Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Witam
Panowie mam na oku naczepe która ma rozmiar opon 455 x 45 x 22,5. Czy jest to naczepa typu standard czy mega? Wysokość w środku to 2,92. Chciał bym ją podpiąć pod ciągnik z wysokością siodła standardowy i ją ciągać własnie z tym ciągnikiem. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw nie będzie przekraczał dozwolonej wysokości i czy da się jeździć takim zestawem bez obnizania konia na poduszkach? Jak z oponami do takiej naczepy czy są osiągalne?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Wysokość w środku 2,90 + około 20 cm podłogi to mniej więcej 3,10 m. Potrzeba auta z siodłem zawieszonym na wysokości około 90 cm. To zapewne mega. Podpięta pod zwykły ciągnik będzie przekraczać 4 m.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Będzie przekraczał taką wysokość na siodle , ale czy ta naczepa nie ma regulowanej wysokości dachu ? Może to jest Schmitz Varios , one były na takich oponach , z możliwością regulacji dachu w czerech poziomach . Tak się da jeździć , ale wygląda to bardzo śmiesznie , Opony są dostępne ale są dość drogie , dostają też bardzo po du**e przez to że nie mieszczą się w koleinach . W firmę przez która jeżdżę przychodziły właśnie takie Schmitze Variosy , ale szef opuszczał dach maksymalnie i zakładał opony na rozmiar 385/55


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Podloga na szyji ma mniej niz 10cm ale to i tak ciagnik powinien miec mniej niz metr na siodle, wysokosc stelaza zawsze mozna regulowac w jakims zakresie a jesli chodzi o opony to 455/45 zaklada sie na szersze felgi jesli dobrze pamietam okolo 13" wiec zalozenie 385/55 na takie felgi zaowocuje szybszemu goleniu bokow opony powinny byc 11,75"


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 gru 2007, 21:27
Posty: 79
GG: 9124715
Lokalizacja: Bydgoszcz

Mam teraz podobny problem ... i potrzebuję odpowiedzi ... oponki 435/50 R19,5 dadzą radę pod standardem CS ? :>

_________________
Otwarcie kabiny-22 sekundy
Potem czas traci znaczenie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2010, 20:11
Posty: 153
Samochód: Tandem
Lokalizacja: Chełmo/Radomsko

Kolego Freq 70 na koniu i 4.17 wysoko:)

_________________
Za bezpieczny...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: