Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 kwie 2006, 10:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2006, 18:21
Posty: 1
Lokalizacja: Leszno

Witam, jestem uczniem trzeciej klasy technikum samochodowego, ale że praktyki w tego typu szkole to "śmiech na sali", więc każdą wolną chwilę spędzam w zaprzyjaźnionym warsztacie. Moje pytanie jest następujące: Czy po skończeniu szkoły (podczas gdy rozpocznę studia) mam szansę na pracę w serwisie ciężarówek? Czy różnica jest ogromna, czy raczej wystarczy przyzwyczaić się do gabarytów i tego że nie wszystko da się zrobić rękoma.
Za odpowiedzi serdecznie dziękuję, jeżeli to zły dział to przepraszam!

_________________
Moje największe marzenie - 1st place - Young European Truck Driver.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 kwie 2006, 13:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Też kończyłem takie technikum i gdybym sam nie drążył niektórych tematów,to też niewiele bym umiał,Praktyki miałem w MZK i PKS Żywiec,więc z dużymi autami jestem obeznany,z osobowymi gorzej.Poziom kształcenia czasem opierał się na Żuku i Starze 28,ale co do praktyk to najlepiej wspominam MZK,bo tam mają nowszy sprzęt [Daby].Co do pracy to już musisz pytać indywidualnie w serwisach,a różnice są duże w budowie osobowych,ciężarowych i autobusów.Jakbyś rozpoczął pracę w jakimś serwisie,to i tak cię wyślą na jakieś dodatkowe szkolenia,zwłaszcza jeśli będą specjalizować się w konkretnej marce.Nie da się umieć naprawić wszystkiego.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 19 kwie 2006, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2005, 11:47
Posty: 65

Na to twoje pytanie jest troch trudno odpowiedzieć Sam pracuje w serwisie MB i DAF i miałem duże szczescie ze mnie przyjeli To wszystko zalezy od Twojego przyszłegop pracodawcy czy da Tobie szanse Kiedyś próbowałem do Scani :/ ale oni by chcieli elektryka który zna sie na mechanice ma 20 lat i 10 lat praktyki
Jeżeli intersuje Cie praca w serwisie aut cieżarowych to musisz sie troszke podszkolic (no chyba ze sie znasz :wink: ) w budowie aut cieżarowych żeby zaskoczyć swojego pracodawce
Cytuj:
Nie da się umieć naprawić wszystkiego.
z tym sie zgadzam


Tytuł:
Post Wysłano: 29 kwie 2006, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2006, 12:47
Posty: 32
Lokalizacja: Katowice

Rayan24 a czy możesz zdoby opisy błedów do Actrosa rok prod. 1998 : WS 1 0605, 0 1311, 0 1011 ?
Jak tak to serdeczne dzięki bo wyszły ma w jednym aucie takie błędy a dotychczas nie miałem z WS ami do czynienia.

pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 30 kwie 2006, 12:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2005, 11:47
Posty: 65

gucio chetnie ale dopiero w czwartek Nie znam wszystkich błedów na pamieć :? Sprawdze i odpisze
WS to jest taki system obsługi Moze to byc nawet problem z hamulacami Koniec klocków badz za duza róznica zuzycia
Moze byc tez przekroczony czas przegladu okresowego
Czas na wymiane filtra powietrza, oleju w tylnim moscie , w skrzyni biegów itp ale co to dokładnie napisze w czwratek


Tytuł:
Post Wysłano: 30 kwie 2006, 16:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Ja obecnie jestem w 3 klasie technikum samochodowego i od 4 maja zaczynam miesieczne praktyki w serwisie Volvo. Zobacze jak to bedzie wygladalo i jak mi pojdzie. Mam nadzieje ze jakos sobie poradze.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 30 kwie 2006, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
śmiech na sali",
Same praktyki w szkole średniej dają jedynie podstawy do takiej pracy. Wg mnie szanse są nikłe. Zależy co się sam nauczysz, bo po szkolnej praktyce raczej się za wiele niespodziewaj.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2006, 23:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2006, 20:17
Posty: 17
Lokalizacja: LIPNO

Radek widze ze chyba chodzimy (ja juz skonczylem tydzien temu) do tej samej budy. Mam tu na mysli "KONIOR". A jezeli chodzi o praktyki to w tej szkole jak se sam czegos nie zalatwisz to za ciebie nikt tego nie zrobi. Wiem z wlasnego doswiadczenia. :D


Tytuł:
Post Wysłano: 15 maja 2006, 9:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2006, 18:42
Posty: 227
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

EHEH Ja miałem praktykę w ASO DEAWOO i zaraz jak skończyłem technikum deawoo upadło serwis rozwiązali i teraz ktoś tam zrobił myjnie i zakład blacharski:) Szczerze to zawiele na tych praktykach sie też nie nauczyłem :\ POWODZONKA :):):)

_________________
Mój uśmiech jest bezcenny za wszystkie inne zapłacisz kartą VISA :):)
>>>>V8POWER<<<<
MOC JEST BOGIEM PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM QUATTRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ


Tytuł:
Post Wysłano: 15 maja 2006, 11:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

A czego się można nauczyć w Daewoo? Miałem kiedyś poloneza,co poszedłem do autoryzowanego salonu ww.firmy po jakąś część,to nie wiedzieli o czym mówię.Potem już chodziłem do prywatnych sklepów.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 15 maja 2006, 13:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2006, 20:17
Posty: 17
Lokalizacja: LIPNO

Ja tez w zeszlym roku mialem praktyke miesieczna w serwisie a dokladnie w TOYOCIE. Powiem tak oprocz spuszczania oleju to nic wiecej tam nie robilem. No oczywiscie jak stalismy i nic nie robilismy to zaraz przychodzil kierownik czy czy ktos w tym stylu i kazal isc czyscic z chwastow obejscie salonu. Teraz jakbym szedl na praktyke to poszedl bym do jakiegos warsztatu naprawczego. Bo napewno wiecej bym sie nauczyl.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lip 2006, 10:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2006, 17:50
Posty: 76

Przepraszam Panowie że dołączę się do dyskusji ale czego się spodziewaliście? Ze dostaniecie w serwisie narzędzia diagnostyczne i będziecie naprawiać samochody? Pracuję w serwisie Scanii i co roku przez okres od lipca do września przewijają się studenci na praktykach zawodowych. Z całym szacunkiem ale po pierwsze większość przybywa tylko po to by swoje "odpękać" nie robiąc, lub prawie nie robiąc nic bez wyraźnego polecenia nie mówiąc o jakimś zainteresowaniu chociaż. Po drugie biorąc pod uwagę odpowiedzialność za wykonaną pracę nigdy powtarzam NIGDY nie powierzyłbym zadania studentom większego niż sprzątanie stanowiska warsztatowego. Zdarzały się przypadki gdzie pod nadzorem studenci o mało z ramy nadwozia nie zrzucili na ziemię kabiny wartej jakieś 70 000 złotych. Cudownie prawda? I nie chodzi o to że jestem uprzedzony, ale zawsze trzeba pamiętać że życie to nie bajka a studenci nie wspomnę o uczniach technikum to jeszcze ludzie nie zawsze patrzący realnie na świat. Mimo że rozumiem że młodość swoje prawa ma. Bez urazy. Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lip 2006, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2006, 20:17
Posty: 17
Lokalizacja: LIPNO

Kolego Adonnay niezapominaj ze sa tez uczniowie ktorzy chca sie czegos nauczyc no i zdarzaja sie tez tacy ktorzy tak jak wspomniales przychodza aby zaliczyc i miec swiety spokoj. Ja zaliczalem sie do tych pierewszych. 8)


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lip 2006, 9:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Takich jest dwóch na dziesięciu,wiem bo też chodziłem do technikum samochodowego.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lip 2006, 12:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2006, 20:17
Posty: 17
Lokalizacja: LIPNO

No wlasnie i tych dwoch tez musi sprzatac warsztat bo rescie niechce sie nawet odrobine checi wykazac aby zainteresowac sie praktykami. To po co oni wogule skladali papiery do technikum jak zielonego pojecia nie maja o naprawie samochodow. U nas byl przypadek ze kumpel niewiedzial jaki samochod maja jego rodzice, tego to ja juz wcale nie rozumiem. Raz twierdzil ze jest to ford a drugim ze opel. A na koncu stwierzdzil ze jest to ford vectra :D


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lip 2006, 12:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

U nas niektórzy chcieli wymieniać olej w Wartburgu albo szukali silnika w maluchu z przodu [lata 90].Tyle umiem co się sam nauczyłem,bo szkoła nie potrafiła.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lip 2006, 14:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Ja słyszałem o przypadku gdzie gośc po 3 latach zawodówki nalewał olej do malucha przez bagnet. także przedewszystkim trzeba się chcieć nauczyć.

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: