Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2007, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sie 2007, 22:10
Posty: 21
Lokalizacja: Skontowni

Jeżeli wrzucimy zapaloną zapałkę do pełnego baku paliwa to zapałka zgaśnie i nic się nie stanie.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2007, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2006, 12:28
Posty: 106
GG: 12479927
Samochód: MAN TGL 12.240 LX
Lokalizacja: Trzcianka

Gorzej jeśli zbiornik jest pusty... Mój wujek kiedyś pływał tankowcem i jeśli mieli pełne zbiorniki załoga mogła palić na pokładzie, a jak puste, był bezwzględny zakaz...


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2007, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2007, 22:12
Posty: 38
Lokalizacja: Lublin-okolice

ja tu nie mowie koledzy o zapalce tylko o rozpalaniu ogniska pod bakiem mysle ze jest to nie bezpieczne !!!

_________________
"Nie jeździmy po to by się zabić, lecz po to by zyc

"Nie zazdrość synu tego chleba, to nie są drzwi do nieba!"


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2007, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
co do rozpalania ognisk pod bakiem to nie jstem przekkonany jak jest wyciek z baku albo gdzies z korka to co wtedy wielkie BUMMMMM
Kolego, bardziej łatwopalna od ropy jest benzyna. Tata robił ognisko pod samochodami przez klika lat i jakoś nic się nie stało. Groźniejsze od samej cieczy są jej opary.
Żeby benzyna się zapaliła, musi być rozgrzana. Inaczej nic się nie stanie.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2007, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2006, 1:15
Posty: 140

Cytuj:
co do rozpalania ognisk pod bakiem to nie jstem przekkonany jak jest wyciek z baku albo gdzies z korka to co wtedy wielkie BUMMMMM
W przeciwieństwie do benzyny ropa nie wykazuje takich wlasciwości wybuchowych jak benzyna.

Cytuj:
Jeżeli wrzucimy zapaloną zapałkę do pełnego baku paliwa to zapałka zgaśnie i nic się nie stanie.
Takich eksperymentów nie polecam robić (szczególne z benzyną) bo może się to różnie skończyć (równie dobrze możesz zagrać w rosyjską ruletkę).


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2007, 19:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2007, 22:35
Posty: 15
Lokalizacja: własnie

Ropa jest tłusta i dlatego ją ciezej zapalić niż benzyne,jeżeli pare kropli z baku wycieknie to mogą sie spalić ale nie pujdzie dalej do baku!zampol to jak inaczej rozgrzejesz paliwo w 30 paro stopniowym mrozie?


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2007, 22:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

[quote="APG"]Ropa jest tłusta i dlatego ją ciezej zapalić niż benzyne,jeżeli pare kropli z baku wycieknie to mogą sie spalić ale nie pujdzie dalej do baku!zampol to jak inaczej rozgrzejesz paliwo w 30 paro stopniowym mrozie?[/quote

To nie tłusta czy chuda, ale to ,że olej napędowy ma wyższą temperaturę zapłonu.Wpierw parowania.Bo palą się opary a nie sama ciecz.Co widać także patrząc na płonące paliwo.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2007, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2007, 22:12
Posty: 38
Lokalizacja: Lublin-okolice

dzieki koledzyz a informacje ja jestem laik w tych sprawach bo nigdy nie rozpalalem ogniska pod bakiem i niewiedzialem tego ale skoro tak mowicie to moge byc spokojny a na granicach cieszko jest bardzo z celnikami ???? i czy lepiej jechac sobie samemu czy moge sobie kogos wziasc np. dziewczyne czy tam kumpla a moze lepiej sam jechac ????

_________________
"Nie jeździmy po to by się zabić, lecz po to by zyc

"Nie zazdrość synu tego chleba, to nie są drzwi do nieba!"


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2007, 18:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Kolego największy problem jest w tym, ze teraz na Rosję i Kazachstan potrzebna jest wiza. Najlepiej jest na początku jechać w podwójnej obsadzie, lub na dwa samochody. Oczywiście z osobą, która ma doświadczenie w tych kierunkach. wtedy na pewno nie zostaniesz "ograbiony" ze wszystkich pieniędzy. Na Ukrainę owszem, sam tam jeździłem z tatą.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 0:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2007, 22:12
Posty: 38
Lokalizacja: Lublin-okolice

dzieki kolego a wiesz moze czy latwo zdobyc taka wize i ile mozna zarobic w tamtych stronach bo na poczatku nowego roku bede szukal pracy zeby na wschod wozic laduneczki jakies a co najbardziej sie oplaca w tamte kieronki wozic ładunki????

_________________
"Nie jeździmy po to by się zabić, lecz po to by zyc

"Nie zazdrość synu tego chleba, to nie są drzwi do nieba!"


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 0:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
dzieki kolego a wiesz moze czy latwo zdobyc taka wize i ile mozna zarobic w tamtych stronach bo na poczatku nowego roku bede szukal pracy zeby na wschod wozic laduneczki jakies a co najbardziej sie oplaca w tamte kieronki wozic ładunki????
Tu nie ma gotowej recepty. Najbardziej to może by się nowe mercedesy -najlepiej z papierami - opłaciło wozić. Albo BMW....Do wyboru. Wybacz, ale ręce opadają gdy się takie pytania widzi... Uważasz, że jest gdzieś superbiznes bez ryzyka?? I ,ze ktoś na to gotowy przepis ogłosi?? O Święta Naiwności..!!

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 0:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2007, 22:12
Posty: 38
Lokalizacja: Lublin-okolice

kolego nie zrozumiales mojego pytania albo ja je zle sprecyzowalem mi chodzi o to czy wogule oplaca sie jezdzic do tych krajow czy da sie wiecej tam wyciaganac niz na miedzy narodowym transporcie bo ja iem ze jest tam ryzyko dlatego pytam czy jest sens jezdzic na wschod czy po europie jak sa te same pieniadze a ja wiem ze na tym kokosow nei zbije juz sie o tym przekonalem czekam na odp

_________________
"Nie jeździmy po to by się zabić, lecz po to by zyc

"Nie zazdrość synu tego chleba, to nie są drzwi do nieba!"


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 0:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Możliwe że nie zrozumialem. To moze mi podpowiedz: jaki wpływ ma kierowca na rodzaj ładunku jaki przewozi? Nie dotyczy ładunków specjalnych ,typu ADR czy t.p. Bo mi się pytanie z lekka dziwnym wydaje.. A wschód to dla ciebie co? Ukraina,czy Mołdawia? Ural, czy Mongolia? Azerbejdżan, Gruzja, czy Chiny?

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 0:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

a może Kamczatka? :D


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 2:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2007, 22:35
Posty: 15
Lokalizacja: własnie

Teraz gdy embargo zniesli na polskie mięso to najlepiej chłodnie bierz,ze Szwecji wozi sie na Dubną opakowania kartonowe z zachodu czesci do Forda najlepiej nastaw sie na jedną rzecz bo jak bedziesz łapał kilka srok za ogon to nie zadobrze na tym wyjdziesz.Na granicach musisz popytac jakie stawki są (chodzi o łapówy) bo jak za mało dasz to bedą cie trzymać i moze sie trafić taka menda że potem nawet dwa razy wiecej nie wiezmnie
Na pewno wiecej zarobisz jeżdząc na wschód niż na zachód
w Siedlcach jest spedycja która daje zlecenia na czesci nowe Forda ale trzeba je ciągnąć z Koloni do Dubnej


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 9:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Co do ładunków CI nic nie powiem.
No chyba, ze masz naczepę do szkła. Choć nawet jak byś ją miał to i tak byś się nie wkręcił na hutę szkła. Trzeba mieć min. 10 samochodów.
Mój tato wozi tylko szkło i nic nie wiem, a jest jeden kierowca który jexdzi nawet do Kazachstanu, ale co tam wozi to nie wiem.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2007, 22:12
Posty: 38
Lokalizacja: Lublin-okolice

z tymi ladunkami to chodzilo mi o to jakie towary najlepiej si9e oplaca tam wozic to wtedy pod tym kontem bede szukal firmy transportowej ktora w wiekszosci wozi te ladunki i o to mi chodzilo dzieki wielkie za odpowedz pozdrwiam

_________________
"Nie jeździmy po to by się zabić, lecz po to by zyc

"Nie zazdrość synu tego chleba, to nie są drzwi do nieba!"


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2007, 23:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
z tymi ladunkami to chodzilo mi o to jakie towary najlepiej si9e oplaca tam wozic to wtedy pod tym kontem bede szukal firmy transportowej ktora w wiekszosci wozi te ladunki i o to mi chodzilo dzieki wielkie za odpowedz pozdrwiam
Na KONTO przyjdzie czas później. Na razie to może by się rozglądać POD KĄTEM raczej. Myślę, że stosunkowo dobrze płatne moga być ADR-y klasy "1" w całej chyba grupie ,oraz prawdopodobnie "7". To dość niszowa działka.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2007, 10:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Cytuj:
To dość niszowa działka.
Bardzo niszowa bym powiedział. Nie spotkałem się jeszcze z autami wiozącymi I lub VII grupę. Takich firm w PL jest baaardzo mało, więc z przyjęciami może być kiepsko - no chyba że, nikt nie chce z "uranem" jeździć :) ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2007, 10:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Najbardziej opłacalne jest to co jest niebezpieczne, łatwo niszczące się, gdzie trzeba szczególnej ostrożności. Ale najlepsze jest to to, ze kierowca i tak dostaje w większości przypadków wypłatę taką jak kierowca który robi kółka Niemcy-Polska z tym co jest dostępne do przewiezienia.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: