassnitz trzeba w dobrym momencie skręcić w prawo, bo można przestrzelić. :D Ale na spokojnie, bez stresu nie będzie problemu z ogarnięciem.
W Świnoujściu teraz parking przed wjazdem na prom jest w remoncie.


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 27 lut 2015, 18:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2012, 21:12
Posty: 196
Samochód: R410
Lokalizacja: Radom/Przysucha

W Świnoujściu dojeżdzasz do portu, po prawej mijasz BP , Biedronkę i Bar "U Dziada" Jeżeli nie masz zapasu czasowego dajesz w lewo na "poczekalnię" pod znaki "Ystad, Trelleborg" Do biura idziesz w kierunku bramek i potem przed bramkami w lewo, przez tory i widzisz budynek z napisem "Unity Line Polferries". Gdy masz jakieś 2-1.5 godz do odpłynięcia, przejeżdżasz przez bramki wg tablic informacyjnych (Ystad Trelleborg) i stajesz w wyznaczonych rajkach. Albo czekasz ze wszystkimi albo wjeżdżasz ze wszystkimi. Dokumenty jw.
Jeżeli masz zapas czasowy, to zamiast w lewo na "poczekalnię" jedziesz prosto i za łódką i budynkiem dajesz w prawo na tzw "płyty" (teraz jest tam kostka). Bilety TT Line załatwiasz w hotelu obok ww parkingu, ale TTką nie płynąłem nigdy jeszcze.

Ystad: Wjeżdżasz drogą 13 lub 19 lub E65. Na ulicy Malmovagen masz terminal. Znaki "Polen". Ustawiasz się na terminalu, przechodzisz przez ulicę w kierunku wody i masz budynek z napisami "Unity Line Polferries". Żeby wjechać na prom wyjeżdżasz z terminalu i patrz na znaki czy Unity czy Polferries żeby pod dobry szlaban wjechać na którym wbijasz kod który dostajesz z biletem i wjeżdżasz w rajki. Kończysz tacho i czekasz ze wszystkimi albo od razu wjeżdżasz. Pamiętaj że bilet musisz mieć w ręku najpóźniej 2 godz przed godziną odpłynięcia promu.

Ogarniesz na pewno, a czego nie będziesz wiedział, pytaj chłopaków przy kasie to Ci powiedzą co i jak. Na promach nie jedz jajek pod żadną postacią i parówkowych na śniadanie ;)

Aha, i klucza od kajuty nie trzymaj w pobliżu telefonu komórkowego bo się rozmagnetyzuje i będziesz musiał dymać do recepcji. Wszystkie bilety z rejsów musisz trzymać min 28 dni bo inspektor może je zawołać od Ciebie.

_________________
Nie spać, zwiedzać zapier......


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 01 mar 2015, 15:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2015, 15:26
Posty: 3
Samochód: scania

Trasa CALAIS - DOVER

co tydz . duzo ludzi na promie . ogolnie ruch spory P&O jedzenie platne 10f za taki chlew ze ala... no chyba ze jedzie sie duzym i ma sie bilet z wejsciowka . MIalem 2 razy problem na wjezdzie cos tam z biletem nie tak. z tego co pytam kierowoco coraz czestrze kontrole na zjazdach.


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 07 mar 2015, 23:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2009, 0:21
Posty: 240
GG: 0

Woolwich - North Woolwich.
Prom kursuje przez Tamizę, jest zupełnie darmowy, przeprawa zajmuje 3-5 minut. Na pokład wejdą ze 3-4 ciężarówki plus kilka osobówek i pieszych. Prom a w zasadzie barka znacznie skraca czas przedostania się ze wschodniej na zachodnią część Londynu. Często jednak trzeba odstać swoje na niewielkim terminalu.

_________________
Jeśli coś kochasz, zwykle nie jest to pracą,
talent nie idzie w parze z wysoką płacą.


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 08 mar 2015, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

W Woolwich pływają dwie barki, także w miarę szybko idzie. A i tak lepiej chwilę poczekać niż wracać się do Dartford'u, za który dodatkowo trzeba zapłacić 6£.

Wysłane z mojego GT-I9300


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: