Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 maja 2012, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lis 2010, 19:11
Posty: 40
GG: 1908754
Samochód: Mercedes-Benz Actros 1844

Witam zauważyłem dzisiaj straszne wgłębienia na oponach prowadzących,z lewej strony są one po stronie zewnętrznej a z prawej strony po stronie wewnętrznej.Ciśnienie w kołach sprawdziłem jest OK ,a robią się takie doły jak na załączonych niżej zdjęciach . Co może być tego przyczyną? Słyszałem, że przednie amortyzatory lubią padać.
Scania R420 2008r. 500kkm na blacie. PS: Opony Dunlop ,wyważone .

http://img805.imageshack.us/slideshow/w ... 0249at.jpg


Post Wysłano: 29 maja 2012, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2012, 23:06
Posty: 34
GG: 6909355
Samochód: Scania R420

To amorki, bądź opony maja feler. po drugie szybko zauważyłeś;/ , a po trzecie, jedz na stacje sprawdzic amorki, jedynie , że są mokre to wiadomo, że lipa.
:lol:


Post Wysłano: 29 maja 2012, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2012, 10:34
Posty: 8
Lokalizacja: Gdynia

ja bym sprawdził sworznie zwrotnicy czy nie ma luzów :) a podejrzewam że będą i to bardzo duże :)

_________________
Specjalista ds. części zamiennych.
Skuba Gdynia


Post Wysłano: 29 maja 2012, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2011, 10:11
Posty: 80
GG: 0
Samochód: Man scania daf volvo iveco mercedes

jesli chodzi o modele Scanii R to te auta z tymi oponami maja naprawde problem nie tylko takie rzeczy jak zwrotnice czy nawet amory ale i podstawki pod resory sie wycieraja (jesli sa luzne cybanty) gumy stabilizatorow, itp itd mozna wymieniac ostatnio jak mialem pare R-ek do ogarniecia z tym wlasnie to amorki nie spelnialy swoich wlasciwosci. Ale najlepiej sprawdz cale zawieszenie czy nie ma luzow bo wydaje mi sie ze moga byc dosc spore.
Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 30 maja 2012, 7:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lis 2010, 19:11
Posty: 40
GG: 1908754
Samochód: Mercedes-Benz Actros 1844

Tak poZno tego nie zauwazylem tylko to sie stalo w krotkim okresie czasu. Auto malo stoi na bazie a mam jeszcze 10 innych do ogarniecia . Wroci z niemiec to pojade posprawdzac . Drogi koszt amorow ? Czy tej naprawy zwrotnicy ?


Post Wysłano: 30 maja 2012, 10:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2011, 10:11
Posty: 80
GG: 0
Samochód: Man scania daf volvo iveco mercedes

Za zestaw naprawczy zwrotnicy to ok 400 zl jeden komplet wydaje mi sie ze robocizne to raczej sam powinienes ogarnac bo w scanii to nic wielkiego :) a jesli chodzi o amory to gdzies 600 zl za sztuke.


Post Wysłano: 31 maja 2012, 9:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 21:03
Posty: 252
Lokalizacja: krakow

U nas było to samo z oponami kormoran, zmieniliśmy na michelin i problem wszędzie ustąpił,także wszystko chyba zależy na jaki bubel-opone sie trafiło. pozdrawiam


Post Wysłano: 01 cze 2012, 15:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2008, 19:05
Posty: 120
GG: 4686688
Samochód: SCANIA
Lokalizacja: Białystok

A my mieliśmy taki problem z oponą michelin.


Post Wysłano: 02 cze 2012, 23:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Witam zauważyłem dzisiaj straszne wgłębienia na oponach prowadzących,z lewej strony są one po stronie zewnętrznej a z prawej strony po stronie wewnętrznej.Ciśnienie w kołach sprawdziłem jest OK ,a robią się takie doły jak na załączonych niżej zdjęciach . Co może być tego przyczyną? Słyszałem, że przednie amortyzatory lubią padać.
Scania R420 2008r. 500kkm na blacie. PS: Opony Dunlop ,wyważone .

http://img805.imageshack.us/slideshow/w ... 0249at.jpg
Jedź na OSKP sprawdzą ci wszystkie luzy, nie jest to droga sprawa a dużo wniesie do tematu. Widziałem micheliny które pękały na około felgi w super szybkim czasie (10tyśkm). Wada fabryczna.
Cytuj:
jesli chodzi o modele Scanii R to te auta z tymi oponami maja naprawde problem nie tylko takie rzeczy jak zwrotnice czy nawet amory ale i podstawki pod resory sie wycieraja (jesli sa luzne cybanty) gumy stabilizatorow, itp itd mozna wymieniac ostatnio jak mialem pare R-ek do ogarniecia z tym wlasnie to amorki nie spelnialy swoich wlasciwosci. Ale najlepiej sprawdz cale zawieszenie czy nie ma luzow bo wydaje mi sie ze moga byc dosc spore.
Pozdrawiam :)
:shock: :shock: Przy bańaku sie zwrotnice w scani robi, w r'ce nie potrzeba do tego prasy. Czasem niezbędny jest palnik żeby trochę podgrzać oś młot od góry i wyskakuje. Nie kupuj szajs kompletu z autosa bo tego sie nie da złożyć, nic nie pasuje :mrgreen: Pozdrawiam Łukasz

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: