Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2007, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2007, 11:07
Posty: 8
Lokalizacja: Gdansk

jesli jest sie niepelnoletnim to dla bezpieczenstwa lepiej wyrobic sobie paszport, nigdy nie wiadomo kiedy bedzie potrzebny, a lepiej ustrzec sie problemu, chyba kazdy sie ze mna zgodzi.|| Piatek coraz blizej;]


Tytuł:
Post Wysłano: 19 gru 2007, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
jesli jest sie niepelnoletnim to dla bezpieczenstwa lepiej wyrobic sobie paszport, nigdy nie wiadomo kiedy bedzie potrzebny, a lepiej ustrzec sie problemu, chyba kazdy sie ze mna zgodzi.|| Piatek coraz blizej;]
Tu piątek ma niewiele do rzeczy. Dokument potwierdzający tożsamość trzeba przy sobie posiadać.Choćby po to , by udowodnić,że jest się obywatelem Polski-Unii , a nie uciekinierem z Czeczenii mówiącym po polsku. Albo nie uciekinierem z Alcatraz o bardzo podobnej fizjonomii. I sugerowałbym się nie zachwycać tą datą tak mocno, bo to,że nie bedzie kontroli Straży Granicznej na przejściu, to nic nie stoi na przeszkodzie , by podobna kontrola nie mogła mieć miejsca 50 metrów za nim.Wyrywkowa chociażby.A takie są zresztą zapowiadane.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2007, 9:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2007, 11:07
Posty: 8
Lokalizacja: Gdansk

dla mnie jednak piatek ma znaczenie;] i co ty taki powazny jestes?? Oczywiscie musze sie z toba zgodzic, Kontrola moze nas spotkac w kazdym momencie, dlatego nie wolno wybierac sie w Europe bez koniecznych dokumentow tj. dowodzik albo paszport (polsatu;]) pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2007, 16:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
dla mnie jednak piatek ma znaczenie;] i co ty taki powazny jestes?? Oczywiscie musze sie z toba zgodzic, Kontrola moze nas spotkac w kazdym momencie, dlatego nie wolno wybierac sie w Europe bez koniecznych dokumentow tj. dowodzik albo paszport (polsatu;]) pozdrawiam
Dla samopoczucia oczywiście że ma znaczenie! :-)
Ale nie chciałem podtrzymywać przekonania ,że wystarczy choćby karta wędkarska by sobie po Europie nowozjednoczonej podróżować :-) A wydawalo mi się ,że właśnie któryś z kolegów się z podobnym dokumentem chciał na autostop z Tallina do Lizbony-czy tak jakoś- wybrać.. Po co mam mieć także do mnie pretensje za wprowadzenie w błąda.Lepiej niech ma do kogoś innego :)

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 21 gru 2007, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2007, 11:07
Posty: 8
Lokalizacja: Gdansk

No ja juz nie mam z tym problemu, dowodzik mam i jak mialam wiecej czasu to pojezdzilam troche po Europie (jako pasazer), a teraz rok akademicki trwa, to nie mam czasu. :roll: Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 22 gru 2007, 9:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

gwoli wyjaśnienia:

w większości krajów Europy taki dokument jak dwoód osobisty nieistnieje. jakś czas temu niemieckie służby nie mogły zrozumieć co to właściwie jest.
podstawą identyfikacji człowieka w większości krajów na świecie jest paszport lub prawo jazdy.

parę dni temu składałem wniosek o nowy dowód i cóż tam wyczytałem: ważność na 10 lat.
jeżeli w Polsce jest około 25 mln pełnoletnich osób to obecna wymiana dowodów - owego niepotrzebnego nikomu dokumentu, będzie nas kosztowała 750 mln złotych, nie można się od tego wyślizgać bo dla niezdyscyplinowanych przewidziane są kary. ale za to za 10 lat wydamy kolejne 750 mln zł (o ile opłata nie zostanie podwyższona, lub będzie liczona już w euro) na nikomu niepotrzebny dokument.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 22 gru 2007, 10:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 cze 2007, 12:28
Posty: 261
Lokalizacja: Głogów

Teraz weszliśmy w ten Układ z Schengen to Niemcy, Czechy itd. na granicy nic nie potrzeba pokazywać tylko w mieście mogą cię sprawdzić a tam to jest tylko potrzebny dowód osobisty.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 gru 2007, 10:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

tylko pytanie: po co dwa dokumenty tożsamości?
paszport i dowód?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 22 gru 2007, 14:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

a jesli nie mam 18 lat a paszport mi sie konczy to co lepiej wyrobic nowy paszport czy dowod tymczasowy

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł:
Post Wysłano: 22 gru 2007, 14:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 cze 2007, 12:28
Posty: 261
Lokalizacja: Głogów

Cytuj:
tylko pytanie: po co dwa dokumenty tożsamości?
paszport i dowód?
Tylko że ja nie mogę zrobić paszportu sprawy rodzinne. mogłem tylko zrobić dowód i mi on wystarcza.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: