Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 lip 2013, 18:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2011, 20:47
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Scania

Witam, czy można założyć do ciągnika low deck opony 70-tki i i pomykać ze standardowymi naczepami? Ewentualnie co trzeba zrobić żeby było ok. Obiło mi się o uszy że ktoś tak przełożył opony i i jeździł naczepą standardową tylko pytanie co z tachografem i itp ? Proszę o podpowiedzi a nie głupie docinki, pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony 09 lip 2013, 3:59 przez MechanikSochaczew, łącznie zmieniany 2 razy.
Ortografia!


Tytuł: Re: Man 18.430
Post Wysłano: 07 lip 2013, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam , czy można założyć do ciągnika low dec opony 70-tki i i pomykać ze standartowymi naczepami ? ewentualnie co trzeba zrobić żeby było ok. Obiło mi się o uszy że ktoś tak przełożył opony i i jeżdził naczepą standartową tylko pytanie co z tachografem i itp. ? , proszę o podpowiedzi a nie głupie docinki , pozdrawiam
zamiast kombinować z oponami i tachografem załóż regulowane siodło i będzie "bardziej uniwersalny".
jak koniecznie chcesz pozostać przy starej wersji to po zmianie opon będziesz musiał zrobić legalizacje tachografu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: Man 18.430
Post Wysłano: 07 lip 2013, 21:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2011, 20:47
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Scania

A czy jeśli chodzi o skrzynię biegów czy tylni most to nie występują inne przełożenia ?


Tytuł: Re: Man 18.430
Post Wysłano: 07 lip 2013, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

skrzynie biegów są takie same.
mosty mogą mieć różne przełożenia, ale jest to związane z funkcjonalnością pojazdu czyli pojazd do dystrybucji lub wywrotka wtedy na pewno są inne przełożenia.
przy zmianie ogumienia na większe "będziesz szybszy", ale moc efektywna będzie niższa - samochód będzie szybciej "widział" górkę dlatego by uniknąć tego typu sytuacji zaproponowałem "regulowane siodło".

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: Man 18.430
Post Wysłano: 07 lip 2013, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2011, 20:47
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Scania

interesuje mnie czy ciągnik siodłowy w wersji mega ma takie samo przełożenie w moście jak w zwykłej wersji


Post Wysłano: 16 lip 2013, 22:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

tylko jest jeden największy plus przemawiający za załozeniem opon ze standarda to ze nie będą się tak szybko kończyły jak te z megi wiec to duzy plus. Ja zmieniłem w medze z 295/60/22,5 na 315/60/22,5. Powiem ze opony są mocniejsze raz się sie troszke mniej kończą dwa ze tak nie strzelają


Tytuł: Re: Man 18.430
Post Wysłano: 21 lip 2013, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 maja 2013, 21:26
Posty: 784
Lokalizacja: Myślenice

Cytuj:
skrzynie biegów są takie same.
mosty mogą mieć różne przełożenia, ale jest to związane z funkcjonalnością pojazdu czyli pojazd do dystrybucji lub wywrotka wtedy na pewno są inne przełożenia.
przy zmianie ogumienia na większe "będziesz szybszy", ale moc efektywna będzie niższa - samochód będzie szybciej "widział" górkę dlatego by uniknąć tego typu sytuacji zaproponowałem "regulowane siodło".
zgadza się , mądrze prawisz. Pod byle górkę straci przynajmniej bieg, a i spalanie deko wzrośnie (będzie bardziej "gniecony" gazem).

_________________
PNEUMASTER Profesjonalny Mobilny Serwis Opon Wulkanizacja 24h
https://pneumaster.eu
https://facebook.com/SerwisOpon24/
https://g.page/SerwisOpon?share


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: