Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lip 2008, 10:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Witam, mam takowe pytanie. Jest przepis mówiący o tym, że opony powinny być na osi jednakowej firmy. A czy tyczy to się też opon bieżnikownych. Jak wiemy bieżnik mają ten sam lecz opony z których je bieznikowano pochodziły z innych firm(michelin, continental).
Czy muszę mieć opony bieżnikowane tez jednej marki na osi(naczepa)
Jak tak to jest to trochę dziwny przepis, Przy nowych oponach to się zgodzę, ale przy bieznikowanych. Przecież mają takie same bieżniki i inne parametry techniczne.
Z góry dzięki za odp.


Post Wysłano: 28 lip 2008, 10:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

przepis ten mówi, że opony maja mieć ten sam bieżnik, a nie, że muszą być tego samego producenta. Nie wiem, gdzie go w tej chwili szukać, ale twardo mi w pamieci utkwił jego zapis.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 28 lip 2008, 11:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Bo z jezdnią styka się wlaśnie bieżnik a nie logo producenta. I od bieżnika -zarówno jeśli chodzi o jego kształt, jak i skład mieszanki z której jest wykonany-zależą wlaściwości trakcyjne opony.A głównie przyczepność.Ustawodawca chciał prawdopodobnie zapobiec sytuacji, gdy dwie różne opony z rożną przyczepnością powodują skłonności do "uciekania" osi w bok.

_________________
ego


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: