Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 sie 2012, 15:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2012, 12:11
Posty: 27

witam :) z racji że opony kończą swoją żywotność szukam opinii na temat nowych opon. Potrzebuje zakupić je w rozmiarze 315 / 70 / 22.5 . Co możecie polecić tak żeby pojeździć na nich długo i po prostu żeby nie były to jakieś chińskie . Co polecacie ? kolega polecił Bridgestone a inny Semperit bo są na bazie Continetala. Zależy mi na czasie . Chodzi mi o opony całoroczne. Pozdrawiam :) Auto jeździ trochę po Polsce i zachodzie

P. S jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

_________________
Użyczę certyfikat kompetencji zawodowych w Międzynarodowym i krajowym transporcie rzeczy. kontakt : wojtas@programosy.pl


Post Wysłano: 08 sie 2012, 17:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Skoro Semperit jest na bazie Conti to juz jest odpowiedz-omijac szerokim łukiem, miałem HDRy ogolnie biorąc w zimie wszedzie stoisz pod gore :lol: w lecie po mokrym pod gore zdarza sie ASR mignac przy 24t :!: z lekkim to sie swiecił ciągle na górkach pod Kudowe, mi nie dojezdziły do konca oczywiscie wystrzal jednej pod koniec wiec reszty bałem sie dojezdzic...
Teraz mam Aeolus HN 359 (czyli chinskie) o niebo lepsze od Conti, moge gaz dawac do podlogi na mokrym i auto sie zbiera, mam wrazenie ze auto wiecej pali ale chyba to wynika z wiekszego obwodu koła (2km/h roznica) a legalizacji nie chce robic.
W drugim aucie Michelin XDA2 przejechane 380 tysiecy pozostalo moze 5 milimetrów po nacięciu, jesli chodzi o jazde to duzo nie powiem poniewaz malutko tym autem przejechalem ale pod gore po sniegu auto wychodzi gdzie na Conti staje...to chyba wystarczajaca roznica.


Post Wysłano: 08 sie 2012, 18:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2012, 12:11
Posty: 27

chińskich bym nie chciał. Potrzebuję opon napędowych, solidnych i sprawdzonych.

_________________
Użyczę certyfikat kompetencji zawodowych w Międzynarodowym i krajowym transporcie rzeczy. kontakt : wojtas@programosy.pl


Post Wysłano: 09 sie 2012, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

to kup sobie Michelina i po problemie


Post Wysłano: 10 sie 2012, 13:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2012, 12:11
Posty: 27

dzięki za pomoc, wiem jednak że te są bardzo drogie . powiem że za drogie,

_________________
Użyczę certyfikat kompetencji zawodowych w Międzynarodowym i krajowym transporcie rzeczy. kontakt : wojtas@programosy.pl


Post Wysłano: 10 sie 2012, 15:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

A GoodYear Marathon M+S?

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 10 sie 2012, 16:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2011, 23:31
Posty: 184
GG: 3477552
Samochód: MAN 12.224 Sprinter 412 Atego 1528

Opony continentala to dziadostwo w sprinterze nie było miecha zęby która z opon nie strzeliła mimo ze były nowe. teraz mam micheliny i dunlopy i jest rewelacja auto załadowane wazy czasem nawet 7ton i na oponach to nie robi żadnego wrażenia continental mam na manie 12.224 i tez tragedia trzy prawie nowe leżą po wystrzałach pod rampą...


Post Wysłano: 10 sie 2012, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Cytuj:
Opony continentala to dziadostwo w sprinterze nie było miecha zęby która z opon nie strzeliła mimo ze były nowe. teraz mam micheliny i dunlopy i jest rewelacja auto załadowane wazy czasem nawet 7ton i na oponach to nie robi żadnego wrażenia continental mam na manie 12.224 i tez tragedia trzy prawie nowe leżą po wystrzałach pod rampą...
co to za sprinter na którego ładujesz tyle ton?


Post Wysłano: 10 sie 2012, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Dużo dobrego słyszałem o oponach Kumho.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 10 sie 2012, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2007, 19:17
Posty: 338
GG: 1
Samochód: Fiat/FH
Lokalizacja: Zabrze

Również polecam opony Michelin,w zimę spisywały się idealnie. ;)

_________________
Do what you love and you will never have to work.


Post Wysłano: 10 sie 2012, 23:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Ale michelin za swoją cenę wytrzyma o 1/4 wyższy przebieg. U mnie na warsztacie była magnumka i przy okazji wymiany sprzegła była mobilna wulkanizacja zdjeli micheliny napędowe po 500tyś km po zakupie założyli nowe i wyszło że pół banki zrobiły. Jak zawieszenie dobre to i opony się opłaca zakładać. Opinię w stylu ta opona wytrzymała tydzień i ... Jak z zawieszeniu lata wszystko jak qurwie majtki, naładowane ile się da albo i więcej, lub kierowca nie potrafiący wykorzystać techniki w postaci różnych hamulców i spowalniaczy w samochodzie. W lohrah na kołach 17.5 często się zdążą że po locie na włochy opony są tak wychamowane że aż miejscami płaskie pytanie sprawdzał ktoś w tych waszych samolotach rozkład siły hamowania? Nacisk na oś też jest ważny, też przykład Lohr gdzie kormorany nie wytrzymują euro zabudowy z racji jej długości i nacisku na osie, na krótkiej multi zabudowie służą normalnie. Więc mówienie że się nie nadaje nie zależy tylko od opony tylko i od stanu auta i łącznika pedałów z kierownicą panie kierowcy...

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 11 sie 2012, 0:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Tak sie czyta Wasze posty to krew zalewa - mam wywrotki ktore jezdza kolo komina i nie ograniam o jakich przebiegach Wy mowicie - opony leca z tego co czytam 5 razy szybciej, zuzycie paliwa wieksze, zakup wywrotki drozszy,przebiegi 3 razy mniejsze lub lepiej a jedzic masz taniej(duzo) niz auto w miedzynarodowce ... Chyba trzeba kupic ciagniki ( za jedna wywrotke kupisz z 2 zestawy) i narzekac jak to zle w miedzynarodowce...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 11 sie 2012, 13:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Jak Ty przyjacielu chcesz zestawami po 35 klocków podbijać Europę, to powodzenia życzę.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 11 sie 2012, 14:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Dużo dobrego słyszałem o oponach Kumho.
Mam takie i poprzednio też miałem, totalna porażka wystarczy trochę deszczu i się koła ślizgają nie wspomnę o śniegu. I na dodatek szybko znika bieżnik z opon od tych poślizgów przy ruszaniu z miejsca :]

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 sie 2012, 17:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 11:09
Posty: 75
Lokalizacja: Wawa

Witam, podepnę się pod temat i zapytam. Czy ktoś miał do czynienia z oponami napędowymi Pirelli TH85 Amaranto? Na stronie Pirelli nie ma takiego modelu, jest TH88 Amaranto Energy typ eksploatacji "H" oraz TH65 typ eksploatacji "HR"
Bierznikiem TH85 jest zbliżone do TH88 w związku z tym domyślam się, że TH85 jest w typem eksploatacji "H". Opony do ruchu krajowego cs+plandeka. Wszelkie informacje mile widziane.
gdzie:
"H" to lekkie warunki eksploatacyjne: Opony przeznaczone dla pojazdów dalekobieżnych, poruszających się po autostradach i drogach głównych, a zatem w warunkach stosunkowo niskiego, jednostkowego zużycia bieżnika.
"R" Średnie warunki eksploatacyjne: Opony przeznaczone dla pojazdów pokonujących średnie dystanse, poruszających się po drogach o lekko chropowatych nawierzchniach, w tym drogach krętych, wiodących w terenie górzystym, a także poruszających się w ruchu miejskim.
pozd
LeoTir


Post Wysłano: 12 sie 2012, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Jak Ty przyjacielu chcesz zestawami po 35 klocków podbijać Europę, to powodzenia życzę.
Mi tam wychodzi, ze e5 juz by bylo ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 14 sie 2012, 10:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lis 2010, 19:11
Posty: 40
GG: 1908754
Samochód: Mercedes-Benz Actros 1844

Powiem tak , na 4 actrosach odbieranych w tym roku , wszędzie mam continentale i kierowcy nie narzekają , mówią że auto się ładnie trzyma i wgl(Ciśnienie w oponie 7.7Bar , zalecane przez serwis) W 2007 roku gdy kupiłem samochód na goodyerach wylatał 470kkm, i jeszcze w lato można na nich jeździć . Scania z 2008r, na oponach też goodyear tylko inny bieżnik zrobiła 450kkm i jeszcze w lato można do dzierać. Michelina miałem raz , i nigdy więcej 250kkm i po oponach, nie dość że drogie jak cholera to g**** jak ich mało. Samochód to Volvo z automatem z 2005r, wszystko powymieniane i posprawdzane , ponieważ wszystkie auta serwisuje . Na samochodach z 2010r mam Bridgestony takie z grubą kostką, na razie mają po 250kkm i myślę , że 500kkm wylatają. Kormorany robią u mnie po 400kkm , Sawa robi ok 400kkm , a tak to nic innego nie próbowałem .
Na jednym mam nalewki , ale to wiadomo , że to 250kkm jak wylata to będzie dobrze .

PS: Oczywiście goodyear po nacięciu przy tym przebiegu, a michelin przy 200kkm już nacinany i max wylata 300kkm, bo teraz się docierają w lato ;P


Post Wysłano: 14 sie 2012, 15:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Cytuj:
Jak Ty przyjacielu chcesz zestawami po 35 klocków podbijać Europę, to powodzenia życzę.
Mi tam wychodzi, ze e5 juz by bylo ...
Jak ty to wyliczyłeś ? zakup ciężarówki euro 5 to wydatek 100tys netto a Ty tutaj piszesz że za wywrotkę byś kupił dwa zestawy jak ledwo na jeden ciągnik wystarczy :lol:

_________________
MAN


Post Wysłano: 15 sie 2012, 11:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Jak Ty przyjacielu chcesz zestawami po 35 klocków podbijać Europę, to powodzenia życzę.
Mi tam wychodzi, ze e5 juz by bylo ...
Jak ty to wyliczyłeś ? zakup ciężarówki euro 5 to wydatek 100tys netto a Ty tutaj piszesz że za wywrotkę byś kupił dwa zestawy jak ledwo na jeden ciągnik wystarczy :lol:
A ile kosztuje zakup 4 oski e5??

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 15 sie 2012, 13:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

A kogo to obchodzi?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: