Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 lis 2009, 2:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2008, 22:39
Posty: 20
GG: 0

Witam
Potrzebuję podłączyć do ciężarówki przyczepę. W tym celu muszę podłączyć dwa gniazda do instalacji elektrycznej samochodu. Nie mogę odnaleźć schematu jak te gniazda powinny być podłączone. Wydaje mi się że oba gniazda powinny być różne, tak aby nie podłączyć wtyczek odwrotnie. Może ktoś z was posiada schemat podłączenia takich gniazd ?
Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Cytuj:
Witam
Potrzebuję podłączyć do ciężarówki przyczepę. W tym celu muszę podłączyć dwa gniazda do instalacji elektrycznej samochodu. Nie mogę odnaleźć schematu jak te gniazda powinny być podłączone. Wydaje mi się że oba gniazda powinny być różne, tak aby nie podłączyć wtyczek odwrotnie. Może ktoś z was posiada schemat podłączenia takich gniazd ?
Pozdrawiam
Wtyczka od świateł: ISO 1185 z masą na bolcu, pin nr 1.
Wtyczka od lamp cofania i przeciwmgłowe:ISO 3731 z masą na rurce,pin nr 1.
Wtyczka od świateł:
pin 1 :31
pin 2 :58 L
pin 3 :44 L
pin 4 :54
pin 5 :44 P
pin 6 :58 P
pin 7 : wolny

Wtyczka od cofania i p/m:
pin 1 :31
pin 3 :cofania
pin 7 :p/m
reszta pinów wolne.

Oznaczenia chyba znasz, Powodzenia w montażu .


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2008, 22:39
Posty: 20
GG: 0

Cytuj:
Wtyczka od świateł: ISO 1185 z masą na bolcu, pin nr 1.
Wtyczka od lamp cofania i przeciwmgłowe:ISO 3731 z masą na rurce,pin nr 1.
Wtyczka od świateł:
pin 1 :31
pin 2 :58 L
pin 3 :44 L
pin 4 :54
pin 5 :44 P
pin 6 :58 P
pin 7 : wolny

Wtyczka od cofania i p/m:
pin 1 :31
pin 3 :cofania
pin 7 :p/m
reszta pinów wolne.

Oznaczenia chyba znasz, Powodzenia w montażu .
Witam
Dziekuje za odpowiedz. Przejrzalem wspomniane nomry ISO i mam jeszcze jedno pytanie. Do czego sluza i czy sa wykorzystywane piny z podanym napieciem na stale lub tylko przy wlaczonym zaplonie ? Jedyne co mi przychodzi do glowy do oswietlenie wnetrza przyczepy.

Znalazlem rowniez inne schematy polaczen z innym rozmieszczeniem pin-ow zapewne bledne skoro prawidlowe definiuja wlasnie nomry ISO. Niemniej jednak opisane bylo tam rowniez dodatkowe polaczenie "informujace" samochod o podpieciu przyczepy w postaci polaczenia po stronie przyczepy pinu 3 pierwszego gniazda z pinem 2 drugiego gniazda. Wedlug normy ISO pin 2 drugiej wtyczki nie jest wykorzystywany. Pytanie - czy rzeczywiscie stosuje sie takie polaczenie "informujace" o poprawnym podpieciu przyczepy ?

Pozdrawiam

--
P4tryk Jakóbiak


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Cytuj:
Cytuj:
Wtyczka od świateł: ISO 1185 z masą na bolcu, pin nr 1.
Wtyczka od lamp cofania i przeciwmgłowe:ISO 3731 z masą na rurce,pin nr 1.
Wtyczka od świateł:
pin 1 :31
pin 2 :58 L
pin 3 :44 L
pin 4 :54
pin 5 :44 P
pin 6 :58 P
pin 7 : wolny

Wtyczka od cofania i p/m:
pin 1 :31
pin 3 :cofania
pin 7 :p/m
reszta pinów wolne.

Oznaczenia chyba znasz, Powodzenia w montażu .
Witam
Dziekuje za odpowiedz. Przejrzalem wspomniane nomry ISO i mam jeszcze jedno pytanie. Do czego sluza i czy sa wykorzystywane piny z podanym napieciem na stale lub tylko przy wlaczonym zaplonie ? Jedyne co mi przychodzi do glowy do oswietlenie wnetrza przyczepy.

Znalazlem rowniez inne schematy polaczen z innym rozmieszczeniem pin-ow zapewne bledne skoro prawidlowe definiuja wlasnie nomry ISO. Niemniej jednak opisane bylo tam rowniez dodatkowe polaczenie "informujace" samochod o podpieciu przyczepy w postaci polaczenia po stronie przyczepy pinu 3 pierwszego gniazda z pinem 2 drugiego gniazda. Wedlug normy ISO pin 2 drugiej wtyczki nie jest wykorzystywany. Pytanie - czy rzeczywiscie stosuje sie takie polaczenie "informujace" o poprawnym podpieciu przyczepy ?

Pozdrawiam

--
P4tryk Jakóbiak
Witam ponowniie.
Np w naczepach firmy KOGEL we wtyczce od świateł cofania i p/m pin 2 odpowiada za wspomaganie najazdu, pin 4 to stały plus (30) może być do oświetlenia wnętrza, pin 5 - Blokada skrętnej osi, pin 6 - oś opuszczana.
To jest na przykładzie naczepy KOGEL ale przy przyczepach pod kontenery to jest tak jak pisałem poprzednio . Firma w której pracuje kupiła nowe przyczepy pod kontenery i tylko takie są podłączenia a ciągają je KERAXY i VOLVO.Podaj maila na mój GG 1142375 to Ci puszcze wszystko o naczepach KOGLA.
Pozdrawiam Sławek


Ostatnio zmieniony 10 lis 2009, 11:13 przez smislaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

Jak bys dobrze poszperal po przyczepie/naczepie to prawdopodobnie bys znalazl schemacik :wink:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2008, 22:39
Posty: 20
GG: 0

Witam
Mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie. Zakupilem wlasnie dwa gniazda do przyczepy na 24V jedno z oznaczeniem N drugie S. Myslalem ze w srodku beda wygladaly podobnie jak gniazdo od osobowki - kilka koncowek meskich kilka zenskich. Gniazda ktore zakupilem maja w wersji N wszytskie zlacza meskie w tym jedno grubsze, w wersji S jedno duze zlacze zenskie i reszta mniejszych meskich. Czy kupilem dobre gniazda ? Czy takie wlasnie sa uzywane do podlaczania przyczep ciezarowych ? Nie mam w tej chwili mozliwosci obejrzec wtyczek od jakiejkolwiek przyczepy stad pytanie.
Pozdrawiam

--
P4tryk Jakóbiak


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2006, 23:01
Posty: 29
GG: 0
Lokalizacja: Södertälje

Tak dobre !
W drugim poście "smislaw" ci dokładnie opisał. N to ISO1185 , S to ISO3731.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2011, 22:59
Posty: 13
GG: 6633111
Samochód: Scania92 "BaBcIa"-wywrot
Lokalizacja: Zduńska Wola

Witam. Wznawiam temat by nie zakładać nowego dla jednego prostego pytania.

Mam wywrotkę 2 osiową z tylko jednym gniazdem świetlnym (masa,pozycja R,pozycja L,kier.R, kier.L,stop,przeciwmgielne), niedługo będę musiał pożyczyć od znajomego niskopodwoziówke która ma dwie wtyczki. Czy mogę podłączyć tylko tą jedną i nikt sie nie przyczepi??

ps
czy mogę do solówki 16dmc podpiąć przyczepę 24dmc ??

_________________
ART-KOP Usługi koparko-ładowarką oraz wywrotką


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: