Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 gru 2008, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Witam. Jakiej firmy polecacie opony? I by były dobre :) Proszę jeszcze ile takie opony przejada km. I jakieś namiary na firmę która by miała w miarę rozsądnej cenie. Chodzi mi o Nowe Opony. :wink: Pozdrawiam i oczekuje odpowiedzi :wink:. Mi chodzi o zakup do Low Decka lecz to rozmiar nie gra roli w ścieralności.


Ostatnio zmieniony 02 gru 2008, 23:43 przez mateuszz-m1, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 02 gru 2008, 21:41

15 - latkowi to chyba do roweru te opony? (bez urazy)


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 02 gru 2008, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Każde opony są dobre wybór zależy od gustu.
Jeden wybierze Michelin inny Continental trzeci Matador a czwarty jeszcze coś innego każdy będzie uważał ze jego najlepsze.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 02 gru 2008, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
15 - latkowi to chyba do roweru te opony? (bez urazy)
"Owoc, który gardzi którymkolwiek etapem wzrostu, nigdy nie dojrzeje"-Antoine de Saint Exupery.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 02 gru 2008, 22:23

Cytuj:
Cytuj:
15 - latkowi to chyba do roweru te opony? (bez urazy)
"Owoc, który gardzi którymkolwiek etapem wzrostu, nigdy nie dojrzeje"-Antoine de Saint Exupery.
Znaczy się, że co? Też miałem kiedyś piętnaście lat i wiem doskonale jak to jest. Ale to chyba nie temat o tym...


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 02 gru 2008, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Znaczy się, że to jest temat o oponach do ciężarówki, a nie o wieku autora. Widocznie potrzebuje jakichś informacji skoro taki założył, bez względu na wiek. Koniec.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 02 gru 2008, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Cytuj:
Każde opony są dobre wybór zależy od gustu.
Jeden wybierze Michelin inny Continental trzeci Matador a czwarty jeszcze coś innego każdy będzie uważał ze jego najlepsze.
A pod względem ścierania się?
Cytuj:
15 - latkowi to chyba do roweru te opony? (bez urazy)
A czy to forum jest o rowerach? :roll: :roll:


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 02 gru 2008, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
15 - latkowi to chyba do roweru te opony? (bez urazy)
"Owoc, który gardzi którymkolwiek etapem wzrostu, nigdy nie dojrzeje"-Antoine de Saint Exupery.
Znaczy się, że co? Też miałem kiedyś piętnaście lat i wiem doskonale jak to jest. Ale to chyba nie temat o tym...
Ano o to chodzi, ze nie trzeba miec 18 lat skonczonych zeby sie pytac o opony. Kolega moze sie pytac w imieniu swojego ojca, wujka, moze potrebuje poprostu porady, bo z tego co sie orientuje ktos z jego rodziny ma pare aut. Ostatnimi czasy niektorzy chyba dostali jakiejs obsesji na punkcie wieku, a przeciez dopoki pytanie jest sensowne to nie ma zbyt wielkiego znaczenia...

Sorry za OT.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 02 gru 2008, 22:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
A pod względem ścierania się?
Nie mam pojęcia kolego gdyż się nie znam

Z tego co zauważyłem wiele aut jezdzi na Goodyear Marathon

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 02 gru 2008, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 lis 2008, 1:44
Posty: 57
GG: 7640146
Samochód: SCANIA 164C 480V8@580;-), VOLVO FL6

Cytuj:
15 - latkowi to chyba do roweru te opony? (bez urazy)
podejrzewam ze koledze chodzilo zeby wybadac szybko i precyzyjnie czy to nie jest przypadkiem dziecko neo ktore zaklada posty bo lubi...
ostatnio na tym forum gdzies czytalem jak takowy osobnik pytal jaki ciagnik siodlowy mu polecacie bo to ma byc prezent dla taty...

jesli cos pokrecilem to sory, ale ogolnie w ten desen szla dyskusja.

a co do opon to zalezy gdzie beda urzytkowane czy w wiekszosci w europie zachodniej czy moze w trudniejszym terenie (pod patelnia) czy moze auto jezdzi na ural... a moze w lesie?? :>

_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=ip9xMdCPQj4
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 02 gru 2008, 22:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Witam. Jakiej firmy polecacie opony? I by były dobre :) Proszę jeszcze ile takie opony przejada km. I jakieś namiary na firmę która by miała w miarę rozsądnej cenie. Chodzi mi o Nowe Opony. :wink: Pozdrawiam i oczekuje odpowiedzi :wink:
Cytuj:
15 - latkowi to chyba do roweru te opony? (bez urazy)
Ja popieram wolfzana, po pierwsze skad ma niby być wiadomo do czego te opony? To wcale nie jest takie oczywiste, na forum mieszają sie tematy ciężarówkowo-osobówkowo-szkolno-przedszkolne, zresztą sam ostatnio założyłem temat osobówkowy.
Nie mówie, że to źle (w mojej ocenie), ale wypadałoby zadać pytanie bardziej szczegółowe.
Cytuj:
Znaczy się, że to jest temat o oponach do ciężarówki, a nie o wieku autora. Widocznie potrzebuje jakichś informacji skoro taki założył, bez względu na wiek. Koniec.
No ale jakich konkretnie?
Czy opony X do koparko-ładowarki dobrze radzą sobie na asfalcie podczas gołoledzi? Skąd to mamy wiedziec?
Cytuj:
a przeciez dopoki pytanie jest sensowne to nie ma zbyt wielkiego znaczenia...
No jak jest sensowne to nie ma...
Cytuj:
Nie mam pojęcia kolego gdyż się nie znam

Z tego co zauważyłem wiele aut jezdzi na Goodyear Marathon
Ja zauwazyłem, że ostatnio są coraz fajniejsze bieżniki... :roll:
Cytuj:
a co do opon to zalezy gdzie beda urzytkowane czy w wiekszosci w europie zachodniej czy moze w trudniejszym terenie (pod patelnia) czy moze auto jezdzi na ural... a moze w lesie?? :>
No własnie...
Tu jest temat znacznie bardziej skomplikowany (choć wiele o temacie opon w s. ciężarowych nie wiem) niż w przypadku osobówek , gdzie pytania ogólne "jakie opony" (jakiej firmy) są bardzo trudne i niekonkretne.
W zasadzie nie ma dobrej odpowiedzi na takie pytanie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

Przyjaciele nie ważne ile kto ma lat, ważne by się znał na żeczy.
Jakie opony polecacie do MANA na przód??? Auto jeździ pod patelnią po kraju.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 03 gru 2008, 13:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
Ano o to chodzi, ze nie trzeba miec 18 lat skonczonych zeby sie pytac o opony. Kolega moze sie pytac w imieniu swojego ojca, wujka, moze potrebuje poprostu porady, bo z tego co sie orientuje ktos z jego rodziny ma pare aut. Ostatnimi czasy niektorzy chyba dostali jakiejs obsesji na punkcie wieku, a przeciez dopoki pytanie jest sensowne to nie ma zbyt wielkiego znaczenia...

Sorry za OT.
Pociągnę OT trochę.

Każdy z nas miał lat tyle tylko kwestia w tym z czym mamy do czynienia często niestety. Ktoś zadaje pytanie na które możliwych odpowiedzi są setki bo sformułowane jest w mocno ograniczony sposób. Drugą zaś sprawą jest to, że poprzez odpowiedzi później mamy do czynienia z ekspertem który swoją "wiedzę" sprzedaje na prawo i lewo a w rzeczywistości nie potrafiłby dobrać opony do rzeczonego własnego roweru bo są one sprzedane przez ekspertów tego samego typu. Dlatego też jestem za tym by najpierw zwracać uwagę naszym młodszym kolegom by nie pozowali na kierowców, ekspertów a swoje problemy rozwiązywali w pierwszej kolejności za pomocą wyszukiwarek a dopiero później za pomocą pytań jednakże zadanych w odpowiedni sposób. Rozumiem pęd do wiedzy czy poszerzanie zainteresowań ale zupełnie inaczej odbiera się pytanie zadane w sposób rzeczowy i konkretny z zaznaczeniem, że odpowiedź może być pomocna tacie, wujkowi, dziadkowi czy starszemu bratu.
W internecie jesteśmy anonimowi co bywa atutem ale przy odbiorze innych bardzo często czynnikiem wypaczającym ocenę danej osoby. O mnie samym wiecie tylko tyle ile sam chcę byście wiedzieli, zaufałem na tym forum jak na razie tylko jednej osobie i tylko ona wie o mnie więcej niż wszyscy pozostali. W mojej ocenie wypowiadam się jedynie wtedy kiedy wiem dobrze o czym mówię a odpowiedzi formułuję na podstawie doświadczenia życiowego trwającego trochę dłużej niż 15 lat i zdobytego w pracy w firmie transportowej posiadającej łącznie 41 zestawów różnych marek (ciekawe jak długo jeszcze popracuję). Jeśli zaś czegoś nie wiem to szukam aż znajdę i przykro to stwierdzić ale problemy na które szukałem odpowiedzi a umieściłem tutaj pozostały bez echa w większości przypadków.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 22:13
Posty: 71
GG: 0
Lokalizacja: Świętokrzyskie

najlepsze a zarazem najdroższe są Michelin
w transporcie miedzynarodowym na ciągniku na osi ciągnącej zrobisz do 300 tys ( oczywiscie zależy od kierowcy )
na przedniej osi nawet ponad 350 do 400 tys
na naczepie (przy odpowiedniej rotacji opon na każdej powinienes zrobic od 250 - nawet do 350 tys ( tez zależy od kierowcy i oczywiscie od ladunków jakie sie wozi )


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 03 gru 2008, 17:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Koniec OT! nie ma tutaj adminów!! :x

Po pierwsze to nie wiadomo ile ja mam lat i kto pisze posty! to nie zadawajcie pytań ze do rowera potrzebne itp.? Czy ten temat jest o wieku użytkowników? Chyba nie! :roll: Oczekuję takich odpowiedzi jak "furman" udzielił na temat opon czekam na opinie itp.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 03 gru 2008, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Zdecydowanie Michelin. Ja miałem na naczepie wywrotce i jeździły 2 lata w ciężkim terenie gdzie czasem z pełnym ładunkiem niemalże w miejscu się zawracało. Polecam. Wymieniłem dopiero kiedy rowki znikły całkowicie :) Teraz mam trochę tańsze ale też michelinki tylko że nazywają się Michelin Remix około 1300zł brutto ale zdają egzamin. Natomiast na ciągnik oś napędową mam opony Dunlop. Wiesz zakładam takie które mnie nie zawiodły ale każdy ma swoje typy. W każdym razie jak masz kase i lubisz mieć spokojną głowę w trasie to Michelin.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 04 gru 2008, 14:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

A jakieś firmy które zajmują się sprzedażą MICHELIN-a??


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 04 gru 2008, 14:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Cytuj:
A jakieś firmy które zajmują się sprzedażą MICHELIN-a??
Jakieś są a w Sanoku nawet jest dealer którego znalezienie zajęło mi jakieś 30 sekund.

PS: Wybaczcie koledzy ale jakie pytanie taka odpowiedź.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 04 gru 2008, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
Cytuj:
A jakieś firmy które zajmują się sprzedażą MICHELIN-a??
Jakieś są a w Sanoku nawet jest dealer którego znalezienie zajęło mi jakieś 30 sekund.

PS: Wybaczcie koledzy ale jakie pytanie taka odpowiedź.
Już grubo przesadzacie! Po co wchodzicie na to forum żeby dawać takie odpowiedzi albo przekierowywać wszystkich na GOOGLE?
A może w tym pytaniu znowu kryje się jakaś treść? Może chodzi mu o dobrego dealera opon u którego tanio kupi i moze montaż będzie gratis? W każdym razie mateuszz-m1 tak wyglada typowo polskie podejscie do sprawy. g**** wiedza i jeszcze cie wysmieja. Nie robmy etransportu z tego forum.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 04 gru 2008, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
A jakieś firmy które zajmują się sprzedażą MICHELIN-a??
Jakieś są a w Sanoku nawet jest dealer którego znalezienie zajęło mi jakieś 30 sekund.

PS: Wybaczcie koledzy ale jakie pytanie taka odpowiedź.
Już grubo przesadzacie! Po co wchodzicie na to forum żeby dawać takie odpowiedzi albo przekierowywać wszystkich na GOOGLE?
A może w tym pytaniu znowu kryje się jakaś treść? Może chodzi mu o dobrego dealera opon u którego tanio kupi i moze montaż będzie gratis? W każdym razie mateuszz-m1 tak wyglada typowo polskie podejscie do sprawy. g**** wiedza i jeszcze cie wysmieja. Nie robmy etransportu z tego forum.
Montaż z reguły jest gratis przy zakupie nowej opony.
A co to jest "dobry dealer"? O ile wiem, to akurat Michelin narzuca (chyba nadal) ceny sprzedaży swoim dealerom, różnicując ich marżą przy dostawie.Stąd cena opony jest wszędzie ta sama.
A jeśli mówić o ewentualnych różnicach cenowych, to nawet gdyby były w danym modelu kilkudziesięciozłotowe, to wątpię, by skłonilo to kogoś do wybrania się 100 czy 200 km. właśnie tam.A druga sprawa, to ewentualna reklamacja.Nabywając w pobliżu, w razie konieczności reklamowania mozemy to robić dowolnego dnia.Kupując "gdzieś w Polsce, bo 40 złotych taniej" jesteśmy skazani na dojazd właśnie tam.I drugi raz w razie uznania reklamacji ewentualnie.Więcej wiedzy na ten temat możemy uzyskac dzwoniąc, wchodząc i negocjując osobiście przy zakupie dwóch , czterech czy więcej opon.Tego się na forum nie dowiemy ile danego dnia konkretny sprzedawca będzie nam skłonny "opuścić".A to,że dzisiaj sprzedał komuś przysłowiowego Matadora za 1000zł. nie znaczy,że ja jutro nie wynegocjuję po 950, a moze i taniej biorąc cztery sztuki.Lub,że sprzedający stwierdzi,że ma inną dostawę i ponieważ zmienił sie kurs waluty, to poniżej 1050 złotych sprzedać mi nie może.Taką sytuację przerabiałem niedawno ,kupując sklejkę na podłogę naczepy. 10% drożej niż pół roku temu.Więc pytanie mi także wydaje się niekoniecznie trafione.

_________________
ego


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: