Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 gru 2008, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2008, 21:55
Posty: 2
GG: 0
Samochód: Mercedes Actros

Bajzel
Każdy wypowiada sie wzglendem siebie i nie określaj odrazu
wszystkim 16 latkom*
takie są moje doświadczenia z wyżej mówiąc gałką
i reasumójąc twój post wiele sie nie dowiedziałem ....
A po moim doświdczeniu jest to dla mnie przyzwyczajenie...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/596 ... 14361.html
a tak na marginesie to o jakiej międzymarodówce mówisz...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c3 ... 704a2.html


Post Wysłano: 03 gru 2008, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Chciałbym zauważyć, że słowa skierowane do 16 latków, są skierowane do osób w wieku oscylującym w granicach 14-17 lat, więc jeśli jeździsz (co oznacza, że masz więcej niż ten zakres wieku) Ciebie to nie dotyczy.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 03 gru 2008, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

mucha25wroclaw

Mnie tylko zastanawia po co wkleiłeś zdjęcia wnętrza i ciężarówki użytkownika nickiem Hiob, no ale cóż...
Cytuj:
Sraka tam, kwestia przyzwyczajenia, niektórzy na międzynarodówce nie widzą życia bez gałki, a niektórzy nawet 'na miejscu' nie lubią tego ustrojstwa, wszystkim 16 latkom* wypowiadającym się o doświadczeniach taty i wujka, ciotki i brata, córki i wnuczki polecam zaprosić w/w osoby do dyskusji na forum, bo tracimy wiarygodność i potem ludzie się po prostu z nas śmieją ;d
Dokładnie - każdy robi wnętrze na włąsną rękę POD SIEBIE a nie pod innych więc nie rozumiem po co takie podwórkowe określenia jak "pseudo kierowcy" - akurat kolega który to napisał jeszcze srał w pieluszki jak niektórzy z tych "pseudo truckerów" wsiadali za kierownicę więc proponuje powstrzymać się z takim ocenianiem, bo zaniża to poziom dyskusji i wywołuje niebezpieczne ataki śmiechu u co poniektórych.

Natomiast nie rozumiem dalszej części twojej wypowiedzi Daniel - sam nie masz więcej jak 17 więc co to za przykazania wypisujesz :lol: :mrgreen:

Jeśli ktoś zna nawyki ojców, wujków itd. to dlaczego nie ma wyrazić opinii na temat wygody takiego urządzenia jakim jest gałka, z punktu wiedzenia np. pasażera który na bieżąco obserwuje ich w pracy?

Pozdrawiam! :mrgreen:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 03 gru 2008, 22:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Natomiast nie rozumiem dalszej części twojej wypowiedzi Daniel - sam nie masz więcej jak 17 więc co to za przykazania wypisujesz :lol: :mrgreen:
Tak, wiem, sam też mieszczę się w tym przedziale wiekowym, z tym że staram się nie wypowiadać na tematy czysto 'tirowo życiowe' (tak ujmując :lol:). Bo ja wiem, że są ludzie w tym wieku wiarygodni, ale starsi użytkownicy po prostu uważają nas za 'gnojków', wiesz o co mi chodzi. Nie udawaj.

Oczywiście ten post to nie jakaś indywidualna wycieczka, ot, stwierdzenie.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 03 gru 2008, 22:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Oczywiście, że wiem o co chodzi, a jeśli któryś z moich postów jest nie wiarygodny, to już sprawa tylko i wyłącznie tej osoby która za taki post go uważa, bo ja wiem co piszę :mrgreen:

Mogą uważać nas za gnojków, ale niektórzy na prawdę prezentują czasem niższy poziom niż "my".

Pozdrawiam! Kończymy OT.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 04 gru 2008, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2005, 23:07
Posty: 25
GG: 0

Jak ktoś wcześniej pisał gałka sprawdza się na budowie czy w ciężkim terenie ? Nic bardziej mylnego.
U nas w firmie koleś złamał sobie palec przez te gałki nie mówiąc o uszkodzonym wtedy aucie.
Na korzeniu koło odbiło i automatycznie szarpnęło kierownicą łamiąc palec, auto zamiast pojechać prosto otarło się o drzewo uszkadzając kabinę. Co do tego co kierowcy mają w autach nie mam nic do tego ale gałki są prze zemnie tępione.

_________________
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Post Wysłano: 18 sty 2009, 2:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2007, 11:50
Posty: 16
GG: 0
Samochód: actros 2546
Lokalizacja: uk ipswich

Dlugo nie bylem obecny a tutaj sie mnie obraza.Kolego wojtas92 wytlumacz mi dlaczego galke na kierownicy maja najczesciej "truckerzy" w korach,z szyba obwieszona jakimis duperelami i otwartym laptopem?To wszystko sa gadzety dla chlopcow.Galka w ciezarowce jest pomylka.kiedys w starze nie ukrecilbys kierownicy a dzis wspomaganie jest tak wydajne ze nie ma potrzeby stosowac takich"udogodnien"Poza tym informuje cie,ze kiedy ja sie uczylem trzymac rece na kierownicy to ty miales 2 latka.(patrze na nick).Proponuje poczekac z wypowiedziami az sam zaczniesz jezdzic.Nie musisz odpowiadac.Troche mnie zdenerwowales.

_________________
moje auto: http://pl.youtube.com/watch?v=f12KCKCjXKU


Post Wysłano: 18 sty 2009, 9:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
... krencenia wiele to wzdlendem przyzwyczajenia daje rade ...zachaczyć małego ,bo takie natężenie w ruchu bądz sami wiecie jak jest ...
wzłaczcza gzie człek kożysta z dobradziestw typu telefon a niekiedy wturnie towarzyszy papieros ...
...zawonik nie kożysta z twadych dróg...
Lecz po moim doświadczeniu przy dzisiejszym układzie wspomagania ,niekiedy leprzym...
czy to doświadczenie obejmuje chociaż pierwsze 4 klasy szkoły podstwowej?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 18 sty 2009, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

gdy śmigałem z przyczepą rozwożąc towar po hurtowniach i firemkach, kręcą często po zadupiach (np targowisko mięsne w Sztokholmie, lub bazar warzywny to była bardzo pomocna i jakoś nigdy mi nie przeszkadzała w trasie, teraz auto którym śmigam ma gałkę i jakoś nie sprawia mi problemu to, że jest - a jak jest to z niej korzystam, na pewno daje pewniejsze trzymanie kierownicy, niż dwoma palcami lewej ręki bo chyba nikt kurczowo się fajery w trasie nie trzyma.
Tak, że nie jestem przeciwnikiem jej stosowania ale gdy jej zabraknie płakać też nie będę.
Różne upodobania mają ludzie tak samo jak gusta a o tych ostatnich się nie dyskutuje.

Gałkę mam zamontowaną po lewej stronie kierownicy u góry, na godzinie10 i chyba to jest optymalne miejsce na jej montaż,

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 18 sty 2009, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Przypomniało mi się, że mieliśmy kiedyś sprintera, w którym owa gałka była, ale po jakimś czasie ktoś ją w końcu zdemontował i na kierownicy pozostał bardzo widoczny i nieestetyczny ślad, w dodatku gumowa obręcz kierownicy w tym miejscu była nacięta. Okropnie to wyglądało :/

Nawet w jednym VW T4 była gałka. Auto nie miało wspomagania, a sama kierownica chyba z metr średnicy miała (przesadzam, ale naprawdę była duża). Była tylko utrapieniem. Szczególnie, gdy samochód był załadowany, a trzeba było często manewrować, co owa gałka wręcz utrudniała, bo przy kręceniu zahaczałem o nią ręką (żeby kręcić, trzeba było używać obu rąk trzymając je na obręczy).

_________________
NIE-POMPIARZ


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: