Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 25 sty 2010, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2009, 20:14
Posty: 51
GG: 0
Samochód: FIAT DUCATO

:arrow: Tallin-Helsinki Viking Line , Viking Xpres

Prom odpływa z Terminalu A w Tallinie przeprawa do Helsinek trwa 2h.30 min.
Faktem jest że od czasu wprowadzenia na linie Xpres warunki przeprawy uległy
poprawie to już nie to co Rosella cała statek pachnie jeszcze nowością na pokładzie
znajduje się Bistro , Bar i kawiarnia ,sklep. Zarówno na promie jak i na terminalu w
Tallinie panuje ruch i zgiełk na placu kilka autobusów masę osobówek ciężarówki w
Większości z Estonii i Finlandii pojedyncze z Łotwy i Litwy kolego opowiadał
że jak na poniedziałek to ruch i tak jest średni ze względu na to że większość
Fińskich przedsiębiorstw zleca produkcje swoich towarów towarów w Estonii ze
względu na niższy koszt a Estończycy chętnie pracują w Finlandii. Prom wpływa
punktualni do portu w Helsinkach zaletą vikinga jest terminal promowy w samym
centrum miasta.

Może ktoś wie jak wygląda sytuacja na tej linii na promach Tallink ?

Pozdrawiam :wink:


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 25 sty 2010, 21:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Villa San Giovanni - Messina

Wjazd na prom na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, przy czym trzeba uważać na lusterka i inne elementy kabiny. Nie raz źle ustawią auta i krypa się przechyli. Trzeba wtedy cofnąć i stanąć z drugiej strony. Na promie takie atrakcja jak toaleta oraz automat z kawą i słodkościami (nie zawsze działa). Jak prom dopłynie do terminalu dla ciężarówek to jest OK. Gorzej jak popłynie do miasta. Wtedy jest dopiero eldorado żeby stamtąd wyjechać. Na powrocie jest trochę lepiej, bo jest taki terminal dla ciężarówek i trochę więcej organizacji. Z takich drobnostek, to ten u-bot kosztuje 193 EUR w dwie strony. Bilet powrotny ważny 30 dni.


Dojazd z terminalu do wjazdu na łajbę oraz widok na "port" w Villa S. Giovanni.

Obrazek Obrazek


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 28 sty 2010, 12:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2010, 13:33
Posty: 12
GG: 0
Lokalizacja: Kalisz

[quote="Kania22"]:arrow: Tallin-Helsinki Viking Line , Viking Xpres

Może ktoś wie jak wygląda sytuacja na tej linii na promach Tallink ?

Wszystko po staremu Viking i Tallink ciągle z sobą konkurują zarówno w przewozach
pasażerskich jak i towarowych wprowadzają na linie nowoczesne promy warto jeszcze Wspomnieć o Eckero-Line mały operator z jednym statkiem to zależy od tego czy dana spedycja ma podpisaną umowę zdanym armatorem Ja preferuje
Tallink ze względu Na duża liczbę odejść z obydwu portów mają na linii 3 promy
Star,Superstar,Baltic Pincess Wszystkie statki są bogato wyposażone co do
kierowców to tak jak wszędzie w cenę wliczona kajuta, posiłek, herbata- kawa do wyboru.


Film z nowym nabytkiem Tallink :wink: .

www.youtube.com/watch?v=8htgRcXcDo4


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 28 sty 2010, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2009, 20:14
Posty: 51
GG: 0
Samochód: FIAT DUCATO

Dzięki za odpowiedz ja zawsze przeprawiam się vikingiem :wink: dlatego byłem
Ciekawy jak jest na promach Tallink jak jestem w Tallinie to zwykle widzie
Nordlandie Eckerö Line jak odbija z na przeciwka firma zawszę Bookuje
miejsce w Viking Line nie żebym był niezadowolony na Xpresie jest spoko.

Fajny film z tym promem :)


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 29 sty 2010, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2010, 16:07
Posty: 3
GG: 0

Killinghom - Rotterdam
Prom wyposażony w kilka pokładów, bary, kasyna, itd, kabiny z prysznicami, jedzenie niezłe w cenie biletów, kurs ok 12-15h
Tulon - Civitavecchia
Podobnie jak w Angli prom duzy , kabiny duże z prysznicami, Dobre jedzonko, ładna damska obsługa, płynąłem 15h po spokojnym morzu


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 30 sty 2010, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lis 2009, 16:09
Posty: 16
GG: 0
Lokalizacja: Zielona Góra

Kiel – Klaipeda DFDS Lisco

Czas przeprawy 21h promy ro-pax zawijają do Ostuferhafen w Kiel trzeba się
zameldować na 3h przed planowanym odejściem i niestety stoisz na niczym nie
osłoniętym placu na terminalu w towarzyskie truckrów z LT,LV,RUS,D,DK,NL.
Jak już wszyscy zjadą i ciągniki terminalowe wykonają swoją robotę z wyładunkiem
i załadunkiem to pomarańczowi w pierwszej kolejności wpuścili osobówki a potem
dwa zestawy ponad gabarytowe z elementami elektrownii no i na samym końcu
reszę. Plusem Lisco Glorii jest szeroka rampa załadunkowa wjeżdżamy
gość wskazał ręką rampę wewnęczną na otwartym pokładzie trzeba było zawrócić
i wycofać co na promie wcale nie jest takie proste ogólnie to Litwini strasznie
ubijają na pokładzie co do centymetra duża liczba zestawów jak na tak nietypową
linie miła obsługa i wyrozumiał ochron.Kabina wenęczna z dwoma kompanami
jedzenie OK w barze Laguna panuje świetna atmosfera linia jest wspierana
Przez U.E. i rząd Litwy fajna alternatywa ominięcia Polski Bałtykiem.


Tytuł: Imigranci
Post Wysłano: 07 lut 2010, 22:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lis 2007, 14:44
Posty: 49
GG: 12616432
Samochód: Man TGA
Lokalizacja: TOP

Budzimy się o godzinie 9rano ja leżałem jeszcze na górnym łóżku a tata czytał gazetę nagle zatrzęsło kabiną tata spojrzał na mnie bo myślał że się wiercę ale ja również spojrzałem na tatę.
Wiedzieliśmy że są tu dość często walki z imigrantami więc nas to nie zdziwiło że mogą być i u nas.
Nie mogły to być poduszki, ponieważ powietrza już dawno nie było więc tata wyskoczył z kabiny i od razu poleciał do tyłu sprawdzić czy wiszą kłódki... ja w tym czasie szybko się ubrałem.
Tata przychodzi i mówi że kłódka rozebrana. Więc tata poszedł do kolegi z którym jechaliśmy i mówi do niego
-Ty k**** Janek mamy chyba gości.
-A co ty [wycenzurowano].
-No mowie ci chodź zobacz.
Kolega wyskoczył poszli z tatą jeszcze dokładnie zobaczyć drzwi w chłodni z tyłu i doszliśmy do wniosku że są.
Ojciec szybko poleciał na stacje benzynową powiedzieć żeby zadzwonili po policje tak też się stało żandarmeria była po 10min. Zabrali ich a prawdopodobnie za parkingiem ich wypuścili na szczęście żadnych szkód nam nie zrobili.

Fotki z akcji:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


A tu była kolejna akcja 2 godziny po naszej "Madziar" już miał mniej szczęścia od nas wiózł bułeczki do hamburgerów i hot-dog'ów podeptali mu cały towar i ładunek poszedł do utylizacji więc chłopak musiał się wracać.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Jeżeli któryś z kolegów miał kiedyś taką przygodę niech tu pisze.
Pozdrawiam :D

Post połączyłem, myślę, że tutaj pasuje jak najbardziej. Popracuj nad ortografią, to bardzo ważne - nikt Cię nie goni z dodawaniem postu, przeczytaj go dwa razy, sprawdź czy zachowałeś wszelkie zasady dot. publikowania postów (np. spacja po, a nie przed znakiem interpunkcyjnym, itp.) - dopiero wtedy kliknij na "Wyślij". Bajzel.


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 21 lut 2010, 19:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Drodzy kierowcy:

Obrazek

Cytuj:
TT Line Rostock - Trelleborg

Na TT płacisz 10EUR kaucji i dostajesz kabel do Internetu. Potem go oddajesz i 10 EUR wraca do ciebie.


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 21 lut 2010, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Frederikshaven (DK) - Goteborg (SE) (Stena Line)

Wjazd bezproblemowy bo dużo miejsca wolnego się zostawia między autami. Ciężarówki wjeżdżają i zjeżdżają jako pierwsze. Na promie sporo turystów pieszych i innych więc trochę zamieszania i tłoku ale jak wiadomo dla kierowców wyznaczony "Truckers lounge". Jedzenie niezłe, świeżutka sałatka z dobrym sosem, możliwe dokładki i lody na deser. Mimo, że płynęliśmy w porze obiadowej (14:00) to oprócz obiadu dostępne świeże pieczywo przez co możliwość zrobienia kanapek na dalszą drogę. W sali telewizyjnej patera z owocami, przy automacie z kawą i herbatą ciastka. Kajuta dość mała ale na prysznic i 3h drzemkę w sam raz, czysto. Prom płynie 3,5h. O internet nie spytałem.

PS: W czasie rejsu obsługa umyła nam bardzo dokładnie wszystkie szyby i lusterka.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 16 mar 2010, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2009, 20:14
Posty: 51
GG: 0
Samochód: FIAT DUCATO

Witam ostatnio trochę poszperałem i natrafiłem na ciekawe informacje dotyczące ostatniej fazy robót wykończeniowych prowadzonych na nowych Ro-PAXACH Steny Line , które trwają w stoczni Wadan Yards w Wismar.
Nowe promy będą pływały na linii Hoek van Holland-Harwich są to najnowocześniejsze i największe promy w swojej klasie.


Więcej aktualnych informacji na stronie:

www.thesuperferries.com

Pozdrawiam serdecznie


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 15 maja 2010, 20:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2009, 20:14
Posty: 51
GG: 0
Samochód: FIAT DUCATO

Kilka starych fotek z terminalu promowego w Świnoujściu załadunek promu M/F Polonia.
Sory za jakość :wink: .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek








Made in Poland


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 16 maja 2010, 14:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...) Eckero-Line mały operator z jednym statkiem(...)
Eckerö ma co najmniej 2 promy - Translandię, która w ub. roku dostała napis "Cargo" i służy prawie wyłącznie transportowi towarów, oraz Nordlandię, prom wyższej klasy, który zabiera zarówno ciężarówki, kontenery, naczepy jak i samochody osobowe, autobusy oraz pasażerów pieszych.

Na Translandii zawsze jest dobre jedzenie - bufet z gorącymi daniami, kawą/herbatą i słodkościami. Przy dziennych kursach 1 posiłek, przy nocnym, z racji tego, że prom stoi na redzie w Helsinkach i czeka do 7 rano na wejście, dostaje się również śniadanie. W Tallinie obsługa estońsko/rosyjsko/anglojęzyczna, w Helsinkach porozmawiasz również po polsku.

Translandia dopływa do Vuosaari (Nördsjo) Satama, nowego portu po wschodniej stronie Helsinek. Nordlandia cumuje w Länsi Satama, starym porcie kontenerowym po drugiej stronie miasta.

Pływałem również Ahtellą - starą, poczciwą łajbą, która odpływa z portu przemysłowego w Muuga. Koje 4-osobowe, prysznic, plazma i wygodna kanapa w driver's lounge oraz, gratis, atrakcja pt. "coś gdzieś ciągle barabani" :) Raz pół godziny, z kolegą z Rosji, wyciszaliśmy kabinę, by można było spać :) Jedzenie symboliczne - jakaś jajecznica, mleko, wędliny, pieczywo, manna, kawa, herbata, jogurty... Da się dopłynąć :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Ostatnio zmieniony 21 maja 2010, 23:51 przez kastyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 21 maja 2010, 14:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2010, 13:33
Posty: 12
GG: 0
Lokalizacja: Kalisz

Zgadza się kolego mają dwa statki masz rację ale podtrzymuje zdanie ,że w porównaniu do Viking Line i Tallink Eckero-Line wypada blado.

Foty Polonii urlop w Świnoujściu się przypomina :lol: .

Musze poszukać powinienem mieć troch zdjęć promów Wolin ,Gryf,Skania
w wolnej chwili dodam :)


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 07 cze 2010, 7:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
Drodzy kierowcy:

Obrazek

Cytuj:
TT Line Rostock - Trelleborg

Na TT płacisz 10EUR kaucji i dostajesz kabel do Internetu. Potem go oddajesz i 10 EUR wraca do ciebie.

Płynąłem kilka dni temu Huckellbery Finn'em i nie było takiej opcji. Powrotna droga Scandilines "Sassnitz" do Sassnitz też brak - spać się nie dało za bardzo bo hałas w kabinie.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 07 cze 2010, 10:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Płynąłem kilka dni temu Huckellbery Finn'em i nie było takiej opcji. Powrotna droga Scandilines "Sassnitz" do Sassnitz też brak - spać się nie dało za bardzo bo hałas w kabinie.
Może coś się pozmieniało. Ja ostatnio płynąłem przez Rostock pod koniec lutego. A teraz zmieniłem kierunki, więc na razie okazji nie będzie.


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 07 cze 2010, 18:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2009, 18:30
Posty: 37
GG: 6660358
Samochód: Actros mp4
Lokalizacja: Dobroszyce

Dunkierka - Dover (i z powrotem)

Linia NorforkLine, trzy promy które jak dla mnie są dość schludne i obszerne. Specjalnie wydzielone pomieszczenia dla kierowców ciężarówek o nazwie Road Kings. Jedzenie bardzo smaczne jak dla mnie, możliwość kąpieli. Internet, dwa telewizory, coś koło dziesięciu kabin prysznicowych. Parę leżanek z masażem (ale to dla szczęśliwców którzy pierwsi tam dojdą :D). Sklep ofkorz. Płynie się przy spokojnym morzu około 2 godzin (choć płynąłem już 11 :) ) Jeszcze taka ciekawostka, swojego czasu w jednym z promów (bo na jednym pisze Dover, na drugim Dunkerque), chodzi mi o ten Dover, drzwi do kabin prysznicowych były takie 'kowbojskie' tzn. ucięte na górze, ucięte na dole i zasłaniają tylko tyłek. Kierowcy śmiali się, że to specjalnie dla pedałów :P Ale Angole chyba się kapnęli, że to niezbyt dobry pomysł i drzwi zostały dość szybko zmienione.

Ogólnie rzecz biorąc pływałem tylko tymi promami ale słyszałem opinie porównawczą do SeaFrance i podobno jest o niebo lepiej niż tam :)

Tutaj macie mój film z wjazdu na prom w Dunkierce.
http://www.youtube.com/watch?v=JtUOaYkC ... r_embedded


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 07 cze 2010, 21:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Te kabiny to jeszcze są. A co do jedzenia to zwykłe angielskie fish and chips oraz mdłe sałatki.


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 08 cze 2010, 15:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2009, 18:30
Posty: 37
GG: 6660358
Samochód: Actros mp4
Lokalizacja: Dobroszyce

Kabin na pewno już nie ma. A co do jedzenia, każdy lubi co innego, ale ja osobiście jadłem tam nawet schabowego :) I jajka z taka niby fasolką po bretońsku też dają radę :)


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 24 cze 2010, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2010, 22:53
Posty: 56
GG: 18899868
Samochód: D.A.F
Lokalizacja: Grudziądz

Wygrzebałem z dysku :)

SEAFRANCE
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

_________________
Najpiękniejsza muzyka to ryk Silnika
Fotogaleria Mistera Zapraszam : viewtopic.php?f=7&t=24913


Tytuł: Re: Promy
Post Wysłano: 01 lip 2010, 0:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
Cytuj:
Płynąłem kilka dni temu Huckellbery Finn'em i nie było takiej opcji. Powrotna droga Scandilines "Sassnitz" do Sassnitz też brak - spać się nie dało za bardzo bo hałas w kabinie.
Może coś się pozmieniało. Ja ostatnio płynąłem przez Rostock pod koniec lutego. A teraz zmieniłem kierunki, więc na razie okazji nie będzie.
Płynę właśnie Scandlines z Rostoku do Trelleborga i dostępny jest darmowy internet. Przy meldowaniu się na promie trzeba poprosić o dostęp do netu. Dostaje się kartę z hasłem i kodem - na własnym sprzęcie szuka się sieci - loguje do niej - wchodzi na www dostawcy netu (Marlink) - wpisuje to co na zdrapce i można korzystać - w opcji 1 lub 3 godziny. Jedyny minus to taki że net nie działa w kabinach - trzeba siedzieć w "truckers lounge"

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: