Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 kwie 2009, 20:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 mar 2007, 19:56
Posty: 67
GG: 0

Cytuj:
Ale nie ma szans na dostanie się do nich jako kierowca.
To mnie intryguje...

_________________
Kolędujemy:

"Ciiiiicha nossssss..." :D


Post Wysłano: 21 kwie 2009, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
Cytuj:
Ale nie ma szans na dostanie się do nich jako kierowca.
To mnie intryguje...
Słyszałeś takie powiedzenie, że "dojnej krowy się nie sprzedaje"? Jeżeli robota jest opłacalna, to i nie ma roszad u pracowników.


Post Wysłano: 23 kwie 2009, 20:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 kwie 2008, 2:21
Posty: 76
GG: 4542692
Samochód: MAN
Lokalizacja: SBI

Cytuj:
Cytuj:
znam kilka firm gdzie na spokojnie można sobie jeździć w lini pusto/pełno i nie gonią zbytnio. Są to firmy produkcyjne mające swoje auta. Ale nie ma szans na dostanie się do nich jako kierowca.
Dlaczego? Chodzi o znajomości?
Podam przykład - do Bielmar-u(zakłady tłuszczowe) w Bielsku-Białej już od dawna nie przyjmuje się ludzi "z zewnątrz". Tylko "po rodzinie" lub znajomościach. Znam kierowcę który jeździ w tej firmie 18 lat i chociaż nie zarabia wielkich pieniędzy to myśli o zmianie pracy go nie nachodzą.


Post Wysłano: 24 kwie 2009, 6:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

może inaczej.

w tej chwili mam około 50 podań o pracę, jednak gdyby mi przyszło auto to przyjmę gościa, o którym będę miał potwierdzenie jego solidności z 2 - 3 źródeł niezależnych.

przyjmowałem do pracy sporo kierowców i wiem, że osoba krewna znajoma, lub polecona to na 90% padaka. po 2 - 3 miesiącach do zwolnienia.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 01 maja 2009, 19:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2008, 20:16
Posty: 24
GG: 0
Samochód: DAF 105 XF
Lokalizacja: XXXX

Chciałbym dodać parę uwag do swoich przedmówców.
Dla mnie zawód Kierowcy zestawu to faktyczna realizacja długiej drogi jaką przebyłem. Ale JA stwierdzam, że warto było. Po raz pierwszy w swoim 43 letnim życiu robię to co lubię i jeszcze mi za to płacą :)
Nie jest łatwo, ale w jakiej pracy jest? Samotność, samodzielność, samorealizacja, odpowiedzialność, pomysłowość, zorganizowanie to moim zdaniem jedne z najważniejszych cech potrzebnych w tym zawodzie. Są takie dni, że ręce opadają, korki, spóźnienia na załadunki lub wyładunki, sytuacje od nas niezależne, niewyrozumiały szef, niewyrozumiały klient, źle zaplanowana trasa przez planistów lub spedytorów to w tym zawodzie normalność i tak należy to traktować. Natomiast wszystkie inne rzeczy które sprawiają mi radość ot choćby jak widoki za oknem kiedy jedzie się przez np. Austrię są dla mnie nagrodą. I tak to traktuję. Można być księdzem i narzekać na swój zawód, ale można być bezdomnym i cieszyć się życiem. To zależy tylko od Nas samych.


Post Wysłano: 01 maja 2009, 20:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wshark, takie wypowiedzi jak Twoja sprawiają, że my młodzi nigdy nie posłuchamy tych co mówią inaczej ;-) skoro są tacy, którzy nie narzekają, to może ja tez sie bede do nich zaliczac, a jak nie to trudno, nikt nie jest na smyczy.


Post Wysłano: 04 maja 2009, 0:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Chciałbym dodać parę uwag do swoich przedmówców.
(cut)
Wiem, że nie powinno się postów z jednym tylko słowem: "popieram!". Ale raz na parę lat pozwolę sobie się z tej zasady wyłamać :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: