Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 18 gru 2007, 16:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2007, 22:35
Posty: 15
Lokalizacja: własnie

Jeżeli sam nie zakładasz firmy to nie masz co szukać firmy która wozi towary droższe albo tańsze,szukaj tej która wiecej zapłaci choć by za papier toaletowy.stasek ale napewno wiecej dostanie kierowca który robi kólka Rosja-Polska niż ten co robi kursy Niemcy-Polska i nawet dalej na zachód


Tytuł:
Post Wysłano: 18 gru 2007, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2007, 22:12
Posty: 38
Lokalizacja: Lublin-okolice

dzieki za odpowiedzi pozdrawiam i zycze wesołych świat

_________________
"Nie jeździmy po to by się zabić, lecz po to by zyc

"Nie zazdrość synu tego chleba, to nie są drzwi do nieba!"


Tytuł:
Post Wysłano: 26 gru 2007, 22:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2006, 13:45
Posty: 71
GG: 508875
Lokalizacja: Legnica

Chciałbym się dowiedzieć od kolegów, którzy śmigają na daleką Rosję , Kazachstan. Jak radzą sobie z myciem sie są tam jakieś natryski czy coś w tym stylu ??


Tytuł:
Post Wysłano: 26 gru 2007, 23:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2006, 17:09
Posty: 159
Lokalizacja: RYPIN

Cytuj:

Chciałbym się dowiedzieć od kolegów, którzy śmigają na daleką Rosję , Kazachstan. Jak radzą sobie z myciem sie są tam jakieś natryski czy coś w tym stylu ??
Pojedziesz to zobaczysz :D hehe , żartuje sobie kolego...
To podobnie jak Polska są cywilizowane kraje i myśle ,ze w na firmach , do których sie jezdzi są toalety , przeciesz tam tez pracuja ludzie ,gdzie z reguły można skorzystać z takiego "rarytasu" :D , może nie są to miejsca o standardzie podobnym do tych w krajach zachodnich ,ale są...
W najgorszym wypadku pozostaje bańka z wodą i miednica ...

_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...


Tytuł:
Post Wysłano: 27 gru 2007, 11:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2006, 13:45
Posty: 71
GG: 508875
Lokalizacja: Legnica

To z tego co piszesz to nie jest tak tragicznie myślałem, że jest gorzej :D dzięki za info :D Bajo


Tytuł:
Post Wysłano: 27 gru 2007, 12:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2007, 22:02
Posty: 117
Lokalizacja: Szczecin

Jak gdzie jest w bardzo dużej mierzę zależy od nas samych.

_________________
Trzymajta śe ramy to śe nie posramy!


Tytuł:
Post Wysłano: 27 gru 2007, 12:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
toalety
W Rosji toalety wyglądają troszkę inaczej jak u nas - zwykła dziura w ziemii. Takie często są na firmach.


Tytuł:
Post Wysłano: 27 gru 2007, 12:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
W Rosji toalety wyglądają troszkę inaczej jak u nas - zwykła dziura w ziemii. Takie często są na firmach.
Na firmach czy urzędach celnych to zregóły jest dziura w podłodze taki emaliowany brodzik

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 27 gru 2007, 13:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

Cytuj:
Cytuj:
W Rosji toalety wyglądają troszkę inaczej jak u nas - zwykła dziura w ziemii. Takie często są na firmach.
Na firmach czy urzędach celnych to zregóły jest dziura w podłodze taki emaliowany brodzik

hahaha i wes w nią traf :)


Tytuł:
Post Wysłano: 27 gru 2007, 14:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
hahaha i wes w nią traf
Śmiej się pojedziesz w tamte strony to zobaczysz nawet w polsce można takie kibeli spotakć, nie mówiąć o przejciu granicznym między niemcami a czechami jeśli dobrze pamiętam to altenberg. Stałem tam przez wykiend bo w poniedziałek miałem rozładunek za granicą akurat byłem w kibelku gdy na granicę przyjechała wycieczka japończyków autokarem gdy zobaczyli te kibelki wszyscy poszli robić zdjęcia brodzikom z nierdzewką.
Co do rosji jeśli masz wersję z posadzką a nie z wielką dziurą w podłodze jest spłuczka, najgorsza sprawa wygląda z papierem toaletowym poniewarz w starym budownictwie nie wiem jak w nowym stosowali rury odpływowe azbestowe o średnicy 50mm zamiast jak unas 100mm i przez to jak sie wrzucało tam papier to kibelek się zapychał dlatego obok kibelka zawsze stoi tam wiaderko na zurzyty papier toaletowy przez to zregóły śmierdzi w ubikacji. Na koniec mogę powiedzieć ci że można tam spotkać takie same kibeli jak unas

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 27 gru 2007, 15:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 0:28
Posty: 124
Lokalizacja: => PL <=

kibel na sybirze wyglada tak: dziura i dwa kije.
jeden, zeby sie go trzymac, a drugi, zeby sie nim przed wilkami odpedzac
;)
A tak poza tym zartem - jak czlowieka scisnie - to nawet do rowu sie "skupczy", bo niestety jak mi kiedys ktos madry powiedzial - "Gowna nie oszukasz" - a jesli ktos jest zbyt przesadnie czystoszkiem, to chyba nieco sie z robota pomylil i tyle (nie mowie, ze trzeba sie zagrzybiac czy cos, ale wszelakie przeginanie - w jedna czy w druga strone swiadczyc moze o lekkiej chorobie glowy lub umyslu) ;)
AMEN

_________________
B <= 2000
widlak & butle gazowe <= 2007
C & C+E <= 2008
D <= 2010
A => brak


Post Wysłano: 30 sty 2008, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2006, 13:45
Posty: 71
GG: 508875
Lokalizacja: Legnica

Mam pytanie do kolegów którzy śmigają na Ukrainę lub Rosję czy w tych że krajach obowiązują przepisy dotyczące czasu pracy takie jak w Unii ??


Post Wysłano: 31 sty 2008, 12:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lut 2007, 2:23
Posty: 80
Lokalizacja: Elbląg

Tak takie same. Rosja, Ukraina, Białoruś są stronami umowy AETR.


Post Wysłano: 31 sty 2008, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

No właśnie mierzej jesteś pewien???? Moze jakiś przepis??? Będąc na kursie na przewoź rzeczy padło takie pytanie. Prowadzący powiedzial ze kraje wschodnie są wyłączone spod jurysdykcji 561 i tam nie obowiązują przepisy o czasie kierowców. Jednak prowadzący zaznaczył ze nie oznacza to ze jazda od wschodu do zachodu słońca z przerwa na siusiu jednak nie trzeba pilnować tak przerw i można trochę przekroczyć czas pracy. Mówił ze w takim wypadku trzeba opisywać tarczki ze jeździło sie w kraju w którym nie obowiązuje 561 żeby w razie kontroli nie było nieprzyjemności. Nie upieram sie przy swoim bo tak mówił prowadzący które jednak tez mógł sie mylić.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Post Wysłano: 31 sty 2008, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2007, 20:10
Posty: 320
Lokalizacja: ??Bialystok

Dzisiaj na osi był akurat temacik na ten temat takze tak jak pisał kolega mierzej obowiązuje umowa AETR wypowiadał sie inspektor :>


Post Wysłano: 31 sty 2008, 22:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Tak takie same. Rosja, Ukraina, Białoruś są stronami umowy AETR.



Co za bzdury. Przynajmniej jak nie wiesz, nie wprowadzaj innych w błąd. Rozporządzenie Rady (EWG) NR 561/2006 to zupełnie inny dokument niż AETR. A różnice pomiędzy nimi są znaczące. Zapraszam do tematu dotyczącego czasu pracy.

Państwa WNP - AETR
Transport wewnątrzunijny - (WE) 561/2006
UE - WNP - AETR


Post Wysłano: 31 sty 2008, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lut 2007, 2:23
Posty: 80
Lokalizacja: Elbląg

Myślałem, że koledze chodziło jakim przepisom podlega kierowca wiozący towar np. z Niemiec do Rosji.
Dla rozwiania wątpliwości podaję link z pełnym drukiem umowy (w Suplemencie 2 wyszczególnione kraje)
http://www.zmpd.pl/aktualnosci_pliki/f- ... w_AETR.pdf


Post Wysłano: 15 lut 2008, 20:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 23:08
Posty: 13
GG: 6187151
Samochód: Volvo fh 12 380
Lokalizacja: Łańcut :)

Powiedzcie mi koledzy bo jestem nowy na forum od nie dawna i chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi parkingami strzeżonymi.Jak je znajdywać ?

_________________
Człowiek samotny włóczący się po europie to właśnie ja dzięki temu żyje dzięki temu jestem wolnym człowiekiem !!
To nie kabina jest naszym domem lecz droga,droga która kiedyś zaprowadzi nas do celu....

Pozdrawiam Hanss


Post Wysłano: 02 kwie 2008, 10:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

a jak jest z chłodniami na kierunki wschodnie? Tez muszą stać w takich długich kolejkach np. na UA czy jak?


Post Wysłano: 02 kwie 2008, 14:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Chłodnia to przecież taki sam środek transportu jak ciągnik siodłowy sprzęgnięty z "burtą". Szkopuł nie tkwi w rodzaju środka transportu, lecz w tym, co jest w danym momencie w nim przewożone. Załaduj arbuza pod plandekę, a na chłodnię telewizory..I co..? Chłodnia stoi, szmata idzie lewym :P No dobra, powymądrzałem się, a teraz odpowiem..

Dzisiaj, na granicach wschodnich obowiązuje takie "prawo", jak do niedawna na miedzy ze Słowacją czy Czechami. Istnieje ten prawy pas, który to słynie z nie małych kolejeczek oraz lewy, który jest zajęty przez samochody przewożące ładunki łatwopsujące, wymagające stale kontrolowanej temperatury... Jednak obserwując dzisiejszy rynek, na którym jak wiadomo handel mięsem, lekarstwami itp towarami ze wschodem kwitnie, nie trudno sobie wyobrazić, że i na tych "lewych" są nie rzadko długie kolejki..


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: