Auto-Mix - lodówki samochodowe, klimatyzatory postojowe, usługi transportowe, transport międzynarodowy.

Truck-Man Części Man

40TON.netKonektor5000.pl anteny CB radia

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 885 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 135 36 37 38 3945 Następna
Autor Wiadomość
PostWysłano: 09 lis 2016, 0:17 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 2291240
Samochód: TGX, HiWay, R420
Ja dopiero od dwóch lat z hakiem mam działalność i jakoś tych opon wiele się nie nazmieniałem żeby wyrobić sobie pełną opinię, ale wolę dołożyć parę złotych i założyć u niego niż w opoltransie. Ciśnienie sprawdzą na całym składzie, podpowiada co ludzie chwalą, czego by nie polecał, ogólnie wrażenie lepsze niż w innych gdzie się wchodziło i było jedynie pytanie "a co pan se chce" beż żadnego doradzania itp itd ;) Ale zawsze staram się zaczerpnąć opinii z kilku źródeł, tym bardziej że o zimówkach moje pojęcie zerowe. Jeszcze spróbuje jutro przerobić Fraikena żeby zabierali to dziadostwo i założyli te dunlopy regionalne i zobaczyłbym jak na tym chodzi, ale podejrzewam że byłoby to zbyt piękne :mrgreen:

PostWysłano: 09 lis 2016, 0:27 
Użytkownik
Awatar użytkownika

zwir3k pisze:
wolę dołożyć parę złotych i założyć u niego niż w opoltransie. Ciśnienie sprawdzą na całym składzie, podpowiada co ludzie chwalą, czego by nie polecał, ogólnie wrażenie lepsze niż w innych gdzie się wchodziło i było jedynie pytanie "a co pan se chce"

To i tak pozytywnie. Spoko.

PostWysłano: 09 lis 2016, 0:54 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 997
Samochód: 18.480
u mnie na Wsi, ze świecą szukać takich.
"doradzają" czyt. "weź te bo tanie, te so dobre, wszyscy to bioro"
chociaż najczęściej. chcą zakładać to, co akurat leży na magazynie.

ciśnienie ? "toć dobre, nie widać, że mało..." :D

PostWysłano: 09 lis 2016, 19:07 
Użytkownik

Samochód: Volvo FH
Zakupione 2 komplety kierowanych Bridgestonów. Jeden do Renaty (dwa dni temu rozdupcona na kamieniu, najlepszym się zdarza.) i jeden do Volva (dwa tyg temu zmierzyłem panu kierowcy ciśnienie, w lewym 6, w prawym 4. Panu kierowcy nie przeszkadzało. Po dobiciu na 8,5 wczoraj jedna nie wytrzymała). Drivery narazie zadowolnione.

PostWysłano: 09 lis 2016, 19:58 
Moderator

Jaki model?

PostWysłano: 09 lis 2016, 20:01 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Luka pisze:
Jaki model?

Kierowcy ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PostWysłano: 09 lis 2016, 20:16 
Użytkownik

Luka pisze:
Jaki model?

Nawet nie wiem. Brydżesy, 315/80, te regionalne, nawet ich nie widziałem. Po 1380, na przelew.

PostWysłano: 09 lis 2016, 21:11 
Użytkownik

Samochód: XF 105.460
Kierownik pisze:
Po 1380, na przelew.

Ile dni? 45, czy 60 ? :)

PostWysłano: 09 lis 2016, 21:18 
Użytkownik

Nie wiem. Faktura jeszcze nie przyszła. Ale pewnie ze 30.

PostWysłano: 23 lis 2016, 9:05 
Użytkownik

GG: 0
Samochód: scania
Witam, czy ma ktoś doświadczenia z oponami marki Nokian? Rozglądam się za napędami 315/80 22,5 i 315/70. Ruch regionalny i autostrady cały czas 40 T DMC. Mam ofertę na opony Nokian NTR 45 w cenie 970 zł netto . Czy wytrzyma do przebiegu 240-300 tys km? Proszę o podpowiedź co warto kupić w granicach 1000-1200 zł szt netto. A może nie ma sensu szukać nic tańszego i pozostać przy Bridgestonie? Pozdrawiam.

PostWysłano: 23 lis 2016, 16:34 
Użytkownik
Awatar użytkownika

tomek-staw pisze:
Witam, czy ma ktoś doświadczenia z oponami marki Nokian? Rozglądam się za napędami 315/80 22,5 i 315/70. Ruch regionalny i autostrady cały czas 40 T DMC. Mam ofertę na opony Nokian NTR 45 w cenie 970 zł netto . Czy wytrzyma do przebiegu 240-300 tys km? Proszę o podpowiedź co warto kupić w granicach 1000-1200 zł szt netto. A może nie ma sensu szukać nic tańszego i pozostać przy Bridgestonie? Pozdrawiam.

W tym przedziale cenowym przy Twoich założeniach regionalnych z 40tonami nikt Ci przebiegu nie obieca ale będa kształtować się na poziomie 300tkm dla 80tki i 240tkm dla 70tki.
Ja o Nokianach nic Ci nie powiem, pytaj innych ale za te pieniądze poszedłbym w coś bardziej dostępnego od ręki w używce (na wypadek draki przy połowie bieżnika) na przykład Sava, Dębica.

PostWysłano: 26 lis 2016, 18:31 
Użytkownik
Awatar użytkownika

315/70 Conti HD3 Hybrid po dokładnie 300 000km już z pogłębieniem, warunki dobre, zazwyczaj na pełno, po dobrych drogach, 30% regional, 70% autostrada, pilnowane co 3 mce.
Wynik w mojej ocenie : osiągnęły minimum przebiegu już do zaakceptowania, ale jak to się mówi dupska nie urwało. Gdzie te wyniki po 400-450 000km pod pełnym tonażem, które były jeszcze 4-5 lat temu. Ekologia..... :mrgreen: :mrgreen:

https://drive.google.com/open?id=0Bxt-dJ9DlVOfM3ZDZ1o0UXk3Tmc
https://drive.google.com/open?id=0Bxt-dJ9DlVOfcEo2dlUxU2RyVzA
https://drive.google.com/open?id=0Bxt-dJ9DlVOfd3ZkYkxpR3lIVG8

na trzecim zdjęciu , dwie dziurki czyli znaczniki, fajnie wygląda ile daje pogłębienie , bez niego już dawno nawet TWI byłoby zjechane.

PostWysłano: 30 lis 2016, 18:01 
Użytkownik

GG: 0
Samochód: VOLVO
Conti to samo zrobilo z HT3 , ta tez leci w oczach. Mam do porownania zestawy na HTL1 i HT3, to ta piewsza, robi prawie jeszcze raz taki przebieg :/

PostWysłano: 30 lis 2016, 18:42 
Użytkownik
Awatar użytkownika

PNEUMASTER pisze:
... teraz na ekodziadostwie 200 000km -mamy przypadki w medze, że pewna marka i 150 000km nie dojechała- więc gdzie jest ta ekologia ? Raz wyprodukować oponę czy dwa razy wyprodukować ? .....ale oznakowali opony wszelkimi możliwymi oznaczeniami i to zimowymi :lol: . W naszych pomiarach to ekowydmuszka.

żeby się nie powtarzać to siebie zacytowałem :mrgreen: , zauważyłem u wszystkich producentów trend który powoli czerpią wszyscy z Chińczyków. Szybko wprowadzić oponę, naopowiadać o ekobzdurach (biorąc pod uwagę energię przy produkcji i utylizacji), zarobić, a jak wynika problem lub mały przebieg to się wprowadza nową linię z tłumaczeniem : "aaaa nieeee noooo zidentyfikowaliśmy problem, ale teraz jest już nowa linia i nazwa, teraz to dopiero jest jakość, tamto co mówiliśmy było dobre ale nie dość dobre, teraz to będzie.... paaaanie będziesz pan zadowolony" :mrgreen: . Zwróćcie uwagę ile na rynku żyją chińskie opony. Może pół roku, do roku. Leao było ale się zbyło, wszedł Barkley (o dziwo prawie identyczne wzory), bo Leao to miał problemy ale teraz to paaaanie jest Barkley to zupełnie co innego :wink: . Skończył się Barkley, bo nie pojeździł i weszło Aufine, które już jest nawet rok na rynku zaraz będzie czas na zmiany :mrgreen: ....ale, że markowi producenci w ten kierat weszli to już desperacja.

Ciekawe kiedy dojdziemy do punktu pytania klienta : szybciej zmieni się linia opon czy szybciej je zużyje :lol:

PostWysłano: 30 lis 2016, 19:04 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: MAN TGA 18.480
Trzeba zmieniać linie opon poto abyś używki nie znalazł do pary, tylko kupił dwie nowe opony :mrgreen:

Filmy z tras

PostWysłano: 04 gru 2016, 4:02 
Użytkownik

Samochód: XF 106 460
W obecnym ciągniku fabrycznie zamontowali Goodyear-y Póki były nowe to się sprawowaly jako tako. Po niewielkim przebiegu zaczęła się tragedia. Na mokrej nawierzchni przyczepność zerowa. Jadąc na pusto automatem koła tracą przyczepność przy przyspieszaniu na 10 biegu :roll: Na serpentynach nie można szarźowac, bo ciągnik idzie bokiem. Ogólnie tragedia.

PostWysłano: 04 gru 2016, 11:42 
Użytkownik
Awatar użytkownika

dziewięć złotych pisze:
W obecnym ciągniku fabrycznie zamontowali Goodyear-y Póki były nowe to się sprawowaly jako tako. Po niewielkim przebiegu zaczęła się tragedia. Na mokrej nawierzchni przyczepność zerowa. Jadąc na pusto automatem koła tracą przyczepność przy przyspieszaniu na 10 biegu :roll: Na serpentynach nie można szarźowac, bo ciągnik idzie bokiem. Ogólnie tragedia.

Fabrycznie to na 99% FuelMaxy , tak?. Niestety to problem wszystkich opon paliwo-oszczędnych. Prześledź wątki wcześniej, zwłaszcza strona 36, gdzie zastanawiam się ile oszczędności jest w tej pseudoekologii ? Czy konstrukcje tak dobre czy może oszczędność z paliwa producenci mierzą wtedy kiedy kierowca nie może dotknąć gazu skoro zaraz mieli. Ekodriving w swojej podstawowej zasadzie polega na jak najszybszym rozpędzeniu pojazdu, to tez jestem ciekaw co by się stało w konfrontacji jednych z drugimi. O aspekcie bezpieczeństwa szkoda nawet gadać bo ..... mają najwyższe oznaczenia zimowe (!) :mrgreen: . A dotyczy to wszystkich producentów, taka zmowa gumowa :mrgreen: aby można było Ci powiedzieć : "kup se Pan na zimę drugi komplet zimówek a problem zniknie" . Wszyscy wmawiają, że EKOlogia wywodzi się z EKOnomii ale czy na pewno z EKOnomiki ?

Cóż możesz zrobić ? Przede wszystkim skoro nie zapytałeś przy zamówieniu nowego sprzętu o ogumienie w jego specyfikacji to teraz możesz mocno ścisnąć pośladki i tak jeździć. Możesz też lekko poprawić trakcję otwierając na napędach same barki opon (tydzień temu prawie na nowych Fuelmaxach robiliśmy taki manewr, bo sypło i kierowca wręcz płakał jadąc). Jak opona ma pół życia to przedwcześnie ją pogłębić z małymi modyfikacjami rzeźby.

PostWysłano: 04 gru 2016, 12:39 
Użytkownik

Tak to właśnie fuelmaxy. Ja nie miałem wpływu na wybór ogumienia :/

PostWysłano: 04 gru 2016, 12:53 
Użytkownik
Awatar użytkownika

dziewięć złotych pisze:
Tak to właśnie fuelmaxy. Ja nie miałem wpływu na wybór ogumienia :/

Zerknij na stronę 36 tam pokazałem jak poratowac sytuację. Nie jest to rozwiązanie idealne ale będzie dużo lepiej pod kołami. Ile na nich przejchales do tej pory? To kluczowe w wyborze dalszych kroków poratowania sytuacji.

PostWysłano: 04 gru 2016, 13:24 
Użytkownik

Dotychczas przejechałem na nich lekko ponad 100000km. P.S. ile to dziadostwo wytrzymuje kilometrów. Zazwyczaj jeżdżę po autostradach z pełnym tonazem.
Dzięki za pomoc.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 885 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 135 36 37 38 3945 Następna