Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 gru 2008, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
Cytuj:
I jak taki kierowca, który ma uprawnienia ADR udowodnić ma, że pracował w ciężkich warunkach przewożąc niebezpieczne towary :?:
Normalnie. Pracowałeś w takiej i w takiej firmie, masz jakieś zaświadczenie, że pracowałeś w ciężkich warunkach.
Żeby to wszystko było takie jak piękne ja myślisz. I teraz znowu mamy popis dla kombinatorów. Jak nie trudno się domyśleć takie zaświadczenie może załatwić sobie nawet kierowca w piekarni znowu ludzie, którzy mogą jeszcze pracować będą leżeć a my będziemy na nich zap...


Post Wysłano: 21 gru 2008, 8:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
to mam pytanie: kto odważy się porównać szkodliwość pracy kierowcy do spawacza czy lakiernika w jakiejś dużej fabryce? Tyle razy piszecie, że zawód kierowcy to ciężka praca fizyczna... a może wyjaśnicie mi co w niej jest takiego ciężkiego?
Zacznijmy od tego że zwykły pracownik pracuje 8 godzin, kierowca samej jazdy dziennie ma 9 godzin a czasu pracy 13 godzin czyli po przyjeździe na załadunek może jeszcze legalnie popracować na wózku widłowym. Zresztą nie w tym rzecz. Troche zboczyliśmy z istoty emerytur pomostowych. Pracę na jednym stanowisku w dwóch różnych firmach może dzielić przepaść.

Cytuję Janusza Palikota: Sztandarowy już przykład dwóch kasjerek – jednej z hipermarketu w dużym mieście, a drugiej z kasy biletowej na dworcu, z którego odjeżdżają dwa pociągi dziennie – pokazuje, jak postrzega sprawiedliwość społeczną urzędujący prezydent naszego państwa. Lech Kaczyński uśmiecha się łaskawie do kasjerki z dworca PKP, bo stoi za nią oligarchia związków zawodowych, przed którą drży jego brat Jarosław – i jednocześnie pokazuje środkowy palec jej koleżance z hipermarketu, której nie broni nikt i która Kaczyńskim może skoczyć, bo nie ma znaczenia politycznego. Jednej prezydent daje sto złotych z kieszeni każdego podatnika, a drugiej mówi – spieprzaj, dziadu!
Ten przykład pokazuje jak dopierane są grupy zawodowe do emerytur w Polsce. Niestety ale intesywność pracy człowieka nie ma znaczenia. Po przeczytaniu różnych wypowiedzi można jedynie dojść do wniosku że żaden podział nie będzie sprawiedliwy.


Post Wysłano: 21 gru 2008, 9:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

nie chcę gloryfikować L. Kaczyńskiego, ale poseł Palikot nie ma pomysłu, lub nawet zamiaru rozróżnić te kasjerki i nie zamierza uśmiechać się do żadnej.

tutaj nie chodzi o uciążliwość zawodu, ale o to, że w Polsce wcześniejsze emerytury są wykorzystywane w sposób nieprawidłowy.
osoby przechodzące na nie dalej pracują w pełnym wymiarze godzin, co jest dowodem że są w stanie to robić jednocześnie biorąc pieniądze, na które inni muszą zarobić.
ponieważ polskie społeczeństwo starzeje się jest coraz więcej chętnych na takie atrakcje, a mniej do wypracowania bonusów w postaci takich wcześniejszych emerytur.

przytoczę może dwa przykłady:
pewien emeryt wojskowy (nauczyciel), oficer więc emerytura dużo powyżej 2000zł (netto) pracował w naszej firmie jako kierowca, czyli w zawodzie o podobnym stopniu uciążliwości w pełnym wymiarze jako kierowca w transporcie międzynarodowym. we wcześniejszym zawodzie pracował 22h w tygodniu, natomiast na emeryturze wyjeżdżał na całe tygodnie. inaczej mówiąc pracując 22h w tygodniu tak stracił zdrowie, że nie był w stanie dalej pracować i musiał wypoczywać pracując 45h w tygodniu.
my musimy zapracować na jego emeryturę, to jeszcze ponosimy jako podatnicy koszty utrzymania jednego bezrobotnego, którego miejsce pracy on zajmuje.

pewien emeryt policyjny, który po przejściu na emeryturę do założył swoją działalność, do tego pracując dodatkowo na dwóch etetach. sytuacja podobna.

nikt nie ma pretensji do ludzi, którzy rzeczywiście stracili zdrowie i te wczesniejsze emerytury są ich jedynym źródłem utrzymania, chociażby tak kasjerka z dworca, ale nie stać nas na płacenie ludziom, którzy są w stanie normalnie pracować, zarobić na siebie i to robią.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 21 gru 2008, 12:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
nie chcę gloryfikować L. Kaczyńskiego, ale poseł Palikot nie ma pomysłu, lub nawet zamiaru rozróżnić te kasjerki i nie zamierza uśmiechać się do żadnej.
Poseł Palikot być może w tej sprawie nie ma pomysłu aby odróżnić kasjerki lecz na pewno juz tego nie robi Kaczyński. Kaczyński patrzy z punktu widzenia swojego stanowiska i następnych wyborów. Natomiast poseł Palikot mimo kontrowersji mówi bardzo rzeczowo. Wszyscy widzieliśmy jak trzymał w ręku sztucznego penisa i broń - ale już mało kto wie jaki miał w tym cel. A to juz była bardzo poważna sprawa.
Cytuj:
przytoczę może dwa przykłady:
pewien emeryt wojskowy (nauczyciel), oficer więc emerytura dużo powyżej 2000zł (netto) pracował w naszej firmie jako kierowca, czyli w zawodzie o podobnym stopniu uciążliwości w pełnym wymiarze jako kierowca w transporcie międzynarodowym. we wcześniejszym zawodzie pracował 22h w tygodniu, natomiast na emeryturze wyjeżdżał na całe tygodnie. inaczej mówiąc pracując 22h w tygodniu tak stracił zdrowie, że nie był w stanie dalej pracować i musiał wypoczywać pracując 45h w tygodniu.
my musimy zapracować na jego emeryturę, to jeszcze ponosimy jako podatnicy koszty utrzymania jednego bezrobotnego, którego miejsce pracy on zajmuje.

pewien emeryt policyjny, który po przejściu na emeryturę do założył swoją działalność, do tego pracując dodatkowo na dwóch etetach. sytuacja podobna.

nikt nie ma pretensji do ludzi, którzy rzeczywiście stracili zdrowie i te wczesniejsze emerytury są ich jedynym źródłem utrzymania, chociażby tak kasjerka z dworca, ale nie stać nas na płacenie ludziom, którzy są w stanie normalnie pracować, zarobić na siebie i to robią.
Te przykłady obrazują na jakim poziomie pracuje komisja lekarska orzekająca o emeryturze. I myślę że w tym jest sedno sprawy. Jeśli faktycznie komisja orzekała by niezdolność do pracy zgodnie ze stanem faktycznym to ludzie nie mieliby pretensji i nawet emerytury pomostowe nie byłyby potrzebne.


Post Wysłano: 21 gru 2008, 15:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Te przykłady obrazują na jakim poziomie pracuje komisja lekarska orzekająca o emeryturze. I myślę że w tym jest sedno sprawy. Jeśli faktycznie komisja orzekała by niezdolność do pracy zgodnie ze stanem faktycznym to ludzie nie mieliby pretensji i nawet emerytury pomostowe nie byłyby potrzebne.
chciałbym, aby kolega zrozumiał, że emerytura to jest coś takiego gdzie odchodzi się z pracy bez względu na stan zdrowia (dla większości to -panowie 65 lat, panie 60) i tu nie ma żadnej komisji lekarskiej.

natomiast renta to jest trwała lub czasowa niezdolność do pracy na skutek choroby lub wypadku. tą niezdolność orzeka własnie komisja. jak pracuje taka komisja? już mówię. ktoś kto stracił kończynę w wyniku wypadku dostaje pierwszą rentę chyba na 3 lata, bo przecież ci lekarze w komisji nie wiedzą, czy mu ta ręka, czy noga czasem nie odrośnie. dopiero następna komisja daje rente dożywonią.

my tutaj mówimy o wcześniejszych emeryturach. służby mundurowe takie jak wojsko i policja może przejść na wcześniejszą emeryturę (bez żadnego orzeczenia lekarskiego) po 15 latach służby, czyli w wieku np. poniżej 40 lat i spokojnie pracować dalej pobierając emeryturę.
co więcej pracownicy wojska i policji nie płacą do ZUS-u składek emerytalnych, a potem ich emerytura jest wypłacana z naszych składek.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 21 gru 2008, 17:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Zacznijmy od tego że zwykły pracownik pracuje 8 godzin
Nie znam ani jednej osoby która zatrudniona w pełnym wymiarze pracowałaby tylko 8 godzin dziennie. Takie rzeczy zdarzają się tylko na państwowym i to też nie zawsze. To już nie te czasy, kiedy wybija godzina 14, fabryka staje i wszyscy idą domu na zasłużony odpoczynek.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 21 gru 2008, 17:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

według mnie o wczesniejszej emeryturze nie powinno decydowac kto jaki zawod wykonuje tylko kompleksowe badania lekarskie i psychologiczne.


Post Wysłano: 21 gru 2008, 18:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

jestem podobnego zdania.

nie można ludzi traktować od ekerki, bo każdy jest inny.
uważam, że od pewnego wieku pracujący powinni przechodzić dokładne badania, oprócz tego powinni odbywać rozmowę z psychologiem i może to być nawet emerytowany psycholog z dużym doświadczeniem, ale tani. sprawdzałby on "kondycję" psychiczną - stan wypalenia się człowieka.

dlaczego niektórzy zawodnicy kończą kariery w wieku 28 lat, a inni graja do 40? przecież wykonują ten sam zawód.

nie powinno być żadnych wcześniejszych emerytur, pomostówek, mundurowych itp. tylko indywidualne badania.

jednak powinien być wiek w którym do przejścia na emeryturę wystarczyłaby tylko decyzja samego zainteresowanego.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 21 gru 2008, 18:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2008, 21:05
Posty: 12
GG: 279215
Samochód: Seicento

Cytuj:
Żeby sytuacja była bardziej klarowna powiem, że wszelkie przywileje emerytalne dla jednych kosztem innych uważam za jawną niesprawiedliwość. Przyznaję jednak, że są profesje wyjątkowo szkodliwe i dla nich faktycznie zgodziłbym się na skrócenie lat pracy. Bynajmniej jednak, nie uważam aby taką był maszynista, kierowca, nauczyciel,policjant czy inny tego typu zawód.
:
Uwierz mi że gdybyś spędził jeden dzień w tej służbie to zmieniłbyś zdanie. Służbą mundurowym należą się te emerytury najbardziej ze wszystkich grup zawodowcyh.


Post Wysłano: 21 gru 2008, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Cytuj:
Uwierz mi że gdybyś spędził jeden dzień w tej służbie to zmieniłbyś zdanie. Służbą mundurowym należą się te emerytury najbardziej ze wszystkich grup zawodowcyh.
Kompletnie się nie zgadzam.

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Post Wysłano: 21 gru 2008, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Tylko policjant policjantowi nie równy. Bo wczesniejsza emerytura po 15 latach słuzby nalezy sie zarówno przykładowemu "krawęznikowi" jak i gosciowi, ktory całe 15 lat przepracował w Policji przed komputerem grzebiac się w papierkach. Czy to jest sprawiedliwe ?
Cytuj:
według mnie o wczesniejszej emeryturze nie powinno decydowac kto jaki zawod wykonuje tylko kompleksowe badania lekarskie i psychologiczne.
pomysł dobry, tylko widze tutaj zagrożenie w postaci korupcji.
Wg. mnie jeżeli gość, który jest na wczesniejszej emeryturze podejmuję jakąs następna pracę powinna mu zostać natychmiast zawieszona emerytura. Skoro chce pracowac - niech pracuje, ale emerytury dostawać nie będzie. To spowodowałoby, ze sytuacje takie jak z wojskowym, ktorego opisywał Cyryl prawdopodobnie nie występowałyby, bo kto by podejmował pracę zeby zarobić mniej niż ma emerytury...

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Post Wysłano: 21 gru 2008, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2008, 21:05
Posty: 12
GG: 279215
Samochód: Seicento

Uważasz że takim służba jak min. policja czy straż pożarna gdzie funkcjonariusze tych służb ryzykują każdego dnia życie lub zdrowie i dostaja jeszcze za to psie pieniadze mieliby pracować jeszcze do 60-65 roku zycia ? Emerytury pomostowe i tak nie dotycza sluzb mundurowych bo oni maja emerytury mundurowe i one się im jak najbardziej należa.


Post Wysłano: 21 gru 2008, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Tak każdy narzeka na te zarobki. Nie wiem ile kto zarabia, ale ciekawi mnie jedno: jaka kwota nie jest, jak to mówicie, "psia"??

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Ostatnio zmieniony 21 gru 2008, 22:40 przez MartinKot, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 21 gru 2008, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Uważasz że takim służba jak min. policja czy straż pożarna gdzie funkcjonariusze tych służb ryzykują każdego dnia życie lub zdrowie i dostaja jeszcze za to psie pieniadze mieliby pracować jeszcze do 60-65 roku zycia ? Emerytury pomostowe i tak nie dotycza sluzb mundurowych bo oni maja emerytury mundurowe i one się im jak najbardziej należa.


Tak ja tak uważam. Być może nie do 65. roku życia ale bez przesady, że po 15 latach pracy przysługuje prawo do pomostówek. Pan wicepremier Schetyna mówił, że "wezmą" się również za mundurowych i bardzo dobrze. Oczywiście, mogą sobie przechodzić ale bez możliwości podjęcia późniejszej pracy. Zdrowy chłop przed 40. rokiem życia i on wielki emeryt. A jeżeli już chce podjąć pracę, to nie powinien pobierać świadczeń emerytalnych. Albo jedno, albo drugie.


Post Wysłano: 21 gru 2008, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Tak każdy narzeka na te zarobki. Nie wiem ile kto zarabia, ale ciekawi mnie jedno: jaka kwota nie jest, jak to mówicie "psia"??
Taka która wystarczy na bieżące wydatki, rachunki i jeszcze coś zostanie na drobne przyjemności. Spróbuj utrzymać 4-osobową rodzinę za 1500zł miesięcznie. To są na prawdę psie pieniądze - najeść się i myśleć za co kupić nową lodówkę, bo stara już ledwo zipie...
Cytuj:
A jeżeli już chce podjąć pracę, to nie powinien pobierać świadczeń emerytalnych. Albo jedno, albo drugie.
Przy takich warunkach szara strefa będzie sobie kwitła w najlepsze, a ZUS więcej na tym straci niż zyska.

Również jestem zdania, że przywileje emerytalne mundurowych wołają o pomstę do nieba. 35-letni emeryt?

Mnie jednak jeszcze bardziej w oczy kłują górnicy, których z racji bliskości Śląska mam wokół siebie mnóstwo. 40-kilku letni faceci w sile wieku, całkiem zdrowi i mija już kilka lat jak siedzą sobie spokojnie na emeryturze. Oczywiście większość gdzieś dorabia...

Sami widzicie, że na porozumienie nie ma szans. Wszelkie przywileje emerytalne trzeba odebrać po równo, czyli wszystkim bez wyjątku.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 21 gru 2008, 23:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Z gónikami jest jak z policjantami. Tym, którzy pracuja na dole jak najbardziej należy się wcześniejsza emerytura. Kto nigdy nie był na dole na przodku, ten nigdy tego nie zrozumie. Jakby miał gónik pracować do 65 roku, to podejrzewam, ze nawet by nie dozył do tejemerytury.Ale np. babce, która całe życie na powierzchni wydaje lampy i aparaty tlenowe gornikom dawać wczesniejszą emerytrę - troche nie poważne.

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Post Wysłano: 22 gru 2008, 9:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2008, 21:05
Posty: 12
GG: 279215
Samochód: Seicento

Zgadza się że nie zawsze wydawanie wszystkim wcześniejszych emerytur jest dobrym rozwiazaniem ale wracajac do służb mundurowych to zazdroscicie im tych emerytur po 15 latach ale nie wiecie ze po 15latach pracy maja jak dobrze pamietam 30% emerytury i mało kto przechodzi na nia bo bez mozliwosci dorobienia do niej nie byloby go stac na zaplacenie nawet rachunkow. Druga sprawa jest taka że w wieku załóżmy 45 lat czlowiek jest juz ani młody ani stary ale szybkość , siła,kondycja już nie ta co u 30 letniego policjanta a w takim zawodzie to ma duze znaczenie. Inna sprawa jest tez duze obciązenie psyhiczne w takich formacjach i niektorzy po 15 latach tego juz nie wytrzymuja i ida na ta emeryture, podejrzewam że gdyby nie było tej możliwośći to taki człowiek pracowałby dalej a pamietajmy że tacy ludzie pracuja z bronia i tez nie raz bedziecie potrzebowali ich pomocy.Oby jak najrzadziej.


Post Wysłano: 22 gru 2008, 13:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Uważasz że takim służba jak min. policja czy straż pożarna gdzie funkcjonariusze tych służb ryzykują każdego dnia życie lub zdrowie i dostaja jeszcze za to psie pieniadze mieliby pracować jeszcze do 60-65 roku zycia ? Emerytury pomostowe i tak nie dotycza sluzb mundurowych bo oni maja emerytury mundurowe i one się im jak najbardziej należa.
trochę mnie rozśmieszyłeś.

w rejonie Wrocławia gdzie mieszkam samochody są regularnie okradane, nasza klatka schodowa niszczona przez 12-14 latki.

i policja nie potrafi sobie z tym poradzić.
więc powiedz mi w jaki sposób ktoś kto nie potrafi poradzić sobie z 12-latkami poradzi sobie z 25-latkami?
a co będzie jak 25-latek będzie uzbrojony, a do tego inteligentny?

na zgłaszanie kradzierzy policjant mówi mi: "taka dzielnica" i ja mam to zaakceptować jak deszcz, śnieg, lub wiatr.
a mi się wydaje że to "taka policja".

więc siedzieć za biurkiem, pisać nic nie przynoszące zgłoszenia i mówić ludziom: "taka dzielnica" można do 80 roku życia. i za taką pracę należą się psie pieniądze.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 22 gru 2008, 15:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2008, 21:05
Posty: 12
GG: 279215
Samochód: Seicento

Widzisz są policjanci tacy ktorzy siedza i nic nie robia ale sa tez tacy ktorzy w niedziele zabezpieczaja mecze i naparzaja sie z psyholami w szalikach. Piszesz ze samochody sa regularnie okradane ,dlaczego wiec nie ma wiecej patroli w nocy ? A no dlatego ze brakuje policjantow bo nikt za te ,,psie pieniadze" nie chce ryzykowac zyciem ale czy to wina policji czy ,,systemu który nas żywi" ? Nie ma radiowozow , brakuje kasy na paliwo panuje powszechna bida. :roll:


Post Wysłano: 22 gru 2008, 15:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

to ja mam ryzykować życiem chodząc po mojej ulicy za darmo, a policjant za pieniądze się boi?

to po co szedł do policji? niech zajmie się szydełkowaniem.

czy uważasz, że jak ktoś boi się za powiedzmy za 13,20zł/h, to za 15,30zł/h już nie będzie się bał?

pierwszy raz słyszę, że źródłem strachu lub fobii są niskie zarobki.

jestem zdania takiego - każdy wcześniej wie za ile będzie pracował i:
1. podejmuje się, pracuje jak najlepiej potrafi i nie narzeka,
2. idzie do innej pracy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: