Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 kwie 2018, 20:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

Witam
Mam takie pytanie odnośnie silnika Volvo d13a czy jeżeli jest przestawiony rozrząd o 180° to może nie odpalać.odpala tylko wtedy jak pompujesz pompką i tak jak by był zapowietrzony nie wchodzi na obroty i gaśnie po chwili po przestaniu pompowania może miał ktoś podobna sytuacje. Dodam tylko że układ paliwowy common rail


Post Wysłano: 01 kwie 2018, 20:32

D13A jest na pompowtryskach, moce 400, 440, 480, 520 KM. Norma emisji spalin Euro 3, Euro 4, Euro 5. Norma Euro 4, 5 w tym silniku spełnione przez zastosowanie układu SCR.
Coś tu w takim razie Panie Zbyszku nie gra.


Post Wysłano: 01 kwie 2018, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Gdyby był przestawiony rozrząd o 180 stopni to już dawno były by pogięte zawory.
Jeśli pomaga ręczne pompowanie paliwa to zaczął bym od sprawdzenia pompy paliwa po stronie niskiego ciśnienia paliwa oraz zaworki jeśli występują w owej pompie paliwa
Nie wiem jak w nowszym volvie ale w starszym modelu lubił padać uszczelniacz od strony napędu pompki paliwa i tamtędy zaciągała powietrze wraz z olejem silnikowym

W najgorszym wypadku padły pompowyryski to wtedy powinien odpalać na Plaka

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Ostatnio zmieniony 01 kwie 2018, 20:44 przez MAN, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 01 kwie 2018, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

No tak ale przed rozebraniem rozrządu było wszystko ok a i to jest jeszcze bez adblue silnik 400 km


Post Wysłano: 01 kwie 2018, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

A co do zaworów to były ustawiane więc nie mogło powyginać i nie słychać żadnych stuków


Post Wysłano: 01 kwie 2018, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

Volvo 2006 o tych zaworach myślałem ale dziwne że to tak by się stało akurat jak rozbierałem rozrząd a co do poskładania rozrządu nie mam 100 % pewności że jest dobrze


Post Wysłano: 01 kwie 2018, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Może źle jest odpiwietrzony, spróbuj go od palić na plaka lub inny samo start

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 01 kwie 2018, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

To tak wygląda jak by pompa nie ciągła ropy może i masz rację ale chcę się popytać zeby darmo nie odpowietrzac cały dzień a później okaże się że ten rozrzad jest przestawiony


Post Wysłano: 02 kwie 2018, 15:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

Czyli nikt nie ma żadnego innego pomysłu co może być czyli pozostaje próbowanie odpowietrzac


Post Wysłano: 02 kwie 2018, 17:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

Fakt faktem że to było to fh z 1995 ale też od czasu do czasu potrafiła się zapowietrzyć i nie szło dojść dlaczego. Okazało się że te dwie rurki od smoka w baku miały minimalny luzu w tej obsadzie u góry i tam dostawa tam lewe powietrze. Ale tylko jak było poniżej pół baku. Co do samego odpowietrzania to szef maił znajomego co od lat siedzi w volvach i ten nam doradził jak odpowietrzać . Do baku podłączasz wąż ze sprężonym powietrzem odkręcasz odpowietrznik obok pokrywy zaworowej , pomagasz trochę pompką ręczną i nie ma h.. żeby nie zagadał . U mnie zdało to egzamin. Dodam że tę pompkę też wymienialiśmy.

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Post Wysłano: 02 kwie 2018, 18:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

Tylko że on odpala jak pompujesz i chodzi ale jak przestanę pompować to po chwili gaśnie. Wcześniej kilka razy był silnik rozbierany i nigdy nie było problemów z odpowietrzeniem zawsze po chwili pompowania odpalał i wszystko ok dlatego moje pytanie czy przestawienie rozrządu może być przyczyną tego że wygląda jak by był zapowietrzony


Post Wysłano: 02 kwie 2018, 18:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

To tak na chłopski rozum to albo ta pompka po prostu padła albo gdzieś dostaje powietrze na przewodach. Może jak robiliście ten silnik ktoś jakiś przewód lekko popuścił coś odkręcił i się nie przyznał. I tam teraz dostaje lewe powietrze. Pamiętam że ten gościu od volvo gadał właśnie że te pompki to słaby punkt i żeby nie oszczędzać na tym uszczelniaczu. A gościu już chyba z 20 lat ma transport ja nie więcej i tylko volva ma i można powiedzieć że praktycznie wszystko robi u siebie na warsztacie.

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Post Wysłano: 02 kwie 2018, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

Raczej mało prawdopodobne z tym odkręceniem a powiedz mi kolego co myślisz z przestawieniem tego rozrządu ?


Post Wysłano: 02 kwie 2018, 19:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

uparłeś się na ten rozrząd - tak na zdrowy rozum jak byś miał przestawiony rozrząd to pompką byś mógł pompować do usranej śmierci - silnika by nie dało uruchomić a jeżeli już to chodził by jak stara sieczkarnia - MAN napisał ci że pogiął byś zawory.
twój silnik twoje problemy i pieniądze ja ze swojej strony dodam że podczas remontu silnika też w jakiś dziwny sposób siadła pompka zasilająca fakt jest faktem że jak pompowałem ręcznie to silnik dało sie uruchomić i chodził równo w chwili gdy "ręczne" pompowanie zostało zakończone silnik zdychał nawet nie zatrzymywał się tylko zdychał (pyrpyrpyrpyr i stop).
załóż nowe miedziane (zglejowane) uszczelki obejrzyj baryłkę na przewodzie (tym grubym) zobacz czy sam przewód nie jest pęknięty (mikropęknięcie) popatrz na smok i połączenia przy filtrach - szczególnie tam gdzie podczas remontu było cokolwiek odkręcane.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 kwie 2018, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

Czyli co nie ma co tego rozrządu ruszać lepiej szukać powodu zapowietrzenia dzięki jutro popatrzę zobaczymy co się uda zrobić może coś jeszcze komuś wpadnie do glowy


Post Wysłano: 02 kwie 2018, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

Tak jak zzx pisze jak ręcznie pompujesz i normalnie gada , a jak przestajesz to gaśnie to pompka po prostu padła albo gdzieś jest nieszczelność i się zapowietrza. A to że wcześniej pompka niby była dobra to nie znaczy że była już na wykończeniu i teraz już niema takiej wydajności .

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Post Wysłano: 02 kwie 2018, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

Jak się pompuje na wolnych obrotach chodzi ładnie a jak dodajesz gazu to tak jak by był zapowietrzony może i racja z tą pompa jutro zobaczymy


Post Wysłano: 03 kwie 2018, 15:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Ja miałem taki przypadek z tą pompką która pompowała praktycznie do końca, auto przejechalo ponad 500 km i pompka umarła dosłownie 20 km przed domem, zatrzymał auto na czerwonym świetle i silnik zgasł
Może być że już się kończyła pompka i podczas naprawy silnika pochodziła na sucho bez paliwa i to odbiło pompke paliwa do końca

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 03 kwie 2018, 18:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Spojrz na separator. U mnie w jednym się odkrecil od filtra, i dwa tyg walił błędami od ciśnienia paliwa. Nikt nie wiedział co mu jest, aż separator spadł na asfalt, i wóz stanął.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 03 kwie 2018, 19:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 21:41
Posty: 23
GG: 0
Samochód: volvo renault

już mówię jak sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda samochód ładnie chodzi jak się mu zwykłą pompka napompuje paliwa wchodzi na obroty ładnie utrzymuje ale po wypaleniu paliwa zaczyna przygasać nie wchodzi na obroty wiec postanowiłem w pierwszej kolejności wymienić filtry i po odkręceniu filtra opalało sie ze jest w nim tylko na dole trochę ropy a w separatorze troszkę brudu wiec stwierdziałem ze moze coś ze smokiem albo wężyk pękł wiec odkręciłem od smoka wężyk zasilający i dołożyłem przeźroczysty zeby widzieć czy powietrza nie ciągnie pompowałem zwykłą pompka i zapaliłem chodził dobrze ale po chwili dalej spadł z obrotów okazało się ze nic nie ciągnie paliwa wyjąłem wężyk z baku żeby upewnić sie czy na pewno nie pociągnie paliwa i nic nie pociągnął puściłem wężyk na dół i wyłączyłem silnik ropa nie cofnęła się utrzymywała się w wężyku i teraz moje pytanie
pompa się posypała czy tez może coś innego
no i czy złe ustawienie rozrządu ma coś wspólnego z tą pompą
czy pompa jest sterowana jakoś elektronicznie czy mechanicznie (z zewnątrz nie dochodzą żadne kable )


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: