Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 lip 2010, 7:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 19:09
Posty: 48

Szerokie oponki mam w TGA. Jedzie się dobrze a jedyną wadą są wiecznie uchlapane lusterka i boczne szyby.


Post Wysłano: 07 lip 2010, 16:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Dziś przeglądając fotogalerię natrafiłem na zdjęcie Low Deck'a z Super Singlem na przodzie:
http://images35.fotosik.pl/166/44aa8601c68d73e9.jpg

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 16:45 przez wojtas92, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 07 lip 2010, 16:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Szerokie oponki mam w TGA. Jedzie się dobrze a jedyną wadą są wiecznie uchlapane lusterka i boczne szyby.
Po to w autach z taką oponą są plastikowe ranty na nadkolu...

co do wyglądu.. Po tym wątku często zwracam uwagę na ogumienie TIRów, które widzę.
Porażka. Na naczepówkach auto wygląda jak kombajn ziemniaczany z PGR Pierdziszewo.

Specjalnie też (jak mam okazję) pytam kierowców, którzy je maja założone na przednią oś o wrażenia. 99% psioczy na oszczędność szefa.
Tak jak napisałem wcześniej, u mnie w firmie na TGXie założone są odpowiednie opony i jeździ się naprawdę fajnie. Na naczepówkach nie jeździłem, ale starczą mi opinie.

Słyszałem wersję, że szerokie opony na przód powstały właśnie przez modę zakładania naczepówek. Producenci wyczuli niszę na rynku i ją zapełnili dedykowanymi oponami. Ale w Polsce nadal pokutuje zasada "aby taniej".

Wrzucam dwie fotki dedykowanej opony (nie były robione celowo dla niej, więc nie jest to idealne ujecie)
ObrazekObrazek


PS: Wojtek, nie dało się wstawić miniaturki? Niektórzy korzystają z wolnych łącz, poza tym na niektórych monitorach strona się przez taka "krowę" rozjeżdża...

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 07 lip 2010, 16:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Poprawiłem na link, bo to z fotosika, nie umiem tego badziewia "zmniejszyć" kopiując adres obrazka. z PicturePush łatwo to zrobić, tutaj nie wiem.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 23 lip 2010, 9:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2007, 21:47
Posty: 133
GG: 4492357
Samochód: MAN F 2000 19.414
Lokalizacja: Częstochowa

Sory że odgrzewam temat.

Mielismy f90 własnie fajnie zbajerowane przez niemca i własnie miał między innymi szerokie opony naczepowe z przodu. Na większym deszczu auto złapał aquaplaning i wylądowało na boku w rowie. Opony były z dobrym bieżnikiem, DUNLOP. Od razu zostały wymienione na 295/80 22,5. Takze polecam ostrożność z takimi (niedostosowanymi na os kierującą) oponami. Byc moze są szerokie gumy, które się nadają na przód. Tamte były całkiem zwykłe naczepówki.

_________________
Maschinenfabrik Augsburg Nürnberg AG w skrócie MAN 19.414 FE EVO :)


Post Wysłano: 10 sie 2010, 16:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2006, 19:37
Posty: 64
GG: 0

Ja też mam szeroką i jestem bardzo zadowolony
http://eu.goodyear.com/pl_pl/tires/repo ... /index.jsp


Post Wysłano: 08 lis 2010, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Nie kazde auto jezdzi ok na szerokich. Pomijam juz aspekty zakladania naczepowek ... Podobno magnum,TG jak i F2000 prowadza sie gorzej na szerokich (nie wiem czemu,inne rozstawy belek?? ). FH czy XF - nie ma roznicy w nich czy waska opona czy szeroka - prowadza sie ok. Ja jezdze na szerokich ze wzgledu na wyglad i wlasciwosci w terenie - autop mi sie nie zapada i mimo wiekszej masy pchanej przed opona wyjade gdzie na waskim bym zostal.
Teraz kupowalem nowe do XF - jakis faierstone z colmecu bo byl duzo tanszy od bridgestonow na ktorych jezdzly auta wczesniej. Po zalozeniu kolejna niespodzianka - przyczepnosc na mokrym lepsza niz na bridgestonie (drozszym).

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 28 gru 2010, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Wlasnie przebilem oponke 385/55 Bridgestone R249 na przodzie i gumiarz stwierdzil ze nie nadaje sie juz do naprawy na przod, do naczepy mozna jeszcze zaryzykowac i ja zrobic.
Nie mogac nic znalezc na szybko zalozylem chwilowo zwykle Kormorany T 385/65, efekt prowadzenie wcale nie gorsze komfort wiadomo wiekszy bo profil 65 no i na koleiny reaguje slabiej.
W sumie zastanawiam sie czy ich nie zostawie na stale, czytajac tu mozna stwierdzic ze naczepowe na przod to tragedia itp....ja wiekszej roznicy nie widze poza cena....
Jest jeszcze inny plus zakladamy nowke na przod po czasie zbliza sie wymiana w naczepie wiec z przodu mozemy dac do naczepy a na przod znow nowka i zawsze mamy na przodzie grube mieso...
W moim przypadku zakladajac na przod 385/55 prowadzaca musze ja zdzierac do konca bo pozniej niema gdzie jej dac a zakladajac profil 65 mozna robic rozne myki...swoja droga ciekawe ktora ma lepsza przyczepnosc na wodzie prowadzaca majaca np. 6mm bierznika czy naczepowka majaca 15mm?????
Narazie jezdzilem we wszystkich warunkach na naczepowej i nie widze zeby byla jakas sliska itp....
Minusem jest ze auto stracilo na wygladzie jednak "65" jest duzo wezsza i wyzsza...


Post Wysłano: 06 mar 2011, 1:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2011, 1:41
Posty: 3
GG: 0

CZOŁEM PANOWIE JAK TAK WAS CZYTAM O TYM JAK TO MOŻNA ZAŁOŻYĆ OPONY NA OŚ KIEROWANĄ OD NACZEPY TO SIĘ RZYGAĆ CHCE. ZERO POJĘCIA O TYM. ALBO TOTALNA GŁUPOTA. NIE WIEM CO GORSZE. OPONA NA NACZEPĘ NIE MA JEJ KIEROWAĆ TYLKO UTRZYMYWAĆ TOR JAZDY I ODPROWADZAĆ WODĘ PRZY CZYM JEST CHOLERNIE WYTRZYMAŁA NA PRZECIĄŻENIA BOCZNE. A SKŁAD GUMY JEST DIAMETRALNIE RÓŻNY. WIEC NAJPIERW DO LITERATURY A DOPIERO POTEM DO KLAWIATURY, NO CHYBA ŻE ROZMAWIAM Z PRZEDSZKOLEM.
POZDRAWIAM


Post Wysłano: 06 mar 2011, 8:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
CZOŁEM PANOWIE JAK TAK WAS CZYTAM O TYM JAK TO MOŻNA ZAŁOŻYĆ OPONY NA OŚ KIEROWANĄ OD NACZEPY TO SIĘ RZYGAĆ CHCE. ZERO POJĘCIA O TYM. ALBO TOTALNA GŁUPOTA. NIE WIEM CO GORSZE. OPONA NA NACZEPĘ NIE MA JEJ KIEROWAĆ TYLKO UTRZYMYWAĆ TOR JAZDY I ODPROWADZAĆ WODĘ PRZY CZYM JEST CHOLERNIE WYTRZYMAŁA NA PRZECIĄŻENIA BOCZNE. A SKŁAD GUMY JEST DIAMETRALNIE RÓŻNY. WIEC NAJPIERW DO LITERATURY A DOPIERO POTEM DO KLAWIATURY, NO CHYBA ŻE ROZMAWIAM Z PRZEDSZKOLEM.
POZDRAWIAM
Sądząc po gramatyce tego postu, jak i nierozróżnianiu wielkości liter, kolega z wyższym wykształceniem widzę, niech zgadnę; żłobek :?: :mrgreen:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 06 mar 2011, 9:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Kolega pewnie przejął się czytanymi artykułami w prasie branżowej, z których wynika to za co zapłacił sponsor artykułu.

Wiedz koluniu, że ludzie tutaj piszą swoje opinie na podstawie doświadczeń z życia, a nie artykułów z gazet które są tylko po to, co by klienta zbałamucić.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 09 mar 2011, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2011, 1:41
Posty: 3
GG: 0

CZOŁEM. CZYTAJĄC WW POSTY WIDZĘ, ŻE BRAK JEST TAKOWEGO DOŚWIADCZENIA JAK TO KOLEGA NAPISAŁ "ŻYCIOWEGO". CHYBA, ŻE JAZDA W KOŁO KOMINA JEST TYM DOŚWIADCZENIEM. W PRZYPADKU TRANSPORTU DALEKOBIEŻNEGO SZEROKA OPONA SPISUJE SIĘ REWELKA, BO JEŚLI ROZMAWIAMY O JEŹDZIE PO POLSKICH DROGACH TO FAKT WĄSKA LEPIEJ PASUJE W KOLEINY. POZA TYM NIE SŁYSZAŁEM JESZCZE O WYSTRZALE W PRZEDNIEJ NA SZEROKIM KAPCIU. A GWOLI ŚCISŁOŚCI TO PISAŁEM IŻ BREDNIE PISZĄ CI KTÓRZY CHCĄ ZAKŁADAĆ NACZEPÓWKĘ NA OŚ KIEROWANĄ. TO SĄ PO PROSTU DWIE ODMIENNE GUMY!!!!!


Post Wysłano: 09 mar 2011, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
CZOŁEM. CZYTAJĄC WW POSTY WIDZĘ, ŻE BRAK JEST TAKOWEGO DOŚWIADCZENIA JAK TO KOLEGA NAPISAŁ "ŻYCIOWEGO". CHYBA, ŻE JAZDA W KOŁO KOMINA JEST TYM DOŚWIADCZENIEM. W PRZYPADKU TRANSPORTU DALEKOBIEŻNEGO SZEROKA OPONA SPISUJE SIĘ REWELKA, BO JEŚLI ROZMAWIAMY O JEŹDZIE PO POLSKICH DROGACH TO FAKT WĄSKA LEPIEJ PASUJE W KOLEINY. POZA TYM NIE SŁYSZAŁEM JESZCZE O WYSTRZALE W PRZEDNIEJ NA SZEROKIM KAPCIU. A GWOLI ŚCISŁOŚCI TO PISAŁEM IŻ BREDNIE PISZĄ CI KTÓRZY CHCĄ ZAKŁADAĆ NACZEPÓWKĘ NA OŚ KIEROWANĄ. TO SĄ PO PROSTU DWIE ODMIENNE GUMY!!!!!
Nie pisz z włączonym Caps Lockiem.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 09 mar 2011, 18:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2011, 1:41
Posty: 3
GG: 0

Czyżby źle Ci się czytało dużymi???


Ostatnio zmieniony 09 mar 2011, 20:21 przez Szaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Pisanie dużymi literami oznacza krzyk, więc się opanuj i nie pisz z włączonym Caps Lock`iem, bo inaczej ostrzeżenie.


Post Wysłano: 09 mar 2011, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

tak.Pomijając to wychodzisz na totalnego debila a chyba nim nie jesteś? :>

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: