Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 lip 2008, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie o to mi chodzi.

Chodzi mi o tablice
ZWOLNIJ
FOTORADAR.

umieszczoną pareset metrów rpzed fotoradarem


A na te tabliczki kontrola radarowa to juz nikt nie patrzy :twisted:
one głownie dotycza kontroli suszarkowych, ale czasami to są juz dawno nieaktualne tabliczki.

Długi skończ z tymi 60 kmh ;-)

Rozumiem że cały czas jeździsz z taką prędkością.
Ja choćby ze względów ekonomicznych staram sie tak jechac żeby jechac na piątce i te 70 conajmniej sobie trzymać.

Jesli uznam że jest wyjątkowo niebezpiecznie (np zabudowany) to i tak zwolnie i nie bede potrzebował do tego ograniczenia prędkości.

Dobrze wiemy, że u nas ograniczenia prędkości to "Sugerowana prędkośc" niewiadomo skad wzięta...

Dopóki na drodze o dopuszczalnej predkości 100 kmh, nagle będzie ograniczenie 30 kmh bez powodu, dopóty ludzie beda zlewać na ograniczenia.


Post Wysłano: 20 lip 2008, 12:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Najbezpieczniej jest jechać te 60. :)
Wkur@ia mnie takie myslenie :evil: :evil: :evil: , i właśnie przez takie myślenie dochodzi do wypadków. Sytuacja wygląda tak:
Teren niezabudowany, długa prosta (ok.5km), jedno skrzyżowanie, przed krzyżówką 70-tka, za krzyżówką jakieś 100 m fotograf. Jade załadowanym zestawem przedemna osobówka, jedziemy ok.80 km/h, na widok fotoradaru gość osobówką o mało nie pali hamulców i zwalnia do 30 km/h :!: i mi pozostaje do wyboru:
-rozjechac go jak żabe, bo o wyhamowaniu nie ma mowy,
-odbić i położyć zestaw w rowie,
-wyskoczyc na lewy pas i zgarnąć kogoś na czołówke.
Co wybierasz :?: :?: :?:
Drugi przykład z życia wzięty: tzw."drugie światełka" w Czechowicach-Dz. od strony Bielska, fotograf a przed nim 80-tka, prawym pasem jadą auta tak ok. 60 km/h, wyjeżdzam na lewy celem wyprzedzenia jade te 75-77 km/h, przedemną osobówki, na widok fotografa zwalniaja do 50 (na 80-tce :!: ),w efekcie wyhamowuja mnie przez co zamiast wyprzedzić blokuje lewy pas, bo prawym juz sie pchają co szybsi.
Podobnie z fotografami przed bramkami na A4 ZA fotografem 40 km/h.
Wyprzedza mnie dwie osobówki (ok. 500m przed bramkami) jada ponad 100 i to dobrze, zobaczyli fotografa i jak jeden mąż hamuja do 40 jeden na prawym drugi na lewym, i co mi pozostaje?
Także pomyśl trzy razy bo dwa to za mało zanim pierd@lniesz kolejna taka głupote.
Cytuj:
Dopóki na drodze o dopuszczalnej predkości 100 kmh, nagle będzie ograniczenie 30 kmh bez powodu, dopóty ludzie beda zlewać na ograniczenia.
Dokładnie tak jak piszesz, tak jak ta 50 przy końcu obwodnicy Krakowa, kto i po co to wymyślił :?: :?:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 20 lip 2008, 12:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Chodzi mi o 60 w zabudowanym, panowie wielcy szoferzy :| Dlatego nie wiem, po co te nerwy :|

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 20 lip 2008, 12:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

pare razy mialem podobno sytuacje co kolega szofer z tym ze ja osobowko narazie jezdze :) al. stanow zjednoczonych, trasa laziekowska w warszawie. fotoradar na wysokosci ulicy miedzynarodowej. na trasie jest ograniczenie do 80km/h z tym ze postawione jakies 1-1,5km przed radarkiem. nie wiem ale chyba ludzie nie patrza na znaki, bo jak tylko widza radar to hamulec opor i jada okolo 50km/h. ide lewym pasem 70-75 a tu idiota hamuje do tej 50'tki. i co robic? wyskoczyc na lewo w zielen czy na prawo i natknac sie na kolejnego idiote? ludzie wogole nie maja pojecia. radar ma i tak ustawiony margines i to dosyc spory, ale nie mozna przesadzac. trzeba zwolnic odpowiednio wczesnie do wymaganej predkosci, a nie pedzic na leb na szyje i w ostatniej sekundzie depetac w hamulec i miec nadzieje zeby nie miec ladnego zdjecia w albumie policyjnym :) koledzy powagi :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 20 lip 2008, 13:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Chodzi mi o 60 w zabudowanym, panowie wielcy szoferzy :| Dlatego nie wiem, po co te nerwy :|
Ja sie nie denerwuje:)

Wiesz co problem jest taki że u nas wszędzie jest teren zabudowany.
Czasami to ja już sam nie wiem czy jade w zabudowanym czy nie. Zazwyczaj zanim sie rozpędzisz do tych 90 to trzeba hamowac przed ograniczeniem albo zabudowanym.

Powiem wprost. Rzadko kiedy wiem czy to zabudowany czy nie.

Jakbyś chciał jechac głowną drogą na Kraków z Bielska-Białej (droga jednojezdniowa) zwalniając za każdym razem w terenie zabudowanym to gwarantuje Ci że skiśniesz ;-)

Na takich drogach z reguły wybieram kompromis. Nie jade ani 90 ani 50. Jade sobie 70-80 i jest mi z tym dobrze, czasami jak już od dłuższego czasu nic sie nie dzieje i moznaby wnioskowac ze nie ma zabudowanego to lece sobie te 90-100 i jest pięknie.

Problem terenu zabudowanego w Polsce jest dośc spory.
Niejednokrotnie bardziej zabudowany jest "niezabudowany" i na odwrot.

Będę powtarzal to do znudzenia.
Jak Austriacy zaczną budowac i projektowac nasze drogi, oraz uczyć naszych kierowców jeździć, tak jak jezdżą w Austrii to ja jestem za całkowitym przestrzeganiem prędkości.


Tam jak jest zabudowany to już na wysokości tablicy ścigacze, mercedesy, porsche i wszyscy inni zwalniają do 50!!
koniec zabudowanego (za chwile, a nie za pół godziny) i wszyscy!! jak jeden mąż gaz w podloge do 100 kmh (tyle wolno w Austrii).

Bez znaczenia czy droga kręta, czy pada deszcz, oni wciskają w podłoge i jadą 100 kmh. Jak bedziesz chjciał jechac 80 to Cie wszyscy beda wyprzedzac nawet w deszczu.

No chyba że jest linia ciągła albo zakaz. Nawet scigacz będzie honorował takie zakazy.

Tam jest zupełnie inna kultura jazdy, ale też jest zupełnie inna infrastruktura drogowa i zupełnie inne podejscie do bezpieczeństwa


Post Wysłano: 20 lip 2008, 13:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ja cały czas pisałem, 60 w zabudowanym, typowy, jakieś Miasto. Wiadomo, że przez zabudowany typu 3 domy przy krajowej 1, nie będziesz jechał 50 ;)... Ciekawe jest też to, że każdy się zachwyca jak przestrzegane są przepisy w innych krajach....a u nas wiadomo jak jest :) ale nawet nikt nie chce tego zmienić. I co najlepsze po przekroczeniu granicy osoba, która za nic miała nasze przepisy w Niemczech jedzie tyle ile widzi na znaku. :/

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 20 lip 2008, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Z daleka nie widać czy fotoradar jestzaładowany ale podejzewam ze zanim dojedziesz do niego i zobaczysz czy jest załadowany zdąrzy ci jusz fotke zrobić.
Gdy fotoradar jest załadowany przez to szkiełko w obudowie widać w środku obiektyw aparatu takie szkiełko o połowe mniejsze od tego na obudowie dlatego je widać dopiero jak się dojedzie do fotoradaru

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 20 lip 2008, 14:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Ja cały czas pisałem, 60 w zabudowanym, typowy, jakieś Miasto. Wiadomo, że przez zabudowany typu 3 domy przy krajowej 1, nie będziesz jechał 50 ;)... Ciekawe jest też to, że każdy się zachwyca jak przestrzegane są przepisy w innych krajach....a u nas wiadomo jak jest :) ale nawet nikt nie chce tego zmienić. I co najlepsze po przekroczeniu granicy osoba, która za nic miała nasze przepisy w Niemczech jedzie tyle ile widzi na znaku. :/
Długi tyle ze to własnie nie wynika wyłącznie ze strachu przed wysokimi mandatami, ale z tego że te ograniczenia są sensowne i nie ma nastawianych milionów znaków.

Ja jeżdżac po austrii nie natknąłem sie na ani jeden patrol suszarkowy i nie widziałem ani jednego fotoradaru!!

Są w Austrii w ogóle jakieś fotoradary?


Post Wysłano: 20 lip 2008, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Są w Austrii w ogóle jakieś fotoradary?
SA jak masz nad autostrada bramkę do pobierania opłat z tego urzadzonka nie wiem jak ono sie nazywa to tam tez jest fotoradar

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 20 lip 2008, 20:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

a od kiedy w ogóle są bramki na autostradach w Austrii? Ja myślałem że sa winiety...


Post Wysłano: 20 lip 2008, 20:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Są bramki, tylko że nie w takiej postaci jak w Polsce czy we Włoszech.

Nad drogą są takie bramki, które pobierają opłatę z GOBoxa. Analizują Twoją aktualną pozycję (bramke) oraz poprzednią pod którą przejechałeś i pobiera opłatę za odległość pomiędzy jedną a drugą bramką.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 20 lip 2008, 20:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Coś słyszałem o tym Goboxie ale generalnie nie jestem w temacie :)
ja śmigałem na zwykłej winiecie.


Post Wysłano: 21 lip 2008, 11:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

No właśnie tam gdzie z GOboxa pobierają opłaty ( balem się pomylić z toolcolect) i tam podobno są fotoradary. Tak nam kiedyś mówił jeden polak mieszkający w Austrii. I kiedyś zauważyłem ze osobówki przed tym zwalniają

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 25 lip 2008, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Mam pytanie. Może wie ktoś czy w miejscowości SMYKÓW (droga między Piotrkowem Trybunalskim a Kielcami) fotoradar jest aktywny? Jechałem wczoraj tamtą drogą. Dostałęm nowy samochód nie ma w nim CB ale za to jest kopyto. Jechałem ok 70km/h ale wiem że licznik zawyża więc było tak powiedzmy 67km/h, z tym że pech sprawił, że rozmawiałem przez komórkę. Nic mi w oczy nie błysło ale nie wiem, czy w dzień radary błyskają.
Pytanie czy ten fotoradar jest aktywny i jeśli tak to w ile mi przyjdzie mniej wiecej za tą predkość i fakt rozmowy przez komórkę punktów i mandatu?

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Post Wysłano: 26 lip 2008, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2007, 16:10
Posty: 33
Lokalizacja: Milicz\Autostrady Europy

Fotoradar czy w dzień czy w nocy zawsze błyska po to aby się Światło od Tablicy rejestracyjnej odbiło i była widoczna.. ;]

_________________
... Zawsze i Wszędzie MAN TGA Najlepszy Będzie ...
MAN TGA 460 XXL 2003
+
Naczepa KRONE
Kierunki: Szwecja (DSV Road AB), Czechy, Słowacja,


Post Wysłano: 26 lip 2008, 15:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Dzięki kolego, teraz jestem spokojny. A tak przy okazji chce ostrzec wszystkich przed fotoradarem w Krośniewicach. Jak ktoś jedzie z Warszawy na Poznań to na wylocie jest umiejscowiony duży i ponoć bardzo dalekozasięgowy fotoradar. Zupełnie inny niż te spotykane normalnie. Tata zadzwonił do mnie i powiedział bym się strzegł bo jechał i tylko widział jak co chwilę byłskał. I nawet dodał, że chyba w 2 strony. Następnego dnia tam jechałem i rzeczywiście jest. Także uważajcie koledzy.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: