Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 sty 2012, 12:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 wrz 2009, 17:22
Posty: 29
GG: 0
Samochód: Iveco Daily Ford Transit
Lokalizacja: Gorlice

jeżdząc w wakacje spotkałem dwóch kierowców jeden transitem drugi sprinterem mieli na dachach tzw trumny wiecie o co chodzi.... tam wozili ubrania kuchenki itd co wy o tym sądzicie??

_________________
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :)


Post Wysłano: 07 sty 2012, 15:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Szczerze mówiąc to nigdy się z czymś takim nie spotkałem w busie typowo pod transport, bo w T4, Viano itp się widuje :)


Post Wysłano: 07 sty 2012, 15:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2008, 12:21
Posty: 488
Samochód: DAF XF 106.460
Lokalizacja: Rybnik

To chyba bardziej przy izotermach jest praktykowane, bo szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze busa z plandeką i takim wynalazkiem.


Post Wysłano: 07 sty 2012, 16:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 wrz 2009, 17:22
Posty: 29
GG: 0
Samochód: Iveco Daily Ford Transit
Lokalizacja: Gorlice

własnei chodzi mi o transita jubo chyba:) nie plandeke:) a myślicie że trasa busem do iranu jest mozliwa?? np??

_________________
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :)


Post Wysłano: 08 sty 2012, 11:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2011, 12:23
Posty: 30
GG: 3814477
Samochód: Master

transport busem jest do iranu jest mozliwy,ale czy oplacalny?


Post Wysłano: 08 sty 2012, 16:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Na wstępie napiszę że spodobało mi się podejście do tematu kolegi Detektywa nie podobało mu się to odszedł od pomysłu pracy w transporcie, a nie na siłę tkwił w czymś co mu się nie podoba. Co do patologii w transporcie do 3,5 t to można dużo pisać choć by o miejscu do spania ja sam gdzieś przez dwa lata jeździłem blaszakiem i też spałem na siedzeniach może to jedna lepsza rzecz że od poniedziałku do piątku choć pięknego dnia spotkałem dwóch kolegów na rozładunku którzy jeździli w systemie 6/2 w podwójnej obsadzie na międzynarodówce gdzie jeden spał w kurniku, a drugi na siedzeniach po tym jak to zobaczyłem to przestałem mieć jakiekolwiek pytania.
Cytuj:
jeżdząc w wakacje spotkałem dwóch kierowców jeden transitem drugi sprinterem mieli na dachach tzw trumny wiecie o co chodzi.... tam wozili ubrania kuchenki itd co wy o tym sądzicie??
Z czymś takim spotkałem się kilka razy w firmie budowlanej gdzie pod spoilerem była taka skrzynka na narzędzia w Polonezach Truckach, i w Transicie który był sprowadzony z Niemiec, ale nigdy w firmach czysto transportowych. W dostawczych rama pod zabudowę spotkałem się z skrzynkami narzędziowymi podwieszonymi pod ramę (niestety te skrzynki dość często padają łupem złodziej). Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 12 sty 2012, 13:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2010, 14:59
Posty: 10
GG: 2268480

Panowie takie małe pytanko, kupuje busa plandekę 8palet i co dalej? muszę założyć sam firmę czy da się podpiąć do kogoś. Zlecenia rozumiem ze ze spedycji, da się coś na takim jednym busie zarobić? Może mnie ktoś troszkę oświecić co do tego wszystkiego?
Pozdrawiam


Post Wysłano: 12 sty 2012, 13:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Najpierw proponuję, żebyś nagrał sobie jakąś robotę na to auto, a dopiero później je kupował.
Bo roboty może i jest dużo, ale raczej takiej, gdzie nawet na połowę drogi Ci nie starczy.
Także najpierw robota, później auto. Spedycje jak to spedycje różnie z nimi bywa, najlepiej mieć producenta, dla którego będziesz woził, a spedycje i giełdy traktować dodatkowo jako doładunki, podjazdy.
Poza tym najpierw tą firmę załóż, dopiero kupuj auta :)


Post Wysłano: 12 sty 2012, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2009, 13:48
Posty: 136
GG: 0

kixo jakiś jesteś nie poważny. Przez rok czasu nie zdążyłeś sie dowiedzieć co i jak, wiec marnie widzę twoja przyszłość w prowadzeniu firmy. Nikt ci nie da tutaj zleceń na transport. Odpowiadam na to co Ci w głowie zapewne siedzi.


Post Wysłano: 12 sty 2012, 18:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

Jeszcze dobrze nie skończyłeś szkoły a chcesz zostać transportowcem (gdzieś tam pisałeś że nie skończyłeś jeszcze 18 lat)
Świetnie, ale z prawie zerową wiedzą i żadnym doświadczeniem nie wróżę Ci przyszłości. Zarób na auto, znajdź robotę żeby klamota utrzymać i mieć dla siebie jeszcze raz tyle.

_________________
Nightcrawler


Post Wysłano: 12 sty 2012, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 540
GG: 0

kolego nie pchaj sie to. jezdze teraz (zeby przetrzymac zime) u takiego kolesia co ma swoją firme transportową (pow. 3,5 T) chłopie, ledwo wiaże koniec z koncem. ma 3 auta na jednym sam jezdzi


Post Wysłano: 12 sty 2012, 22:25

Cytuj:
Panowie takie małe pytanko, kupuje busa plandekę 8palet i co dalej?
Masz długi i zastanawiasz się co do cholery zrobiłeś.


Post Wysłano: 06 lut 2012, 2:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Cytuj:
tutaj zdjecie Polskiej zabudowy

Obrazek

http://www.spojkar.com.pl/?mod=82&t=iP&cPath=1_434



a tu macie zabudowe dla busa na podstawie iveco daily bus

Obrazek

http://www.spojkar.com.pl/Nowosci/Iveco-Daily-BUS.html
Na takim czymś można by było pojeździć. W końcu coś co przypomina normalną kabinę w ciężarówce. Przy założeniu, że w aucie są tylko 2 siedzenia to całkiem wygodna sprawa. I moim zdaniem bezpieczniejsza niż kurnik. Tutaj z łóżek widać co się dzieje w kabinie a jak się śpi w kurniku to na dole może się zdarzyć wszystko.
W takim układzie między siedzeniami spokojnie można włożyć sporą lodówkę turystyczną, pod dolnym łóżkiem też jest sporo miejsca. Chociaż patrząc na to zdjęcie to dolny materac mógłby być wyżej, wtedy zmieściły by się tam nawet torby turystyczne. A już jazda w pojedynkę z tak rozbudowaną kabiną to chyba jest to o czym marzy każdy kto widzi swoją przyszłość w transporcie lekkim.
To co teraz widzimy to początek i sądzę, że w przyszłości takie kabiny będą jeszcze bardziej udoskonalane. Ot na przykład kabina podwyższona tak jak, że u góry nad szybą jeszcze znajdą się duże schowki, albo kto wie, wersja z salonką. Chociaż to już pewnie by było dla kogoś kto kupuje takie coś dla siebie. Ogólnie takie rozwiązanie to w końcu ulga dla kierowcy choć nie dla szefa. Bo tutaj pojawiają się wady.
Pierwsza wspomniane wcześniej ograniczone miejsce ładunkowe co w naszym polskim pikiełku jest ważniejsze niż sam kierowca. Po drugie to niestety większa tendencja do wyginania się ram w delikatniejszych wozach bo jeśli przełodowane auto będzie naciskać z przodu to już nie oprze się to tak ładnie na osi skrętnej a bardziej będzie uciskać ramę.
Swoja drogą jak w końcu wejdą tachografy i na samochody dostawcze to coraz więcej takich kombinacji pojazdów będzie na naszych drogach. Bo spójrzmy w przeszłość, czy ktoś kiedyś pomyślałby że w normalnym samochodzie dostawczym będzie kabina sypialna? Teraz kurnik to prawie norma i mało kto śpi na siedzeniach.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Post Wysłano: 01 mar 2012, 12:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2011, 21:59
Posty: 3
GG: 0
Samochód: B&C

Witam, czy ktoś się orientuję może gdzie szukać pracy na busie w województwie Lubelskim?? Mieszkam w Lublinie.


Post Wysłano: 01 mar 2012, 12:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2009, 13:48
Posty: 136
GG: 0

po znajomosci. bida z nedza. anonse sobie kup ale i tak marne szanse.


Post Wysłano: 01 mar 2012, 13:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

W Krasnymstawie z tego co się orientuję jest gość, który ma kilka busów.
Dokładnie Ci nie powiem, bo wiem jedynie tyle.
Na bank ma blaszaki, a czy plandeki i inne busy to nie mam pojęcia.


Post Wysłano: 22 kwie 2012, 15:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2009, 22:26
Posty: 53
GG: 7362481
Samochód: Opel Astra II 1.6 16V
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Witam serdecznie!

Mam małe pytanko, na dniach bede szukał pracy jako kierowca na busa. I przeglądając ogłoszenia w mojej miejscowości troche ofert jest. Lecz zastanawiam się nad jedną kwestią i chciałbym się Was poradzić. Co wg Was byłoby lepsze, praca w firmie kurierskiej, czy może w prywatnej firmie produkcyjnej? Wydaje mi się że w kurierce trzeba się ciut bardziej napracować i jazda jedynie po mieście (w moim wypadku pewnie Warszawa), a w firmach produkcyjnych trasy krajowe. I gdzie trudniej się dostać?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 22 kwie 2012, 16:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

O kurierce to masz we wcześniejszych postach napisane.
Są firmy lepsze i gorsze, zależy co ta firma produkuje i jak wygląda organizacja.
Mogę Ci jedynie powiedzieć że jeździłem w kurierce, a aktualnie właśnie pracuję w firmie produkcyjnej i w tym momencie za żadne pieniądze nie poszedłbym do żadnych dhlów upsów czy innych siódemek.
Jedyne co trzeba pamiętać, to szanuj swój czas pracy żebyś z zapałkami nie musiał jeździć za grosze, albo co gorsza jakimś złomem co stoi u mechanika po każdym wyjeździe.

_________________
Nightcrawler


Post Wysłano: 22 kwie 2012, 17:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

Fajna ta zabudowa, ale co teraz z miejscem ładunkowym bo 8 paletowa paka ciężko mieć będzie chodzi mi o zamocowanie jej i jak to będzie wyglądać;) ale pomysł świetny takie coś a nawet większe by było idealne dla busów z siodłem pod naczepe ;)

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 28 lip 2012, 10:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 cze 2011, 20:36
Posty: 8
GG: 0

Ciezko o dobrą firme, tym bardziej jeżeli chodzi o busy 3,5t. Moim zdaniem jak firm jest dobra, to nie szuka pracownikow bo raczej nikt z niej nie odchodzi a jak juz odchodzi to poleca jakiegos znajomego na swoje miejsce i tak sie to kreci. Sam jezdzilem w takiej firmie, zrezygnowalem po 2 latach i na moje miejsce przyszedl moj kolega ktory jezdzi do dzisiaj. Popracowałem troche na miejscu i znowu zachciało mi sie jezdzic znalazlem ogłoszenie w internecie, pojechałem na rozmowe niby wszystko fajnie zrobilem Barcelone i okazalo sie że co innego było w teorii a co innego w praktyce. Szef okazał sie zwykłym pedałem który mysli, ze jak ma ogromna firme transportowa z taborem 2 BUSÓW! to, ze kazdy mu sie bedzie kłaniał:) Zjechałem, podziekowałem frajerowi za współprace a pieniedzy nie zobaczyłem do tej pory:) DOBRE FIRMY NIE SZUKAJA PRACOWNIKOW W INTERNECIE!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: