Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lip 2010, 21:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2010, 21:56
Posty: 7
GG: 0

Witam
Pracuje w Holandii i widze ze jezdzi tam masa polskich ciezarowek.
W polsce mieszkam przy glownej trasie Swiecko-Swiebodzin koło zajazdu Port2000.
Na kazdym kilometrze w PL jest serwis opon i parkingi dla kierowcow. Tu w Holandii jest tego mało a jak są to bez sklepów itp. A juz serwisu opon nie widziałem nigdy.
Czy możecie mi napisac dlaczego nie ma w NL serwisow przy autostradach?
A gdyby były czy Tirowcy naprawiali by opony w holandii? Moze Polacy powinni otwierać takie serwisy dla naszych kierowcow i robic po konkurencyjnych cenach.


Post Wysłano: 28 lip 2010, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 maja 2010, 9:40
Posty: 21
GG: 2411113
Samochód: Renault Premium 410/VW Eos TDI/DSG
Lokalizacja: BE-Bruxelles

Powiem krotko,w Belgii jest tak samo a dlatego ze jak mi kolo strzeli to nie martwie sie co dalej tylko dzwonie do serwisu i przyjezdza pan z kolkami i wymienia. I teraz juz wiesz dlaczego brak serwisow :] W poniedzialek strzelily mi dwie oponki,zostalo wiec jeszcze dwie i pojechalem do serwisu przy autostradzie na Gent,naprawili w godzinke. Fakture wyslali do firmy i po zabiegu. Ale jak nie ma jak jechac to tylko telefon zostaje :?

_________________
Sory za brak Polskich znakow ale brak ich w moim komputerze ;)


Post Wysłano: 28 lip 2010, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2010, 21:56
Posty: 7
GG: 0

Ale do serwisu - masz na mysli ASO? czy prywtnie czy z jakiegos ubezpieczenia?
A gdyby były to czy kierowcy bo tam jezdzili?


Post Wysłano: 28 lip 2010, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Moze Polacy powinni otwierać takie serwisy dla naszych kierowcow i robic po konkurencyjnych cenach.
Jak przełożenie zapasu na ośkę będzie kosztowało ~10e, to czemu nie :)
tylko jak długo wtedy zakład się utrzyma?

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 28 lip 2010, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 maja 2010, 9:40
Posty: 21
GG: 2411113
Samochód: Renault Premium 410/VW Eos TDI/DSG
Lokalizacja: BE-Bruxelles

Nie no my jezdzimy do jednego serwisu zawsze i ten tez obsluguje nasza firme. To w sumie nie serwis tylko wulkanizacja ktora obsluguje osobowki i ciezarowki. Normalnie odbieraja od nas uszkodzone opony,naprawiaja u siebie i odwoza do naszej firmy,i tam nasi mechanicy wymieniaja oponki jak trzeba,a jak jestem w trasie to nasz mechanik laduje kola na busa i jedzie mi wymienic. Ale jesli nie ma takich opon u nas w firmie to jade do tegj wulkanizacji na wymiane a jak nie mam jak dojechac to oni dojada do mnie i mi wymienia.

A normalnie wykupuje sie ubezpieczenie dodatkowe i serwis dojezdza do klienta i wymienia co trzeba lub holuje. Ale ile to kosztuje i gdzie to nie wiem. Na swoj samochod wykupilem takie ubezpieczenie za 170€ na rok,przyjada,wymienia opone,odholuja samochod,dadza zastepczy itd. itd...

_________________
Sory za brak Polskich znakow ale brak ich w moim komputerze ;)


Post Wysłano: 29 lip 2010, 12:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2010, 21:56
Posty: 7
GG: 0

Napisze szczerze ze mysle od dluzdzego czasu aby otworzyc maly warsztat wulkanizacje miedzy rotterdamem a haga gdzie jest najwiekszy ruch w holandii. Zastanawiam sie tylko czy kierowcy chetnie by zajezdzali do warsztatu przy drodze. Myslalem tez o mobilnym warsztacie.
Tutaj jest latwo cos otworzyc. w sumie jak nie wypali to zadnej straty nie bede mial. Sa tu dobre oferty dla poczatkujacych firm. Musze jednak obmacac rynek i popytac czy to pojdzie. wiem w okolicy jest kilka zakladow chyba 3 a to NIC. Za malo.


Post Wysłano: 29 lip 2010, 13:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

To znaczy do tematu musisz podejść raczej tak:

Co zrobić, żeby szef kazał jechać pracownikowi zmienić opony do Ciebie, a nie do innych warsztatów/serwisów/sieci serwisowych z assistance, bo kierowca jako taki ma w tej kwestii mało do powiedzenia, a jak wiadomo odsetek "owner-operatorów" w Europie nie jest znaczący, w większości to przedsiębiorstwa 20+ aut ;)

Co mi przychodzi na myśl?

- Obsługa kart płatniczych, a naprawdę ogromnym plusem i atutem takiego punktu, była by obsługa również kart paliwowych, Shell, DKV, Q8, przynajmniej najpopularniejszych ;)
- Dobre rozreklamowanie biznesu w branży (holenderskie gazety branżowe, portale takie jak ten)
- Konkurencyjne ceny,
- CZAS, bo to jest najważniejsze w wielu przypadkach.

A jeśli chodzi o kierowców?

Myślę, że czysta obsługa i jakiś przyjemny kącik z darmową kawą i ewentualnie przekąską starczyłby w 100%. Mówiąc czysta obsługa mam na myśli gości, którzy gdy podjeżdżają gdzieś samochodem nakładają folię na fotel, a nie siadają w brudnych kalesonach na siedzenie, rozumiesz chyba ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 29 lip 2010, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2010, 21:56
Posty: 7
GG: 0

Moj kuzyn robi na (znanym) zajezdzie w Polce za Swieckiem PORT2000. Bedac na urlopie przesiedzialem u niego wiekszosc czasu i strasznie spodobala mi sie ta robota. Mam tu dobra prace ale chcialbym cos robic dla siebie a przy okazji miec kontakt z Polakami. TO na prawde swietka robota. Ale zachecic kierowcow bedzie problem. Widzac taka firme jak http://www.euromaster.nl/ zastanawiam sie kto by przyjechal do Polskiego warsztatu i to nowo-otwartego? Ale ..... kto nie ryzykuje ten nie ma. Badam temat doplat, wynajmow itd itp
Mam nadzieje ze wkrotce sie pochwale tu na forum nowym PL-NL warsztatem hehe.
Dziekuje za pozytywne wiadomosci - to duza zacheta. :)
Pozdrawiam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: