Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

W więc tak gdy podczas jazdy na nierównej kiedy kabina się przechyla słychać szum wydobywający się z przestrzeni pod kabiną na 100% mamy wybitą, wytartą lub tak jak w moim przypadku rozerwaną gąbką czyli element uszczelniający :wink:
Moja rada nie kupujcie zamiennika na zdjęciu nr: 4 widać jak wygląda zamiennik po pół roku użytkowania :wink:
A więc zaczynamy zdjęcie i numer kat. 81.32616.0007 występuje pod nazwą element uszczelniający :wink:
Obrazek
Bierzemy cienki śrubokręt podwadzamy i zdejmujemy szkiełko najlepiej zrobić to od czoła a nie tak jak ja z boku trzeba to robić bardzo ostrożnie gdyż szkiełko lubi pęknąć :wink:
Pod szkiełkiem znajduje się coś w rodzaju korka musimy to wydłubać :wink:
Obrazek
Uploaded with ImageShack.us
Następnie bierzemy nasadkowy klucz 17 i odkręcamy śrubkę jest to jedyna śróbka którą trzeba będzie odkręcić :wink:
Obrazek
Teraz podnosimy kabinę i zabieramy się za drążek. Żeby sobie ułatwić musimy poprzecinać opaski które są poprzypinane do wiązki żeby poluzować nasze przewody tekalanowe od połówek. Gdy już to zrobimy oddzielamy naszą starą gąbkę od harmonijki :wink:
Obrazek
Następnie oddzielamy harmonijkę od gałki i mamy widoczne już szybkozłączki rozpinamy te metalowe najlepiej zaznaczyć sobie przewody żeby się nie pomylić :wink:
Obrazek
Gdy już odpieliśmy przewody odkładamy gałkę na bok wyciągamy harmonijkę do góry z drążka i na końcu nasz porwany uszczlniacz :wink:
Obrazek
Teraz składamy wszystko w odwrotnej kolejności uszczelniacz później naciągamy harmonijką na ten biały okrąg w uszczlniaczu i na koniec podpinamy przewody do gałki moja rada żeby szybkozłączki owinąć np: izolacją gdyż one są metalowe i uderzają o nasz metalowy drążek :wink:
Obrazek
I to już wszystko mam nadzieje że w miarę jasno to opisałem w razie pytań proszę pytać :wink:

_________________
MAN


Ostatnio zmieniony 06 sty 2012, 13:41 przez sebotrucker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Więc tak metalowe szybkozłączki to samoróbka, lepiej tak zrobić niż próbować na siłę wyciągać przewody z szybkozłączek w gałce :wink:
Nie zapomniałeś naciągnąć harmonijki na ten biały pierścień?

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Więc tak metalowe szybkozłączki to samoróbka, lepiej tak zrobić nisz próbować na siłę wyciągać przewody z szybkozłączek w gałce :wink:
Nie zapomniałeś naciągnąć harmonijki na ten biały pierścień?
Oj nie był bym tego taki pewny w f2000 też miałem te szybozłączki a od nowości nic nie było tak grzebane :wink:
Tak naciągnąłem tylko zapomniałem napisać :wink:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

A u mnie w żadnym manie nie było tych metalowych szybkozłączek, i musiałem ciąć przewody i zakładać złączki, bo z gałki można wyciągnąć przewód razem z złączką lub potem już nie uszczelnia ta złączka :]

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Zrobiłem też fotkę w MANTIS wszystko dokładnie rozrysowane cena po upuście 284zł Brutto w ASO nie kupuj podróbek :wink:
Obrazek
A teraz ja wyeliminować luz na lewarku u mnie rozpadło się jedno łożysko igiełkowe Nr: 06.33719-0010 cena w ASO 250zł brutto za
sztukę :mrgreen:
Rysunek
Obrazek
Ja kupiłem te łożyska na allegro za cenę 2.30zł :lol:
Link do auckcji
http://allegro.pl/hk-1412-lozysko-igiel ... 18243.html
U mnie był jeszcze luz na przegubach kulowych koszt w ASO również zabija 500zł
Rysunek
Obrazek
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=7112516
Ja zastosowałem przeguby od tego użytownika cena około 25 zł za 4 sztuki a potrzebne nam tylko 2 w środek dałem pręt gwintowany i zaoszczedziłem ponad 450zł :wink:

_________________
MAN


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: